Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Szwajcarii 2011/2012
Swiss Volley Cup 2011/2012
2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator Swiss Volley
Termin 27 sierpnia 2011 - 2012
Sezon LII
Liczba drużyn 127
Strona internetowa

Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 (oficjalna nazwa: Cornèrcard Volley Cup Männer 2011/2012) - 52. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Szwajcarii odbywających się od 1957 roku. Zainaugurowane zostały 27 sierpnia 2011 roku i trwały do 2012 roku. Brały w nich udział kluby z Nationalliga A, Nationalliga B, 1. ligi, 2. ligi, 3. ligi i 4. ligi.

Rozgrywki składały się z sześciu rund wstępnych, 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Drużyny z Nationalliga A dołączyły do rozgrywek w ćwierćfinałach.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Nationalliga A
10 drużyn
Nationalliga B
13 drużyn
1. liga
27 drużyn
Chênois Genève Volleyball półfinał Appenzeller Bären 5. runda Regio Volleyteam 3. runda
Lausanne UC 1/8 finału Colombier Volley 5. runda SG Obwalden 4. runda
PV Lugano 1/8 finału Pallavolo Kreuzlingen ćwierćfinał Stadtturnverein Bern 2. runda
SEAT Volley Näfels finał TV Lunkhofen 1/8 finału TSV Jona 1/8 finału
TV Schönenwerd ćwierćfinał VBC Andwil-Arnegg 5. runda TV Uster Volleyball 2. runda
VBC Lutry-Lavaux 1/8 finału VBC Buochs 5. runda U60 Muristalden 4. runda
VBC Münchenbuchsee ćwierćfinał VBC Ecublens 6. runda VBC Aeschi 3. runda
VBC Züri Unterland ćwierćfinał VBC Einsiedeln 1/8 finału VBC Bösingen 6. runda
Volley Amriswil zwycięstwo VBC Uni Bern 1/8 finału VBC Chur 4. runda
Volley Smash 05 Laufenburg-Kaisten półfinał VBC Voléro Zürich 1/8 finału VBC Cossonay 4. runda
VC Flexo Handlauf Smash Winterthur 5. runda VBC Delémont 2. runda
Volley Emmen-Nord 5. runda VBC Ebikon 2. runda
Volley Oberdiessbach 5. runda VBC Fully 5. runda
VBC Gelterkinden 6. runda
VBC Kanti Baden 2. runda
VBC La-Chaux-de-Fonds 2. runda
VBC Lancy 5. runda
VBC Laufen 6. runda
VBC Lausanne 3. runda
VBC Nidau 3. runda
VBC Servette Star-Onex 3. runda
VBC Wetzikon 2. runda
VBC Willisau 2. runda
VBC Yverdon Ancienne 2. runda
VBG Klettgau 4. runda
Volley Muristalden 5. runda
Volleyboys Bienne 4. runda
2. liga
46 drużyn
3. liga
27 drużyn
Basel Traktor 1. runda VBC HOW 1. runda Goldach Volley 1. runda
BMV 92 1. runda VBC Kanti Limmattal 6. runda KSC Wiedikon 1. runda
FSG Savagnier 1. runda VBC La Suze 2. runda MTV Straettligen VG 1. runda
Genève Volley 1. runda VBC Langenthal 2. runda OTA Volley 2. runda
Hochdorf Audacia 2. runda VBC Malters 1. runda SV Wyna Volley 1. runda
KTV Riehen 3. runda VBC March 2. runda TV Länggasse Bern 1. runda
LK Zug 1. runda VBC Martigny 2. runda VB Ruswil Fides 3. runda
MS Lerbermatt 3. runda VBC Porrentruy 2. runda VBC Allschwil 2. runda
Pizol Volley 1. runda VBC Rämi 3. runda VBC Arbon 1. runda
Rheno Volleyball 2. runda VBC Saxon 4. runda VBC Bern 1. runda
Sport-Gym Courtételle 1. runda VBC Schwarzenburg 1. runda VBC Bubendorf 1. runda
Sportverein Olten 3. runda VBC Spada Academica 2. runda VBC Burgdorf 1. runda
STV Oensingen 2. runda VBC Spiez 2. runda VBC Ettiswil 4. runda
STV St. Gallen 5. runda VBC Sursee 2. runda VBC Gerlafingen 2. runda
STV Untersiggenthal 1. runda VBC Val-de-Ruz Sport 2. runda VBC Heiden 1. runda
STV Wil 3. runda VBC Windisch 3. runda VBC Küssnacht 2. runda
TSV Deitingen 1. runda VBC Wittenbach 6. runda VBC Lyss 2. runda
TSV Steinen 3. runda VC Los Unidos Oberes Seetal 1. runda VBC Penthalaz 2. runda
VB Therwil 4. runda VC Tornado 1. runda VBC Seuzach 1. runda
VBC Buerglen Fortuna 2. runda Volero Aarberg 3. runda VBC Thun 1. runda
VBC Embrach 2. runda Volley Aarburg / Zofingen 3. runda VBC Wichtrach 1. runda
VBC Frauenfeld 2. runda Volley Bütschwil 3. runda VBR Rickenbach 1. runda
VBC Galina 2. runda Volley Muri Bern 2. runda VC Safenwil-Kölliken 1. runda
Volleyball Franches-Montagnes 1. runda
Volleyballclub Oerlikon 1. runda
VTV Horw 1. runda
Wädivolley 1. runda
4. liga
4 drużyny
KTV Luthern 3. runda
SC Ciba 1. runda
VBC Tecknau 1. runda
Volley Wila-Turbenthal 1. runda

