Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Kobiet 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piłka siatkowa Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Kobiet 2016
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2015 2017 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator NORCECA
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Dominikana
Otwarcie 2 lipca 2016
Zamknięcie (finał) 10 lipca 2016
Liczba drużyn 12 (z 2 konfederacji)
Liczba aren 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Dominikana
II miejsce  Portoryko
III miejsce  Stany Zjednoczone
Statystyki turnieju
Liczba meczów 44
Najlepszy zawodnik (MVP) Dominikana Brayelin Martínez
Strona internetowa

Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Kobiet – 15. edycja turnieju siatkarskiego kobiet, który trwał od 2 do 10 czerwca 2016 roku . Gospodarzem turnieju była Dominikana, drużyny rywalizowały w Santo Domingo. W turnieju udział brało 12 reprezentacji podzielonych na dwie grupy.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B

 Dominikana
 Portoryko
 Kanada
 Kolumbia
 Meksyk
 Wenezuela

 Stany Zjednoczone
 Argentyna
 Kuba
 Peru
 Kostaryka
 Trynidad i Tobago

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Dominikana 15 5 5 (0) 0 (0) 15 1 15,000 393 291 1,351
2.  Portoryko 12 5 4 (0) 1 (0) 12 3 4,000 365 291 1,254
3.  Kanada 9 5 3 (0) 2 (0) 9 8 1,125 384 377 1,019
4.  Kolumbia 5 5 2 (1) 3 (0) 8 12 0,667 411 445 0,924
5.  Wenezuela 3 5 1 (0) 4 (0) 5 12 0,417 337 405 0,832
6.  Meksyk 1 5 0 (0) 5 (1) 2 12 0,167 328 409 0,802

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

     awans do półfinałów

     awans do ćwierćfinałów

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.07 14:00 Kanada  3:1  Kolumbia 25:21 18:25 25:16 25:21   150 [1]
18:00 Portoryko  3:0  Meksyk 25:19 25:19 25:23     2500 [2]
20:00 Dominikana  3:0  Wenezuela 25:16 25:11 25:16     3000 [3]
03.07 14:00 Kolumbia  0:3  Portoryko 18:25 17:25 15:25     100 [4]
16:00 Wenezuela  1:3  Kanada 25:22 20:25 29:31 21:25   300 [5]
20:00 Dominikana  3:0  Meksyk 25:17 25:15 25:19     4000 [6]
04.07 14:00 Meksyk  0:3  Wenezuela 17:25 20:25 20:25     305 [7]
16:00 Kanada  0:3  Portoryko 19:25 17:25 19:25     300 [8]
20:00 Dominikana  3:1  Kolumbia 25:13 17:25 25:18 25:18   4000 [9]
05.07 14:00 Portoryko  3:0  Wenezuela 25:12 25:21 25:17     302 [10]
16:00 Kolumbia  3:2  Meksyk 21:25 21:25 25:23 25:23 17:15 700 [11]
20:00 Dominikana  3:0  Kanada 26:24 25:21 25:13     4500 [12]
06.07 16:00 Meksyk  0:3  Kanada 16:25 18:25 14:25       [13]
16:00 Wenezuela  1:3  Kolumbia 10:25 16:25 25:20 23:25   370 [14]
20:00 Dominikana  3:0  Portoryko 25:22 25:20 25:23     6000 [15]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Stany Zjednoczone 14 5 5 (1) 0 (0) 15 2 7,500 404 293 1,379
2.  Kuba 10 5 3 (0) 2 (1) 12 6 2,000 397 347 1,144
3.  Argentyna 10 5 3 (0) 2 (1) 11 7 1,571 394 351 1,123
4.  Peru 8 5 3 (1) 2 (0) 9 9 1,000 406 369 1,100
5.  Trynidad i Tobago 3 5 1 (0) 4 (0) 4 12 0,333 292 379 0,770
6.  Kostaryka 0 5 0 (0) 5 (0) 0 15 0,000 221 375 0,589

