Puchar Mistrzów IFF 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Mistrzów IFF (Champions Cup 2011)
EFC 2010 CC 2012
Miejsce finału Czechy Mlada Boleslav
Zwycięzca
Zwycięzca Finlandia SSV Helsinki
(mężczyźni)
Szwecja IF Djurgårdens IBF
(kobiety)
Statystyki indywidualne
Król strzelców Finlandia J.Jarvinen
(mężczyźni)
Szwecja E. Lindstrom
(kobiety)

Puchar Mistrzów IFF 2011 – 1. edycja turnieju o tytuł klubowego mistrza świata, który jest organizowany przez Międzynarodową Federację Unihokeja (IFF), trwał od 4 do 8 października 2011 roku w czeskim mieście Mlada Boleslav. W finale mężczyzn po puchar sięgnęła fińska drużyna SSV Helsinki, która pokonała 4:3 Czechów z Tatran Omlux Stresovice, natomiast wśród kobiet zwyciężyły Szwedki z IF Djurgårdens IBF po wygranej 9:5 nad Finkami z SC Classic[1]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

* - aktualni mistrzowie kraju
† - gospodarze turnieju

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Z R P G+ G- +/- Pkt
1 Finlandia SSV Helsinki 2 2 0 0 9 5 +4 6
2 Szwajcaria SV Wiler-Ersigen 2 1 0 1 10 5 +5 3
3 Czechy Billy Boy Mlada Boleslav 2 0 0 2 5 14 -9 0
    = awans do półfinałów
4 październik 2011 SSV Helsinki Finlandia 6 - 3 Czechy Floorbal Mlada Boleslav Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
5 październik 2011 SSV Helsinki Finlandia 3 - 2 Szwajcaria SV Wiler-Ersigen Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
6 październik 2011 Florbal Mlada Boleslav Czechy 2 - 8 Szwajcaria SV Wiler-Ersigen Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Z R P G+ G- +/- Pkt
1 Czechy Tatran Stresovice 2 2 0 0 14 10 +4 6
2 Szwecja Storvreta IBK 2 1 0 1 18 10 +8 3
3 Norwegia Tunet IBK 2 0 0 2 10 22 -12 0
    = awans do półfinałów
4 październik 2011 Tatran Stresovice Czechy 6 - 4 Szwecja Storvreta IBK Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
5 październik 2011 Tunet IBK Norwegia 4 – 14 Szwecja Storvreta IBK Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
6 październik 2011 Tatran Stresovice Czechy 11 - 4 Norwegia Tunet IBK Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
7 październik - godz. 16:00
 Finlandia SSV Helsinki 8  
 Szwecja Storvreta IBK 3  
 
8 październik - godz. 16:00
     Czechy Tatran Stresovice 3
   Finlandia SSV Helskinki 4
7 październik - godz. 19:00
 Czechy Tatran Stresovice 6
 SzwajcariaSV Wiler-Ersigen 5  


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

7 październik 2011 SSV Helskinki Finlandia 8 - 3 Szwecja Storvreta IBK Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
7 październik 2011 Tatran Stresovice Czechy 6 - 5 d. Szwajcaria SV Wiler-Ersigen Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Final[edytuj | edytuj kod]

8 październik 2011 Czechy Tatran Stresovice 3 - 4 SSV Helskinki Finlandia Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Simple gold cup.svg Finlandia SSV Helskinki
2. Czechy Tatran Stresovice
3. Szwecja Storvreta IBK
4. Szwajcaria SV Wiler-Ersigen
5. Czechy Billy Boy Mlada Boleslav
6. Norwegia Tunet IBK

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Z R P G+ G- +/- Pkt
1 Szwecja IF Djurgårdens IBF 2 2 0 0 20 6 +14 6
2 Czechy Herbadent Praha 11 SJM 2 1 0 1 12 7 +5 3
3 Łotwa Rubene 2 0 0 2 2 21 -19 0
    = awans do półfinałów
4 październik 2011 Djurgårdens IF IBF Szwecja 14 - 1 Łotwa Rubene Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
5 październik 2011 Herbadent Praha 11 SJM Czechy 5 - 6 Szwecja Djurgårdens IF IBF Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
6 październik 2011 Herbadent Praha 11 SJM Czechy 11 - 1 Łotwa Rubene Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Z R P G+ G- +/- Pkt
1 Finlandia SC Classic 2 2 0 0 17 8 +9 6
2 Szwajcaria R.A. Rychenberg Winterthur 2 1 0 1 12 7 +5 3
3 Czechy FbS Ropro Bohemians 2 0 0 2 6 20 -14 0
    = awans do półfinałów
4 październik 2011 FbS Bohemians Czechy 5 – 11 Finlandia SC Classic Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
5 październik 2011 R.A. Rychenberg Winterthur Szwajcaria 9 - 1 Czechy FbS Bohemians Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
6 październik 2011 SC Classic Finlandia 6 - 3 Szwajcaria R.A. Rychenberg Winterthur Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
7 październik - godz. 10:00
 Szwecja IF Djurgårdens IBF 8  
 Szwajcaria Red Ants Rychenberg 2  
 
8 październik - godz. 13:00
     Szwecja IF Djurgårdens IBF 9
   Finlandia SC Classic 5
6 październik - godz. 13:00
 Finlandia SC Classic 5
 Czechy Herbadent 3  


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

7 październik 2011 IF Djurgårdens IBF Szwecja 8 - 2 Szwajcaria Red Ants Rychenberg Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav
7 październik 2011 SC Classic Finlandia 5 - 3 Czechy Herbadent Praha 11 SJM Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Final[edytuj | edytuj kod]

8 październik 2011 SC Classic Finlandia 5 - 9 Szwecja IF Djurgårdens IBF Ško-Energo Arena, Mlada Boleslav

Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Simple gold cup.svg Szwecja IF Djurgårdens IBF
2. Finlandia SC Classic
3. Szwajcaria R.A. Rychenberg Winterthur
4. Czechy Herbadent SJM Praha 11
5. Łotwa Rubene
6. Czechy FbS Ropro Bohemians

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Puchar EuroFloorball 2011

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. IFF: Champions Cup 2011 (ang.). [dostęp 2016-04-20].