Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2008/2009)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Polski 2008/2009
Plus Cup Puchar Polski 2008/2009
2007/2008 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 20.09.2008 - 15.03.2009
Sezon LII
Miejsce finału Olsztyn
Liczba drużyn 25
Zdobywca Pucharu BKS Aluprof Bielsko-Biała

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2008/2009 – 52. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 5. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.09.2008 AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:2 PLKS Pszczyna  
AZS UE Kraków wolny los  
UKS Sobieski Lublin wolny los  
MKS Świdnica wolny los  
PLKS Pszczyna wolny los  

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.10.2008 AZS AWF Poznań 1:3 Piast Szczecin 18:25, 25:22, 22:25, 16:25
15.10.2008 UKS Sobieski Lublin 3:2 Wisła Kraków 23:25, 25:14, 21:25, 25:14, 15:13
15.10.2008 Budowlani Łódź 3:1 Sokół Chorzów 25:18, 22:25, 25:19, 25:23
15.10.2008 AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:2 Chemik Police 19:25, 25:23, 25:27, 25:21, 15:11
15.10.2008 MOSiR Mysłowice 3:1 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:23, 18:25, 25:20, 26:24
15.10.2008 MKS Świdnica 0:3 Budowlani Toruń 13:25, 11:25, 20:25
15.10.2008 AZS UE Kraków 0:3 TPS Rumia 17:25, 17:25, 18:25

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.10.2008 UKS Sobieski Lublin 0:3 Piast Szczecin 12:25, 15:25, 22:25
29.10.2008 AZS Politechnika Śląska Gliwice 0:3 Budowlani Łódź 20:25, 17:25, 13:25
29.10.2008 MOSiR Mysłowice 3:0 Budowlani Toruń 25:17, 25:12, 25:19
29.10.2008 TPS Rumia wolny los  

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.11.2008 Piast Szczecin 0:3 Budowlani Łódź 25:27, 15:25, 20:25
03.12.2008 Budowlani Łódź 3:0 Piast Szczecin 29:27, 25:18, 25:23
19.11.2008 MOSiR Mysłowice 1:3 TPS Rumia 22:25, 17:25, 28:26, 21:25
03.12.2008 TPS Rumia 3:0 MOSiR Mysłowice 25:17, 25:22, 29:27

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01.2009 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Budowlani Łódź 25:19, 25:18, 29:27
28.01.2009 Budowlani Łódź 3:1 MKS Dąbrowa Górnicza 25:22, 13:25, 25:22, 27:25
07.01.2009 Stal Mielec 3:1 Gedania Żukowo 25:21, 13:25, 25:22, 25:20
28.01.2009 Gedania Żukowo 0:3 Stal Mielec 23:25, 16:25, 24:26
07.01.2009 TPS Rumia 1:3 AZS Białystok 18:25, 28:26, 9:25, 22:25
28.01.2009 AZS Białystok 3:0 TPS Rumia 25:13, 25:13, 25:12
07.01.2009 Impel Gwardia Wrocław 3:0 SSK Calisia Kalisz 25:14, 25:20, 33:31
28.01.2009 SSK Calisia Kalisz 1:3 Impel Gwardia Wrocław 25:18, 20:25, 22:25, 19:25

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.02.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza 23:25, 25:18, 18:25, 25:9, 15:13
25.02.2009 MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała 17:25, 25:23, 16:25, 12:25
04.02.2009 Centrostal Bydgoszcz 3:0 Impel Gwardia Wrocław 25:22, 25:14, 25:17
25.02.2009 Impel Gwardia Wrocław 3:1 Centrostal Bydgoszcz 30:32, 25:19, 25:13, 25:20
04.02.2009 Farmutil Piła 3:1 Stal Mielec 25:15, 22:25, 25:19, 25:16
28.02.2009 Stal Mielec 1:3 Farmutil Piła 25:18, 12:25, 16:25, 21:25
25.02.2009 AZS Białystok 1:3 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 22:25, 16:25, 23:25
28.02.2009 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 AZS Białystok 25:15, 25:20, 25:10

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
 Aluprof Bielsko-Biała 3  
 Centrostal Bydgoszcz 1  
 
     Aluprof Bielsko-Biała 3
   Muszynianka Muszyna 0
 Muszynianka Muszyna 3
 Farmutil Piła 2  


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 Centrostal Bydgoszcz 25:20, 25:18, 18:25, 25:14
Farmutil Piła 2:3 Muszynianka Fakro Muszyna 18:25, 19:25, 25:23, 25:21, 10:15

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Muszynianka Fakro Muszyna 25:15, 25:21, 25:20