Puchar Rosji w piłce nożnej (2018/2019)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Rosji w piłce nożnej 2018/19
Кубок России по футболу
2017/18 2019/20

27. edycja piłkarskiego Pucharu Rosji. W sezonie 2018/19 trofeum zdobył Lokomotiw Moskwa.

W stosunku do poprzednich sezonów zaszła zmiana w formacie turnieju – na etapie ćwierćfinału i półfinału będą rozgrywane dwumecze.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Priemjer-Liga – 16 klubów;
Pierwyj diwizion (FNL) – 17 klubów (nie biorą udziału drużyny rezerwowe);
Wtoroj diwizion (PFL) – 51 klubów (nie biorą udziału drużyny rezerwowe);
④ Liga Amatorska (LFL) – 7 drużyn: Atom Nowoworoneż, Krasnyj-SGAFKST, Awtofaworit Pskow, Nowokuźnieck, Chimik Wurnary, Łada Dimitrowgrad i FK Błagowieszczeńsk;
⑤ Rozgrywki regionalne – 2 drużyny: Zwiezda Petersburg, Kubań Pawłowskaja.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda (1/256)

21 i 22 lipca 2018

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Kubań Pawłowskaja 2–0 Urożaj Krasnodar
Dinamo Stawropol 2–0 Anguszt Nazrań
Biolog Nowokubańsk 1–0 Akadiemija Batajsk
Awtofaworit Pskow 0–2 Łuki-Eniergija
Atom Nowoworoneż 0–1 Mietałłurg Lipieck
Druga runda (1/128)

30 i 31 lipca 2018

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Nowokuźnieck walkower Dinamo Barnauł
Łuki-Eniergija 1–0 Pskow-747
Zwiezda Petersburg 3–1 Leningradiec
Krasnyj-SGAFKST 1–4 Dniepr Smoleńsk
FK Kaługa 2–1 Weles Moskwa
Saturn Ramienskoje 1–2 Tiekstilszczik Iwanowo
Zorki Krasnogorsk 3–2 Kołomna
Murom 0–2 Riazań
Torpedo Moskwa 1–0 Torpedo Władimir
Kwant Obninsk 3–1 FK Dołgoprudny
Znamia Truda 2–2 (k. 5–4) FK Strogino
Chimik Nowomoskowsk 0–1 Dinamo Briańsk
Mietałłurg Lipieck 1–0 Salut Biełgorod
Zwiezda Perm 2–3 Zenit Iżewsk
KAMAZ Nabierieżnyje Czełny 2–3 Nieftiechimik
FK Czelabińsk 0–0 (k. 5–4) Nosta Nowotroick
Chimik Wurnary 2–3 Wołga Uljanowsk
Łada Dimitrowgrad 2–2 (k. 5–6) Łada Togliatti
Sokoł 2–3 Syzrań-2003
Wołgar Astrachań 2–1 Legion-Dinamo Machaczkała
Maszuk-KMW Piatigorsk 2–0 Dinamo Stawropol
Spartak Nalczyk 0–4 Spartak Władykaukaz
Czajka 5–0 SKA Rostów nad Donem
Drużba Majkop 1–1 (k. 4–3) Biolog Nowokubańsk
Czernomoriec 2–0 Kubań Pawłowskaja
Trzecia runda (1/64)

31 lipca, 7 i 11 sierpnia 2018

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Dinamo Barnauł 1–1 (k. 4–1) Irtysz Omsk
Czyta 2–3 Zenit Irkuck
FK Błagowieszczeńsk 0–3 Sachalin
Łuki-Eniergija 1–0 Zwiezda Petersburg
Dniepr Smoleńsk 1–2 FK Kaługa
Tiekstilszczik Iwanowo 3–1 Zorki Krasnogorsk
Riazań 0–3 Torpedo Moskwa
Kwant Obninsk 1–4 Znamia Truda
Dinamo Briańsk 1–0 Mietałłurg Lipieck
Zenit Iżewsk 0–1 Nieftiechimik
Wołga Uljanowsk 1–1 (k. 1–4) FK Czelabińsk
Łada 0–3 Syzrań-2003
Wołgar Astrachań 2–1 Maszuk-KMW Piatigorsk
Spartak Władykaukaz 1–3 Czajka
Drużba Majkop 0–1 Czernomoriec
1/32 finału

