Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Kobiet 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Kobiet 2019
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2018 2020 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator NORCECA
Szczegóły turnieju
Gospodarz Trujillo,  Peru
Otwarcie 6 lipca 2019
Zamknięcie (finał) 14 lipca 2019
Liczba drużyn 11 (z 2 konfederacji)
Liczba aren 2 (w 2 miastach)
I miejsce  Stany Zjednoczone
II miejsce  Dominikana
III miejsce  Kolumbia
Statystyki turnieju
Liczba meczów 36
Najlepszy zawodnik (MVP) Stany Zjednoczone Micha Hancock
Strona internetowa

Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Kobiet – 18. edycja turnieju siatkarskiego kobiet, który trwał od 6 do 14 lipca 2019 roku. Gospodarzem turnieju było Peru, drużyny rywalizowały w Trujillo i Chiclayo. W turnieju udział brało 11 reprezentacji podzielonych na dwie grupy.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B

 Argentyna
 Kanada
 Kuba
 Dominikana
 Gwatemala
 Peru

 Kolumbia
 Meksyk
 Portoryko
 Trynidad i Tobago
 Stany Zjednoczone

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Dominikana 12 5 5 (3) 0 (0) 15 6 2,500 476 392 1,214
2.  Argentyna 11 5 4 (2) 1 (1) 14 8 1,750 498 434 1,147
3.  Kanada 11 5 3 (0) 2 (2) 13 6 2,167 435 367 1,185
4.  Peru 6 5 2 (0) 3 (0) 7 9 0,778 353 325 1,086
5.  Kuba 5 5 1 (0) 4 (2) 7 12 0,583 404 414 0,976
6.  Gwatemala 0 5 0 (0) 5 (0) 0 15 0,000 141 375 0,376

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

     awans do półfinałów

     awans do ćwierćfinałów

     mecze o miejsca 7-10

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.07 16:00 Argentyna  3:2  Kanada 25:27 25:23 25:21 23:25 19:17 800 [1]
18:00 Dominikana  3:2  Kuba 23:25 19:25 29:27 25:18 15:12 800 [2]
20:00 Peru  3:0  Gwatemala 25:9 25:8 25:9     1600 [3]
07.07 16:00 Gwatemala  0:3  Dominikana 6:25 8:25 10:25     150 [4]
18:00 Kuba  0:3  Kanada 19:25 21:25 22:25     850 [5]
20:00 Peru  1:3  Argentyna 25:18 21:25 15:25 19:25   1500 [6]
08.07 16:00 Kuba  3:0  Gwatemala 25:14 25:13 15:12     150 [7]
18:00 Argentyna  2:3  Dominikana 25:17 17:25 25:21 21:25 14:16 1500 [8]
20:00 Peru  0:3  Kanada 22:25 14:25 22:25     1650 [9]
09.07 16:00 Gwatemala  0:3  Argentyna 12:25 14:25 7:25     150 [10]
18:00 Dominikana  3:2  Kanada 25:18 25:27 21:25 25:14 15:13   [11]
20:00 Peru  3:0  Kuba 25:20 28:26 25:10     1500 [12]
10.07 16:00 Kanada  3:0  Gwatemala 25:6 25:5 25:8     150 [13]
18:00 Kuba  2:3  Argentyna 23:25 25:20 18:25 28:26 10:15 250 [14]
20:00 Peru  0:3  Dominikana 22:25 22:25 18:25     1300 [15]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Stany Zjednoczone 12 4 4 (0) 0 (0) 12 1 12,000 325 231 1,407
2.  Portoryko 9 4 3 (0) 1 (0) 10 4 2,500 333 271 1,229
3.  Kolumbia 6 4 2 (0) 2 (0) 7 6 1,167 297 231 1,286
4.  Meksyk 3 4 1 (0) 3 (0) 3 9 0,333 202 259 0,780
5.  Trynidad i Tobago 0 4 0 (0) 4 (0) 0 12 0,000 135 300 0,450

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

     awans do półfinałów

     awans do ćwierćfinałów

     mecze o miejsca 7-10

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.07 16:00 Meksyk  3:0  Trynidad i Tobago 25:15 25:12 25:7       [16]
18:00 Kolumbia  0:3  Stany Zjednoczone 18:25 18:25 21:25       [17]
07.07 18:00 Trynidad i Tobago  0:3  Stany Zjednoczone 14:25 15:25 13:25     350 [18]
20:00 Portoryko  3:1  Kolumbia 25:21 26:24 23:25 25:20   400 [19]
08.07 16:00 Trynidad i Tobago  0:3  Portoryko 9:25 13:25 13:25       [20]
18:00 Stany Zjednoczone  3:0  Meksyk 25:11 25:18 25:19     375 [21]
09.07 16:00 Trynidad i Tobago  0:3  Kolumbia 8:25 8:25 8:25     155 [22]
18:00 Meksyk  0:3  Portoryko 16:25 21:25 9:25     225 [23]
10.07 16:00 Kolumbia  3:0  Meksyk 25:8 25:11 25:14     250 [24]
18:00 Stany Zjednoczone  3:1  Portoryko 25:18 25:20 25:27 25:19   475 [25]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 7-10[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 18:00 Meksyk  0:3  Kuba 15:25 23:25 16:25     1300 [26]
20:00 Peru  3:0  Trynidad i Tobago 25:15 25:10 25:14     2000 [27]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 18:00 Portoryko  3:1  Kanada 30:28 13:25 27:25 26:24   250 [28]
20:00 Argentyna  0:3  Kolumbia 16:25 16:25 19:25     300 [29]

Mecz o 9 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 18:00 Meksyk  3:0  Trynidad i Tobago 25:17 25:13 25:8     2000 [30]

Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 20:00 Kuba  0:3  Peru 20:25 14:25 19:25     2350 [31]

Mecz o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 16:00 Kanada  1:3  Argentyna 20:25 23:25 26:24 20:25   250 [32]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 18:00 Stany Zjednoczone  3:0  Kolumbia 25:17 25:14 25:15     400 [33]
20:00 Dominikana  3:1  Portoryko 25:16 25:20 27:29 25:20   450 [34]

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.07 14:00 Kolumbia  3:0  Portoryko 25:21 25:19 25:21     300 [35]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.07 16:00 Stany Zjednoczone  3:0  Dominikana 25:16 25:21 29:27     3000 [36]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

MVP Najlepsza
punktująca
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsze
przyjmujące
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
zagrywająca
Najlepsze
środkowe
Najlepsza
libero
Najlepsza
broniąca
Najlepsza
przyjmująca
Stany Zjednoczone Micha Hancock Portoryko Paulina Pietro Stany Zjednoczone Micha Hancock Stany Zjednoczone Kadie Rolfzen
Dominikana Brayelin Martínez
Portoryko Paulina Pietro Portoryko Wilmarie Rivera Stany Zjednoczone Hannah Tapp
Kolumbia Valerin Carabali
Stany Zjednoczone Justine Wong-Orantes Kolumbia Camila Gómez Stany Zjednoczone Justine Wong-Orantes

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal america.svg  Stany Zjednoczone
Silver medal america.svg  Dominikana
Bronze medal (Americas).svg  Kolumbia
4.  Portoryko
5.  Argentyna
6.  Kanada
7.  Peru
8.  Kuba
9.  Meksyk
10.  Trynidad i Tobago
11.  Gwatemala

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]