Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2009/2010
Enea Cup Puchar Polski 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 19.09.2009 - 28.03.2010
Sezon LIII
Miejsce finału Poznań
Liczba drużyn 26
Zdobywca Pucharu Organika Budowlani Łódź

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2009/2010 – 53. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 5. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

PlusLigi Kobiet
10 drużyn
BKS Aluprof Bielsko-Biała półfinał
Muszynianka Muszyna finał
MKS Dąbrowa Górnicza półfinał
AZS Białystok ćwierćfinał
Organika Budowlani Łódź zwycięzca
Centrostal Bydgoszcz ćwierćfinał
Gwardia Wrocław 5. runda
Stal Mielec 5. runda
PTPS Piła ćwierćfinał
Gedania Żukowo 5. runda
I liga
10 drużyn
Trefl Sopot ćwierćfinał
Chemik Police 2. runda
TPS Rumia 2. runda
KSZO Ostrowiec Św. 3. runda
Sokół Chorzów 4. runda
PLKS Pszczyna 5. runda
LTS Legionovia Legionowo 4. runda
Jedynka Aleksandrów Łódzki 3. runda
MOSiR Mysłowice 2. runda
TKST Toruń 2. runda
niższe ligi
6 drużyn
UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3. runda
KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2. runda
Pogoń Proszowice 1. runda
AZS AWF Poznań 2. runda
UKS Sobieski 46 Lublin 2. runda
GIM NET Mońki 1. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.09.2009 Pogoń Proszowice 2:3 AZS Politechnika Śląska Gliwice 25:23, 25:21, 26:28, 13:25, 14:16
19.09.2009 UKS Sobieski 46 Lublin 3:0 GIM NET Mońki 25:12, 25:12, 25:15
19.09.2009 AZS AWF Poznań 0:3 Zielone Wzgórza Murowana Goślina walkower

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2009 AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:3 Sokół Chorzów 15:25, 25:22, 19:25, 25:23, 15:17
07.10.2009 PLKS Pszczyna 3:2 MOSiR Mysłowice 21:25, 25:13, 29:31, 25:17, 15:9
07.10.2009 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wolny los  
07.10.2009 TKST Toruń 2:3 Jedynka Aleksandrów Łódzki 25:27, 25:18, 22:25, 25:15, 8:15
07.10.2009 UKS Sobieski 46 Lublin 0:3 LTS Legionovia Legionowo 13:25, 12:25, 19:25
07.10.2009 Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:0 Chemik Police 25:21, 25:21, 25:22
07.10.2009 Trefl Sopot 3:0 TPS Rumia 25:10, 25:22, 25:21

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.10.2009 Sokół Chorzów wolny los  
28.10.2009 PLKS Pszczyna 3:0 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:18, 25:22, 25:19
28.10.2009 LTS Legionovia Legionowo 3:1 Jedynka Aleksandrów Łódzki 25:15, 25:21, 21:25, 25:17
28.10.2009 Zielone Wzgórza Murowana Goślina 2:3 Trefl Sopot 25:27, 25:23, 25:23, 22:25, 3:15

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2009 PLKS Pszczyna 3:2 Sokół Chorzów 26:28, 25:23, 25:16, 23:25, 15:11
09.12.2009 Sokół Chorzów 0:3 PLKS Pszczyna 23:25, 23:25, 21:25
02.12.2009 LTS Legionovia Legionowo 0:3 Trefl Sopot 19:25, 16:25, 17:25
09.12.2009 Trefl Sopot 3:0 LTS Legionovia Legionowo 25:13, 25:17, 25:15

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01.2010 AZS Białystok 3:1 Gedania Żukowo 25:19, 25:20, 22:25, 25:17
18.01.2010 PTPS Piła 3:0 Stal Mielec 25:14, 25:23, 25:9
07.02.2010 PLKS Pszczyna 0:3 Centrostal Bydgoszcz 13:25, 19:25, 14:25
10.02.2010 Trefl Sopot 3:0 Impel Gwardia Wrocław 25:6, 25:7, 25:7

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.02.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 AZS Białystok 25:17, 25:22, 25:15
07.03.2010 AZS Białystok 1:3 Aluprof Bielsko-Biała 17:25, 25:22, 16:25, 18:25
17.03.2010 Organika Budowlani Łódź 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:12, 25:15, 25:22
23.03.2010 Centrostal Bydgoszcz 3:1 Organika Budowlani Łódź 25:19, 17:25, 25:20, 25:17
17.03.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Trefl Sopot 25:16, 25:21, 25:13
22.03.2010 Trefl Sopot 0:3 MKS Dąbrowa Górnicza 18:25, 20:25, 21:25
17.03.2010 Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 PTPS Piła 25:16, 22:25, 25:12, 25:22
23.03.2010 PTPS Piła 3:1 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 25:23, 20:25, 25:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
 Aluprof Bielsko-Biała 1  
 Organika Budowlani Łódź 3  
 
     Muszynianka Muszyna 1
   Organika Budowlani Łódź 3
 Muszynianka Muszyna 3
 MKS Dąbrowa Górnicza 1  


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.03.2010 Aluprof Bielsko-Biała 1:3 Organika Budowlani Łódź 19:25, 23:25, 25:17, 22:25
MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 14:25, 21:25, 15:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.03.2010 Organika Budowlani Łódź 3:1 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 25:20, 22:25, 25:20