Puchar Top Teams w piłce siatkowej mężczyzn (2005/2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Top Teams siatkarzy 2005/2006
Austrian Airlines Top Teams Cup 2005/2006
2004/2005 2006/2007
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 17.09.2005 - 12.03.2006
Sezon 6.
Miejsce finału Hiszpania Palma de Mallorca
Zwycięzca Włochy Copra Piacenza
Strona internetowa

Puchar Top Teams 2005/2006 – 6. sezon Pucharu Top Teams rozgrywanego od 2000 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Faza kwalifikacyjna składała się z 7 turniejów. Każdy turniej składał się z rozgrywek grupowych. W każdej grupie znalazły się po 4 drużyny. Rozegrały one pomiędzy sobą po jednym spotkaniu. Zwycięzcy grup awansowali do fazy grupowej.
  • W fazie grupowej drużyny podzielone zostały na 4 grupy (A, B, C i D). W każdej grupie rozstawionych zostało po 4 drużyny, które rozegrały pomiędzy sobą po dwa spotkania. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do 1/8 finału.
  • W 1/8 finału rozgrywano dwumecz, a jego zwycięzca awansował do kolejnej fazy.
  • 1/4 finału rozgrywana była analogicznie do 1/8 finału.
  • Turniej finałowy składał się z meczów półfinałowych, meczu o 3. miejsce oraz finału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.09.2005[1] Marienlyst Odense Dania 0:3 AustriaSK Posojilnica Aich/Dob 28:30, 19:25, 16:25
24.09.05 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 3:0 DaniaMarienlyst Odense 25:17, 25:23, 25:22
17.09.05 VC Lorentzweiler Luksemburg 0:3 Irlandia PółnocnaUniversity of Ulster 10:25, 25:27, 22:25
24.09.05 University of Ulster Irlandia Północna 3:0 LuksemburgVC Lorentzweiler 25:13, 25:17, 25:14

II runda[edytuj | edytuj kod]

Turniej 1[edytuj | edytuj kod]

Szwajcaria Näfels

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Szwajcaria SEAT Volley Näfels 6 3 3 0 9 2 4.5 252 215 1.172
2 Belgia Pepe Jeans Asse-Lennik 5 3 2 1 8 4 2 273 235 1.162
3 Cypr Anorthosis Famagusta 4 3 1 2 3 7 0.429 224 242 0.926
4 Irlandia Północna University of Ulster 3 3 0 3 2 9 0.222 219 276 0.793

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.05 University of Ulster Irlandia Północna 1:3 BelgiaPepe Jeans Asse-Lennik 25:19, 17:25, 21:25, 16:25
07.10.05 SEAT Volley Näfels Szwajcaria 3:0 CyprAnorthosis Famagusta 25:21, 25:20, 25:22
08.10.05 SEAT Volley Näfels Szwajcaria 3:0 Irlandia PółnocnaUniversity of Ulster 25:15, 25:15, 25:18
08.10.05 Anorthosis Famagusta Cypr 0:3 BelgiaPepe Jeans Asse-Lennik 19:25, 16:25, 19:25
09.10.05 Anorthosis Famagusta Cypr 3:1 Irlandia PółnocnaUniversity of Ulster 23:25, 25:18, 34:32, 25:17
09.10.05 Pepe Jeans Asse-Lennik Belgia 2:3 SzwajcariaSEAT Volley Näfels 25:16, 19:25, 25:21, 23:25, 12:15
Turniej 2[edytuj | edytuj kod]

Słowenia Novo Mesto

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Finlandia Raision Loimu 5 3 2 1 8 4 2 275 247 1.113
2 Słowenia Krka Novo Mesto 5 3 2 1 8 5 1.6 290 262 1.107
3 Węgry Kométa Kaposvár 5 3 2 1 7 5 1.4 264 258 1.023
4 Luksemburg VC Strassen 3 3 0 3 0 9 0 163 225 0.724

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.05 Kométa Kaposvár Węgry 1:3 FinlandiaRaision Loimu 25:23, 21:25, 21:25, 17:25
07.10.05 Krka Novo Mesto Słowenia 3:0 LuksemburgVC Strassen 25:18, 25:17, 25:20
08.10.05 VC Strassen Luksemburg 0:3 FinlandiaRaision Loimu 16:25, 21:25, 17:25
08.10.05 Krka Novo Mesto Słowenia 2:3 WęgryKométa Kaposvár 25:17, 25:23, 22:25, 23:25, 11:15
09.10.05 Kométa Kaposvár Węgry 3:0 LuksemburgVC Strassen 25:16, 25:18, 25:20
09.10.05 Raision Loimu Finlandia 2:3 SłoweniaKrka Novo Mesto 25:20, 21:25, 25:23, 17:25, 14:16
Turniej 3[edytuj | edytuj kod]

