Puchar Top Teams siatkarek (2000/2001)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Top Teams siatkarek 2000/2001
CEV Top Teams Cup 2000/2001
1999/2000 2001/2002
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 14.10.2000 - 23.03.2001
Sezon 1.
Miejsce finału Austria Wiedeń
Zwycięzca Belgia Asterix Kieldrecht

Puchar Top Teams 2000/2001 – 1. sezon turnieju rozgrywanego od 2001 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.10.2000 Holte IF Dania 0:3 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 10:25, 9:25, 13:25
22.10.2000 0:3 15:25, 21:25, 12:25
14.10.2000 VC Mamer Luksemburg 0:3 Austria Sparkasse Innsbruck 20:25, 15:25, 14:25
21.10.2000 2:3 25:19, 19:25, 10:25, 26:24, 4:15
14.10.2000 Volley 80 Petange Luksemburg 0:3 Francja ASPTT Mulhouse 5:25, 7:25, 11:25
21.10.2000 0:3 7:25, 12:25, 9:25

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Szwecja KFUM Örebro 11 6 5 1 17 5 3.4 504 414 1.217
2 Austria Sparkasse Innsbruck 10 6 4 2 13 12 1.083 549 556 0.987
3 Izrael Davshanim Raanana 8 6 2 4 12 14 0.857 546 489 1.117
4 Dania DHG Odense 7 6 1 5 5 16 0.313 352 492 0.715

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.12.2000 DHG Odense Dania 3:1 Austria Sparkasse Innsbruck 19:25, 25:22, 25:22, 25:17
06.12.2000 KFUM Örebro Szwecja 3:0 Izrael Davshanim Raanana 26:24, 25:19, 25:12
08.12.2000 Davshanim Raanana Izrael 2:3 Szwecja KFUM Örebro 15:25, 17:25, 25:17, 25:16, 11:15
12.12.2000 Davshanim Raanana Izrael 3:0 Dania DHG Odense 25:0, 25:0, 25:0
13.12.2000 Sparkasse Innsbruck Austria 3:2 Szwecja KFUM Örebro 25:21, 17:25, 25:27, 25:23, 15:9
19.12.2000 DHG Odense Dania 0:3 Szwecja KFUM Örebro 14:25, 12:25, 20:25
19.12.2000 Sparkasse Innsbruck Austria 3:2 Izrael Davshanim Raanana 19:25, 23:25, 26:24, 25:23, 15:13
20.12.2000 Davshani 2:3 Austria Sparkasse Innsbruck 18:25, 26:28, 25:22, 27:25, 11:15
10.01.2001 KFUM Örebro Szwecja 3:0 Dania DHG Odense 25:13, 25:23, 25:19
17.01.2001 DHG Odense Dania 2:3 Izrael Davshanim Raanana 25:23, 25:18, 11:25, 23:25, 8:15
17.01.2001 KFUM Örebro Szwecja 3:0 Austria Sparkasse Innsbruck 25:20, 25:20, 25:18
23.01.2001 Sparkasse Innsbruck Austria 3:0 Dania DHG Odense 25:22, 25:20, 25:23

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Słowenia Infond Branik Maribor 10 6 4 2 14 7 2 484 388 1.247
2 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 10 6 4 2 14 8 1.75 471 418 1.127
3 Polska Stal Mielec 10 6 4 2 12 7 1.714 438 357 1.227
4 Cypr AEL Limassol 6 6 0 6 0 18 0 220 450 0.489

