Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Polski 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 22.09.2014 - 19.04.2015
Sezon LVIII
Miejsce finału Gdańsk
Liczba drużyn 38
Zdobywca Pucharu LOTOS Trefl Gdańsk
Statystyki rozgrywek
MVP Polska Mateusz Mika
Strona internetowa

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2014/2015 – 58. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W pierwszych trzech rundach zespoły z II ligi rywalizują ze sobą, po czym dwa zwycięskie zespoły dołączają do zespołów z I ligi. Po kolejnych trzech rundach i wyłonieniu dwóch drużyn do gry przystępują drużyny z Plusligi. Gospodarzem w kolejnej rundzie jest zespół, który w poprzednim sezonie zajmował niższą pozycję w lidze.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

PlusLiga
14 drużyn
Asseco Resovia finał
PGE Skra Bełchatów półfinał
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7. runda
Jastrzębski Węgiel półfinał
Czarni Radom 7. runda
Indykpol AZS Olsztyn 7. runda
AZS Politechnika Warszawska ćwierćfinał
Effector Kielce 7. runda
Lotos Trefl Gdańsk Zwycięzca
AZS Częstochowa 7. runda
BBTS Bielsko-Biała 7. runda
Transfer Bydgoszcz ćwierćfinał
MKS Banimex Będzin ćwierćfinał
Cuprum Mundo Lubin ćwierćfinał
I liga
14 drużyn
Pekpol Ostrołęka 4. runda
KS Camper Wyszków 5. runda
Ślepsk Suwałki 7. runda
Kęczanin Kęty 4. runda
Stal AZS PWSZ Nysa 4. runda
KPS Siedlce 5. runda
Avia Świdnik 5. runda
AGH 100RK AZS Kraków 7. runda
Krispol Września 6. runda
Victoria Wałbrzych 5. runda
Aluron Warta Zawiercie 4. runda
SMS PZPS I Spała 4. runda
LKS Caro Rzeczyca 4. runda
Espodan Szczecin 4. runda
II liga
10 drużyn
Stal Grudziądz 1. runda
SMS PZPS II Spała 3. runda
MKS Andrychów 1. runda
Hutnik Kraków 4. runda
GTPS Gorzów Wielkopolski 6. runda
Gwardia Wrocław 2. runda
Lechia Tomaszów Mazowiecki 2. runda
Czarni Rząśnia 3. runda
TKS Tychy 2. runda
TSV Cell Fast Sanok 2. runda

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.09.2014 Stal Grudziądz 0:3 SMS PZPS II Spała 15:25, 20:25, 19:25
22.09.2014 MKS Andrychów 0:3 Hutnik Kraków 22:25, 18:25, 21:25

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.10.2014 GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 Gwardia Wrocław 25:19, 25:21, 23:25, 25:21
08.10.2014 Lechia Tomaszów Maz. 0:3 SMS PZPS II Spała 15:25, 20:25, 16:25
08.10.2014 Czarni Rząśnia 3:0 TKS Tychy 25:21, 25:20, 25:20
08.10.2014 TSV Cell Fast Sanok 2:3 Hutnik Kraków 23:25, 19:25, 25:19, 25:14, 14:16

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.10.2014 GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 SMS PZPS II Spała 25:19, 25:22, 23:25, 25:22
15.10.2014 Czarni Rząśnia 2:3 Hutnik Kraków 25:22, 23:25, 18:25, 25:19, 12:15

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Do gry włączają się zespoły z I ligi.

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.10.2014 Camper Wyszków 3:1 LKS Caro Rzeczyca 20:25, 25:22, 25:22, 25:21
22.10.2014 Espodan Szczecin 2:3 Krispol Września 25:19, 14:25, 23:25, 25:23, 12:15
22.10.2014 Ślepsk Suwałki 3:2 Pekpol Ostrołęka 22:25, 25:18, 22:25, 25:19, 18:16
22.10.2014 SMS PZPS I Spała 0:3 KPS Siedlce 17:25, 22:25, 24:26
22.10.2014 Victoria Wałbrzych 3:0 AZS Stal Nysa 25:22, 25:23, 25:18
22.10.2014 GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 Aluron Warta Zawiercie 25:13, 23:25, 25:23, 25:19
22.10.2014 Kęczanin Kęty 0:3 AGH 100RK AZS Kraków 19:25, 11:25, 22:25
22.10.2014 Hutnik Kraków 2:3 Avia Świdnik 23:25, 30:28, 21:25, 25:21, 11:15

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.11.2014 Krispol Września 3:1 Camper Wyszków 25:23, 25:23, 21:25, 25:23
26.11.2014 Ślepsk Suwałki 3:0 KPS Siedlce 25:20, 25:13, 25:15
26.11.2014 GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 Victoria Wałbrzych 25:23, 20:25, 25:22, 25:18
26.11.2014 AGH 100RK AZS Kraków 3:2 Avia Świdnik 30:32, 25:14, 21:25, 25:17, 15:8

6. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.12.2014 Krispol Września 0:3 Ślepsk Suwałki 18:25, 16:25, 14:25
10.12.2014 GTPS Gorzów Wlkp. 1:3 AGH 100RK AZS Kraków 19:25, 27:25, 18:25, 23:25

7. runda[edytuj | edytuj kod]

Do gry włączają się zespoły z Plusligi.

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.12.2014 Transfer Bydgoszcz 3:1 AZS Częstochowa 25:22, 25:15, 23:25, 25:21
17.12.2014 AZS Politechnika Warszawska 3:0 Cerrad Czarni Radom 26:24, 26:24, 25:19
23.12.2014 AGH 100 RK Kraków 0:3 Asseco Resovia 19:25, 23:25, 20:25
23.12.2014 Jastrzębski Węgiel 3:0 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25:18, 25:21, 25:23
23.12.2014 Effector Kielce 2:3 MKS Banimex Będzin 25:20, 25:22, 18:25, 10:25, 13:15
23.12.2014 Ślepsk Suwałki 2:3 Cuprum Lubin 25:20, 29:31, 25:21, 21:25, 12:15
04.01.2014 PGE Skra Bełchatów 3:1 Indykpol AZS Olsztyn 22:25, 25:14, 25:22, 25:19
14.01.2014 LOTOS Trefl Gdańsk 3:2 BBTS Bielsko-Biała 25:19, 20:25, 25:22, 22:25, 15:9

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01.2015 Asseco Resovia 3:0 AZS Politechnika Warszawska 25:17, 26:24, 25:19
07.01.2015 PGE Skra Bełchatów 3:1 Cuprum Lubin 23:25, 25:15, 25:23, 25:20
28.01.2015 LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 Transfer Bydgoszcz 19:25, 25:13, 25:21, 25:13
25.03.2015 Jastrzębski Węgiel 3:2 MKS Banimex Będzin 25:20, 25:27, 25:22, 23:25, 15:10

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.04.2015 LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 PGE Skra Bełchatów 25:20, 25:23, 25:27, 25:22
18.04.2015 Asseco Resovia 3:1 Jastrzębski Węgiel 19:25, 25:18, 25:20, 25:22

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.04.2015 LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 Asseco Resovia 25:22, 21:25, 25:21, 25:23

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]