Rundy wstępne[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
09.09.2011 VBC HOW 1:3 VBC Saxon (29:27, 14:25, 17:25, 19:25)
10.09.2011 VBC Porrentruy 3:2 FSG Savagnier (25:22, 20:25, 25:20, 22:25, 15:12)
02.09.2011 Volleyball Franches-Montagnes 0:3 VBC Val-de-Ruz Sport (14:25, 14:25, 13:25)
31.08.2011 VBC Penthalaz 3:1 Genève Volley (20:25, 25:21, 25:23, 25:18)
07.09.2011 VBC La Suze 3:1 BMV 92 (25:19, 25:14, 17:25, 25:19)
10.09.2011 Sport-Gym Courtételle 2:3 VBC Martigny (23:25, 25:20, 23:25, 25:20, 13:15)
05.09.2011 VBC Bern 0:3 VBC Langenthal (24:26, 24:26, 21:25)
08.09.2011 VBC Burgdorf 0:3 Volley Muri Bern (24:26, 13:25, 17:25)
07.09.2011 VBC Schwarzenburg 1:3 MS Lerbermatt (15:25, 21:25, 25:23, 17:25)
05.09.2011 VBC Thun 1:3 Sportverein Olten (18:25, 25:23, 15:25, 25:27)
01.09.2011 VBC Wichtrach 1:3 Volero Aarberg (21:25, 15:25, 25:14, 22:25)
31.08.2011 MTV Straettligen VG 2:3 VBC Spiez (18:25, 20:25, 25:22, 25:19, 10:15)
08.09.2011 STV Oensingen 3:1 TSV Deitingen (32:30, 19:25, 25:18, 25:16)
09.09.2011 TV Länggasse Bern 2:3 VBC Gerlafingen (19:25, 25:13, 25:13, 19:25, 11:15)
10.09.2011 VBC Küssnacht 3:1 VBC Malters (26:24, 25:21, 22:25, 25:20)
10.09.2011 LK Zug 0:3 VBC Buerglen Fortuna (0:25, 0:25, 0:25)1
05.09.2011 VBC Windisch 3:0 VC Los Unidos Oberes Seetal (25:21, 25:18, 25:14)
09.09.2011 Hochdorf Audacia 3:0 STV Untersiggenthal (27:25, 25:14, 25:18)
01.09.2011 SV Wyna Volley 1:3 KTV Riehen (14:25, 24:26, 25:12, 23:25)
07.09.2011 VB Therwil 3:0 Basel Traktor (26:24, 25:13, 25:22)
05.09.2011 VTV Horw 0:3 Volley Aarburg / Zofingen (20:25, 15:25, 21:25)
05.09.2011 SC Ciba 1:3 VB Ruswil Fides (25:15, 12:25, 24:26, 15:25)
29.08.2011 VBC Bubendorf 0:3 TSV Steinen (22:25, 21:25, 7:25)
01.09.2011 VBC Tecknau 1:3 VBC Sursee (11:25, 20:25, 29:27, 13:25)
29.08.2011 VBC Allschwil 3:1 VC Safenwil-Kölliken (21:25, 25:23, 25:21, 25:15)
08.09.2011 VBR Rickenbach 0:3 OTA Volley (21:25, 16:25, 23:25)
09.09.2011 KSC Wiedikon 1:3 VBC Galina (19:25, 20:25, 25:22, 20:25)
07.09.2011 Volleyballclub Oerlikon 0:3 STV St. Gallen (22:25, 19:25, 13:25)
01.09.2011 VBC Arbon 0:3 VBC Wittenbach (21:25, 23:25, 19:25)
01.09.2011 VBC Kanti Limmattal 3:0 VC Tornado (25:13, 25:20, 25:16)
08.09.2011 Volley Wila-Turbenthal 0:3 Volley Bütschwil (17:25, 15:25, 19:25)
10.09.2011 STV Wil 3:0 Pizol Volley (25:0, 25:0, 25:0)
05.09.2011 Wädivolley 0:3 VBC Embrach (9:25, 20:25, 13:25)
07.09.2011 VBC Seuzach 0:3 VBC March (22:25, 22:25, 25:27)
09.09.2011 VBC Heiden 1:3 VBC Rämi (17:25, 25:20, 23:25, 21:25)
27.08.2011 Goldach Volley 1:3 Rheno Volleyball (25:18, 20:25, 21:25, 18:25)
1 Początkowy wynik 3:0 (25:14, 25:11, 25:16) dla LK Zug został zmieniony na walkower dla VBC Buerglen Fortuna.