Chorwacja Zagrzeb

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Copra Piacenza 6 3 3 0 9 1 9 248 169 1.467
2 Chorwacja Mladost Zagrzeb 5 3 2 1 6 5 1.2 238 224 1.063
3 Portugalia Esmoriz GC 4 3 1 2 5 7 0.714 234 269 0.87
4 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 3 3 0 3 2 9 0.222 211 269 0.784

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.05 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 0:3 ChorwacjaMladost Zagrzeb 21:25, 21:25, 15:25
07.10.05 Copra Piacenza Włochy 3:0 PortugaliaEsmoriz GC 25:18, 25:16, 25:12
08.10.05 Mladost Zagrzeb Chorwacja 3:2 PortugaliaEsmoriz GC 24:26, 22:25, 25:18, 25:16, 15:7
08.10.05 Copra Piacenza Włochy 3:1 AustriaSK Posojilnica Aich/Dob 25:17, 23:25, 25:12, 25:17
09.10.05 Esmoriz GC Portugalia 3:1 AustriaSK Posojilnica Aich/Dob 25:21, 21:25, 25:17, 25:20
09.10.05 Mladost Zagrzeb Chorwacja 0:3 WłochyCopra Piacenza 16:25, 18:25, 18:25
Turniej 4[edytuj | edytuj kod]

Estonia Parnawa

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Węgry Vegyész Kazincbarcika 4 2 2 0 6 1 6 172 144 1.194
2 Estonia ESS Falck Pärnu 3 2 1 1 4 4 1 181 185 0.978
3 Macedonia Północna Makedonija GIO Strumica 2 2 0 2 1 6 0.167 150 174 0.862
4 Albania Studenti Tirana 0 0 0 0 0 0 MAX 0 0 MAX

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.05 Vegyész Kazincbarcika Węgry 3:0 Macedonia PółnocnaMakedonija GIO Strumica 25:19, 25:21, 25:22
08.10.05 ESS Falck Pärnu Estonia 1:3 WęgryVegyész Kazincbarcika 22:25, 25:22, 22:25, 13:25
09.10.05 Makedonija GIO Strumica Macedonia Północna 1:3 EstoniaESS Falck Pärnu 25:22, 19:25, 25:27, 19:25
Turniej 5[edytuj | edytuj kod]

Finlandia Pielavesi

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rosja Dynamo-Tattransgaz Kazań 6 3 3 0 9 0 MAX 225 148 1.52
2 Finlandia Pielaveden Sampo 5 3 2 1 6 5 1.2 242 263 0.92
3 Słowacja VŠK Púchov 4 3 1 2 4 8 0.5 252 282 0.894
4 Białoruś Kommunalnik Grodno 3 3 0 3 3 9 0.333 254 280 0.907

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.05 Dynamo-Tattransgaz Kazań Rosja 3:0 SłowacjaVŠK Púchov 25:17, 25:17, 25:18
07.10.05 Pielaveden Sampo Finlandia 3:0 BiałoruśKommunalnik Grodno 25:23, 21:25, 28:26, 25:20
08.10.05 Kommunalnik Grodno Białoruś 0:3 RosjaDynamo-Tattransgaz Kazań 19:25, 12:25, 22:25
08.10.05 VŠK Púchov Słowacja 1:3 FinlandiaPielaveden Sampo 22:25, 26:24, 22:25, 24:26
09.10.05 Kommunalnik Grodno Białoruś 2:3 SłowacjaVŠK Púchov 21:25, 22:25, 25:17, 26:24, 13:15
09.10.05 Pielaveden Sampo Finlandia 0:3 RosjaDynamo-Tattransgaz Kazań 12:25, 16:25, 15:25
Turniej 6[edytuj | edytuj kod]

Macedonia Północna Skopje

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Macedonia Północna Rabotnički Fersped Skopje 6 3 3 0 9 0 MAX 225 141 1.596
2 Azerbejdżan Azerneft Baku 5 3 2 1 6 4 1.5 218 208 1.048
3 Cypr Nea Salamina Famagusta 4 3 1 2 4 6 0.667 218 224 0.973
4 Albania Tirana 3 3 0 3 0 9 0 137 225 0.609

