Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2011/2012)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2011/2012
Enea Cup Puchar Polski 2011/2012
2010/2011 2012/2013
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 14.09.2011 – 28.01.2012
Sezon LV
Miejsce finału Radom
Liczba drużyn 27
Zdobywca Pucharu MKS Dąbrowa Górnicza

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2011/2012 – 55. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 5. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

PlusLigi Kobiet
10 drużyn
BKS Aluprof Bielsko-Biała półfinał
Muszynianka Muszyna półfinał
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zwycięzca
Atom Trefl Sopot finał
AZS Białystok 5. runda
Budowlani Łódź ćwierćfinał
KS Pałac Bydgoszcz ćwierćfinał
PTPS Piła ćwierćfinał
Impel Wrocław ćwierćfinał
Stal Mielec 5. runda
I liga
12 drużyn
Jedynka Aleksandrów Łódzki 2. runda
LTS Legionovia Legionowo 5. runda
KS Murowana Goślina 4. runda
Chemik Police 3. runda
MUKS Sparta Warszawa 2. runda
KSZO Ostrowiec Św. 2. runda
AZS UE Kraków 5. runda
Silesia Volley I 2. runda
PLKS Pszczyna 4. runda
Jadar AZS Politechnika Radomska 3. runda
TPS Rumia 2. runda
MKS Gaudia Trzebnica 3. runda
Niższe ligi
5 drużyn
Orzeł Elbląg 3. runda
Zawisza Sulechów 2. runda
Piast Szczecin 1. runda
SMS LO2 Opole 2. runda
Silesia Volley II 2. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.09.2011 Piast Szczecin 2:3 Zawisza Sulechów 26:24, 19:25, 25:22, 11:25, 11:15
Orzeł Elbląg wolny los
SMS LO2 Opole wolny los
Silesia Volley II Mysłowice/Chorzów wolny los

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.10.2011 Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3 KS Piecobiogaz Murowana Goślina 23:25, 22:25, 20:25
12.10.2011 Zawisza Sulechów 0:3 PSPS Chemik Police 23:25, 26:28, 18:25
12.10.2011 LTS Legionovia Legionowo 3:1 Bank BPS Sparta Warszawa 25:15, 25:18, 20:25, 25:23
12.10.2011 Orzeł Elbląg 3:0 TPS Rumia walkower
12.10.2011 PLKS Pszczyna 3:0 Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 25:23, 25:21, 27:25
12.10.2011 SMS LO2 Opole 0:3 MKS Gaudia Trzebnica 15:25, 18:25, 13:25
12.10.2011 Silesia Volley II 0:3 AZS UE Kraków 18:25, 15:25, 15:25
12.10.2011 Jadar AZS Politechnika Radomska 3:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 22:25, 25:16, 25:19, 25:13

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.11.2011 PSPS Chemik Police 0:3 KS Piecobiogaz Murowana Goślina 15:25, 23:25, 19:25
23.11.2011 Orzeł Elbląg 0:3 LTS Legionovia Legionowo 10:25, 16:25, 11:25
23.11.2011 MKS Gaudia Trzebnica 1:3 PLKS Pszczyna 22:25, 25:18, 21:25, 22:25
23.11.2011 Jadar AZS Politechnika Radomska 2:3 AZS UE Kraków 24:26, 17:25, 29:27, 25:22, 15:17

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.12.2011 LTS Legionovia Legionowo 3:2 KS Piecobiogaz Murowana Goślina 25:12, 18:25, 20:25, 25:20, 15:10
07.12.2011 PLKS Pszczyna 2:3 AZS UE Kraków 17:25, 25:20, 25:13, 26:28, 11:15

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.12.2011 LTS Legionovia Legionowo 0:3 KS Pałac Bydgoszcz 20:25, 19:25, 37:39
21.12.2011 KPSK Stal Mielec 1:3 Budowlani Łódź 19:25, 25:23, 16:25, 11:25
21.12.2011 AZS UE Kraków 2:3 PTPS Piła 25:27, 25:23, 15:25, 25:22, 13:15
21.12.2011 AZS Białystok 1:3 Impel Gwardia Wrocław 25:22, 18:25, 19:25, 17:25

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.01.2012 KS Pałac Bydgoszcz 0:3 Atom Trefl Sopot 22:25, 13:25, 21:25
24.01.2012 Budowlani Łódź 1:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała 21:25, 26:28, 25:20, 19:25
24.01.2012 Impel Gwardia Wrocław 0:3 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 16:25, 18:25, 14:25
25.01.2012 PTPS Piła 2:3 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 19:25, 21:25, 25:23, 10:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
24.01.2012 – Bydgoszcz        
 KS Pałac Bydgoszcz  0
27.01.2012 – Radom
 Atom Trefl Sopot  3  
 Atom Trefl Sopot  3
24.01.2012 – Łódź
   BKS Aluprof Bielsko-Biała  0  
 Budowlani Łódź  1
28.01.2012 – Radom
 BKS Aluprof Bielsko-Biała  3  
 Atom Trefl Sopot  1
24.01.2012 – Wrocław
   MKS Dąbrowa Górnicza  3
 Impel Gwardia Wrocław  0
27.01.2012 – Radom
 MKS Dąbrowa Górnicza  3  
 MKS Dąbrowa Górnicza  3
25.01.2012 – Piła
   Muszynianka Muszyna  2  
 PTPS Piła  2
 Muszynianka Muszyna  3  


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.01.2012 Atom Trefl Sopot 3:0 BKS Aluprof Bielsko-Biała 25:20, 25:22, 25:20
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 Muszynianka Fakro Muszyna 16:25, 25:21, 29:27, 23:25, 16:14

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.01.2012 Atom Trefl Sopot 1:3 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 25:20, 18:25, 20:25, 24:26

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]