Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2008/2009)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Polski 2008/2009
Plus Cup Puchar Polski 2008/2009
2007/2008 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 20.09.2008 - 15.03.2009
Sezon LII
Miejsce finału Olsztyn
Liczba drużyn 25
Zdobywca Pucharu BKS Aluprof Bielsko-Biała

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2008/2009 – 52. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 5. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

PlusLigi Kobiet
10 drużyn
BKS Aluprof Bielsko-Biała zwycięzca
Muszynianka Muszyna finał
MKS Dąbrowa Górnicza ćwierćfinał
AZS Białystok ćwierćfinał
Centrostal Bydgoszcz półfinał
SSK Calisia Kalisz 5. runda
Gwardia Wrocław ćwierćfinał
Stal Mielec ćwierćfinał
Farmutil Piła półfinał
Gedania Żukowo 5. runda
I liga
10 drużyn
Organika Budowlani Łódź 5. runda
Chemik Police 2. runda
TPS Rumia 5. runda
KSZO Ostrowiec Św. 2. runda
Piast Szczecin 4. runda
Sokół Chorzów 2. runda
MOSiR Mysłowice 4. runda
TKST Toruń 3. runda
AZS AWF Poznań 2. runda
Wisła Kraków 2. runda
niższe ligi
5 drużyn
KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3. runda
AZS UE Kraków 2. runda
UKS Sobieski Lublin 3. runda
MKS Świdnica 2. runda
PLKS Pszczyna 1. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.09.2008 AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:2 PLKS Pszczyna  
AZS UE Kraków wolny los  
UKS Sobieski Lublin wolny los  
MKS Świdnica wolny los  
PLKS Pszczyna wolny los  

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.10.2008 AZS AWF Poznań 1:3 Piast Szczecin 18:25, 25:22, 22:25, 16:25
15.10.2008 UKS Sobieski Lublin 3:2 Wisła Kraków 23:25, 25:14, 21:25, 25:14, 15:13
15.10.2008 Budowlani Łódź 3:1 Sokół Chorzów 25:18, 22:25, 25:19, 25:23
15.10.2008 AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:2 Chemik Police 19:25, 25:23, 25:27, 25:21, 15:11
15.10.2008 MOSiR Mysłowice 3:1 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:23, 18:25, 25:20, 26:24
15.10.2008 MKS Świdnica 0:3 Budowlani Toruń 13:25, 11:25, 20:25
15.10.2008 AZS UE Kraków 0:3 TPS Rumia 17:25, 17:25, 18:25

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.10.2008 UKS Sobieski Lublin 0:3 Piast Szczecin 12:25, 15:25, 22:25
29.10.2008 AZS Politechnika Śląska Gliwice 0:3 Budowlani Łódź 20:25, 17:25, 13:25
29.10.2008 MOSiR Mysłowice 3:0 Budowlani Toruń 25:17, 25:12, 25:19
29.10.2008 TPS Rumia wolny los  

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.11.2008 Piast Szczecin 0:3 Budowlani Łódź 25:27, 15:25, 20:25
03.12.2008 Budowlani Łódź 3:0 Piast Szczecin 29:27, 25:18, 25:23
19.11.2008 MOSiR Mysłowice 1:3 TPS Rumia 22:25, 17:25, 28:26, 21:25
03.12.2008 TPS Rumia 3:0 MOSiR Mysłowice 25:17, 25:22, 29:27

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01.2009 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Budowlani Łódź 25:19, 25:18, 29:27
28.01.2009 Budowlani Łódź 3:1 MKS Dąbrowa Górnicza 25:22, 13:25, 25:22, 27:25
07.01.2009 Stal Mielec 3:1 Gedania Żukowo 25:21, 13:25, 25:22, 25:20
28.01.2009 Gedania Żukowo 0:3 Stal Mielec 23:25, 16:25, 24:26
07.01.2009 TPS Rumia 1:3 AZS Białystok 18:25, 28:26, 9:25, 22:25
28.01.2009 AZS Białystok 3:0 TPS Rumia 25:13, 25:13, 25:12
07.01.2009 Impel Gwardia Wrocław 3:0 SSK Calisia Kalisz 25:14, 25:20, 33:31
28.01.2009 SSK Calisia Kalisz 1:3 Impel Gwardia Wrocław 25:18, 20:25, 22:25, 19:25

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.02.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza 23:25, 25:18, 18:25, 25:9, 15:13
25.02.2009 MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała 17:25, 25:23, 16:25, 12:25
04.02.2009 Centrostal Bydgoszcz 3:0 Impel Gwardia Wrocław 25:22, 25:14, 25:17
25.02.2009 Impel Gwardia Wrocław 3:1 Centrostal Bydgoszcz 30:32, 25:19, 25:13, 25:20
04.02.2009 Farmutil Piła 3:1 Stal Mielec 25:15, 22:25, 25:19, 25:16
28.02.2009 Stal Mielec 1:3 Farmutil Piła 25:18, 12:25, 16:25, 21:25
25.02.2009 AZS Białystok 1:3 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 22:25, 16:25, 23:25
28.02.2009 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 AZS Białystok 25:15, 25:20, 25:10

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
 Aluprof Bielsko-Biała 3  
 Centrostal Bydgoszcz 1  
 
     Aluprof Bielsko-Biała 3
   Muszynianka Muszyna 0
 Muszynianka Muszyna 3
 Farmutil Piła 2  


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 Centrostal Bydgoszcz 25:20, 25:18, 18:25, 25:14
Farmutil Piła 2:3 Muszynianka Fakro Muszyna 18:25, 19:25, 25:23, 25:21, 10:15

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Muszynianka Fakro Muszyna 25:15, 25:21, 25:20