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

     awans do półfinałów

     awans do ćwierćfinałów

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.07 14:00 Argentyna  3:0  Kostaryka 25:10 25:17 25:15     100 [16]
16:00 Kuba  3:0  Trynidad i Tobago 25:20 25:14 25:19     100 [17]
16:00 Stany Zjednoczone  3:0  Peru 25:20 25:19 27:25     500 [18]
03.07 14:00 Kostaryka  0:3  Kuba 9:25 8:25 18:25     100 [19]
16:00 Trynidad i Tobago  0:3  Stany Zjednoczone 11:25 13:25 19:25     101 [20]
18:00 Peru  3:2  Argentyna 25:16 25:19 24:26 20:25 15:11 2000 [21]
04.07 14:00 Kostaryka  0:3  Peru 10:25 15:25 19:25     100 [22]
16:00 Argentyna  3:0  Trynidad i Tobago 25:15 25:12 25:18     250 [23]
18:00 Stany Zjednoczone  3:2  Kuba 19:25 25:20 18:25 25:15 15:7 1400 [24]
05.07 14:00 Trynidad i Tobago  1:3  Peru 19:25 25:23 17:25 15:25   100 [25]
16:00 Kostaryka  0:3  Stany Zjednoczone 16:25 10:25 18:25     450 [26]
18:00 Kuba  1:3  Argentyna 25:22 17:25 23:25 15:25   2000 [27]
06.07 14:00 Kuba  3:0  Peru 25:19 25:20 25:21     300 [28]
14:00 Trynidad i Tobago  3:0  Kostaryka 25:19 25:14 25:23     150 [29]
18:00 Argentyna  0:3  Stany Zjednoczone 14:25 13:25 23:25     2000 [30]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Mecz o 11 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.07 14:00 Meksyk  3:0  Kostaryka 25:17 25:16 25:20       [31]

Mecze o miejsca 5-10[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.07 16:00 Kolumbia  3:0  Trynidad i Tobago 25:21 25:17 25:17     300 [32]
16:00 Peru  1:3  Wenezuela 27:25 30:32 18:25 20:25   250 [33]

Mecz o 9 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
09.07 16:00 Trynidad i Tobago  0:3  Peru 21:25 13:25 16:25     350 [34]

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
09.07 14:00 Kolumbia  2:3  Argentyna 18:25 25:23 25:21 25:27 8:15 100 [35]
16:00 Wenezuela  0:3  Kanada 20:25 16:25 22:25       [36]

Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.07 14:00 Kolumbia  3:1  Wenezuela 25:19 20:25 25:17 25:13   150 [37]

Mecz o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.07 16:00 Argentyna  3:0  Kanada 25:21 25:23 25:23     400 [38]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
08.07 18:00 Kuba  3:2  Kanada 21:25 25:18 25:16 21:25 16:14 1000 [39]
20:00 Portoryko  3:0  Argentyna 25:11 25:13 25:18     1500 [40]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
09.07 18:00 Stany Zjednoczone  1:3  Portoryko 20:25 25:21 17:25 20:25   2500 [41]
20:00 Dominikana  3:0  Kuba 25:11 25:22 25:21     6000 [42]

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.07 15:00 Stany Zjednoczone  3:1  Kuba 20:25 25:9 25:15 25:9   2000 [43]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.07 17:00 Portoryko  2:3  Dominikana 25:23 19:25 25:20 21:25 6:15 6000 [44]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal america.svg  Dominikana
Silver medal america.svg  Portoryko
Bronze medal (Americas).svg  Stany Zjednoczone
4.  Kuba
5.  Argentyna
6.  Kanada
7.  Kolumbia
8.  Wenezuela
9.  Peru
10.  Trynidad i Tobago
11.  Meksyk
12.  Kostaryka

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

MVP Najlepsza
punktująca
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsze
skrzydłowe
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
zagrywająca
Najlepsze
środkowe
Najlepsza
libero
Najlepsza
broniąca
Najlepsza
przyjmująca
Dominikana Brayelin Martínez Kolumbia Kenny Moreno Peru Alexandra Muñoz Stany Zjednoczone Madison Kingdon
Dominikana Brayelin Martínez
Portoryko Karina Ocasio Stany Zjednoczone Micha Hancock Dominikana Annerys Vargas
Stany Zjednoczone Rhamat Alhassan
Dominikana Brenda Castillo Dominikana Brenda Castillo Dominikana Brenda Castillo

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]