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.05 Azerneft Baku Azerbejdżan 3:1 CyprNea Salamina Famagusta 25:22, 25:20, 22:25, 25:21
07.10.05 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:0 AlbaniaTirana 25:12, 25:15, 25:13
08.10.05 Nea Salamina Famagusta Cypr 3:0 AlbaniaTirana 25:14, 25:22, 25:16
08.10.05 Azerneft Baku Azerbejdżan 0:3 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 15:25, 15:25, 16:25
09.10.05 Tirana Albania 0:3 AzerbejdżanAzerneft Baku 21:25, 9:25, 15:25
09.10.05 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:0 CyprNea Salamina Famagusta 25:20, 25:16, 25:19
Turniej 7[edytuj | edytuj kod]

Słowacja Preszów

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Serbia i Czarnogóra Vojvodina Novolin Nowy Sad 6 3 3 0 9 1 9 241 175 1.377
2 Słowacja VK PU Preszów 4 3 1 2 4 6 0.667 211 226 0.934
3 Chorwacja OK Varaždin 4 3 1 2 4 7 0.571 218 242 0.901
4 Mołdawia Dinamo-Energetik Tyraspol 4 3 1 2 4 7 0.571 233 260 0.896

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.05 VK PU Preszów Słowacja 0:3 Serbia i CzarnogóraVojvodina Novolin Nowy Sad 16:25, 18:25, 14:25
07.10.05 OK Varaždin Chorwacja 3:1 MołdawiaDinamo-Energetik Tyraspol 25:14, 22:25, 25:16, 25:21
08.10.05 Dinamo-Energetik Tyraspol Mołdawia 3:1 SłowacjaVK PU Preszów 23:25, 25:22, 25:23, 25:18
08.10.05 Vojvodina Novolin Nowy Sad Serbia i Czarnogóra 3:1 ChorwacjaOK Varaždin 25:13, 25:14, 16:25, 25:16
09.10.05 VK PU Preszów Słowacja 3:0 ChorwacjaOK Varaždin 25:15, 25:19, 25:19
09.10.05 Vojvodina Novolin Nowy Sad Serbia i Czarnogóra 3:0 MołdawiaDinamo-Energetik Tyraspol 25:16, 25:21, 25:22

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Hiszpania Pòrtol Son Amar Palma 12 6 6 0 18 7 2.571 577 510 1.131
2 Polska PZU AZS Olsztyn 10 6 4 2 16 9 1.778 560 509 1.1
3 Szwajcaria SEAT Volley Näfels 7 6 1 5 7 15 0.467 461 513 0.899
4 Słowenia Autocommerce Bled 7 6 1 5 7 17 0.412 493 559 0.882

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.10.05 Pòrtol Son Amar Palma Hiszpania 3:2 PolskaPZU AZS Olsztyn 23:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:11
26.10.05 Autocommerce Bled Słowenia 3:2 SzwajcariaSEAT Volley Näfels 26:24, 25:21, 17:25, 21:25, 19:17
01.11.05 SEAT Volley Näfels Szwajcaria 1:3 HiszpaniaPòrtol Son Amar Palma 23:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:11
02.11.05 PZU AZS Olsztyn Polska 3:0 SłoweniaAutocommerce Bled 25:15, 25:18, 25:17
09.11.05 Pòrtol Son Amar Palma Hiszpania 3:1 SłoweniaAutocommerce Bled 26:24, 25:23, 19:25, 25:16
09.11.05 PZU AZS Olsztyn Polska 3:0 SzwajcariaSEAT Volley Näfels 27:25, 25:19, 25:14
07.12.05 SEAT Volley Näfels Szwajcaria 1:3 PolskaPZU AZS Olsztyn 25:18, 19:25, 20:25, 19:25
07.12.05 Autocommerce Bled Słowenia 1:3 HiszpaniaPòrtol Son Amar Palma 25:20, 19:25, 17:25, 20:25
14.12.05 Autocommerce Bled Słowenia 2:3 PolskaPZU AZS Olsztyn 25:17, 25:19, 16:25, 21:25, 13:15
14.12.05 Pòrtol Son Amar Palma Hiszpania 3:0 SzwajcariaSEAT Volley Näfels 25:14, 25:17, 25:15
21.12.05 SEAT Volley Näfels Szwajcaria 3:0 SłoweniaAutocommerce Bled 31:29, 25:21, 25:16
21.12.05 PZU AZS Olsztyn Polska 2:3 HiszpaniaPòrtol Son Amar Palma 25:23, 24:26, 25:18, 24:26, 12:15

