Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Szwajcarii 2010/2011
Swiss VolleyCup
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Termin 5 września 20102011
Miejsce rozegrania finału
Sezon LI
Liczba meczów
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Szwajcarii Lausanne UC

Rozgrywki o Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2010/2011 (Swiss VolleyCup) zainaugurowane zostały we wrześniu 2010 roku.

Rozgrywki składały się z sześciu rund wstępnych, 1/8 finału, 1/4 finału, półfinałów i finału.

Finał rozegrany zostanie w 2011 roku.

Zdobywcą Pucharu Szwajcarii została drużyna Lausanne UC.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Termin Liczba meczów
pierwszy mecz ostatni mecz
1. runda 30 sierpnia 2010 12 września 2010 31
2. runda 15 września 2010 26 września 2010 31
3. runda 3 października 2010 10 października 2010 17
4. runda 12 października 2010 24 października 2010 8
5. runda 25 października 2010 7 listopada 2010 10
6. runda 21 listopada 2010 8
1/8 finału 19 grudnia 2010 8
1/4 finału 9 stycznia 2011 16 stycznia 2011 4

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Nationalliga A
Zespół Osiągnięcie
Chênois Genève Volleyball
Lausanne UC
PV Lugano 1/4 finału
SEAT Volley Näfels
TV Schönenwerd 1/4 finału
VBC Münchenbuchsee 1/4 finału
Volley Amriswil
Volley Smash 05 Laufenburg-Kaisten 1/8 finału
Nationalliga B
Zespół Osiągnięcie
Appenzeller Bären 1/8 finału
Pallavolo Kreuzlingen 5. runda
TV Lunkhofen 5. runda
VBC Andwil-Arnegg 1/8 finału
VBC Buochs 6. runda
VBC Einsiedeln 1/8 finału
Volley Emmen-Nord 1/8 finału
VBC Galina 5. runda
VBC Lutry-Lavaux 1/8 finału
VBC Münsingen 5. runda
Volley Oberdiessbach 6. runda
VBC Züri Unterland 6. runda
1. liga
Zespół Osiągnięcie
Aeschi-Langenthal 4. runda
Colombier Volley 1/8 finału
SG Obwalden 2. runda
TSV Frick 2. runda
TSV Jona 4. runda
TV Uster 6. runda
U60-Muristalden 4. runda
VBC Bösingen 3. runda
VBC Cossonay 5. runda
VBC Ecublens 4. runda
VBC Gelterkinden 6. runda
VBC Kanti Baden 5. runda
VBC Kanti Limmattal 3. runda
VBC La-Chaux-de-Fonds 2. runda
VBC Lancy 3. runda
VBC Laufen 5. runda
VBC Lausanne 2. runda
VBC Martigny 6. runda
VBC Nidau 2. runda
VBC Spiez 2. runda
VBC Voléro Zurych 1/4 finału
VBC Wetzikon 2. runda
VBC Willisau 3. runda
VBC Yverdon Ancienne 6. runda
VBG Klettgau 3. runda
VC Smash Winterthur 2. runda
Volero Aarberg 5. runda
Volley Muristalden 5. runda
Volleyboys Bienne 3. runda
2. liga
Zespół Osiągnięcie
BMV 92 1. runda
FSG Savagnier 2. runda
Genève Volley 2. runda
Hochdorf Audacia 6. runda
Pizol Volley 2. runda
Regio Volleyteam 2. runda
Rheno Volleyball 3. runda
Sportverein Olten 1. runda
Stadtturnverein Bern 2. runda
STV Oensingen 2. runda
STV Wil 2. runda
TSV Deitingen 1. runda
TSV Steinen 1. runda
TV Arlesheim 1. runda
TV Grenchen 2. runda
TV Muttenz 2. runda
VB Fides Ruswil 1. runda
VB Therwil 3. runda
VBC Arbon 2. runda
VBC Buerglen Fortuna 1. runda
VBC Chur 1. runda
2. liga
Zespół Osiągnięcie
VBC Delemont 2. runda
VBC Ebikon 4. runda
VBC Frauenfeld 2. runda
VBC HOW 3. runda
VBC La Côte 1. runda
VBC La Suze 1. runda
VBC Malters 2. runda
VBC Porrentruy 1. runda
VBC Spada Academica 2. runda
VBC Sursee 2. runda
VBC Volewa Wald 3. runda
VBC Windisch 3. runda
VBC Wittenbach 1/8 finału
VC Los Unidos 1 Oberes Seetal 4. runda
VC Tornado 1. runda
Volley Aarburg / Zofingen 3. runda
Volley Avenches 3. runda
Volley Bütschwil 4. runda
Volley Muri Bern 2. runda
Volley Untervaz 1. runda
VolleyThal 1. runda
3. liga
Zespół Osiągnięcie
BSV Schoeftland 1. runda
Kriens VTV 1. runda
LK Zug 3. runda
MS Lerbermatt 3. runda
OTA Volley 1. runda
SV Sempach 2. runda
VBC Allschwil 4. runda
VBC Bubendorf 1. runda
VBC Burgdorf 1. runda
VBC Embrach 5. runda
VBC Furttal 2. runda
VBC Gerlafingen 3. runda
VBC Küssnacht 2. runda
VBC Pailly 2. runda
VBC Schaffhausen 1. runda
VBC Seuzach 3. runda
VBC Thun 1. runda
VBC Wichtrach 1. runda
VBR Rickenbach 2. runda
VTV Horw 1. runda
Wädivolley 1. runda
4. liga
Zespół Osiągnięcie
SV Wyna Volley 1. runda
VBC Ettiswil 2. runda
VBC Heiden 1. runda
VBC Tecknau 1. runda
Volley Glaibasel 1. runda
Volley Hünenberg 2. runda
Volley Kirchberg 1. runda
Volley S9 1. runda
Volley Speicher 1. runda