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.12.2000 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 1:3 Polska Stal Mielec 11:25, 13:25, 25:13, 21:25
05.12.2000 Infond Branik Maribor Słowenia 3:0 Cypr AEL Limassol 25:2, 25:13, 25:16
12.12.2000 AEL Limassol Cypr 0:3 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 14:25, 15:25, 18:25
13.12.2000 Stal Mielec Polska 3:0 Słowenia Infond Branik Maribor 25:21, 25:19, 25:17
20.12.2000 Stal Mielec Polska 3:0 Cypr AEL Limassol 25:10, 25:13, 25:10
21.12.2000 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 3:2 Słowenia Infond Branik Maribor 25:22, 23:25, 25:18, 16:25, 15:13
09.01.2001 AEL Limassol Cypr 0:3 Polska Stal Mielec 16:25, 9:25, 20:25
10.01.2001 Infond Branik Maribor Słowenia 3:1 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 25:17, 25:14, 22:25, 25:16
17.01.2001 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 3:0 Cypr AEL Limassol 25:11, 25:8, 25:8
17.01.2001 Infond Branik Maribor Słowenia 3:0 Polska Stal Mielec 25:21, 27:25, 25:23
23.01.2001 Stal Mielec Polska 0:3 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 21:25, 21:25, 14:25
23.01.2001 AEL Limassol Szwajcaria 0:3 Słowenia Infond Branik Maribor 11:25, 11:25, 15:25

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Ukraina Dynamo-Dżinestra Odessa 12 6 6 0 18 3 6 504 359 1.404
2 Szwajcaria Zeiler Köniz 10 6 4 2 15 7 2.143 509 463 1.099
3 Federalna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Galax Belgrad 7 6 1 5 6 17 0.353 442 519 0.852
4 Finlandia Tarmo-Volley Hämeenlinna 7 6 1 5 5 17 0.294 396 510 0.776

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2000 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 3:2 Finlandia Tarmo-Volley Hämeenlinna 22:25, 25:10, 26:24, 21:25, 15:8
06.12.2000 Dynamo-Dżinestra Odessa Ukraina 3:1 Szwajcaria Zeiler Köniz 25:22, 25:18, 23:25, 25:17
13.12.2000 Tarmo-Volley Hämeenlinna Finlandia 0:3 Ukraina Dynamo-Dżinestra Odessa 17:25, 8:25, 20:25
13.12.2000 Zeiler Köniz Szwajcaria 3:1 Federalna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Belgrad 25:14, 25:19, 23:25, 25:14
20.12.2000 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 0:3 Ukraina Dynamo-Dżinestra Odessa 22:25, 14:25, 17:25
20.12.2000 Tarmo-Volley Hämeenlinna Finlandia 0:3 Szwajcaria Zeiler Köniz 21:25, 24:26, 15:25
10.01.2001 Dynamo-Dżinestra Odessa Ukraina 3:0 Federalna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Belgrad 25:22, 25:8, 25:13
10.01.2001 Zeiler Köniz Szwajcaria 3:0 Finlandia Tarmo-Volley Hämeenlinna 26:24, 25:18, 25:19
17.01.2001 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 0:3 Szwajcaria Zeiler Köniz 20:25, 21:25, 25:27
17.01.2001 Dynamo-Dżinestra Odessa Ukraina 3:0 Finlandia Tarmo-Volley Hämeenlinna 25:13, 25:7, 25:16
23.01.2001 Tarmo-Volley Hämeenlinna Finlandia 3:2 Federalna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Belgrad 25:19, 19:25, 18:25, 25:22, 15:8
23.01.2001 Zeiler Köniz Szwajcaria 2:3 Ukraina Dynamo-Dżinestra Odessa 17:25, 25:21, 25:20, 22:25, 11:15

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Austria Telekom Post Wiedeń 12 6 6 0 18 1 18 468 327 1.431
2 Węgry Szakszig Gabona Nyíregyházi 9 6 3 3 12 9 1.333 470 410 1.146
3 Słowenia Hit Nova Gorica 9 6 3 3 9 13 0.692 448 466 0.961
4 Bośnia i Hercegowina Dobrinja Sarajewo 6 6 0 6 2 18 0.111 313 496 0.631

