Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2004/2005)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Polski 2004/2005
2003/2004 2005/2006
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 08.09 - 19.12.2004
Sezon XLXIII
Miejsce finału Olsztyn
Liczba drużyn 46
Zdobywca Pucharu Skra Bełchatów

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2004/2005 - 48. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z rundy wstępnej, w której wystąpiły zespoły z II i III lig. Zwycięzcy grali w 1. rundzie z zespołami z I ligi, w następnej rundzie dołączyły drużyny z PLS. Gospodarzem jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi. Zwycięzcy awansowali do fazy grupowej, w której były 4 grupy po 3 zespoły. Najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły w turnieju finałowym. ćwierćfinałów i turnieju finałowego.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

PLS
10 drużyn
Jastrzębie Borynia faza grupowa
PZU AZS Olsztyn finał
Pamapol AZS Częstochowa faza grupowa
Skra Bełchatów zwycięzca
Polska Energia Sosnowiec półfinał
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle półfinał
AZS Stal Nysa faza grupowa
AZS Politechnika Warszawska faza grupowa
Resovia faza grupowa
Górnik Radlin faza grupowa
I liga
14 drużyn
BBTS Bielsko-Biała 2. runda
Moderator Hajnówka 2. runda
KS Jadar Radom 2. runda
KPS Wołomin 1. runda
Gwardia Wrocław 2. runda
Orzeł Międzyrzecz 2. runda
Chemik Bydgoszcz 1. runda
Skra II Bełchatów 1. runda
AZS Politechnika Śląska Gliwice 1. runda
Śnieżka Joker Piła 2. runda
Avia Świdnik 2. runda
GTPS Gorzów Wielkopolski faza grupowa
SPS Zduńska Wola 2. runda
AZS Opole 2. runda
niższe ligi
22 drużyn
Stal Kraśnik r. wstępna
Wilga Garwolin 1. runda
UKS Ostrów Wlkp. 1. runda
AZS Politechnika Poznań r. wstępna
Spartacus Pyrzyce 1. runda
Cukrownik Lublin 2. runda
Net Ostrołęka r. wstępna
Gwardia Zielona Góra 1. runda
UKS Budowlanka Poznań 1. runda
Legia Warszawa 2. runda
MOS Będzin r. wstępna
Energetyk Jaworzno 2. runda
MKS Mazovia Rawa Maz. r. wstępna
Czarni Rząśnia 2. runda
Błękitni Ropczyce r. wstępna
MKS Andrychów 1. runda
Krośnianka Krosno r. wstępna
Okocimski Brzesko 1. runda
Gedania Gdańsk r. wstępna
Morze Bałtyk Szczecin 1. runda
Remex Wasilków r. wstępna
AZS II UWM Olsztyn 1. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.09.2004 Stal Kraśnik 1:3 Wilga Garwolin 13:25, 20:25, 25:21, 19:25
08.09.2004 UKS Ostrów Wlkp. 3:0 AZS Politechnika Poznań walkower
08.09.2004 Spartacus Pyrzyce wolny los  
08.09.2004 Cukrownik Lublin 3:1 Net Ostrołęka 23:25, 25:17, 25:13, 25:18
08.09.2004 Gwardia Zielona Góra wolny los  
08.09.2004 UKS Budowlanka Poznań wolny los  
08.09.2004 CWKS Legia Warszawa wolny los  
08.09.2004 MOS Będzin 0:3 Energetyk Jaworzno  
08.09.2004 MKS Mazovia Rawa Maz. 0:3 Czarni Rząśnia 15:25, 17:25, 18:25
08.09.2004 Błękitni Ropczyce 2:3 MKS Andrychów 25:23, 16:25, 25:21, 20:25, 11:15
08.09.2004 Krośnianka Krosno 0:3 Okocimski Brzesko walkower
08.09.2004 Gedania Gdańsk 0:3 Morze Bałtyk Szczecin 18:25, 9:25, 21:25
08.09.2004 Remex Wasilków 1:3 AZS II UWM Olsztyn 25:23, 10:25, 18:25, 24:26

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.09.2004 Wilga Garwolin 1:3 BBTS Bielsko-Biała 17:25, 25:21, 21:25, 16:25
15.09.2004 UKS Ostrów Wlkp. 0:3 Moderator Hajnówka 15:25, 12:25, 17:25
15.09.2004 Spartacus Pyrzyce 0:3 KS Jadar Radom walkower
15.09.2004 Cukrownik Lublin 3:0 KPS Wołomin 25:22, 25:20, 25:17
15.09.2004 Gwardia Zielona Góra 0:3 Gwardia Wrocław  
15.09.2004 UKS Budowlanka Poznań 0:3 Orzeł Międzyrzecz 15:25, 15:25, 21:25
15.09.2004 CWKS Legia Warszawa 3:0 Chemik Bydgoszcz 25:21, 31:29, 25:22
15.09.2004 Energetyk Jaworzno 3:0 Skra II Bełchatów 25:23, 25:23, 25:22
15.09.2004 Czarni Rząśnia 3:1 Politechnika Śl. Gliwice 21:25, 25:20, 25:23, 27:25
15.09.2004 MKS Andrychów 0:3 Śnieżka Joker Piła 25:27, 20:25, 24:26
15.09.2004 Okocimski Brzesko 2:3 Avia Świdnik 25:21, 23:25, 17:25, 25:19, 10:15
15.09.2004 Morze Bałtyk Szczecin 1:3 GTPS Gorzów Wlkp. 25:20, 19:25, 10:25, 19:25
15.09.2004 AZS II UWM Olsztyn 0:3 SPS Zduńska Wola 22:25, 19:25, 18:25
15.09.2004 AZS Opole wolny los  

