Puchar Rosji w piłce siatkowej kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Rosji w piłce siatkowej kobiet
Państwo  Rosja
Dyscyplina siatkówka
Organizator rozgrywek Rosyjski Związek Piłki Siatkowej
Data założenia 1993
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca Awtodor-Mietar Czelabińsk
Obecny zwycięzca Dinamo Moskwa
Najwięcej zwycięstw Zarieczje Odincowo (6)
Strona internetowa

Puchar Rosji w piłce siatkowej kobiet; ros. Кубок России по волейболу среди женщины; cykliczne krajowe rozgrywki sportowe, od roku 1993 organizowane corocznie przez Rosyjski Związek Piłki Siatkowej dla rosyjskich żeńskich klubów siatkarskich. Drugie – po mistrzostwach Rosji – rozgrywki w hierarchii ważności w rosyjskiej piłce siatkowej.

Medalistki Pucharu Rosji[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce 1. miejsce 2. miejsce
1993 Awtodor-Mietar Czelabińsk Dinamo Krasnodar
1994 Jejsk Dinamo Krasnodar Awtodor-Mietar Czelabińsk
1995 Moskowskij Zarieczje Odincowo Awtodor-Mietar Czelabińsk
1996 Bałakowo Awtodor-Mietar Czelabińsk Zarieczje Odincowo
1997 Lipieck Awtodor-Mietar Czelabińsk CSKA Moskwa
1998 Soczi CSKA Moskwa Iskra Samara
1999 Samara Proton Bałakowo CSKA Moskwa
2000 Moskwa Iskra Samara CSKA Moskwa
2001 Moskwa CSKA Moskwa Indiezit Lipieck
2002 Tuła Zarieczje Odincowo Samorodok Chabarowsk
2003 Chabarowsk Zarieczje Odincowo CSKA Moskwa
2004 Biełgorod Zarieczje Odincowo Dinamo Moskwa
2005 Moskwa CSKA Moskwa Samorodok Chabarowsk
2006 Kazań Zarieczje Odincowo CSKA Moskwa
2007 Odincowo Zarieczje Odincowo Dinamo Moskwa
2008 Petersburg Uniwiersitiet-Tiechnołog Biełgorod Dinamo Moskwa
2009 Omsk Dinamo Moskwa Zarieczje Odincowo
2010 Kazań Dinamo Kazań Dinamo Krasnodar
2011 Moskwa Dinamo Moskwa Dinamo Kazań
2012 Krasnodar Dinamo Kazań Dinamo Moskwa
2013 Krasnodar Dinamo Moskwa Dinamo Kazań
2014 Krasnodar Dinamo Krasnodar Omiczka Omsk
2015 Moskwa Dinamo Krasnodar Dinamo Kazań
2016 Kazań Dinamo Kazań Dinamo Moskwa
2017 Kazań Dinamo Kazań Jenisiej Krasnojarsk
2018 Kaliningrad Dinamo Moskwa Jenisiej Krasnojarsk

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Msc Klub Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Razem
1. Dinamo Moskwa 4 5 9
2. Zarieczje Odincowo 6 2 8
3. Dinamo Kazań 4 3 7
4. CSKA Moskwa 3 5 8
5. Awtodor-Mietar Czelabińsk 3 2 5
6. Dinamo Krasnodar 3 2 5
7. Iskra Samara 1 1 2
8. Proton Bałakowo 1 0 1
9. Uniwiersitiet-Tiechnołog Biełgorod 1 0 1
10. Indiezit Lipieck 0 1 1
11. Omiczka Omsk 0 1 1
12. Samorodok Chabarowsk 0 2 2
13. Jenisiej Krasnojarsk 0 2 2

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]