Puchar Narodów w saneczkarstwie 2018/2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Narodów w saneczkarstwie 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Data 24 listopada 2018 - 24 lutego 2019
Miejsce rozpoczęcia Austria Igls
Miejsce zakończenia Rosja Soczi
Organizator FIL
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn
Rosja Wiktorija Diemczenko

Austria Nico Gleirscher
Dwójki mężczyzn Rosja Wiesowłod Kaszkin
Rosja Konstantin Korszunow

Sezon 2018/2019 Pucharu Narodów w saneczkarstwie rozpoczął się 24 listopada 2018 roku w austriackim Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 24 lutego 2019 roku w Soczi.

Kalendarz Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PN 24 listopada 2018 Austria Igls Jedynki kobiet Austria Birgit Platzer Niemcy Jessica Tiebel Rumunia Raluca Strămăturaru
Jedynki mężczyzn Austria Nico Gleirscher Rosja Aleksander Gorbaczewicz Austria Jonas Müller
Dwójki mężczyzn  Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Włochy
Leon Felderer
Lukas Gufler
 Stany Zjednoczone
Chris Mazdzer
Jayson Terdiman
2. PN 30 listopada 2018 Kanada Whistler Jedynki kobiet Stany Zjednoczone Emily Sweeney Niemcy Jessica Tiebel Stany Zjednoczone Madeleine Egle
Jedynki mężczyzn Austria Armin Frauscher Austria Reinhard Egger Rosja Aleksander Gorbaczewicz
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Robin Geueke
David Gamm
 Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Stany Zjednoczone
Chris Mazdzer
Jayson Terdiman
3. PN 7 grudnia 2018 Kanada Calgary Jedynki kobiet Rosja Jekaterina Baturina Rosja Wiktorija Diemczenko Kanada Carolyn Maxwell
Jedynki mężczyzn Rosja Maksim Arawin Austria Jonas Müller Polska Mateusz Sochowicz
Dwójki mężczyzn  Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rumunia
Vasile Gitlan
Flavius Craciun
 Korea Południowa
Park Jin-young
Kang Doung-kyu
4. PN 15 grudnia 2018 Stany Zjednoczone Lake Placid Jedynki kobiet Rosja Wiktorija Diemczenko Rosja Jekaterina Katnikowa Rumunia Raluca Strămăturaru
Jedynki mężczyzn Łotwa Inārs Kivlenieks Rosja Stiepan Fiodorow Słowacja Jozef Ninis
Dwójki mężczyzn  Czechy
Filip Vejdělek
Zdeněk Pěkný
 Ukraina
Ihor Stachiw
Andrij Lisieckij
 Stany Zjednoczone
Andrew Sherk
Justin Krewson
5. PN 5 stycznia 2019 Niemcy Königssee Jedynki kobiet Rosja Wiktorija Diemczenko Łotwa Madeleine Egle Rumunia Birgit Platzer
Jedynki mężczyzn Łotwa Inārs Kivlenieks Austria Nico Gleirscher Stany Zjednoczone Eric Gustafson
Dwójki mężczyzn  Łotwa
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Włochy
Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
 Rosja
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
6. PN 12 stycznia 2019 Łotwa Sigulda Jedynki kobiet Łotwa Kendija Aparjode Rosja Jekaterina Baturina Austria Birgit Platzer
Jedynki mężczyzn Łotwa Kristers Aparjods Łotwa Inārs Kivlenieks Rosja Maksim Arawin
Dwójki mężczyzn  Łotwa
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Włochy
Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
 Włochy
Ivan Nagler
Fabian Malleier
7. PN 2 lutego 2019 Niemcy Altenberg Jedynki kobiet Rosja Wiktorija Diemczenko Rosja Jekaterina Baturina Rumunia Raluca Strămăturaru
Jedynki mężczyzn Austria Wolfgang Kindl Łotwa Kristers Aparjods Rumunia Valentin Crețu
Dwójki mężczyzn  Kanada
Tristan Walker
Justin Snith
 Włochy
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Rosja
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
8. PN 9 lutego 2019 Niemcy Oberhof Jedynki kobiet Rosja Jekaterina Baturina Rosja Jekaterina Katnikowa Szwajcaria Natalie Maag
Jedynki mężczyzn Stany Zjednoczone Tucker West Rosja Maksim Arawin Austria Nico Fischnaller
Dwójki mężczyzn  Polska
Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Niemcy
Florian Loeffler
Florian Berkes
 Niemcy
Nico Semmler
Johannes Pfeiffer
9. PN 23 lutego 2019 Rosja Soczi Jedynki kobiet Rosja Wiktorija Diemczenko Rosja Jekaterina Katnikowa Rumunia Raluca Strămăturaru
Jedynki mężczyzn Rosja Aleksander Stiepiczew Stany Zjednoczone Tucker West Rosja Stiepan Fiodorow
Dwójki mężczyzn  Rosja
Andriej Miedwiediew
Andriej Bogdanow
 Rosja
Stanisław Malcew
Dmitrij Chaliłow
 Polska
Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Jedynki Kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Kraj IGL WHI CAL LPD KON SIG ALT OBE SOC Punkty
1. Wiktorija Diemczenko  Rosja 2. 1. 1. 1. 5. 1. 540
2. Jekaterina Katnikowa  Rosja 8. 16. 12. 2. 10. 4. 10. 2. 2. 486
3. Jekaterina Baturina  Rosja 4. 7. 1. 2. 2. 1. 476
4. Raluca Strămăturaru  Rumunia 3. 13. 3. 6. 6. 3. 6. 3. 460
5. Birgit Plazter  Austria 1. 18. 5. 9. 3. 3. 5. 412
6. Natalie Maag  Szwajcaria 14. 10. 11. 7. 8. 7. 6. 3. 5. 407
7. Jessica Tiebel  Niemcy 2. 2. 7. 12. 12. DSQ 4. 9. 379
8. Madeleine Egle  Austria 9. 3. 2. 5. 6. 299
9. Ołena Stećkiw  Ukraina 25. 19. 19. 17. 17. 8. 7. 7. 242
10. Emily Sweeney  Stany Zjednoczone 1. 4. 8. 202
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
20. Klaudia Domaradzka  Polska 28. 16. 10. 10. 10. 146
27. Ewa Kuls  Polska 23. 20. 16. 8. 106
33. Natalia Wojtuściszyn  Polska 18. 11. 17. 81