22 sierpnia 2018

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Znamia Truda 0–1 Bałtika
Łuki-Eniergija 0–0 (k. 5–4) Czertanowo
Torpedo Moskwa 2–0 Szynnik Jarosławl
Tiekstilszczik Iwanowo 2–3 FK Chimki
Dinamo Briańsk 1–3 Awangard Kursk
FK Kaługa 4–4 (k. 2–4) Tambow
Wołgar Astrachań 0–0 (k. 4–2) Fakieł Woroneż
Syzrań-2003 1–1 (k. 4–3) Rotor Wołgograd
Czernomoriec 2–1 PFK Soczi
Czajka 2–0 Armawir
FK Czelabińsk 0–1 FK Niżny Nowogród
Nieftiechimik 1–0 Mordowia Sarańsk
Tiumeń 2–1 Sibir Nowosybirsk
Dinamo Barnauł 0–0 (k. 5–4) Tom Tomsk
Sachalin 3–0 Zenit Irkuck
Łucz Władywostok 0–2 SKA-Chabarowsk
1/16 finału

25–27 września i 10 października 2018

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Bałtika 2–3 Lokomotiw Moskwa
Łuki-Eniergija 1–2 Jenisej Krasnojarsk
Torpedo Moskwa 0–1 Dinamo Moskwa
FK Chimki 0–1 Rubin Kazań
Awangard Kursk 0–2 FK Krasnodar
Tambow 1–2 Krylia Sowietow Samara
Wołgar Astrachań 0–4 Zenit Petersburg
Syzrań-2003 0–4 FK Rostow
Czernomoriec 0–1 Spartak Moskwa
Czajka 1–2 Anży Machaczkała
FK Niżny Nowogród 0–0 (k. 5–3) FK Ufa
Nieftiechimik 2–3 Urał Jekaterynburg
Tiumeń 1–1 (k. 3–0) CSKA Moskwa
Dinamo Barnauł 0–2 FK Orenburg
Sachalin 1–2 Arsienał Tuła
SKA-Chabarowsk 3–3 (k. 2–4) Achmat Grozny
1/8 finału

25, 31 października i 1 listopada 2018

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Lokomotiw Moskwa 4–1 Jenisej Krasnojarsk
Rubin Kazań 1–0 Dinamo Moskwa
Krylia Sowietow Samara 1–2 FK Krasnodar
FK Rostow 3–1 Zenit Petersburg
Spartak Moskwa 1–0 Anży Machaczkała
Urał Jekaterynburg 2–0 FK Niżny Nowogród
FK Orenburg 1–0 Tiumeń
Achmat Grozny 0–2 Arsienał Tuła
1/4 finału

Pierwsze mecze 28 listopada i 5 grudnia 2018. Rewanże 24 lutego i 6–7 marca 2019.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Lokomotiw Moskwa 2–0 Rubin Kazań 1–0 1–0
FK Krasnodar 2–3 FK Rostow 2–2 0–1
Spartak Moskwa 1–2 Urał Jekaterynburg 1–1 0–1
FK Orenburg 3–5 Arsienał Tuła 2–4 1–1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.
1/2 finału

Pierwsze mecze 3 kwietnia 2019. Rewanże 15 maja.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Lokomotiw Moskwa 4–2 FK Rostow 2–2 2–0
Urał Jekaterynburg 3–2 Arsienał Tuła 1–0 2–2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Finał[edytuj | edytuj kod]

22 maja 2019
19:30 SAMT
Lokomotiw Moskwa 1–0 Urał Jekaterynburg Samara Arena, Samara
Widzów: 38 018
Sędzia: S. Łapoczkin
Barinow Gol 27'
  Barinow, Guilherme Żółta kartka Pogriebniak, Mierkułow, Jemieljanow  


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]