Puchar Szwecji w piłce siatkowej mężczyzn (2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Szwecji 2010
Svenska Cupen
2009 2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 28 marca - 21 listopada 2010
Miejsce rozegrania finału Fyrishov, Uppsala
Sezon IV
Liczba meczów 26
Liczba setów 93 (3.58 na mecz)
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Szwecji Falkenbergs VBK
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 5 grudnia 2010

Rozgrywki o Puchar Szwecji w piłce siatkowej mężczyzn w 2010 roku zainaugurowane zostały 28 marca.

Składały się z trzech rund wstępnych, ćwierćfinałów i turnieju finałowego, w którego skład wchodzą półfinały i finał.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 20-21 listopada 2010 roku w hali Fyrishov w Uppsali.

Puchar Szwecji zdobyła drużyna Falkenbergs VBK.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Termin Liczba meczów
pierwszy mecz ostatni mecz
1. runda 28 marca 2010 9 kwietnia 2010 7
2. runda 18 kwietnia 2010 14 maja 2010 7
3. runda 5 września 2010 30 września 2010 4
Ćwierćfinały 2 października 2010 24 października 2010 4
Turniej finałowy 20 listopada 2010 21 listopada 2010 4

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Elitserien
Zespół Osiągnięcie
Falkenbergs VBK zwycięstwo
Habo WK 87 ćwierćfinał
Hylte VBK 4. miejsce
Lunds VK ćwierćfinał
Örkelljunga VK finał
Sollentuna VK 3. miejsce
Div 1
Zespół Osiągnięcie
Falkenbergs VBK B 3. runda
IFK Helsingborg 3. runda
Lidingö SK 2. runda
Lunds VK B 2. runda
Säters IF VBK ćwierćfinał
Södertelge VBK ćwierćfinał
Teknikum VK 2. runda
Div 2
Zespół Osiągnięcie
Habo Wolley B 3. runda
KFUM Kristianstad 1. runda
Solna VBK 3. runda
Södertelge VBK B 1. runda
Södertelge VBK C 1. runda
Uppsala VBS B 2. runda
Inne
Zespół Osiągnięcie
Aneby BC 1. runda
Engelholms VS 2. runda
Uno VBK 1. runda
Varbergs VBF 2. runda
Västra Ämtervik IF 1. runda
Vindrarps VK 1. runda
VK Orion 2. runda

Rundy wstępne[edytuj | edytuj kod]

Drużyny oznaczone czcionką pogrubioną awansowały do dalszej rundy.

1. runda[edytuj | edytuj kod]


09.04.2010 Uppsala VBS B 3:0 (25:12, 25:19, 25:23) Södertelge VBK C
08.04.2010 Södertelge VBK B 2:3 (20:25, 17:25, 25:21, 27:25, 11:15) Solna VBK
28.03.2010 Aneby BC 1:3 (21:25, 29:27, 20:25, 19:25) Habo Wolley B
05.04.2010 Uno VBK 0:3 (14:25, 11:25, 15:25) VK Orion
09.04.2010 Varbergs VBF 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) Västra Ämtervik IF
31.03.2010 KFUM Kristianstad 1:3 (25:17, 19:25, 20:25, 24:26) Lunds VK B
06.04.2010 IFK Helsingborg 3:2 (23:25, 25:21, 23:25, 25:23, 15:11) Vindrarps VK

2. runda[edytuj | edytuj kod]


24.04.2010 Uppsala VBS B 0:3 (13:25, 17:25, 14:25) Säters IF VBK
14.05.2010 Solna VBK 3:0 (25:17, 25:23, 25:17) Teknikum VK
18.04.2010 Habo Wolley B 3:2 (25:23, 25:14, 19:25, 22:25, 15:13) Lidingö SK
24.04.2010 VK Orion 0:3 (15:25, 15:25, 20:25) Södertelge VBK
18.04.2010 Varbergs VBF 0:3 (21:25, 15:25, 16:25) Lunds VK
02.05.2010 Lunds VK B 1:3 (22:25, 18:25, 25:15, 12:25) Falkenbergs VBK B
13.05.2010 Engelholms VS 0:3 (17:25, 19:25, 22:25) IFK Helsingborg

3. runda[edytuj | edytuj kod]


30.09.2010 Solna VBK 0:3 (19:25, 17:25, 24:26) Säters IF VBK
05.09.2010 Habo Wolley B 1:3 (17:25, 25:22, 18:25, 23:25) Södertelge VBK
26.09.2010 Falkenbergs VBK B 0:3 (19:25, 21:25, 21:25) Lunds VK
18.09.2010 IFK Helsingborg 0:3 (23:25, 12:25, 25:27) Habo WK 87

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyny oznaczone czcionką pogrubioną awansowały do dalszej rundy.


24.10.2010 Säters IF VBK 0:3 (20:25, 16:25, 18:25) Sollentuna VK
02.10.2010 Södertelge VBK 0:3 (13:25, 11:25, 18:25) Örkelljunga VK
09.10.2010 Lunds VK 0:3 (19:25, 20:25, 12:25) Falkenbergs VBK
10.10.2010 Habo WK 87 2:3 (23:25, 26:24, 27:25, 20:25, 15:17) Hylte VBK

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


20.11.2010 Sollentuna VK 2:3 (25:22, 29:27, 18:25, 19:25, 7:15) Örkelljunga VK

20.11.2010 Falkenbergs VBK 3:0 (25:19, 25:16, 25:22) Hylte VBK

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]


21.11.2010 Sollentuna VK 3:1 (28:26, 25:16, 19:25, 28:26) Hylte VBK

Finał[edytuj | edytuj kod]


21.11.2010 Örkelljunga VK 0:3 (20:25, 21:25, 19:25) Falkenbergs VBK

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
1 Falkenbergs VBK
2 Örkelljunga VK
3 Sollentuna VK
4 Hylte VBK
5-8 Habo WK 87
Lunds VK
Säters IF VBK
Södertelge VBK

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]