Rundy wstępne[edytuj | edytuj kod]

Drużyny oznaczone czcionką pogrubioną awansowały do dalszej rundy.

1. runda[edytuj | edytuj kod]


11.09.2010 FSG Savagnier 3:1 (25:15, 25:8, 23:25, 25:13) BMV 92
10.09.2010 VBC Delemont 3:2 (25:23, 25:17, 23:25, 18:25, 15:10) VBC La Suze
03.09.2010 VBC HOW 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) VBC La Côte
04.09.2010 Genève Volley 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:17) VBC Porrentruy
09.09.2010 VBC Wichtrach 0:3 (13:25, 19:25, 22:25) MS Lerbermatt
09.09.2010 Sportverein Olten 1:3 (12:25, 26:24, 23:25, 17:25) Stadtturnverein Bern
08.09.2010 VBC Thun 0:3 (21:25, 15:25, 12:25) TV Grenchen
09.09.2010 VBC Burgdorf 0:3 (11:25, 21:25, 13:25) Regio Volleyteam
12.09.2010 VBC Gerlafingen 3:1 (25:13, 19:25, 25:23, 25:20) VolleyThal
07.09.2010 Volley Muri Bern 3:1 (25:27, 25:21, 25:10, 25:14) TSV Deitingen
01.09.2010 SV Sempach 3:0 (25:13, 25:18, 25:17) TV Arlesheim
07.09.2010 VBC Ettiswil 3:0 (25:10, 25:22, 25:18) Kriens VTV
06.09.2010 BSV Schoeftland 2:3 (21:25, 25:23, 25:22, 18:25, 10:15) VBC Sursee
01.09.2010 Volley Glaibasel 0:3 (5:25, 5:25, 2:25) VB Therwil
11.09.2010 VBC Tecknau 0:3 (13:25, 13:25, 11:25) VBC Ebikon
11.09.2010 VC Los Unidos 1 Oberes Seetal 3:0 (25:16, 25:20, 25:18) VB Fides Ruswil
06.09.2010 SV Wyna Volley 0:3 (11:25, 23:25, 21:25) LK Zug
06.09.2010 VTV Horw 1:3 (14:25, 25:23, 24:26, 19:25) Hochdorf Audacia
04.09.2010 VBC Buerglen Fortuna 0:3 (21:25, 26:28, 21:25) VBC Windisch
30.08.2010 VBC Bubendorf 0:3 (12:25, 23:25, 23:25) VBC Malters
08.09.2010 Volley Aarburg / Zofingen 3:0 (25:14, 25:12, 25:17) TSV Steinen
04.09.2010 Wädivolley 0:3 (15:25, 17:25, 17:25) VBR Rickenbach
31.08.2010 Volley Speicher 0:3 (10:25, 21:25, 19:25) VBC Arbon
31.08.2010 Rheno Volleyball 3:2 (25:17, 24:26, 18:25, 25:23, 15:11) VC Tornado
07.09.2010 VBC Heiden 0:3 (17:25, 14:25, 17:25) STV Wil
07.09.2010 Volley S9 0:3 (15:25, 11:25, 16:25) VBC Volewa Wald
02.09.2010 Volley Kirchberg 0:3 (11:25, 14:25, 8:25) Volley Bütschwil
08.09.2010 VBC Seuzach 3:2 (23:25, 25:19, 20:25, 25:23, 15:12) OTA Volley
12.09.2010 Pizol Volley 3:2 (22:25, 27:25, 25:22, 19:25, 18:16) VBC Chur
12.09.2010 VBC Frauenfeld 3:0 (25:17, 25:20, 25:9) Volley Untervaz
05.09.2010 VBC Embrach 3:0 (25:12, 25:19, 25:14) VBC Schaffhausen

