Puchar Top Teams w piłce siatkowej mężczyzn (2002/2003)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Top Teams siatkarzy 2002/2003
Top Teams Cup 2002/2003
2001/2002 2003/2004
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 12.10.2002 - 16.03.2003
Sezon 3.
Miejsce finału Holandia Apeldoorn
Zwycięzca Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn
Strona internetowa

Puchar Top Teams 2002/2003 – 3. sezon Puchar Top Teams rozgrywanego od 2000 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Faza kwalifikacyjna składała się z I rundy, gdzie drużyny grały dwumecz, oraz ośmiu turniejów. Każdy turniej składał się z rozgrywek grupowych. W każdej grupie znalazły się po 4 drużyny. Rozegrały one pomiędzy sobą po jednym spotkaniu. Zwycięzcy grup rozstawieni zostali w grupach fazy grupowej.
  • W fazie grupowej rozgrywki toczyły się w czterech grupach, w których znajdowały się po 4 drużyny. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do 1/4 finału.
  • W 1/4 finału utworzono pary, które rozgrywły dwumecz, a jego zwycięzca awansował do turnieju finałowego.
  • Turniej finałowy składał się z meczów półfinałowych, meczu o 3. miejsce oraz finału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.10.2002 Holte IF Dania 1:3 SłoweniaSalonit Anhovo Kanal 29:31, 16:25, 25:22, 19:25
19.10.2002 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 3:0 DaniaHolte IF 25:17, 25:17, 25:21
13.10.2002 Hylte VBK Szwecja 1:3 FinlandiaTampereen Isku-Volley 11:25, 25:21, 19:25, 18:25
19.10.2002 Tampereen Isku-Volley Finlandia 3:0 SzwecjaHylte VBK 25:16, 25:16, 25:19
12.10.2002 Calcit Kamnik Słowenia 3:0 Bośnia i HercegowinaOK Kakanj 25:19, 25:23, 25:20
20.10.2002 OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 0:3 SłoweniaCalcit Kamnik 16:25, 16:25, 22:25
13.10.2002 Szkendija Tetowo Macedonia Północna 2:3 BiałoruśZapadnyj Buh Brześć 25:22, 13:25, 25:21, 22:25, 9:15
20.10.2002 Zapadnyj Buh Brześć Białoruś 3:0 Macedonia PółnocnaSzkendija Tetowo 25:9, 27:25, 25:16

II runda[edytuj | edytuj kod]

Turniej 1[edytuj | edytuj kod]

Austria Innsbruck

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Austria Wasserkraft Innsbruck 6 3 3 0 9 2 4.5 264 191 1.382
2 Finlandia Tampereen Isku-Volley 5 3 2 1 6 4 1.5 229 210 1.09
3 Chorwacja Mladost Regent Zagrzeb 4 3 1 2 6 6 1 249 250 0.996
4 Luksemburg Volley Bartréng 3 3 0 3 0 9 0 134 225 0.596

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 Volley Bartréng Luksemburg 0:3 ChorwacjaMladost Regent Zagrzeb 13:25, 10:25, 14:25
08.11.02 Tampereen Isku-Volley Finlandia 0:3 AustriaWasserkraft Innsbruck 17:25, 17:25, 21:25
09.11.02 Volley Bartréng Luksemburg 0:3 FinlandiaTampereen Isku-Volley 17:25, 20:25, 16:25
09.11.02 Wasserkraft Innsbruck Austria 3:2 ChorwacjaMladost Regent Zagrzeb 24:26, 25:17, 25:27, 25:13, 15:9
10.11.02 Wasserkraft Innsbruck Austria 3:0 LuksemburgVolley Bartréng 25:12, 25:13, 25:19
10.11.02 Mladost Regent Zagrzeb Chorwacja 1:3 FinlandiaTampereen Isku-Volley 18:25, 19:25, 26:24, 19:25
Turniej 2[edytuj | edytuj kod]

Szwajcaria Näfels

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Czechy Chance Odolena Voda 6 3 3 0 9 3 3 284 233 1.219
2 Słowenia Salonit Anhovo Kanal 5 3 2 1 7 5 1.4 287 266 1.079
3 Szwajcaria Concordia MTV Näfels 4 3 1 2 6 6 1 272 265 1.026
4 Albania Studenti Tirana 3 3 0 3 1 9 0.111 169 248 0.681

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 Chance Odolena Voda Czechy 3:1 SłoweniaSalonit Anhovo Kanal 27:25, 25:17, 26:28, 25:18
08.11.02 Concordia MTV Näfels Szwajcaria 3:0 AlbaniaStudenti Tirana 25:19, 25:22, 25:17
09.11.02 Studenti Tirana Albania 1:3 SłoweniaSalonit Anhovo Kanal 15:25, 25:23, 14:25, 15:25
09.11.02 Concordia MTV Näfels Szwajcaria 2:3 CzechyChance Odolena Voda 25:19, 19:25, 25:22, 21:25, 13:15
10.11.02 Chance Odolena Voda Czechy 3:0 AlbaniaStudenti Tirana 25:15, 25:12, 25:15
10.11.02 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 3:1 SzwajcariaConcordia MTV Näfels 23:25, 25:23, 28:26, 25:20
Turniej 3[edytuj | edytuj kod]