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.12.2000 Dobrinja Sarajewo Bośnia i Hercegowina 1:3 Słowenia Hit Nova Gorica 26:24, 13:25, 21:25, 14:25
07.12.2000 Telekom Post Wiedeń Austria 3:0 Węgry Szakszig Gabona Nyíregyházi 25:20, 25:19, 25:17
13.12.2000 Szakszig Gabona Nyíregyházi Węgry 3:0 Bośnia i Hercegowina Dobrinja Sarajewo 25:17, 25:17, 25:9
13.12.2000 Hit Nova Gorica Słowenia 0:3 Austria Telekom Post Wiedeń 18:25, 14:25, 22:25
20.12.2000 Dobrinja Sarajewo Bośnia i Hercegowina 0:3 Austria Telekom Post Wiedeń 16:25, 12:25, 16:25
20.12.2000 Hit Nova Gorica Słowenia 3:2 Węgry Szakszig Gabona Nyíregyházi 20:25, 25:19, 16:25, 25:23, 16:14
11.01.2001 Szakszig Gabona Nyíregyházi Węgry 3:0 Słowenia Hit Nova Gorica 25:15, 25:9, 25:21
11.01.2001 Telekom Post Wiedeń Austria 3:0 Bośnia i Hercegowina Dobrinja Sarajewo 25:11, 25:16, 25:12
17.01.2001 Dobrinja Sarajewo Bośnia i Hercegowina 0:3 Węgry Szakszig Gabona Nyíregyházi 12:25, 18:25, 22:25
18.01.2001 Telekom Post Wiedeń Austria 3:0 Słowenia Hit Nova Gorica 25:15, 25:19, 25:17
23.01.2001 Hit Nova Gorica Słowenia 3:1 Bośnia i Hercegowina Dobrinja Sarajewo 25:14, 25:10, 22:25, 25:12
23.01.2001 Szakszig Gabona Nyíregyházi Węgry 1:3 Austria Telekom Post Wiedeń 22:25, 25:18, 17:25, 19:25

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Belgia Asterix Kieldrecht 12 6 6 0 18 3 6 499 319 1.564
2 Węgry Egut Eger 10 6 4 2 15 6 2.5 478 368 1.299
3 Bośnia i Hercegowina ŽOK Tuzla 7 6 1 5 5 16 0.313 343 488 0.703
4 Bułgaria Ais Shoumen 7 6 1 5 4 17 0.235 358 503 0.712

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2000 Egut Eger Węgry 3:0 Bułgaria Ais Shoumen 25:16, 25:14, 25:9
06.12.2000 Asterix Kieldrecht Belgia 3:0 Bośnia i Hercegowina ŽOK Tuzla 25:16, 25:8, 25:13
13.12.2000 ŽOK Tuzla Bośnia i Hercegowina 0:3 Węgry Egut Eger 19:25, 16:25, 7:25
14.12.2000 Ais Shoumen Bułgaria 0:3 Belgia Asterix Kieldrecht 21:25, 8:25, 13:25
20.12.2000 Egut Eger Węgry 2:3 Belgia Asterix Kieldrecht 25:18, 26:24, 8:25, 21:25, 13:15
20.12.2000 Ais Shoumen Bułgaria 3:2 Bośnia i Hercegowina ŽOK Tuzla 22:25, 26:24, 25:19, 19:25, 15:11
10.01.2001 ŽOK Tuzla Bośnia i Hercegowina 3:1 Bułgaria Ais Shoumen 24:26, 25:22, 25:21, 25:12
10.01.2001 Asterix Kieldrecht Belgia 3:1 Węgry Egut Eger 25:17, 25:17, 14:25, 28:26
17.01.2001 Egut Eger Węgry 3:0 Bośnia i Hercegowina ŽOK Tuzla 25:13, 25:9, 25:9
17.01.2001 Asterix Kieldrecht Belgia 3:0 Belgia Ais Shoumen 25:6, 25:12, 25:14
23.01.2001 Ais Shoumen Bułgaria 0:3 Bułgaria Egut Eger 17:25, 20:25, 20:25
23.01.2001 ŽOK Tuzla Bośnia i Hercegowina 0:3 Belgia Asterix Kieldrecht 6:25, 15:25, 9:25

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 11 6 5 1 15 4 3.75 453 401 1.13
2 Portugalia Castelo Da Maia GC 11 6 5 1 15 5 3 474 388 1.222
3 Izrael Hapoel Ironi Kiryat Ata 7 6 1 5 7 15 0.467 463 509 0.91
4 Macedonia Północna Kometal Student Skopje 7 6 1 5 4 17 0.235 416 508 0.819

