Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2005/2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2005/2006
2004/2005 2006/2007
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 28.09.2005 - 26.03.2026
Sezon XLIX
Miejsce finału Opatówek
Zdobywca Pucharu BKS Stal Bielsko-Biała

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2005/2006 – 49. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z rundy wstępnej, w której wystąpiły zespoły z II i III lig. Zwycięzcy grali w 1. rundzie z zespołami z I ligi, w następnej rundzie dołączyły drużyny z PLS. Gospodarzem jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi. Zwycięzcy awansowali do fazy grupowej, w której były 4 grupy po 3 zespoły. Najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły w turnieju finałowym. ćwierćfinałów i turnieju finałowego.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.09.2005 MOSiR Mysłowice 0:3 Wisła Kraków 26:28, 12:25, 26:28
28.09.2005 BKS Szóstka Biłgoraj 0:3 Energa Gedania Gdańsk 16:25, 14:25, 11:25
28.09.2005 Skra Bełchatów wolny los  
28.09.2005 Start Łódź wolny los  
28.09.2005 UKS Dwójka Stęszew 0:3 Polonia Świdnica 13:25, 20:25, 11:25
28.09.2005 Orzeł Kozy 0:3 Sokół Chorzów 12:25, 16:25, 16:25
28.09.2005 Politechnika Częstochowa wolny los  
28.09.2005 Pałac II Bydgoszcz wolny los  
28.09.2005 ŁKS Łódź wolny los  
28.09.2005 TPS Rumia wolny los  
28.09.2005 AZS AWF II Poznań 0:3 UMKS Łańcut 12:25, 16:25, 16:25
28.09.2005 Tomasovia Tomaszów Lub. 0:3 MMKS Dąbrowa Górnicza 14:25, 20:25, 17:25
28.09.2005 Energa Gedania II Gdańsk 3:1 Legionovia Legionowo 14:25, 25:17, 25:23, 25:23
28.09.2005 MKS Andrychów 1:3 AZS Ostrowiec Św. 18:25, 17:25, 25:23, 22:25

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.10.2005 Wisła Kraków 0:3 Centrostal Bydgoszcz 18:25, 22:25, 13:25
12.10.2005 Skra Bełchatów 2:3 Energa Gedania Gdańsk 25:20, 25:17, 18:25, 19:25, 8:15
12.10.2005 Start Łódź 0:3 AZS AWF Poznań 19:25, 9:25, 17:25
12.10.2005 Polonia Świdnica 0:3 Stal Bielsko-Biała 21:25, 12:25, 8:25
12.10.2005 Sokół Chorzów 0:3 Gwardia Wrocław 20:25, 22:25, 18:25
12.10.2005 Politechnika Częstochowa 0:3 Dalin Myślenice 12:25, 17:25, 21:25
12.10.2005 Pałac II Bydgoszcz 0:3 Grześki Kalisz 19:25, 14:25, 11:25
12.10.2005 ŁKS Łódź 2:3 Piast Szczecin 25:22, 17:25, 26:24, 13:25, 10:15
12.10.2005 TPS Rumia 0:3 Muszynianka Muszyna  
12.10.2005 UMKS Łańcut 0:3 Nafta-Gaz Piła 15:25, 13:25, 12:25
12.10.2005 Energa Gedania II Gdańsk 0:3 MMKS Dąbrowa Górnicza 21:25, 16:25, 21:25
12.10.2005 AZS Ostrowiec Św. 2:3 Stal Mielec 29:27, 25:27, 23:25, 25:23, 6:15

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

I grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.02.2006 Centrostal Bydgoszcz 3:1 Energa Gedania Gdańsk 25:20, 16:25, 30:28, 25:10
08.02.2006 Centrostal Bydgoszcz 3:2 AZS AWF Poznań 25:15, 25:23, 20:25, 24:26, 15:11
21.02.2006 Energa Gedania Gdańsk 0:3 Centrostal Bydgoszcz 15:25, 23:25, 23:25
22.02.2006 Energa Gedania Gdańsk 2:3 AZS AWF Poznań 19:25, 25:22, 25:23, 21:25, 13:15
05.03.2006 AZS AWF Poznań 1:3 Centrostal Bydgoszcz 16:25, 25:19, 12:25, 21:25
08.03.2006 AZS AWF Poznań 3:0 Energa Gedania Gdańsk 25:14, 25:20, 25:23

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 8 4 4 0 12 4 8
2 AZS AWF Poznań 6 4 2 2 9 8 1
3 Energa Gedania Gdańsk 4 4 0 4 3 12 −9

II grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.02.2006 Stal Bielsko-Biała 3:0 Gwardia Wrocław 25:17, 25:23, 25:13
08.02.2006 Stal Bielsko-Biała 3:1 Dalin Myślenice 25:22, 20:25, 25:21, 25:16
21.02.2006 Gwardia Wrocław 0:3 Stal Bielsko-Biała 28:30, 17:25, 15:25
22.02.2006 Gwardia Wrocław 1:3 Dalin Myślenice 25:21, 20:25, 22:25, 21:25
07.03.2006 Dalin Myślenice 3:1 Stal Bielsko-Biała 25:15, 32:34, 26:24, 25:17
08.03.2006 Dalin Myślenice 3:0 Gwardia Wrocław 25:15, 25:20, 25:19

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 BKS Stal Bielsko-Biała 7 4 3 1 10 4 6
2 KS Dalin-Equus Myślenice 7 4 3 1 10 5 5
3 ZEC SV Gwardia Wrocław 4 4 0 4 1 12 −11

III grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.02.2006 Grześki Kalisz 3:0 Piast Szczecin 25:13, 25:8, 25:19
08.02.2006 Grześki Kalisz 3:0 Muszynianka Muszyna 25:19, 25:18, 25:17
21.02.2006 Piast Szczecin 0:3 Grześki Kalisz 18:25, 17:25, 23:25
26.02.2006 Piast Szczecin 0:3 Muszynianka Muszyna 11:25, 15:25, 17:25
05.03.2006 Muszynianka Muszyna 3:0 Piast Szczecin 25:16, 25:20, 25:22
07.03.2006 Muszynianka Muszyna 2:3 Grześki Kalisz 21:25, 19:25, 25:22, 25:10, 15:12

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Grześki Kalisz 8 4 4 0 12 2 10
2 MKS Muszynianka-Fakro Muszyna 6 4 2 2 8 6 2
3 KS Piast Szczecin 4 4 0 4 0 12 −12

IV grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.01.2006 Nafta-Gaz Piła 3:0 Stal Mielec 25:21, 25:14, 25:21
19.03.2006 Stal Mielec 0:3 Nafta-Gaz Piła 14:25, 23:25, 21:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 PTPS Nafta-Gaz Piła 4 2 2 0 6 0 6
2 KPSK Stal Mielec 2 2 0 2 0 6 −6

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.03.2026 Centrostal Bydgoszcz 0:3 BKS Stal Bielsko-Biała 22:25, 18:25, 25:27
25.03.2026 Grześki Kalisz 0:3 Nafta-Gaz Piła 20:25, 21:25, 17:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.03.2026 BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 Nafta-Gaz Piła 25:23, 25:21, 25:18