Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2013 2015 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator NORCECA
Szczegóły turnieju
Gospodarz Tijuana,  Meksyk
Otwarcie 11 sierpnia
Zamknięcie (finał) 16 sierpnia
Liczba drużyn 9 (z 2 konfederacji)
Liczba hal 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Kuba
II miejsce  Stany Zjednoczone
III miejsce  Argentyna
Statystyki turnieju
Liczba meczów 18
Najlepszy zawodnik (MVP) Kuba Rolando Cepeda
Strona internetowa

Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 – odbył się w Tijuana w Meksyku w dniach 11-16 sierpnia 2014 roku. Była to dziewiąta edycja turnieju. Wzięło w nim udział 9 zespołów z dwóch konfederacji.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

IX Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywany był według poniższego systemu

  • W zawodach brało udział 9 zespołów.
  • Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w grupach rozgrywki odbywają się systemem "każdy z każdym".
  • Przy ustalaniu kolejności zespołów w tabeli decydują: punkty i liczba meczów wygranych, współczynnik punktowy (iloraz punktów zdobytych do straconych), współczynnik setowy (iloraz setów zdobytych do straconych).
  • Drużyny z pierwszych miejsc w grupie automatycznie awansują do półfinału, drużyny z miejsc drugiego i trzeciego muszą rozegrać dodatkowy mecz o wejście do półfinału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B Grupa C

 Meksyk
 Kolumbia
 Stany Zjednoczone

 Kuba
 Portoryko
 Dominikana

 Kanada
 Wenezuela
 Argentyna

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do półfinału

     awans do ćwierćfinału

     mecze o miejsca 5-9

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Stany Zjednoczone 6 2 2 (0) 0 (0) 6 0 MAX 156 131 1,191
2.  Meksyk 3 2 1 (0) 1 (0) 3 3 1,000 151 145 1,041
3.  Kolumbia 0 2 0 (0) 2 (0) 0 6 0,000 120 151 0,795

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
11.08 21:28 Meksyk  3:0  Kolumbia 25:20 25:20 26:24     2500 [1]
12.08 19:08 Kolumbia  0:3  Stany Zjednoczone 18:25 23:25 15:25     1500 [2]
13.08 19:46 Meksyk  0:3  Stany Zjednoczone 29:31 23:25 23:25     2500 [3]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Kuba 5 2 2 (1) 0 (0) 6 2 3,000 180 167 1,078
2.  Portoryko 4 2 1 (0) 1 (1) 5 3 1,667 184 166 1,108
3.  Dominikana 0 2 0 (0) 2 (0) 0 6 0,000 122 153 0,797

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
11.08 17:37 Kuba  3:2  Portoryko 18:25 26:24 25:20 21:25 15:12 950 [4]
12.08 15:00 Portoryko  3:0  Dominikana 25:17 25:18 28:26     300 [5]
13.08 15:00 Dominikana  0:3  Kuba 19:25 19:25 23:25     350 [6]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Argentyna 5 2 2 (1) 0 (0) 6 2 3,000 198 183 1,082
2.  Wenezuela 3 2 1 (0) 1 (0) 3 4 0,750 177 175 1,011
3.  Kanada 1 2 0 (0) 2 (1) 3 6 0,500 197 214 0,921

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
11.08 15:00 Kanada  1:3  Wenezuela 20:25 17:25 25:21 28:30   500 [7]
12.08 17:00 Wenezuela  0:3  Argentyna 20:25 33:35 23:25     450 [8]
13.08 17:00 Argentyna  3:2  Kanada 25:18 21:25 25:22 23:25 19:17 1650 [9]

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-6[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały     Półfinały     Finał
                           
        C1   Argentyna 2  
  B1   Kuba 3     B1   Kuba 3    
  C2   Wenezuela 2         B1   Kuba 3
      A1   Stany Zjednoczone 0
        A1   Stany Zjednoczone 3    
  B2   Portoryko 3     B2   Portoryko 0   Mecz o 3. miejsce
  A2   Meksyk 1  
C1   Argentyna 3
  B2   Portoryko 2

Mecz o 9 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.08 15:00 Dominikana  3:1  Kolumbia 25:21 25:27 25:20 25:21   300 [10]

Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
15.08 15:00 Kanada  3:2  Dominikana 25:21 22:25 22:25 25:16 15:13 250 [11]

Mecz o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.08 15:00 Meksyk  1:3  Wenezuela 25:22 20:25 15:25 23:25   150 [12]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.08 17:00 Kuba  3:2  Wenezuela 23:25 25:20 25:16 29:31 15:6 600 [13]
20:13 Portoryko  3:1  Meksyk 27:25 25:23 23:25 25:16   2500 [14]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
15.08 17:39 Argentyna  2:3  Kuba 22:25 18:25 25:19 25:23 13:15 500 [15]
20:13 Stany Zjednoczone  3:0  Portoryko 28:26 25:22 26:24     2800 [16]

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.08 17:19 Argentyna  3:2  Portoryko 25:21 25:23 20:25 24:26 18:16 1500 [17]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.08 20:00 Kuba  3:0  Stany Zjednoczone 25:16 25:23 25:23     2100 [18]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

MVP Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepsi
środkowi
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
rozgrywający
Najlepsi
skrzydłowi
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
broniący
Najlepszy
przyjmujący
Kuba Rolando Cepeda Portoryko Maurice Torres Dominikana José Miguel Cáceres Portoryko Mannix Román
Kuba David Fiel Rodriguez
Wenezuela Kervin Piñerua Stany Zjednoczone Robert Boldog Kuba Javier Ernesto Jiménez
Argentyna Rodrigo Villalba
Portoryko Mannix Román Argentyna Franco López Argentyna Franco López Portoryko José Rivera

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Kuba
Silver medal world centered-2.svg  Stany Zjednoczone
Bronze medal world centered-2.svg  Argentyna
4  Portoryko
5  Wenezuela
6  Meksyk
7  Kanada
8  Dominikana
9  Kolumbia

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]