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Turcja Halkbank Ankara 11 6 5 1 15 5 3 477 401 1.19
2 Macedonia Północna Rabotnički Fersped Skopje 9 6 3 3 12 10 1.2 498 463 1.076
3 Czechy Ferram Opava 9 6 3 3 13 12 1.083 528 539 0.98
4 Finlandia Raision Loimu 7 6 1 5 4 17 0.235 395 495 0.798

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.10.05 Halkbank Ankara Turcja 3:0 FinlandiaRaision Loimu 27:25, 25:19, 25:22
26.10.05 Ferram Opava Czechy 3:1 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 21:25, 25:23, 25:23, 25:22
02.11.05 Raision Loimu Finlandia 3:2 CzechyFerram Opava 19:25, 25:16, 25:20, 23:25, 15:10
03.11.05 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:0 TurcjaHalkbank Ankara 29:27, 25:20, 25:23
09.11.05 Raision Loimu Finlandia 1:3 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 25:22, 21:25, 17:25, 17:25
10.11.05 Halkbank Ankara Turcja 3:0 CzechyFerram Opava 25:21, 25:23, 25:15
07.12.05 Ferram Opava Czechy 2:3 TurcjaHalkbank Ankara 25:21, 16:25, 25:19, 18:25, 13:15
08.12.05 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:0 FinlandiaRaision Loimu 25:13, 25:13, 25:11
14.12.05 Ferram Opava Czechy 3:0 FinlandiaRaision Loimu 25:18, 25:17, 25:20
14.12.05 Halkbank Ankara Turcja 3:0 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 25:16, 25:15, 25:19
21.12.05 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 2:3 CzechyFerram Opava 25:17, 23:25, 20:25, 25:23, 11:15
21.12.05 Raision Loimu Finlandia 0:3 TurcjaHalkbank Ankara 13:25, 21:25, 16:25

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Serbia i Czarnogóra Vojvodina Novolin Nowy Sad 11 6 5 1 16 7 2.286 552 487 1.133
2 Portugalia SL Benfica 9 6 3 3 12 12 1 516 522 0.989
3 Rumunia VCM Konstanca 8 6 2 4 9 14 0.643 520 536 0.97
4 Węgry Vegyész Kazincbarcika 8 6 2 4 11 15 0.733 568 611 0.93

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.10.05 SL Benfica Portugalia 2:3 Serbia i CzarnogóraVojvodina Novolin Nowy Sad 22:25, 25:19, 25:19, 18:25, 6:15
26.10.05 Vegyész Kazincbarcika Węgry 2:3 RumuniaVCM Konstanca 25:22, 19:25, 21:25, 25:23, 11:15
02.11.05 VCM Konstanca Rumunia 3:0 PortugaliaSL Benfica 25:19, 25:23, 25:21
02.11.05 Vojvodina Novolin Nowy Sad Serbia i Czarnogóra 3:0 WęgryVegyész Kazincbarcika 25:19, 25:20, 25:17
09.11.05 SL Benfica Portugalia 3:1 WęgryVegyész Kazincbarcika 25:18, 13:25, 25:17, 25:23
09.11.05 Vojvodina Novolin Nowy Sad Serbia i Czarnogóra 3:0 RumuniaVCM Konstanca 25:18, 25:21, 25:18
06.12.05 Vegyész Kazincbarcika Węgry 2:3 PortugaliaSL Benfica 17:25, 25:22, 19:25, 25:22, 20:22
07.12.05 VCM Konstanca Rumunia 1:3 Serbia i CzarnogóraVojvodina Novolin Nowy Sad 25:27, 28:26, 22:25, 22:25
14.12.05 Vegyész Kazincbarcika Węgry 3:1 Serbia i CzarnogóraVojvodina Novolin Nowy Sad 22:25, 25:21, 25:23, 31:29
14.12.05 SL Benfica Portugalia 3:0 RumuniaVCM Konstanca 25:19, 25:18, 25:20
21.12.05 VCM Konstanca Rumunia 2:3 WęgryVegyész Kazincbarcika 22:25, 30:32, 25:15, 25:23, 22:24
21.12.05 Vojvodina Novolin Nowy Sad Serbia i Czarnogóra 3:1 PortugaliaSL Benfica 25:23, 25:14, 23:25, 25:16