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
24.09.2011 VBC Yverdon Ancienne 2:3 VBC Fully (18:25, 23:25, 25:20, 25:22, 13:15)
25.09.2011 VBC Cossonay 3:1 VBC Delémont (22:25, 28:26, 27:25, 25:15)
21.09.2011 VBC La Suze 1:3 VBC Nidau (25:23, 13:25, 9:25, 16:25)
23.09.2011 VBC Martigny 0:3 Volleyboys Bienne (22:25, 16:25, 23:25)
23.09.2011 VBC Penthalaz 0:3 VBC Lausanne (18:25, 21:25, 23:25)
25.09.2011 VBC Porrentruy 0:3 VBC Lancy (17:25, 7:25, 22:25)
20.09.2011 VBC Saxon 3:0 VBC Val-de-Ruz Sport (25:21, 25:22, 25:17)
22.09.2011 VBC Servette Star-Onex 3:0 VBC La-Chaux-de-Fonds (25:9, 25:15, 25:15)
22.09.2011 Volley Muri Bern 2:3 Regio Volleyteam (25:19, 25:15, 16:25, 21:25, 9:15)
15.09.2011 VBC Lyss 0:3 Sportverein Olten (18:25, 16:25, 21:25)
13.09.2011 VBC Langenthal 0:3 U60 Muristalden (20:25, 21:25, 20:25)
20.09.2011 STV Oensingen 0:3 VBC Bösingen (18:25, 8:25, 15:25)
22.09.2011 Volley Muristalden 3:0 Stadtturnverein Bern (25:21, 25:21, 25:20)
22.09.2011 VBC Spiez 0:3 VBC Aeschi (17:25, 13:25, 15:25)
17.09.2011 VBC Gerlafingen 0:3 MS Lerbermatt (17:25, 14:25, 26:28)
21.09.2011 VBC Küssnacht 0:3 VB Therwil (18:25, 10:25, 15:25)
24.09.2011 Hochdorf Audacia 2:3 VBC Laufen (20:25, 25:20, 25:22, 18:25, 11:15)
21.09.2011 VBC Buerglen Fortuna 1:3 TSV Steinen (24:26, 19:25, 25:22, 12:25)
21.09.2011 Volley Aarburg / Zofingen 3:2 VBC Ebikon (23:25, 17:25, 25:23, 25:21, 15:11
19.09.2011 VBC Allschwil 0:3 VBC Windisch (15:25, 22:25, 25:27)
22.09.2011 KTV Riehen 3:0 VBC Kanti Baden (26:24, 27:25, 25:21)
19.09.2011 VBC Gelterkinden 3:2 VBC Willisau (25:20, 12:25, 19:25, 25:21, 15:9)
14.09.2011 VB Ruswil Fides 3:0 VBC Sursee (25:14, 25:19, 25:20)
22.09.2011 VBC Frauenfeld 0:3 TSV Jona (18:25, 22:25, 22:25)
12.09.2011 VBC Wetzikon 1:3 VBC Kanti Limmattal (25:20, 14:25, 16:25, 21:25)
23.09.2011 VBC Embrach 1:3 VBG Klettgau (16:25, 20:25, 26:24, 18:25)
21.09.2011 STV St. Gallen 3:0 VBC March (25:21, 25:20, 25:19)
22.09.2011 VBC Spada Academica 1:3 VBC Rämi (25:23, 25:27, 19:25, 19:25)
24.09.2011 Rheno Volleyball 2:3 STV Wil (28:26, 15:25, 27:25, 21:25, 9:15)
23.09.2011 OTA Volley 1:3 Volley Bütschwil (24:26, 25:22, 22:25, 21:25)
23.09.2011 VBC Galina 2:3 VBC Chur (25:16, 23:25, 18:25, 25:13, 13:15)
25.09.2011 VBC Wittenbach 3:0 TV Uster Volleyball (25:19, 25:23, 25:17)

