Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2014/2015
Enea Cup Puchar Polski 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 15.10.2014 - 15.03.2015
Sezon LVIII
Miejsce finału Hala Widowiskowo-Sportowa Azoty
Liczba drużyn 27
Zdobywca Pucharu Atom Trefl Sopot
Statystyki rozgrywek
MVP Klaudia Kaczorowska
Strona internetowa

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2014/2015 – 58. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 6. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

ORLEN Liga
12 drużyn
KPS Chemik Police finał
Impel Wrocław półfinał
Atom Trefl Sopot zwycięzca
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza ćwierćfinał
BKS Aluprof Bielsko-Biała ćwierćfinał
Muszynianka Muszyna ćwierćfinał
Budowlani Łódź półfinał
Siódemka Legionowo 4. runda
PTPS Piła 4. runda
KS Pałac Bydgoszcz 5. runda
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ćwierćfinał
KS DevelopRes Rzeszów 5. runda
I liga
12 drużyn
KS Murowana Goślina 1. runda
TKS-T Budowlani Budlex Toruń 2. runda
MUKS Sparta Warszawa 1. runda
Silesia Volley I 1. runda
PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3. runda
MLKS Roltex Zawisza Sulechów 4. runda
SMS PZPS Szczyrk 1. runda
MUKS Joker Mekro Świecie 2. runda
ŁKS Commercecon Łódź 4. runda
KRS Ekstrim Gorlice 2. runda
PMKS Sokołów Nike Węgrów 3. runda
PLKS Pszczyna Jastrzębie Borynia 2. runda
niższe ligi
3 drużyn
AZS AGH Kraków 1. runda
KŚ Politechniki Śląskiej Gliwice 1. runda
UKS Orzeł Malbork 1. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.10.2014 Karpaty Krosno 3:0 SMS PZPS Szczyrk 25:15, 25:18, 25:16
15.10.2014 AGH Kraków 0:3 Ekstrim Gorlice 19:25, 22:25, 18:25
15.10.2014 Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna 3:2 Silesia Volley Mysłowice 18:25, 25:21, 25:16, 20:25, 15:9
15.10.2014 AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 0:3 ŁKS Commercecon Łódź 20:25, 23:25, 21:25
15.10.2014 KS Murowana Goślina 1:3 Zawisza Sulechów 19:25, 25:22, 15:25, 18:25
15.10.2014 Orzeł Malbork 0:3 Joker Świecie 14:25, 18:25, 23:25
15.10.2014 Nike Węgrów 3:1 Sparta Warszawa 25:17, 25:16, 25:27, 25:23
Budowlani Toruń wolny los

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.11.2014 Ekstrim Gorlice 1:3 Karpaty Krosno 14:25, 22:25, 25:19, 20:25
19.11.2014 Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna 1:3 ŁKS Commercecon Łódź 25:21, 24:26, 22:25, 22:25
19.11.2014 Joker Świecie 0:3 Zawisza Sulechów 13:25, 24:26, 20:25
19.11.2014 Nike Węgrów 3:0 Budowlani Toruń 25:16, 25:12, 25:21

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.12.2014 ŁKS Commercecon Łódź 3:2 Karpaty Krosno 25:18, 21:25, 25:27, 25:20, 15:9
14.12.2014 Nike Węgrów 2:3 Zawisza Sulechów 18:25, 25:19, 23:25, 25:19, 16:18

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
7.01.2015 Zawisza Sulechów 0:3 Budowlani Łódź 32:34, 22:25, 15:25
7.01.2015 ŁKS Commercecon Łódź 2:3 Pałac Bydgoszcz 25:17, 24:26, 25:14, 8:25, 7:15
8.01.2015 PGNiG Nafta Piła 0:3 Developres SkyRes Rzeszów 21:25, 23:25, 20:25
26.01.2015 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 SK bank Legionovia Legionowo 25:19, 20:25, 25:18, 25:16

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.02.2015 Budowlani Łódź 3:0 Developres SkyRes Rzeszów 25:17, 27:25, 25:17
16.02.2015 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 Pałac Bydgoszcz 25:15, 27:25, 23:25, 25:21

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.02.2015 Chemik Police 3:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:18, 25:17, 25:15
25.02.2015 PGE Atom Trefl Sopot 3:0 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 25:13, 25:18, 25:18
07.03.2015 BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 Impel Wrocław 18:25, 20:25, 18:25
07.03.2015 Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 Budowlani Łódź 25:22, 25:23, 23:25, 21:25, 8:15

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2015 Chemik Police 3:0 Impel Wrocław 25:15, 25:16, 25:20
14.03.2015 PGE Atom Trefl Sopot 3:0 Budowlani Łódź 25:16, 25:12, 25:19

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2015 Chemik Police 2:3 Atom Trefl Sopot 25:17, 18:25, 10:25, 25:19, 12:15

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]