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.01.2001 Hapoel Ironi Kiryat Ata Izrael 3:0 Macedonia Północna Kometal Student Skopje 25:23, 25:15, 25:23
07.12.2000 Castelo Da Maia GC Portugalia 3:0 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 25:19, 25:16, 25:18
12.12.2000 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 3:0 Izrael Hapoel Ironi Kiryat Ata 25:19, 25:21, 25:20
13.12.2000 Kometal Student Skopje Macedonia Północna 1:3 Portugalia Castelo Da Maia GC 25:21, 16:25, 22:25, 23:25
13.12.2000 Hapoel Ironi Kiryat Ata Izrael 1:3 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 26:24, 24:26, 22:25, 23:25
21.12.2000 Kometal Student Skopje Macedonia Północna 0:3 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 17:25, 17:25, 18:25
09.01.2001 Hapoel Ironi Kiryat Ata Izrael 0:3 Portugalia Castelo Da Maia GC 14:25, 12:25, 13:25
11.01.2001 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 3:0 Macedonia Północna Kometal Student Skopje 25:23, 25:20, 25:22
10.01.2001 Castelo Da Maia GC Portugalia 3:1 Izrael Hapoel Ironi Kiryat Ata 25:19, 25:23, 24:26, 25:14
17.01.2001 Castelo Da Maia GC Portugalia 3:0 Macedonia Północna Kometal Student Skopje 25:21, 25:18, 25:14
23.01.2001 Kometal Student Skopje Macedonia Północna 3:2 Izrael Hapoel Ironi Kiryat Ata 19:25, 29:27, 25:23, 11:25, 15:12
23.01.2001 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 3:0 Portugalia Castelo Da Maia GC 25:19, 25:22, 25:13

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Francja ASPTT Mulhouse 12 6 6 0 18 2 9 483 294 1.643
2 Belgia Isola Tongeren 10 6 4 2 14 6 2.333 450 361 1.247
3 Albania Teuta Durres 8 6 2 4 6 13 0.462 371 401 0.925
4 Cypr Apollon Limassol 6 6 0 6 1 18 0.056 221 469 0.471

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.12.2000 Apollon Limassol Cypr 0:3 Belgia Isola Tongeren 14:25, 10:25, 9:25
06.12.2000 ASPTT Mulhouse Francja 3:0 Albania Teuta Durres 25:8, 25:6, 25:21
13.12.2000 Teuta Durres Albania 3:0 Cypr Apollon Limassol 25:7, 25:10, 25:19
13.12.2000 Isola Tongeren Belgia 2:3 Francja ASPTT Mulhouse 25:22, 18:25, 16:25, 25:21, 12:15
19.12.2000 Apollon Limassol Cypr 0:3 Francja ASPTT Mulhouse 11:25, 6:25, 11:25
20.12.2000 Isola Tongeren Belgia 3:0 Albania Teuta Durres 25:18, 25:18, 25:20
10.01.2001 Teuta Durres Albania 0:3 Belgia Isola Tongeren 17:25, 19:25, 19:25
10.01.2001 ASPTT Mulhouse Francja 3:0 Cypr Apollon Limassol 25:9, 25:6, 25:10
16.01.2001 Apollon Limassol Cypr 1:3 Albania Teuta Durres 25:19, 9:25, 17:25, 14:25
17.01.2001 ASPTT Mulhouse Francja 3:0 Belgia Isola Tongeren 25:20, 25:14, 25:20
23.01.2001 Teuta Durres Albania 0:3 Francja ASPTT Mulhouse 18:25, 22:25, 16:25
23.01.2001 Isola Tongeren Belgia 3:0 Cypr Apollon Limassol 25:12, 25:13, 25:9