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
09.10.2011 Volero Aarberg 1:3 VBC Lancy (13:25, 26:24, 21:25, 14:25)
05.10.2011 Volleyboys Bienne 3:0 VBC Nidau (25:19, 25:22, 25:16)
09.10.2011 VBC Cossonay 3:0 VBC Aeschi (25:19, 25:18, 25:22)
09.10.2011 U60 Muristalden 3:0 Regio Volleyteam (29:27, 25:18, 25:18)
01.10.2011 VBC Lausanne 1:3 Volley Muristalden (25:17, 16:25, 22:25, 22:25)
06.10.2011 Sportverein Olten 0:3 VBC Bösingen (20:25, 15:25, 21:25)
07.10.2011 VBC Fully 3:2 VBC Servette Star-Onex (25:12, 25:23, 19:25, 22:25, 15:6)
09.10.2011 VBC Saxon 3:0 MS Lerbermatt (25:21, 25:19, 25:19)
02.10.2011 STV Wil 2:3 SG Obwalden (25:17, 25:23, 23:25, 21:25, 13:15)
30.09.2011 KTV Luthern 0:3 VBC Kanti Limmattal (7:25, 11:25, 12:25)
28.09.2011 VB Therwil 3:0 KTV Riehen (25:16, 25:21, 25:11)
03.10.2011 VBC Wittenbach 3:0 VBC Windisch (25:18, 25:18, 25:21)
29.09.2011 TSV Steinen 2:3 VBC Chur (19:25, 23:25, 25:15, 25:17, 10:15)
04.10.2011 Volley Bütschwil 1:3 STV St. Gallen (21:25, 15:25, 25:18, 15:25)
27.09.2011 VBC Rämi 0:3 VBC Gelterkinden (20:25, 19:25, 10:25)
09.10.2011 VB Ruswil Fides 0:3 VBG Klettgau (9:25, 26:28, 23:25)
05.10.2011 Volley Aarburg / Zofingen 1:3 VBC Laufen (22:25, 25:21, 17:25, 12:25)

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
23.10.2011 U60 Muristalden 0:3 VBC Bösingen (21:25, 18:25, 18:25)
15.10.2011 VBC Fully 3:0 Volleyboys Bienne (25:20, 25:19, 27:25)
22.10.2011 VBC Saxon 2:3 VBC Lancy (20:25, 25:17, 25:18, 19:25, 14:16)
23.10.2011 Volley Muristalden 3:2 VBC Cossonay (25:20, 22:25, 20:25, 25:17, 15:12)
23.10.2011 TSV Jona 3:1 SG Obwalden (25:17, 22:25, 25:21, 25:13)
21.10.2011 VBC Ettiswil 0:3 VBC Gelterkinden (17:25, 20:25, 21:25)
24.10.2011 VBC Kanti Limmattal 3:0 VB Therwil (25:22, 29:27, 25:23)
21.10.2011 STV St. Gallen 3:0 VBC Chur (25:17, 25:13, 25:21)
16.10.2011 VBC Laufen 3:1 VBG Klettgau (29:27, 22:25, 26:24, 25:18)

5. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
06.11.2011 VBC Fully 0:3 TV Lunkhofen (27:29, 11:25, 21:25)
06.11.2011 VBC Uni Bern 3:2 Colombier Volley (25:22, 26:24, 22:25, 20:25, 15:6)
06.11.2011 Volley Emmen-Nord 0:3 VBC Einsiedeln (23:25, 17:25, 22:25)
06.11.2011 STV St. Gallen 0:3 Pallavolo Kreuzlingen (12:25, 24:26, 19:25)
06.11.2011 VBC Laufen 3:0 Volley Muristalden (25:17, 25:22, 26:24)
06.11.2011 VBC Buochs 2:3 VBC Ecublens (22:25, 25:16, 25:17, 16:25, 13:15)
06.11.2011 Appenzeller Bären 0:3 VBC Voléro Zürich (22:25, 23:25, 22:25)
06.11.2011 TSV Jona 3:1 Volley Oberdiessbach (27:29, 26:24, 30:28, 25:21)
06.11.2011 VBC Gelterkinden 3:1 VBC Andwil-Arnegg (25:27, 25:22, 25:23, 25:22)
06.11.2011 VBC Bösingen 3:0 VC Flexo Handlauf Smash Winterthur (27:25, 25:23, 27:25)
06.11.2011 VBC Kanti Limmattal 3:2 VBC Lancy (25:15, 18:25, 14:25, 25:20, 18:16)

6. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
20.11.2011 VBC Voléro Zürich 3:1 VBC Ecublens (22:25, 25:23, 25:18, 25:21)
20.11.2011 VBC Kanti Limmattal 1:3 Pallavolo Kreuzlingen (25:18, 12:25, 18:25, 19:25)
20.11.2011 TSV Jona 3:1 VBC Gelterkinden (28:30, 25:14, 25:20, 25:19)
20.11.2011 VBC Wittenbach 0:3 VBC Einsiedeln (19:25, 19:25, 17:25)
20.11.2011 VBC Bösingen 2:3 TV Lunkhofen (22:25, 25:20, 16:25, 25:20, 4:15)
20.11.2011 VBC Laufen 2:3 VBC Uni Bern (22:25, 18:25, 25:19, 25:19, 12:15)

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
18.12.2011 Pallavolo Kreuzlingen 3:1 VBC Voléro Zürich (25:17, 23:25, 25:12, 25:23)
18.12.2011 Lausanne UC 2:3 SEAT Volley Näfels (25:17, 21:25, 25:20, 15:25, 12:15)
18.12.2011 TV Lunkhofen 1:3 VBC Münchenbuchsee (25:21, 17:25, 22:25, 17:25)
18.12.2011 VBC Lutry-Lavaux 2:3 Volley Smash 05 Laufenburg-Kaisten (19:25, 25:16, 25:18, 18:25, 13:15)
18.12.2011 TSV Jona 0:3 Chênois Genève Volleyball (29:31, 15:25, 22:25)
18.12.2011 VBC Uni Bern 1:3 TV Schönenwerd (11:25, 20:25, 25:21, 16:25)
18.12.2011 VBC Einsiedeln 0:3 VBC Züri Unterland (21:25, 19:25, 22:25)
18.12.2011 PV Lugano 2:3 Volley Amriswil (25:20, 19:25, 21:25, 25:20, 13:15)

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
08.01.2012 TV Schönenwerd 0:3 SEAT Volley Näfels (22:25, 21:25, 22:25)
08.01.2012 Pallavolo Kreuzlingen 0:3 Volley Smash 05 Laufenburg-Kaisten (22:25, 17:25, 21:25)
08.01.2012 VBC Münchenbuchsee 0:3 Volley Amriswil (26:28, 19:25, 12:25)
08.01.2012 VBC Züri Unterland 0:3 Chênois Genève Volleyball (15:25, 22:25, 12:25)

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
22.01.2012 SEAT Volley Näfels 3:0 Volley Smash 05 Laufenburg-Kaisten (25:23, 25:15, 25:17)
22.01.2012 Volley Amriswil 3:1 Chênois Genève Volleyball (25:21, 27:25, 23:25, 25:15)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
10.03.2012 SEAT Volley Näfels 1:3 Volley Amriswil (23:25, 23:25, 25:22, 17:25)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]