Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2011/2012
2010/2011 2012/2013
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
PLPS
Termin 14.11 2011 - 22.01.2012
Sezon LV
Partner TV Polsat Sport
Miejsce finału Hala Podpromie, Rzeszów
Liczba drużyn 29
Zdobywca Pucharu PGE Skra Bełchatów
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 32
Liczba setów 119 (3,72 na mecz)
Strona internetowa

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 - 55. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

Turniej finałowy Pucharu Polski Enea Cup 2012 odbył się w dniach 21-22 stycznia 2012 roku w hali Podpromie w Rzeszowie. Drugi raz z rzędu i szósty w historii Puchar Polski zdobyła PGE Skra Bełchatów, która w finale pokonała Jastrzębski Węgiel. Uzyskała w ten sposób prawo gry w Lidze Mistrzów 2012/2013.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z 4 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z I, II i III lig. Drużyny, które zwyciężyły w 4. rundzie zagrały w V rundzie razem z zespołami z Plusligi z miejsc 5-10. po 9. kolejkach rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach rozstawione były kolejne 4 najlepsze zespoły Plusligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Plusliga
10 drużyn
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle półfinał
2. PGE Skra Bełchatów zwycięzca
3. Asseco Resovia półfinał
4. Jastrzębski Węgiel finał
5. Delecta Bydgoszcz ćwierćfinał
6. Fart Kielce 5. runda
8. AZS UWM Olsztyn ćwierćfinał
7. Domex Tytan AZS Częstochowa ćwierćfinał
9. AZS Politechnika Warszawska 5. runda
10. Lotos Trefl Gdańsk 5. runda
I liga
12 drużyn
BBTS Bielsko-Biała 3. runda
KPS Jadar Siedlce 2. runda
GTPS Gorzów Wielkopolski 3. runda
Energetyk Jaworzno 2. runda
AZS Stal Nysa 2. runda
Ślepsk Suwałki 2. runda
Pekpol Ostrołęka 5. runda
Joker Rodło Piła 2. runda
MKS MOS Interpromex Będzin ćwierćfinał
Cuprum Mundo Lubin 2. runda
Pamapol Siatkarz Wieluń 3. runda
Wanda Instal Kraków 4. runda
niższe ligi
7 drużyn
Avia Świdnik 2. runda
KS Camper Wyszków 3. runda
LKS Czarni Wirex Rząśnia 2. runda
Krispol Września 4. runda
MOSiR Bochnia 1. runda
MOSiW Międzyrzecz 1. runda
Pronar Parkiet Hajnówka 1. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.09.2011 MOSiW Międzyrzecz 0:3 Krispol Września 22:25, 23:25, 20:25
14.09.2011 Pronar Parkiet Hajnówka 1:3 Camper Wyszków 17:25, 22:25, 26:24, 22:25
14.09.2011 MOSiR Bochnia 1:3 Avia Świdnik 29:27, 20:25, 22:25, 23:25
14.09.2011 Czarni Rząśnia wolny los  

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.10.2011 Krispol Września 3:2 Joker Rodło Piła 22:25, 26:24, 25:17, 20:25, 15:10
12.10.2011 Cuprum Mundo Lubin 0:3 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 18:25, 22:25, 23:25
12.10.2011 Camper Wyszków 3:2 KPS Jadar Siedlce 18:25, 25:21, 23:25, 26:24, 15:12
12.10.2011 Pekpol Ostrołęka 3:2 Ślepsk Suwałki 25:18, 18:25, 25:17, 18:25, 15:7
12.10.2011 Wanda Instal Kraków 3:0 Avia Świdnik 25:20, 25:19, 25:21
12.10.2011 MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 1:3 BBTS Bielsko-Biała 21:25, 22:25, 27:25, 20:25
12.10.2011 MKS MOS Interpromex Będzin 3:1 AZS Stal Nysa 25:16, 26:24, 20:25, 25:21
12.10.2011 Czarni Rząśnia 0:3 Siatkarz Wieluń 19:25, 17:25, 21:25

III runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.11.2011 Krispol Września 3:1 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 25:18, 17:25, 25:23, 25:18
23.11.2011 Camper Wyszków 0:3 Pekpol Ostrołęka 22:25, 21:25, 20:25
23.11.2011 Wanda Instal Kraków 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:23, 25:21, 25:23
23.11.2011 MKS MOS Interpromex Będzin 3:2 Siatkarz Wieluń 21:25, 25:16, 25:18, 22:25, 16:14

IV runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.12.2011 Krispol Września 1:3 Pekpol Ostrołęka 27:29, 18:25, 25:21, 23:25
07.12.2011 Wanda Instal Kraków 1:3 MKS MOS Interpromex Będzin 25:21, 19:25, 23:25, 19:25

V runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.12.2011 Pekpol Ostrołęka 0:3 Delecta Bydgoszcz 20:25, 19:25, 15:25
21.12.2011 Lotos Trefl Gdańsk 0:3 Tytan AZS Częstochowa 21:25, 22:25, 13:25
21.12.2011 Indykpol AZS Olsztyn 3:0 AZS Politechnika Warszawska 25:20, 25:23, 25:17
21.12.2011 MKS MOS Interpromex Będzin 3:0 Fart Kielce 30:28, 25:20, 25:19

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.01.2012 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 Delecta Bydgoszcz 20:25, 25:18, 30:28, 28:18
07.01.2012 Delecta Bydgoszcz 1:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24:26, 25:18, 23:25, 14:25
04.01.2012 Jastrzębski Węgiel 3:1 Tytan AZS Częstochowa 25:21, 30:32, 25:22, 25:18
07.01.2012 Tytan AZS Częstochowa 0:3 Jastrzębski Węgiel 21:25, 20:25, 19:25
04.01.2012 Indykpol AZS Olsztyn 1:3 Asseco Resovia 25:23, 19:25, 25:27, 18:25
07.01.2012 Asseco Resovia 3:1 Indykpol AZS Olsztyn 25:23, 22:25, 25:17, 25:20
04.01.2012 MKS MOS Interpromex Będzin 0:3 PGE Skra Bełchatów 18:25, 22:25, 23:25
06.01.2012 PGE Skra Bełchatów 3:0 MKS MOS Interpromex Będzin 25:14, 25:17, 25:14

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.01.2012 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 Jastrzębski Węgiel 22:25, 25:18, 23:25, 25:22, 12:15
Asseco Resovia 1:3 PGE Skra Bełchatów 25:21, 24:26, 23:25, 23:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.01.2012 Jastrzębski Węgiel 0:3 PGE Skra Bełchatów 16:25, 20:25, 19:25

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]