Holandia Apeldoorn

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn 6 3 3 0 9 2 4.5 258 188 1.372
2 Czechy Jihostroj České Budějovice 5 3 2 1 8 4 2 274 240 1.142
3 Szwecja Örkelljunga VK 4 3 1 2 4 6 0.667 193 237 0.814
4 Cypr Nea Salamina Famagusta 3 3 0 3 0 9 0 165 225 0.733

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 Jihostroj České Budějovice Czechy 3:1 SzwecjaÖrkelljunga VK 25:17, 23:25, 25:13, 25:14
08.11.02 Nea Salamina Famagusta Cypr 0:3 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 16:25, 13:25, 9:25
09.11.02 Jihostroj České Budějovice Czechy 3:0 CyprNea Salamina Famagusta 25:19, 25:23, 25:21
09.11.02 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:0 SzwecjaÖrkelljunga VK 25:15, 25:21, 25:13
10.11.02 Örkelljunga VK Szwecja 3:0 CyprNea Salamina Famagusta 25:23, 25:18, 25:23
10.11.02 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:2 CzechyJihostroj České Budějovice 25:21, 24:26, 19:25, 25:17, 15:12
Turniej 4[edytuj | edytuj kod]

Dania Aalborg

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Estonia ESS Falck Pärnu 6 3 3 0 9 1 9 242 184 1.315
2 Rumunia Deltacons Tulcza 5 3 2 1 7 3 2.333 231 215 1.074
3 Serbia i Czarnogóra Vojvodina Novolin Nowy Sad 4 3 1 2 3 6 0.5 192 201 0.955
4 Dania Aalborg HIK 3 3 0 3 0 9 0 160 225 0.711

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 ESS Falck Pärnu Estonia 3:0 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Novolin Nowy Sad 25:14, 25:23, 25:20
08.11.02 Deltacons Tulcza Rumunia 3:0 DaniaAalborg HIK 25:23, 25:22, 25:18
09.11.02 Aalborg HIK Dania 0:3 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Novolin Nowy Sad 12:25, 21:25, 18:25
09.11.02 Deltacons Tulcza Rumunia 1:3 EstoniaESS Falck Pärnu 25:17, 21:25, 18:25, 17:25
10.11.02 Aalborg HIK Dania 0:3 EstoniaESS Falck Pärnu 19:25, 12:25, 15:25
10.11.02 Vojvodina Novolin Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 0:3 RumuniaDeltacons Tulcza 23:25, 23:25, 14:25
Turniej 5[edytuj | edytuj kod]

Luksemburg Pétange

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Słowenia Calcit Kamnik 6 3 3 0 9 0 MAX 226 147 1.537
2 Węgry Kométa Kaposvár 5 3 2 1 6 3 2 214 163 1.313
3 Luksemburg Volley 80 Pétange 4 3 1 2 3 6 0.5 167 205 0.815
4 Cypr Dionysos Strumbi Pafos 3 3 0 3 0 9 0 133 225 0.591

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 Dionysos Strumbi Pafos Cypr 0:3 WęgryKométa Kaposvár 10:25, 9:25, 17:25
08.11.02 Volley 80 Pétange Luksemburg 0:3 SłoweniaCalcit Kamnik 15:25, 16:25, 10:25
09.11.02 Kométa Kaposvár Węgry 0:3 SłoweniaCalcit Kamnik 24:26, 20:25, 20:25
09.11.02 Dionysos Strumbi Pafos Cypr 0:3 LuksemburgVolley 80 Pétange 18:25, 16:25, 21:25
10.11.02 Calcit Kamnik Słowenia 3:0 CyprDionysos Strumbi Pafos 25:11, 25:17, 25:14
10.11.02 Volley 80 Pétange Luksemburg 0:3 WęgryKométa Kaposvár 21:25, 14:25, 16:25
Turniej 6[edytuj | edytuj kod]

Macedonia Północna Skopje

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Macedonia Północna Rabotnički Fersped Skopje 6 3 3 0 9 1 9 238 187 1.273
2 Bułgaria Royal Foods Sofia 5 3 2 1 7 3 2.333 222 182 1.22
3 Łotwa Poliurs Ozolnieki 4 3 1 2 3 6 0.5 187 196 0.954
4 Bośnia i Hercegowina Napredak Odžak 3 3 0 3 0 9 0 143 225 0.636

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:0 Bośnia i HercegowinaNapredak Odžak 25:17, 25:21, 25:20
08.11.02 Poliurs Ozolnieki Łotwa 0:3 BułgariaRoyal Foods Sofia 18:25, 14:25, 23:25
09.11.02 Royal Foods Sofia Bułgaria 3:0 Bośnia i HercegowinaNapredak Odžak 25:7, 25:15, 25:17
09.11.02 Poliurs Ozolnieki Łotwa 0:3 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 16:25, 22:25, 19:25
10.11.02 Napredak Odžak Bośnia i Hercegowina 0:3 ŁotwaPoliurs Ozolnieki 11:25, 13:25, 22:25
10.11.02 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:1 BułgariaRoyal Foods Sofia 25:17, 13:25, 25:17, 25:13
Turniej 7[edytuj | edytuj kod]