2. runda[edytuj | edytuj kod]


22.09.2010 VBC Delemont 0:3 (15:25, 17:25, 17:25) Colombier Volley
26.09.2010 VBC Ecublens 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) VBC Nidau
23.09.2010 VBC Lancy 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22) VBC La-Chaux-de-Fonds
23.09.2010 VBC Lausanne 2:3 (23:25, 25:21, 23:25, 25:18, 12:15) VBC Yverdon Ancienne
23.09.2010 VBC Pailly 0:3 (9:25, 15:25, 16:25) VBC Cossonay
26.09.2010 VBC HOW 3:1 (25:18, 27:25, 21:25, 25:22) FSG Savagnier
26.09.2010 Genève Volley 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) VBC Martigny
20.09.2010 Volley Avenches 3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:21) VBC Spiez
24.09.2010 VBC Gerlafingen 3:0 (25:21, 25:20, 26:24) STV Oensingen
25.09.2010 Regio Volleyteam 2:3 (25:22, 17:25, 26:24, 17:25, 4:15) Aeschi-Langenthal
17.09.2010 TV Grenchen 1:3 (22:25, 25:20, 16:25, 13:25) VBC Bösingen
22.09.2010 Stadtturnverein Bern 0:3 (16:25, 25:27, 24:26) Volley Muristalden
23.09.2010 Volley Muri Bern 1:3 (25:21, 24:26, 20:25, 25:27) U60-Muristalden
17.09.2010 VB Therwil 3:0 (26:24, 25:18, 25:18) SG Obwalden
23.09.2010 VBC Malters 0:3 (20:25, 16:25, 19:25) Hochdorf Audacia
25.09.2010 VBC Willisau 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) TSV Frick
18.09.2010 SV Sempach 0:3 (19:25, 15:25, 18:25) VBC Laufen
21.09.2010 TV Muttenz 0:3 (19:25, 23:25, 14:25) VBC Kanti Baden
23.09.2010 VBC Ettiswil 0:3 (15:25, 11:25, 13:25) VBC Ebikon
21.09.2010 Volley Hünenberg 1:3 (25:20, 14:25, 15:25, 21:25) VBC Allschwil
22.09.2010 VBC Küssnacht 2:3 (25:23, 27:25, 16:25, 15:25, 18:20) Volley Aarburg / Zofingen
26.09.2010 VBC Windisch 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 28:26) VBC Sursee
15.09.2010 VBC Furttal 0:3 (12:25, 16:25, 19:25) VBC Kanti Limmattal
21.09.2010 VBC Frauenfeld 1:3 (19:25, 25:22, 16:25, 14:25) Volley Bütschwil
26.09.2010 STV Wil 0:3 (20:25, 19:25, 23:25) TSV Jona
24.09.2010 VBR Rickenbach 0:3 (23:25, 18:25, 21:25) VBC Volewa Wald
22.09.2010 VBC Wittenbach 3:2 (25:23, 11:25, 25:22, 15:25, 15:9) VC Smash Winterthur
23.09.2010 VBC Wetzikon 1:3 (16:25, 25:23, 18:25, 19:25) VBC Voléro Zurych
24.09.2010 VBC Embrach 3:0 (25:22, 25:21, 25:14) Pizol Volley
17.09.2010 Rheno Volleyball 3:0 (26:24, 25:21, 26:24) VBC Arbon
23.09.2010 VBC Spada Academica 2:3 (25:23, 25:18, 16:25, 15:25, 11:15) TV Uster

