Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn (2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Rumunii 2010
Cupa României
2009 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Termin 15 - 18 października 2010
Miejsce rozegrania finału Sala Sporturilor "Lascăr Pană", Baia Mare
Liczba meczów 11
Liczba setów 42 (3.82 na mecz)
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Rumunii Dinamo Bukareszt
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 22 października 2010

Rozgrywki o Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn w 2010 roku zainaugurowane zostały 15 października.

Rozgrywki składały się z 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinału i finału. W 1/8 finału znalazły się beniaminki oraz drużyny z miejsc 5-10 najwyższej klasy rozgrywek ligowych 2009/2010. Zespoły, które w sezonie 2009/2010 sklasyfikowane zostały na miejscach 1-4, rywalizację rozpoczęły od ćwierćfinałów.

Finał rozegrany został 18 października w Sala Sporturilor "Lascăr Pană" w Baia Mare.

Zdobywcą Pucharu Rumunii została drużyna Dinamo Bukareszt.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Termin Liczba meczów
1/8 finału 15 października 2010 4
Ćwierćfinały 16 października 2010 4
Półfinały 17 października 2010 2
Finał 18 października 2010 1

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Divizia A1
Rk Zespół Osiągnięcie
1 Remat Zalău półfinał
2 Tomis Konstanca finał
3 Dinamo Bukareszt zwycięstwo
4 Unirea Dej półfinał
5 Ştiinţa Explorări Baia Mare ćwierćfinał
6 VCM LPS Piatra Neamţ ćwierćfinał
7 Torpi MS City AS Târgu Mureş 1/8 finału
8 Universitatea Cluj ćwierćfinał
9 Steaua Bukareszt 1/8 finału
10 SCMU Krajowa 1/8 finału
B1 CSMU LPS Suczawa 1/8 finału
B2 CSM Bucureşti ćwierćfinał

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
1  Remat Zalău  
   
  1  Remat Zalău 3  
  8  Universitatea Cluj 0  
10  SCMU Krajowa 1
8  Universitatea Cluj 3  
  1  Remat Zalău 1  
  3  Dinamo Bukareszt 3  
3  Dinamo Bukareszt  
   
  3  Dinamo Bukareszt 3
  5  Ştiinţa Explorări Baia Mare 2  
5  Ştiinţa Explorări Baia Mare 3
B1  CSMU LPS Suczawa 0  
  3  Dinamo Bukareszt 3
  2  Tomis Konstanca 0
2  Tomis Konstanca  
   
  2  Tomis Konstanca 3
  6  VCM LPS Piatra Neamţ 0  
7  Torpi MS City AS Târgu Mureş 0
6  VCM LPS Piatra Neamţ 3  
  2  Tomis Konstanca 3
  4  Unirea Dej 2  
4  Unirea Dej  
   
  4  Unirea Dej 3
  B2  CSM Bucureşti 2  
B2  CSM Bucureşti 3
9  Steaua Bukareszt 1  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]


15.10.2010 SCMU Krajowa 0:3 (25:18, 11:25, 18:25, 23:25) Universitatea Cluj

15.10.2010 Ştiinţa Explorări Baia Mare 3:0 (25:18, 25:12, 25:17) CSMU LPS Suczawa

15.10.2010 Torpi MS City AS Târgu Mureş 0:3 (21:25, 23:25, 19:25) VCM LPS Piatra Neamţ

15.10.2010 CSM Bucureşti 3:1 (22:25, 25:18, 25:21, 25:15) Steaua Bukareszt

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]


16.10.2010 Remat Zalău 3:0 (25:22, 25:17, 25:18) Universitatea Cluj

16.10.2010 Dinamo Bukareszt 3:2 (28:30, 25:22, 23:25, 25:14, 15:9) Ştiinţa Explorări Baia Mare

16.10.2010 Tomis Konstanca 3:0 (25:15, 25:18, 25:22) VCM LPS Piatra Neamţ

16.10.2010 Unirea Dej 3:2 (25:17, 26:28, 30:28, 24:26, 15:12) CSM Bucureşti

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


17.10.2010 Remat Zalău 1:3 (29:31, 26:28, 25:23, 24:26) Dinamo Bukareszt

17.10.2010 Tomis Konstanca 3:2 (22:25, 20:25, 25:18, 25:14, 16:14) Unirea Dej

Finał[edytuj | edytuj kod]


18.10.2010 Dinamo Bukareszt 3:0 (25:14, 25:22, 25:17) Tomis Konstanca

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
1 Dinamo Bukareszt
2 Tomis Konstanca
3-4 Remat Zalău
Unirea Dej
5-8 CSM Bucureşti
Ştiinţa Explorări Baia Mare
Universitatea Cluj
VCM LPS Piatra Neamţ
9-12 CSMU LPS Suczawa
SCMU Krajowa
Steaua Bukareszt
Torpi MS City AS Târgu Mureş

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]