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.09.2004 BBTS Bielsko-Biała 0:3 Polska Energia Sosnowiec 26:28, 27:29, 15:25
22.09.2004 Cukrownik Lublin 0:3 AKS Resovia 16:25, 17:25, 20:25
22.09.2004 Gwardia Wrocław 1:3 AZS Olsztyn 25:22, 17:25, 16:25, 19:25
22.09.2004 Orzeł Międzyrzecz 1:3 AZS Częstochowa 27:25, 19:25, 19:25, 20:25
22.09.2004 CWKS Legia Warszawa 0:3 Górnik Radlin 23:25, 23:25, 24:26
22.09.2004 Energetyk Jaworzno 1:3 KS Jastrzębski Węgiel 16:25, 16:25, 25:19, 18:25
22.09.2004 Czarni Rząśnia 1:3 Politechnika Warszawa 18:25, 15:25, 25:23, 16:25
22.09.2004 Śnieżka Joker Piła 2:3 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 29:27, 25:20, 20:25, 27:29, 11:15
22.09.2004 Avia Świdnik 0:3 Skra Bełchatów 16:25, 14:25, 20:25
22.09.2004 AZS Opole 0:3 NKS Nysa 21:25, 17:25, 23:25
22.09.2004 Moderator Hajnówka 1:3 KS Jadar Radom 23:25, 25:22, 15:25, 23:25
22.09.2004 GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 SPS Zduńska Wola 25:20, 24:26, 25:21, 25:18

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

I grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.10.2004 Polska Energia Sosnowiec 3:1 KS Jadar Radom 24:26, 25:21, 25:17, 25:19
02.10.2004 Polska Energia Sosnowiec 3:0 AKS Resovia 25:21, 25:19, 25:18
05.10.2004 KS Jadar Radom 0:3 Polska Energia Sosnowiec 17:25, 18:25, 20:25
06.10.2004 KS Jadar Radom 0:3 AKS Resovia 23:25, 16:25, 14:25
09.10.2004 AKS Resovia 3:2 KS Jadar Radom 25:23, 21:25, 19:25, 25:11, 15:13
13.10.2004 AKS Resovia 3:1 Polska Energia Sosnowiec 22:25, 25:21, 25:18, 25:19

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Polska Energia Sosnowiec 7 4 3 1 10 4 6
2 AKS Resovia 7 4 3 1 9 6 3
3 KS Jadar Radom 4 4 0 4 3 12 −9

II grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.10.2004 PZU AZS Olsztyn 3:1 AZS Częstochowa 25:15, 23:25, 28:26, 25:23
02.10.2004 PZU AZS Olsztyn 3:0 Górnik Radlin 25:12, 25:13, 25:17
05.10.2004 AZS Częstochowa 3:0 Górnik Radlin 25:15, 25:14, 25:13
06.10.2004 AZS Częstochowa 0:3 PZU AZS Olsztyn 18:25, 18:25, 23:25
08.10.2004 Górnik Radlin 0:3 PZU AZS Olsztyn 15:25, 21:25, 24:26
09.10.2004 Górnik Radlin 1:3 AZS Częstochowa 25:22, 10:25, 19:25, 21:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 PZU AZS Olsztyn 8 4 4 0 12 1 11
2 AZS Częstochowa 6 4 2 2 7 7 0
3 Górnik Radlin 4 4 0 4 1 2 −1

III grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.10.2004 KS Jastrzębski Węgiel 3:1 AZS Politechnika Warszawa 25:13, 25:15, 23:25, 25:19
02.10.2004 KS Jastrzębski Węgiel 0:3 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 16:25, 19:25. 20:25
05.10.2004 AZS Politechnika Warszawa 1:3 KS Jastrzębski Węgiel 17:25, 26:28, 25:19, 20:25
06.10.2004 AZS Politechnika Warszawa 3:2 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 22:25, 27:29, 33:31, 25:21, 15:11
08.10.2004 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:2 KS Jastrzębski Węgiel 20:25, 25:16, 20:25, 25:18, 15:12
09.10.2004 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:2 AZS Politechnika Warszawa 25:20, 14:25, 25:21, 17:25, 15:6

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 7 4 3 1 11 7 4
2 KS Jastrzębski Węgiel 6 4 2 2 8 8 0
3 AZS Politechnika Warszawa 5 4 1 3 7 11 −4

IV grupa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.10.2004 NKS Nysa 1:3 Skra Bełchatów 24:26, 20:25, 25:16, 32:34
02.10.2004 NKS Nysa 3:2 GTPS Gorzów Wlkp. 23:25, 25:20, 25:23, 21:25, 15:13
05.10.2004 GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 NKS Nysa 25:23, 25:21, 19:25, 25:21
07.10.2004 Skra Bełchatów 3:0 GTPS Gorzów Wlkp. 25:17, 25:20, 25:21
08.10.2004 Skra Bełchatów 3:0 GTPS Gorzów Wlkp. 25:17, 25:16, 25:20
09.10.2004 Skra Bełchatów 3:0 NKS Nysa 25:23, 25:17, 25:18

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Skra Bełchatów 8 4 4 0 12 1 11
2 GTPS Gorzów Wlkp. 5 4 1 3 5 10 −5
3 NKS Nysa 5 4 1 3 5 11 −6

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.12.2004 Polska Energia Sosnowiec 0:3 PZU AZS Olsztyn 17:25, 19:25, 16:25
Mostostal Kędzierzyn-Koźle 0:3 Skra Bełchatów 20:25, 18:25, 17:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.12.2004 PZU AZS Olsztyn 1:3 Skra Bełchatów 25:17, 23:25, 23:25, 16:25

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]