3. runda[edytuj | edytuj kod]


06.10.2010 VBC Cossonay 3:1 (25:23, 26:28, 25:22, 25:21) Volleyboys Bienne
10.10.2010 VBC Bösingen 2:3 (17:25, 25:21, 21:25, 25:20, 7:15) Colombier Volley
04.10.2010 Volley Avenches 0:3 (26:28, 20:25, 18:25) Volero Aarberg
07.10.2010 VBC HOW 0:3 (13:25, 19:25, 22:25) VBC Ecublens
05.10.2010 VBC Lancy 0:3 (15:25, 21:25, 17:25) VBC Yverdon Ancienne
03.10.2010 VBC Gerlafingen 0:3 (23:25, 26:28, 15:25) VBC Martigny
04.10.2010 MS Lerbermatt 0:3 (22:25, 19:25, 21:25) Aeschi-Langenthal
08.10.2010 VBC Embrach 3:0 (27:25, 25:18, 25:13) VB Therwil
10.10.2010 VBC Laufen 3:0 (25:21, 25:18, 26:24) VBG Klettgau
08.10.2010 VBC Seuzach 0:3 (23:25, 11:25, 17:25) Hochdorf Audacia
05.10.2010 LK Zug 1:3 (20:25, 25:16, 12:25, 13:25) VBC Kanti Baden
03.10.2010 VC Los Unidos 1 Oberes Seetal 3:1 (25:21, 19:25, 28:26, 25:12) VBC Volewa Wald
06.10.2010 TSV Jona 3:2 (23:25, 18:25, 25:22, 25:19, 15:10) VBC Kanti Limmattal
04.10.2010 VBC Windisch 0:3 (23:25, 19:25, 18:25) VBC Gelterkinden
10.10.2010 TV Uster 3:0 (25:14, 25:14, 25:17) VBC Willisau
07.10.2010 VBC Ebikon 3:0 (25:20, 25:19, 25:18) Rheno Volleyball
06.10.2010 Volley Aarburg / Zofingen 1:3 (25:23, 23:25, 22:25, 22:25) VBC Wittenbach

4. runda[edytuj | edytuj kod]


19.10.2010 U60-Muristalden 1:3 (20:25, 17:25, 25:23, 16:25) Volley Muristalden
24.10.2010 VBC Ecublens 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 20:25) Colombier Volley
24.10.2010 VBC Martigny 3:2 (25:22, 16:25, 25:22, 14:25, 17:15) Aeschi-Langenthal
18.10.2010 VBC Embrach 3:0 (25:14, 25:16, 25:11) VBC Allschwil
12.10.2010 Volley Bütschwil 1:3 (25:19, 20:25, 20:25, 22:25) VBC Voléro Zürich
17.10.2010 Hochdorf Audacia 3:2 (25:16, 13:25, 25:22, 25:27, 20:18) TSV Jona
21.10.2010 VBC Ebikon 1:3 (25:16, 21:25, 15:25, 13:25) VBC Gelterkinden
24.10.2010 VBC Wittenbach 3:1 (18:25, 25:12, 25:22, 25:11) VC Los Unidos 1 Oberes Seetal

