Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2002/2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2002/2003
2001/2002 2003/2004
Zwycięzcy
Zwycięzca Norwegia Magnus Moan

Sezon 2002/2003 Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej rozpoczął się 13 grudnia 2002 w amerykańskim Steamboat Springs, zaś ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 16 marca 2003 w norweskiej miejscowości Stryn. W kalendarzu znalazło się osiemnaście konkursów, w tym dziewięć sprintów, dwa starty masowe, pięć metodą Gundersena i dwa konkursy drużynowe.

Pierwotnie cykl ten nosił nazwę Pucharu Świata B, jednak w 2008 roku zmieniono ją na Puchar Kontynentalny. Tytułu najlepszego zawodnika bronił Norweg Sverre Rotevatn. W sezonie tym najlepszy okazał się jego rodak Magnus Moan.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 grudnia 2002 Stany Zjednoczone Steamboat Springs Sprint K114/7,5 km Norwegia Kenneth Braaten Norwegia Magnus Moan Rosja Aleksiej Barannikow
2. 14 grudnia 2002 Stany Zjednoczone Steamboat Springs Sprint K114/7,5 km Norwegia Kenneth Braaten Niemcy Christian Beetz Słowenia Andrej Jezeršek
3. 15 grudnia 2002 Stany Zjednoczone Steamboat Springs Gundersen K114/15 km Norwegia Kenneth Braaten Słowenia Andrej Jezeršek Norwegia Magnus Moan
4. 19 grudnia 2002 Stany Zjednoczone Park City Sprint K120/7,5 km Norwegia Kenneth Braaten Norwegia Håvard Klemetsen Niemcy Marc Frey
5. 20 grudnia 2002 Stany Zjednoczone Park City Gundersen K90/15 km Austria Bernhard Gruber Norwegia Kenneth Braaten Norwegia Magnus Moan
6. 7 stycznia 2003 Słowacja Štrbské Pleso Sprint K90/7,5 km Francja Frédéric Baud Norwegia Sverre Rotevatn Niemcy Stephan Münchmeyer
7. 8 stycznia 2003 Słowacja Štrbské Pleso Start masowy K90/10 km Francja Mathieu Martinez Norwegia Lars Andreas Østvik Słowenia Andrej Jezeršek
8. 11 stycznia 2003 Polska Zakopane Start Masowy K120/3x5 km  Niemcy I
Andreas Langer
Stephan Münchmeyer
Christian Bruder
 Czechy
Tomáš Slavík
Pavel Churavý
Patrik Chlum
 Stany Zjednoczone
Nathan Gerhart
Jed Hinkley
Carl Van Loan
9. 12 stycznia 2003 Polska Zakopane Gundersen K120/15 km Norwegia Lars Andreas Østvik Stany Zjednoczone Carl Van Loan Estonia Tambet Pikkor
10. 15 stycznia 2003 Czechy Harrachov Start Masowy K90/10 km Norwegia Lars Andreas Østvik Francja Mathieu Martinez Finlandia Mikko Keskinarkaus
11. 19 stycznia 2003 Niemcy Oberwiesenthal Sprint K95/7,5 km Francja Frédéric Baud Szwajcaria Andreas Hurschler Niemcy Stephan Münchmeyer
12. 22 stycznia 2003 Niemcy Klingenthal Gundersen K80/15 km Francja Kevin Arnould Francja Mathieu Martinez Norwegia Sverre Rotevatn
13. 23 stycznia 2003 Niemcy Klingenthal[1] Sprint K80/7,5 km Finlandia Mikko Keskinarkaus Norwegia Sverre Rotevatn Francja Mathieu Martinez
14. 7 marca 2003 Finlandia Kuusamo Sprint K120/7,5 km Niemcy Tino Edelmann Szwajcaria Andreas Hartmann Norwegia Håvard Klemetsen
15. 11 marca 2003 Norwegia Trondheim[2] Sprint K120/7,5 km Norwegia Magnus Moan Szwajcaria Jan Schmid Austria Benjamin Kreiner
16. 12 marca 2003 Norwegia Trondheim Sprint K120/7,5 km Niemcy Tino Edelmann Niemcy Matthias Mehringer Austria Benjamin Kreiner
17. 15 marca 2003 Norwegia Stryn Gundersen K90/15 km Niemcy Matthias Mehringer Norwegia Jon-Richard Rundsveen Norwegia Magnus Moan
18. 16 marca 2003 Norwegia Stryn Start Masowy K90/3x5 km  Norwegia IV
Jon-Richard Rundsveen
Magnus Moan
Håvard Klemetsen
 Austria I
Guido Scheiber
Benjamin Kreiner
Stefan Knabl
 Szwajcaria II
Andreas Hartmann
Lucas Vonlanthen
Ivan Rieder

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Magnus Moan 136
2. Niemcy Matthias Mehringer 97
3. Niemcy Marc Frey 95
4. Finlandia Antti Kuisma 89
5. Norwegia Håvard Klemetsen 88
6. Austria Christoph Eugen 71
7. Niemcy Tino Edelmann 67
8. Szwajcaria Jan Schmid 66
9. Austria Benjamin Kreiner 65
10. Szwajcaria Andreas Hartmann 63
10. Estonia Tambet Pikkor 63

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Lauscha
  2. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Kuusamo