Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2010/2011
Enea Cup Puchar Polski 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 18.09.2010 - 10.04.2011
Sezon LIV
Miejsce finału Inowrocław
Liczba drużyn 26
Zdobywca Pucharu Muszynianka Muszyna

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2010/2011 – 54. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 5. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

PlusLigi Kobiet
10 drużyn
BKS Aluprof Bielsko-Biała finał
Muszynianka Muszyna zwycięzca
MKS Dąbrowa Górnicza ćwierćfinał
Atom Trefl Sopot półfinał
AZS Białystok 6. runda
Budowlani Łódź ćwierćfinał
Centrostal Bydgoszcz półfinał
Gwardia Wrocław 6. runda
Stal Mielec 6. runda
TPS Rumia ćwierćfinał
I liga
10 drużyn
Gedania Żukowo 3. runda
KS Murowana Goślina 4. runda
PTPS Piła ćwierćfinał
Chemik Police 3. runda
MUKS Sparta Warszawa 5. runda
KSZO Ostrowiec Św. 4. runda
Eliteski Skawa AZS UEK Kraków 6. runda
Silesia Volley I 4. runda
PLKS Pszczyna 5. runda
KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3. runda
niższe ligi
6 drużyn
LTS Legionovia Legionowo 3. runda
UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 2. runda
KS Energetyk Poznań 3. runda
MCKiS Jaworzno 2. runda
EKS Skra Bełchatów 3. runda
Silesia Volley II 3. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.09.2010 LTS Legionovia Legionowo wolny los  
18.09.2010 UKS Murowana Goślina 0:3 KS Energetyk Poznań 15:25, 12:25, 20:25
22.09.2010 MCKiS Jaworzno 0:3 Silesia Volley II 17:25, 19:25, 24:26
18.09.2010 EKS Skra Bełchatów wolny los  

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.10.2010 Murowana Goślina 3:0 Gedania Żukowo 28:26, 25:14, 25:16
29.10.2010 LTS Legionovia Legionowo 1:3 PTPS Piła 25:20, 17:25, 21:25, 21:25
13.10.2010 MUKS Sparta Warszawa 3:1 PSPS Chemik Police 23:25, 25:13, 25:17, 25:17
13.10.2010 KS Energetyk Poznań 0:3 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 13:25, 19:25, 11:25
13.10.2010 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 PLKS Pszczyna 25:21, 25:22, 22:25, 21:25, 12:15
13.10.2010 Silesia Volley II Chorzów 0:3 Silesia Volley I 18:25, 18:25, 16:25
27.10.2010 EKS Skra Bełchatów 0:3 AZS UEK Kraków 18:25, 23:25, 12:25

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.10.2010 Murowana Goślina 0:3 PTPS Piła 17:25, 18:25, 25:27
27.10.2010 MUKS Sparta Warszawa 3:2 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:18, 21:25, 25:19, 23:25, 15:10
27.10.2010 Silesia Volley I 2:3 PLKS Pszczyna 26:24, 24:26, 25:22, 23:25, 10:15
27.10.2010 AZS UEK Kraków wolny los  

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.11.2010 MUKS Sparta Warszawa 0:3 PTPS Piła 19:25, 15:25, 18:25
08.12.2010 PTPS Piła 3:0 MUKS Sparta Warszawa 25:17, 25:23, 25:19
24.11.2010 AZS UEK Kraków 3:1 PLKS Pszczyna 25:22, 27:25, 23:25, 25:23
08.12.2010 PLKS Pszczyna 3:2 AZS UEK Kraków 27:25, 25:16, 16:25, 23:25, 15:13

6. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.03.2011 PTPS Piła 3:1 Gwardia Wrocław 20:25, 25:21, 25:15, 25:13
23.03.2011 TPS Rumia 3:1 AZS Białystok 25:23, 22:25, 25:18, 27:25
24.03.2011 Stal Mielec 0:3 MKS Dąbrowa Górnicza 24:26, 20:25, 19:25
23.03.2011 AZS UEK Kraków 0:3 Organika Budowlani Łódź 22:25, 17:25, 20:25

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
 Muszynianka Muszyna  3
 PTPS Piła  0  
 Muszynianka Muszyna  3
   Centrostal Bydgoszcz  0  
 Centrostal Bydgoszcz  3
 TPS Rumia  0  
 Muszynianka Muszyna  3
   Aluprof Bielsko-Biała  2
 Aluprof Bielsko-Biała  3
 MKS Dąbrowa Górnicza  2  
 Aluprof Bielsko-Biała  3
   Atom Trefl Sopot  1  
 Atom Trefl Sopot  3
 Organika Budowlani Łódź  0  


Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.04.2011 Muszynianka Muszyna 3:0 PTPS Piła 25:20, 25:14, 25:20
Centrostal Bydgoszcz 3:0 TPS Rumia 25:11, 25:11, 25:19
Aluprof Bielsko-Biała 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza 20:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:8
Atom Trefl Sopot 3:0 Organika Budowlani Łódź 25:14, 25:18, 25:12

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.04.2011 Muszynianka Muszyna 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:17, 25:17, 25:22
Aluprof Bielsko-Biała 3:1 Atom Trefl Sopot 25:22, 22:25, 25:22, 25:11

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.04.2011 Muszynianka Muszyna 3:2 Aluprof Bielsko-Biała 23:25, 25:22, 28:30, 25:23, 15:9

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]