Jedynki Mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj IGL WHI CAL LPD KON SIG ALT OBE SOC Punkty
1. Nico Gleirscher  Austria 1. 13. 7. 10. 2. 11. 7. 3. 7. 493
2. Stiepan Fiodorow  Rosja 4. 2. 7. 6. 5. 8. 3. 408
3. Armin Frauscher  Włochy 8. 1. 16. 7. 8. 9. 15. 7. 13. 396
4. Eric Gustafson  Stany Zjednoczone 5. 8. 9. 3. 7. 6. 14. 9. 369
5. Maksim Arawin  Rosja 7. 1. 3. 4. 2. 361
6. Reid Watts  Rosja 9. 4. 4. 5. 14. 8. 4. 344
7. Aleksander Gorbaczewicz  Rosja 2. 3. 11. 6. 9. 5. 333
8. Jonas Mueller  Austria 3. 7. 2. 8. 4. 303
9. Kristers Aparjods  Łotwa 5. DSQ 4. 1. 2. 300
10. Valentin Crețu  Polska 17. 14. 19. 13. 20. 16. 3. 15. 6. 296
11. Maciej Kurowski  Polska 21. 15. 10. 9. 12. 12. 9. 12. 10. 292
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
15. Mateusz Sochowicz  Polska 14. 20. 3. 11. 16. 13. 8. 250

Dwójki Mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Kraj IGL WHI CAL LPD KON SIG ALT OBE SOC Punkty
1. Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 1. 2. 1. 4. 5. 400
2. Park Jin-young
Kang Doung-kyu
 Korea Południowa 4. 4. 3. 4. 6. 8. 5. 397
3. Ihor Stachiw
Andrij Lisieckij
 Ukraina 12. DNS 4. 2. 8. 8. 9. 6. 358
4. Filip Vejdělek
Zdeněk Pěkný
 Czechy 13. DNF 5. 1. 6. 8. 10. 8. 355
5. Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
 Włochy 7. 2. 2. 4. 272
6. Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Włochy 5. 3. 2. 4. 270
7. Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa 1. 1. 200
8. Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Rosja 3. 5. 3. DNF 195
9. Florian Loeffler
Florian Berkes
 Niemcy 10. 5. 2. 195
10. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 1. 3. 170

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]