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Czechy Olymp Praga 11 6 5 1 15 7 2.143 501 445 1.126
2 Federalna Republika Jugosławii Jedinstvo Užice 10 6 4 2 16 8 2 578 500 1.156
3 Portugalia CS Madeira 9 6 3 3 12 12 1 544 527 1.032
4 Macedonia Północna Rabotnicki Fersped Skopje 6 6 0 6 2 18 0.111 367 518 0.708

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2000 Olymp Praga Czechy 3:1 Portugalia CS Madeira 25:18, 26:28, 27:25, 25:19
07.12.2000 Rabotnicki Fersped Skopje Macedonia Północna 1:3 Federalna Republika Jugosławii Jedinstvo Užice 17:25, 46:44, 17:25, 15:25
12.12.2000 Jedinstvo Užice Federalna Republika Jugosławii 3:0 Czechy Olymp Praga 26:24, 25:16, 25:14
13.12.2000 CS Madeira Portugalia 3:0 Macedonia Północna Rabotnicki Fersped Skopje 25:18, 25:6, 25:19
20.12.2000 Olymp Praga Czechy 3:0 Macedonia Północna Rabotnicki Fersped Skopje 25:20, 25:16, 25:17
20.12.2000 CS Madeira Portugalia 3:2 Federalna Republika Jugosławii Jedinstvo Užice 26:24, 22:25, 25:21, 20:25, 16:14
10.01.2001 Rabotnicki Fersped Skopje Macedonia Północna 0:3 Czechy Olymp Praga 19:25, 24:26, 16:25
11.01.2001 Jedinstvo Užice Federalna Republika Jugosławii 3:1 Portugalia CS Madeira 34:36, 25:14, 25:23, 25:22
16.01.2001 Rabotnicki Fersped Skopje Macedonia Północna 1:3 Portugalia CS Madeira 8:25, 20:25, 25:23, 23:25
17.01.2001 Olymp Praga Czechy 3:2 Federalna Republika Jugosławii Jedinstvo Užice 25:10, 21:25, 20:25, 25:20, 15:10
23.01.2001 CS Madeira Portugalia 1:3 Czechy Olymp Praga 25:12, 17:25, 23:25, 12:25
23.01.2001 Jedinstvo Užice Federalna Republika Jugosławii 3:0 Macedonia Północna Rabotnicki Fersped Skopje 25:14, 25:19, 25:8

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.02.2001 Olymp Praga Czechy 2:3 Belgia Asterix Kieldrecht 25:21, 27:25, 21:25, 13:25, 13:15
22.02.2001 0:3 23:25, 16:25, 24:26
15.02.2001 Telekom Post Wiedeń Austria 3:0 Francja ASPTT Mulhouse 25:16, 26:24, 25:16
22.02.2001 3:1 25:20, 23:25, 25:20, 25:15
15.02.2001 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 2:3 Ukraina Dynamo-Dżinestra Odessa 15:25, 25:22, 19:25, 25:19, 15:17
20.02.2001 0:3 23:25, 22:25, 21:25
14:02.2001 KFUM Örebro Szwecja 0:3 Słowenia Infond Branik Maribor 17:25, 14:25, 18:25
20.02.2001 0:3 9:25, 17:25, 22:25

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Austria Wiedeń

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.03.2001 Asterix Kieldrecht Belgia 3:1 Ukraina Dynamo-Dżinestra Odessa 25:20, 23:25, 25:23, 25:21
22.03.2001 Telekom Post Wiedeń Austria 3:1 Słowenia Infond Branik Maribor 25:19, 24:26, 25:23, 25:10

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.03.2001 Dynamo-Dżinestra Odessa Ukraina 3:1 Słowenia Infond Branik Maribor 19:25, 25:15, 25:21, 25:21

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.03.2001 Asterix Kieldrecht Belgia 3:2 Austria Telekom Post Wiedeń 16:25, 25:23, 25:23, 22:25, 15:13

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Belgia Asterix Kieldrecht
Silver medal world centered-2.svg Austria Telekom Post Wiedeń
Bronze medal world centered-2.svg Ukraina Dynamo-Dżinestra Odessa
4. Słowenia Infond Branik Maribor


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]