5. runda[edytuj | edytuj kod]


07.11.2010 VBC Voléro Zürich 3:0 (25:18, 25:22, 25:20) VBC Galina
07.11.2010 Volley Muristalden 0:3 (19:25, 15:25, 14:25) Appenzeller Bären
07.11.2010 Hochdorf Audacia 3:2 (25:22, 25:21, 21:25, 23:25, 15:13) VBC Cossonay
07.11.2010 Colombier Volley 3:1 (26:24, 24:26, 25:16, 25:18) Pallavolo Kreuzlingen
07.11.2010 VBC Embrach 1:3 (25:20, 17:25, 22:25, 22:25) VBC Martigny
07.11.2010 VBC Wittenbach 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:13) VBC Kanti Baden
07.11.2010 VBC Münsingen 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 12:25) VBC Buochs
07.11.2010 VBC Lutry-Lavaux 3:0 (25:16, 25:20, 25:23) TV Lunkhofen
07.11.2010 VBC Laufen 0:3 (18:25, 25:27, 21:25) VBC Einsiedeln
25.10.2010 VBC Yverdon Ancienne 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) Volero Aarberg

6. runda[edytuj | edytuj kod]


21.11.2010 Appenzeller Bären 3:1 (19:25, 25:22, 25:23, 25:22) VBC Buochs
21.11.2010 VBC Voléro Zürich 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) TV Uster
21.11.2010 Colombier Volley 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 26:24) VBC Züri Unterland
21.11.2010 VBC Wittenbach 3:1 (17:25, 25:12, 27:25, 25:21) Hochdorf Audacia
21.11.2010 VBC Martigny 2:3 (25:20, 25:23, 11:25, 20:25, 7:15) VBC Einsiedeln
21.11.2010 VBC Gelterkinden 1:3 (28:30, 25:17, 13:25, 18:25) VBC Andwil-Arnegg
21.11.2010 VBC Yverdon Ancienne 1:3 (20:25, 10:25, 25:22, 16:25) VBC Lutry-Lavaux
21.11.2010 Volley Oberdiessbach 0:3 (20:25, 23:25, 16:25) Volley Emmen-Nord

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]


19.12.2010 VBC Einsiedeln 0:3 (13:25, 22:25, 23:25) Chênois Genève Volleyball
19.12.2010 VBC Andwil-Arnegg 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 18:25) PV Lugano
19.12.2010 Colombier Volley 0:3 (22:25, 17:25, 21:25) Lausanne UC
19.12.2010 VBC Lutry-Lavaux 1:3 (13:25, 25:22, 15:25, 20:25) TV Schönenwerd
19.12.2010 Volley Amriswil 3:0 (25:14, 25:14, 25:15) Volley Smash 05 Laufenburg-Kaisten
19.12.2010 Appenzeller Bären 0:3 (20:25, 15:25, 21:25) VBC Münchenbuchsee
19.12.2010 VBC Voléro Zurych 3:2 (19:25, 25:23, 23:25, 25:23, 15:11) Volley Emmen-Nord
19.12.2010 VBC Wittenbach 0:3 (13:25, 13:25, 16:25) SEAT Volley Näfels

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]


09.01.2011 Chênois Genève Volleyball 3:0 (25:20, 30:28, 25:21) PV Lugano

09.01.2011 Lausanne UC 3:0 (25:17, 27:25, 25:14) TV Schönenwerd

09.01.2011 Volley Amriswil 3:0 (25:14, 25:21, 25:22) VBC Münchenbuchsee

16.01.2011 VBC Voléro Zürich 0:3 (21:25, 20:25, 26:28) SEAT Volley Näfels

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


30.01.2011 Chênois Genève Volleyball 2:3 (22:25, 24:26, 25:23, 25:23, 13:15) Lausanne UC

30.01.2011 Volley Amriswil 3:0 (25:19, 25:21, 25:18) SEAT Volley Näfels

Finał[edytuj | edytuj kod]


30.01.2011 Lausanne UC 3:2 (25:20, 20:25, 20:25, 25:23, 19:17) Volley Amriswil

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]