Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2015/2016)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2015/2016
Enea Cup Puchar Polski 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 07.10.2015 - 03.04.2016
Sezon LIX
Miejsce finału Arena Kalisz
Liczba drużyn 31
Zdobywca Pucharu Chemik Police
Statystyki rozgrywek
MVP Serbia Stefana Veljković
Strona internetowa

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2015/2016 – 59. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 6. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

ORLEN Liga
12 drużyn
KPS Chemik Police zwycięzca
PGE Atom Trefl Sopot finał
Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS półfinał
Impel Wrocław ćwierćfinał
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza ćwierćfinał
Siódemka SK bank Legionovia ćwierćfinał
Budowlani Łódź półfinał
BKS Aluprof Bielsko-Biała 6. runda
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6. runda
PGNiG Nafta Piła 7. runda
KS Developres Rzeszów ćwierćfinał
KS Pałac Bydgoszcz 6. runda
I liga
12 drużyn
MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3. runda
ŁKS Commercecon Łódź 7. runda
Budowlani Toruń 2. runda
Joker Mekro Energoremont Świecie 3. runda
Sokołów Nike Węgrów 2. runda
KS Murowana Goślina 4. runda
Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 2. runda
PWSZ Karpaty Krosno 2. runda
SMS PZPS Szczyrk 2. runda
Wisła Warszawa 6. runda
KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3. runda
PSPS Chemik Police 2. runda
niższe ligi
7 drużyn
MKS Skawa Wadowice 1. runda
AGH Kraków 3. runda
TKS Tychy 1. runda
WTS Solna Wieliczka 4. runda
UKS IFLO Biała Podlaska 1. runda
E.Leclerc Orzeł Elbląg 2. runda
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

NOSiR Nowy Dwór Maz. ma wolny los

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2015 MKS Skawa Wadowice 0:3 AGH Kraków 12:25, 16:25, 13:25
07.10.2015 TKS Tychy 0:3 WTS Solna Wieliczka 14:25, 13:25, 16:25
07.10.2015 UKS IFLO Biała Podlaska 0:3 E. Leclerc Orzeł Elbląg 13:25, 18:25, 4:25

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.2015 PSPS Chemik Police 0:3 Roltex Zawisza Sulechów 16:25, 19:25, 20:25
21.10.2015 KS Murowana Goślina 3:2 Budowlani Toruń 25:19, 22:25, 19:25, 32:30, 16:14
21.10.2015 E. Leclerc Orzeł Elbląg 0:3 Joker Świecie 9:25, 17:25, 19:25
21.10.2015 Nike Węgrów 0:3 Wisła Warszawa 23:25, 18:25, 20:25
21.10.2015 NOSiR Nowy Dwór Maz. 2:3 ŁKS Commercecon Łódź 17:25, 25:23, 27:25, 22:25, 13:15
21.10.2015 AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:1 SMS PZPS Szczyrk 25:20, 21:25, 25:17, 25:17
21.10.2015 AGH Kraków 3:2 Silesia Volley Mysłowice 22:25, 25:23, 23:25, 25:13, 15:10
21.10.2015 WTS Solna Wieliczka 3:1 Karpaty Krosno 25:13, 16:25, 25:21, 25:22

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.11.2015 KS Murowana Goślina 3:0 Roltex Zawisza Sulechów walkower
11.11.2015 Wisła Warszawa 3:1 Joker Świecie 25:22, 25:18, 24:26, 27:25
11.11.2015 AZS Politechniki Śl. Gliwice 2:3 ŁKS Commercecon Łódź 24:26, 25:19, 25:27, 25:22, 17:19
11.11.2015 WTS Solna Wieliczka 3:0 AGH Kraków 25:14, 26:24, 25:18

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.12.2015 Wisła Warszawa 3:1 KS Murowana Goślina 25:16, 20:25, 25:18, 25:20
09.12.2015 WTS Solna Wieliczka 2:3 ŁKS Commercecon Łódź 18:25, 23:25, 25:23, 25:18, 9:15

6. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.02.2016 ŁKS Commercecon Łódź 3:0 BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 25:19, 25:17, 25:19
17.02.2016 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 Developres SkyRes Rzeszów 23:25, 17:25, 12:25
17.02.2016 PTPS Piła 3:0 Pałac Bydgoszcz 25:15, 25:14, 25:18
17.02.2016 Wisła Warszawa 1:3 Legionovia Legionowo 25:19, 22:25, 21:25, 24:26

7. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.03.2016 ŁKS Commercecon Łódź 0:3 Developres SkyRes Rzeszów 22:25, 21:25, 20:25
02.03.2016 Legionovia Legionowo 3:1 PTPS Piła 35:33, 25:22, 21:25, 25:14

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03.2016 Budowlani Łódź 3:0 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 25:18, 25:19, 25:23
16.03.2016 Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:2 Impel Wrocław 25:22, 25:15, 19:25, 16:25, 15:9
16.03.2016 Legionovia Legionowo 0:3 PGE Atom Trefl Sopot 17:25, 21:25, 22:25
23.03.2016 Chemik Police 3:0 Developres SkyRes Rzeszów 25:13, 25:23, 25:17

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.04.2016 Chemik Police 3:1 Budowlani Łódź 25:14, 25:19, 24:26, 25:23
02.04.2016 Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 0:3 PGE Atom Trefl Sopot 16:25, 21:25, 15:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.04.2016 Chemik Police 3:1 PGE Atom Trefl Sopot 19:25, 25:13, 25:21, 26:24

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]