Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2016 2018 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator NORCECA
Szczegóły turnieju
Gospodarz Gatineau,  Kanada
Otwarcie 25 lipca
Zamknięcie (finał) 30 lipca
Liczba drużyn 8 (z 2 konfederacji)
Liczba hal 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Argentyna
II miejsce  Portoryko
III miejsce  Kuba
Statystyki turnieju
Liczba meczów 22
Najlepszy zawodnik (MVP) Argentyna Martín Ramos
Strona internetowa

Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 – odbył się w Gatineau w Kanadzie w dniach 25-30 lipca 2017 roku. Była to dwunasta edycja turnieju. Wzięło w nim udział 8 zespołów z dwóch konfederacji.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

XII Puchar Panamerykański w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozgrywany był według poniższego systemu

  • W zawodach brało udział 8 zespołów.
  • Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w grupach rozgrywki odbywają się systemem "każdy z każdym".
  • Przy ustalaniu kolejności zespołów w tabeli decydują: punkty i liczba meczów wygranych, współczynnik punktowy (iloraz punktów zdobytych do straconych), współczynnik setowy (iloraz setów zdobytych do straconych).
  • Drużyny z pierwszych miejsc w grupie automatycznie awansują do półfinału, drużyny z miejsc drugiego i trzeciego muszą rozegrać dodatkowy mecz o wejście do półfinału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B

 Kuba
 Dominikana
 Meksyk
 Stany Zjednoczone

 Argentyna
 Kanada
 Portoryko
 Wenezuela

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do półfinału

     awans do ćwierćfinału

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Kuba 8 3 3 (1) 0 (0) 9 3 3,000 279 238 1,172
2.  Dominikana 6 3 2 (0) 1 (0) 7 4 1,750 253 224 1,129
3.  Stany Zjednoczone 4 3 1 (0) 2 (1) 5 7 0,714 246 267 0,921
4.  Meksyk 0 3 0 (0) 3 (0) 2 9 0,222 215 264 0,814

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
25.07 16:00 Kuba  3:1  Dominikana 25:17 25:22 21:25 25:22   200 [1]
25.07 18:00 Stany Zjednoczone  3:1  Meksyk 25:18 25:23 22:25 25:18   400 [2]
26.07 14:00 Dominikana  3:0  Stany Zjednoczone 25:14 25:12 25:19     100 [3]
26.07 18:00 Kuba  3:0  Meksyk 25:15 25:18 25:15     400 [4]
27.07 14:00 Meksyk  1:3  Dominikana 23:25 25:17 17:25 18:25   100 [5]
27.07 18:00 Stany Zjednoczone  2:3  Kuba 26:24 21:25 21:25 25:19 11:15 500 [6]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Argentyna 9 3 3 (0) 0 (0) 9 0 MAX 230 171 1,345
2.  Portoryko 5 3 2 (1) 1 (0) 6 5 1,200 234 236 0,992
3.  Kanada 3 3 1 (0) 2 (0) 3 7 0,429 218 233 0,936
4.  Wenezuela 1 3 0 (0) 3 (1) 3 9 0,333 244 286 0,853

Źródło: NORCECA
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: 3:0 - 5 pkt; 3:1 - 4 pkt; 3:2 - 3 pkt; 2:3 - 2 pkt; 1:3 - 1 pkt; 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
25.07 14:00 Argentyna  3:0  Portoryko 25:20 25:14 25:17     100 [7]
25.07 20:00 Kanada  3:1  Wenezuela 25:17 25:27 25:15 25:22   500 [8]
26.07 16:00 Argentyna  3:0  Wenezuela 25:17 25:18 28:26     200 [9]
26.07 20:00 Kanada  0:3  Portoryko 21:25 16:25 22:25     600 [10]
27.07 16:00 Portoryko  3:2  Wenezuela 25:19 17:25 25:17 25:27 16:14 400 [11]
27.07 20:00 Kanada  0:3  Argentyna 25:27 23:25 11:25     800 [12]

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
29.07 14:00 Meksyk  1:3  Dominikana 26:24 24:26 19:25 20:25   200 [13]
29.07 16:00 Wenezuela  0:3  Stany Zjednoczone 23:25 14:25 20:25     150 [14]

Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
30.07 11:00 Meksyk  2:3  Wenezuela 25:22 16:25 25:23 17:25 13:15 100 [15]

Mecz o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
30.07 13:00 Dominikana  2:3  Stany Zjednoczone 25:15 22:25 25:20 25:27 13:15 200 [16]

Mecze o miejsca 1-8[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały     Półfinały     Finał
                           
        A1   Kuba 1  
  B2   Portoryko 3     B2   Portoryko 3    
  A3   Stany Zjednoczone 1         B2   Portoryko 1
      B1   Argentyna 3
        B1   Argentyna 3    
  A2   Dominikana 1     A2   Kanada 0   Mecz o 3. miejsce
  B3   Kanada 3  
A1   Kuba 3
  B3   Kanada 1

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.07 17:00 Dominikana  1:3  Kanada 20:25 25:16 21:25 23:25   300 [17]
28.07 19:00 Portoryko  3:1  Stany Zjednoczone 25:21 25:22 20:25 25:14   300 [18]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
29.07 18:00 Argentyna  3:0  Kanada 25:23 25:15 25:10     500 [19]
29.07 20:00 Kuba  1:3  Portoryko 25:16 17:25 22:25 21:25   800 [20]

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
30.07 15:00 Kanada  1:3  Kuba 18:25 21:25 25:22 23:25   700 [21]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
30.07 17:00 Argentyna  3:1  Portoryko 25:23 25:18 23:25 25:20   300 [22]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

MVP Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepsi
środkowi
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
rozgrywający
Najlepsi
skrzydłowi
Najlepszy
libero
Najlepszy
broniący
Najlepszy
przyjmujący
Argentyna Martín Ramos Wenezuela Emerson Rodríguez Dominikana José Miguel Cáceres Stany Zjednoczone Mitchell Stahl
Argentyna Pablo Crer
Wenezuela Edson Valencia Portoryko Edgardo Goás Kuba Miguel Ángel López
Portoryko Wilfredo Hernández
Wenezuela Héctor Mata Wenezuela Héctor Mata Wenezuela Héctor Mata

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Argentyna
Silver medal world centered-2.svg  Portoryko
Bronze medal world centered-2.svg  Kuba
4  Kanada
5  Stany Zjednoczone
6  Dominikana
7  Wenezuela
8  Meksyk

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]