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Grecja Panathinaikos Ateny 11 6 5 1 15 7 2.143 517 465 1.112
2 Włochy Copra Piacenza 10 6 4 2 15 7 2.143 530 488 1.086
3 Rosja Dynamo-Tattransgaz Kazań 9 6 3 3 11 11 1 498 497 1.002
4 Turcja Erdemirspor Ereğli 6 6 0 6 2 18 0.111 400 495 0.808

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.10.05 Dynamo-Tattransgaz Kazań Rosja 2:3 GrecjaPanathinaikos Ateny 25:27, 25:23, 21:25, 29:27, 13:15
26.10.05 Copra Piacenza Włochy 3:1 TurcjaErdemirspor Ereğli 25:19, 26:24, 20:25, 25:19
02.11.05 Erdemirspor Ereğli Turcja 1:3 RosjaDynamo-Tattransgaz Kazań 21:25, 25:17, 17:25, 21:25
02.11.05 Panathinaikos Ateny Grecja 0:3 WłochyCopra Piacenza 24:26, 22:25, 16:25
09.11.05 Dynamo-Tattransgaz Kazań Rosja 3:1 WłochyCopra Piacenza 25:16, 20:25, 26:24, 32:30
09.11.05 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 TurcjaErdemirspor Ereğli 25:17, 25:10, 25:15
07.12.05 Erdemirspor Ereğli Turcja 0:3 GrecjaPanathinaikos Ateny 22:25, 20:25, 25:27
08.12.05 Copra Piacenza Włochy 3:0 RosjaDynamo-Tattransgaz Kazań 25:16, 25:23, 25:17
14.12.05 Dynamo-Tattransgaz Kazań Rosja 3:0 TurcjaErdemirspor Ereğli 25:16, 25:18, 25:17
15.12.05 Copra Piacenza Włochy 2:3 GrecjaPanathinaikos Ateny 25:20, 21:25, 22:25, 28:26, 12:15
21.12.05 Erdemirspor Ereğli Turcja 0:3 WłochyCopra Piacenza 18:25, 28:30, 23:25
21.12.05 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 RosjaDynamo-Tattransgaz Kazań 25:18, 25:23, 25:18

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.01.06 Panathinaikos Ateny Grecja 3:2 PolskaPZU AZS Olsztyn 25:19, 23:25, 25:17, 22:25, 15:9
18.01.06 PZU AZS Olsztyn Polska 2:3 GrecjaPanathinaikos Ateny 20:25, 19:25, 25:21, 25:21, 11:15
11.01.06 Halkbank Ankara Turcja 0:3 WłochyCopra Piacenza 23:25, 18:25, 15:25
18.01.06 Copra Piacenza Włochy 3:0 TurcjaHalkbank Ankara 25:11, 25:19, 25:17
11.01.06 Vojvodina Novolin Nowy Sad Serbia i Czarnogóra 3:0 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 25:17, 25:18, 25:18
19.01.06 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 1:3 Serbia i CzarnogóraVojvodina Novolin Nowy Sad 25:18, 24:26, 17:25, 20:25
11.01.06 Pòrtol Son Amar Palma Hiszpania 3:0 PortugaliaSL Benfica 25:17, 25:20, 25:15
18.01.06 SL Benfica Portugalia 1:3 HiszpaniaPòrtol Son Amar Palma 25:20, 20:25, 24:26, 18:25

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Hiszpania Palma de Mallorca

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.03.06 Panathinaikos Ateny Grecja 1:3 WłochyCopra Piacenza 25:22, 21:25, 18:25, 21:25
11.03.06 Vojvodina Novolin Nowy Sad Serbia i Czarnogóra 0:3 HiszpaniaPòrtol Son Amar Palma 13:25, 19:25, 23:25

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.03.06 Panathinaikos Ateny Grecja 3:1 Serbia i CzarnogóraVojvodina Novolin Nowy Sad 25:16, 25:27, 26:24, 25:21

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.03.06 Copra Piacenza Włochy 3:2 HiszpaniaPòrtol Son Amar Palma 21:25, 25:19, 25:20, 20:25, 15:9

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Copra Piacenza
Silver medal world centered-2.svg Hiszpania Pòrtol Son Amar Palma
Bronze medal world centered-2.svg Grecja Panathinaikos Ateny
4. Serbia i Czarnogóra Vojvodina Novolin Nowy Sad

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Mecz odbył się w Austrii

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]