Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2013/2014)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2013/2014
Enea Cup Puchar Polski 2013/2014
2012/2013 2014/2015
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 25.09.2013-09.03.2014
Sezon LVII
Miejsce finału Hala sportowo-widowiskowa KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim
Liczba drużyn 25
Zdobywca Pucharu KPS Chemik Police
Statystyki rozgrywek
MVP Anna Werblińska
Strona internetowa

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2013/2014 – 57. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 6. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi. Turniej finałowy odbył się w hali sportowo-widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

ORLEN Liga
10 drużyn
BKS Aluprof Bielsko-Biała półfinały
Impel Wrocław 7. runda
Muszynianka Muszyna finał
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza półfinały
Atom Trefl Sopot 7. runda
Budowlani Łódź 6. runda
KS Pałac Bydgoszcz 6. runda
Siódemka Legionowo 6. runda
PTPS Piła 7. runda
KPS Chemik Police zwycięzca
I liga
10 drużyn
KS Murowana Goślina 4. runda
Wisła Kraków 3. runda
TKS-T Budowlani Budlex Toruń 3. runda
MUKS Sparta Warszawa 3. runda
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6. runda
Silesia Volley I 4. runda
KS DevelopRes Rzeszów 7. runda
PWSZ Karpaty Krosno 5. runda
Zawisza Sulechów 3. runda
SMS PZPS Sosnowiec 5. runda
niższe ligi
5 drużyn
E.Leclerc Orzeł Elbląg 4. runda
UKS Orzeł Malbork 3. runda
PSPS Chemik Police II 2. runda
PMKS Nike Węgrów 4. runda
Ekstrim Gorlice 3. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.09.2013 Orzeł Malbork 3:1 PSPS Chemik Police II 15:25, 25:19, 25:22, 25:22
Orzeł Elbląg wolny los
PMKS Nike Węgrów wolny los
Ekstrim Gorlice wolny los

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.10.2013 Orzeł Elbląg 3:1 MUKS Sparta Warszawa 25:17, 25:19, 20:25, 25:18
02.10.2013 PWSZ Karpaty Krosno 3:0 TKS-T Budowlani Toruń 25:22, 25:14, 29:27
02.10.2013 Orzeł Malbork 0:3 KS Murowana Goślina 11:25, 16:25, 12:25
02.10.2013 SMS PZPS Sosnowiec 3:1 Wisła Kraków 25:23, 19:25, 25:17, 25:17
02.10.2013 PMKS Nike Węgrów 3:1 MLKS Zawisza Sulechów 25:17, 23:25, 25:23, 25:23
02.10.2013 Ekstrim Gorlice 1:3 KS Developres Rzeszów 17:25, 29:27, 21:25, 15:25
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wolny los
Silesia Volley I wolny los

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.11.2013 Orzeł Elbląg 0:3 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 21:25, 13:25, 20:25
20.11.2013 PWSZ Karpaty Krosno 3:0 KS Murowana Goślina 25:19, 25:23, 25:19
20.11.2013 PMKS Nike Węgrów 1:3 SMS PZPS Sosnowiec 27:29, 20:25, 25:22, 23:25
20.11.2013 KS Developres Rzeszów 3:2 Silesia Volley I 24:26, 22:25, 25:12, 27:25, 18:16

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.2013 PWSZ Karpaty Krosno 0:3 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 21:25, 19:25, 20:25
04.12.2013 KS Developres Rzeszów 3:0 SMS PZPS Sosnowiec 25:15, 25:23, 25:17

6. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.01.2014 Pałac Bydgoszcz 3:1 Developres Rzeszów 27:25, 25:23, 24:26, 25:17
12.02.2014 Developres Rzeszów 3:0 Pałac Bydgoszcz 25:19, 25:23, 25:13
28.01.2014 PTPS Piła 3:0 Budowlani Łódź 25:16, 25:19, 25:19
11.02.2014 Budowlani Łódź 3:2 PTPS Piła 20:25,26:24, 25:12, 18:25, 15:12
29.01.2014 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 15:25, 18:25, 23:25
15.02.2014 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:13, 25:10, 25:19
18.02.2014 LTS Legionovia Legionowo 0:3 Muszynianka Muszyna 17:25, 16:25, 21:25
15.02.2014 Muszynianka Muszyna 3:2 LTS Legionovia Legionowo 25:19, 22:25, 25:19, 22:25, 17:15

7. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.02.2014 PGNiG Nafta Piła 0:3 KPS Chemik Police 13:25, 12:25, 26:28
23.02.2014 KPS Chemik Police 3:1 PGNiG Nafta Piła 25:23, 25:23, 20:25, 25:13
19.01.2014 KS Developres Rzeszów 3:0 Aluprof Bielsko-Biała 25:22, 25:17, 35:33
23.02.2014 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 KS Developres Rzeszów 25:11, 25:18, 25:21
19.02.2014 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 Impel Wrocław 14:25, 25:16, 25:22, 25:16
24.02.2014 Impel Wrocław 3:2 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 23:25, 25:21, 25:17, 23:25, 15:11
23.02.2014 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 Atom Trefl Sopot 25:23, 13:25, 20:25, 23:25
26.02.2014 Atom Trefl Sopot 0:3 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 22:25, 17:25, 21:25

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.03.2014 KPS Chemik Police 3:2 Aluprof Bielsko-Biała 25:14, 24:26, 16:25, 25:18, 15:6
08.03.2014 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 25:23, 25:22, 20:25, 19:25, 15:17

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03.2014 KPS Chemik Police 3:0 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 25:15, 27:25, 25:17

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]