Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Polski 2009/2010
Enea Cup Puchar Polski 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 19.09.2009 - 28.03.2010
Sezon LIII
Miejsce finału Poznań
Liczba drużyn 26
Zdobywca Pucharu Organika Budowlani Łódź

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet 2009/2010 – 53. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z pięciu rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego. Drużyny, które grają w II lidze rozpoczynają od 1. rundy. Następnie w 3. rundzie do zwycięzców z 2. rundy dojdą drużyny z I ligi, następnie w 5. rundzie rozpoczną rozgrywki drużyny z PlusLigi, które po pierwszej części sezonu zajęły miejsca 5-10. A od ćwierćfinału występować będą drużyny z pierwszej czwórki pierwszej części sezonu zasadniczego. Gospodarzem w rundach wstępnych jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.09.2009 Pogoń Proszowice 2:3 AZS Politechnika Śląska Gliwice 25:23, 25:21, 26:28, 13:25, 14:16
19.09.2009 UKS Sobieski 46 Lublin 3:0 GIM NET Mońki 25:12, 25:12, 25:15
19.09.2009 AZS AWF Poznań 0:3 Zielone Wzgórza Murowana Goślina walkower

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2009 AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:3 Sokół Chorzów 15:25, 25:22, 19:25, 25:23, 15:17
07.10.2009 PLKS Pszczyna 3:2 MOSiR Mysłowice 21:25, 25:13, 29:31, 25:17, 15:9
07.10.2009 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wolny los  
07.10.2009 TKST Toruń 2:3 Jedynka Aleksandrów Łódzki 25:27, 25:18, 22:25, 25:15, 8:15
07.10.2009 UKS Sobieski 46 Lublin 0:3 LTS Legionovia Legionowo 13:25, 12:25, 19:25
07.10.2009 Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:0 Chemik Police 25:21, 25:21, 25:22
07.10.2009 Trefl Sopot 3:0 TPS Rumia 25:10, 25:22, 25:21

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.10.2009 Sokół Chorzów wolny los  
28.10.2009 PLKS Pszczyna 3:0 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:18, 25:22, 25:19
28.10.2009 LTS Legionovia Legionowo 3:1 Jedynka Aleksandrów Łódzki 25:15, 25:21, 21:25, 25:17
28.10.2009 Zielone Wzgórza Murowana Goślina 2:3 Trefl Sopot 25:27, 25:23, 25:23, 22:25, 3:15

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2009 PLKS Pszczyna 3:2 Sokół Chorzów 26:28, 25:23, 25:16, 23:25, 15:11
09.12.2009 Sokół Chorzów 0:3 PLKS Pszczyna 23:25, 23:25, 21:25
02.12.2009 LTS Legionovia Legionowo 0:3 Trefl Sopot 19:25, 16:25, 17:25
09.12.2009 Trefl Sopot 3:0 LTS Legionovia Legionowo 25:13, 25:17, 25:15

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01.2010 AZS Białystok 3:1 Gedania Żukowo 25:19, 25:20, 22:25, 25:17
18.01.2010 PTPS Piła 3:0 Stal Mielec 25:14, 25:23, 25:9
07.02.2010 PLKS Pszczyna 0:3 Centrostal Bydgoszcz 13:25, 19:25, 14:25
10.02.2010 Trefl Sopot 3:0 Impel Gwardia Wrocław 25:6, 25:7, 25:7

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.02.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 AZS Białystok 25:17, 25:22, 25:15
07.03.2010 AZS Białystok 1:3 Aluprof Bielsko-Biała 17:25, 25:22, 16:25, 18:25
17.03.2010 Organika Budowlani Łódź 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:12, 25:15, 25:22
23.03.2010 Centrostal Bydgoszcz 3:1 Organika Budowlani Łódź 25:19, 17:25, 25:20, 25:17
17.03.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Trefl Sopot 25:16, 25:21, 25:13
22.03.2010 Trefl Sopot 0:3 MKS Dąbrowa Górnicza 18:25, 20:25, 21:25
17.03.2010 Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 PTPS Piła 25:16, 22:25, 25:12, 25:22
23.03.2010 PTPS Piła 3:1 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 25:23, 20:25, 25:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
 Aluprof Bielsko-Biała 1  
 Organika Budowlani Łódź 3  
 
     Muszynianka Muszyna 1
   Organika Budowlani Łódź 3
 Muszynianka Muszyna 3
 MKS Dąbrowa Górnicza 1  


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.03.2010 Aluprof Bielsko-Biała 1:3 Organika Budowlani Łódź 19:25, 23:25, 25:17, 22:25
MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 14:25, 21:25, 15:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.03.2010 Organika Budowlani Łódź 3:1 Muszynianka Fakro Muszyna 25:22, 25:20, 22:25, 25:20