Albania Tirana

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Białoruś Kommunalnik Grodno 6 3 3 0 9 2 4.5 251 199 1.261
2 Szwajcaria Chênois Genewa 5 3 2 1 8 3 2.667 254 199 1.276
3 Azerbejdżan Metro Baku 4 3 1 2 3 7 0.429 198 246 0.805
4 Albania Dinamo Tirana 3 3 0 3 1 9 0.111 194 253 0.767

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 Chênois Genewa Szwajcaria 3:0 AzerbejdżanMetro Baku 25:16, 25:17, 25:17
08.11.02 Dinamo Tirana Albania 0:3 BiałoruśKommunalnik Grodno 16:25, 19:25, 15:25
09.11.02 Kommunalnik Grodno Białoruś 3:0 AzerbejdżanMetro Baku 25:18, 25:15, 25:12
09.11.02 Dinamo Tirana Albania 0:3 SzwajcariaChênois Genewa 15:25, 12:25, 21:25
10.11.02 Chênois Genewa Szwajcaria 2:3 BiałoruśKommunalnik Grodno 25:17, 23:25, 25:19, 18:25, 13:15
10.11.02 Metro Baku Azerbejdżan 3:1 AlbaniaDinamo Tirana 27:29, 26:24, 25:22, 25:21
Turniej 8[edytuj | edytuj kod]

Rumunia Ploeszti

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rumunia Petrom Ploeszti 6 3 3 0 9 1 9 244 184 1.326
2 Białoruś Zapadnyj Buh Brześć 5 3 2 1 7 3 2.333 229 177 1.294
3 Mołdawia Speranţa Kiszyniów 4 3 1 2 3 6 0.5 180 190 0.947
4 Gruzja Caucasus Sch of Bus Tbilisi 3 3 0 3 0 9 0 123 225 0.547

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.02 Zapadnyj Buh Brześć Białoruś 3:0 GruzjaCaucasus Sch of Bus Tbilisi 25:13, 25:9, 25:13
08.11.02 Speranţa Kiszyniów Mołdawia 0:3 RumuniaPetrom Ploeszti 14:25, 20:25, 23:25
09.11.02 Speranţa Kiszyniów Mołdawia 0:3 BiałoruśZapadnyj Buh Brześć 13:25, 12:25, 23:25
09.11.02 Petrom Ploeszti Rumunia 3:0 GruzjaCaucasus Sch of Bus Tbilisi 25:13, 25:19, 25:16
10.11.02 Caucasus Sch of Bus Tbilisi Gruzja 0:3 MołdawiaSperanta Kishinev 14:25, 17:25, 9:25
10.11.02 Petrom Ploeszti Rumunia 3:1 BiałoruśZapadnyj Buh Brześć 19:25, 25:16, 25:19, 25:19

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Ukraina Łokomotyw Charków 10 6 4 2 15 7 2.143 517 480 1.077
2 Holandia Omniworld Almere 10 6 4 2 13 11 1.182 540 525 1.029
3 Słowenia Calcit Kamnik 8 6 2 4 10 15 0.667 540 569 0.949
4 Białoruś Kommunalnik Grodno 8 6 2 4 9 14 0.643 519 542 0.958

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.02 Omniworld Almere Holandia 3:1 SłoweniaCalcit Kamnik 21:25, 25:13, 25:16, 25:14
05.12.02 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 BiałoruśKommunalnik Grodno 25:19, 22:25, 25:17, 25:23
11.12.02 Kommunalnik Grodno Białoruś 3:1 HolandiaOmniworld Almere 25:21, 23:25, 25:15, 25:22
11.12.02 Calcit Kamnik Słowenia 3:2 UkrainaŁokomotyw Charków 25:18, 25:16, 20:25, 27:29, 15:13
17.12.02 Łokomotyw Charków Ukraina 3:0 HolandiaOmniworld Almere 25:22, 25:14, 25:18
19.12.02 Kommunalnik Grodno Białoruś 3:1 SłoweniaCalcit Kamnik 25:27, 25:23, 25:18, 26:24
08.01.03 Omniworld Almere Holandia 3:1 UkrainaŁokomotyw Charków 23:25, 25:20, 28:26, 25:17
09.01.03 Calcit Kamnik Słowenia 3:1 BiałoruśKommunalnik Grodno 25:21, 25:19, 20:25, 25:19
14.01.03 Łokomotyw Charków Ukraina 3:0 SłoweniaCalcit Kamnik 25:20, 28:26, 25:19
15.01.03 Omniworld Almere Holandia 3:1 BiałoruśKommunalnik Grodno 25:20, 25:23, 22:25, 25:20
22.01.03 Kommunalnik Grodno Białoruś 0:3 UkrainaŁokomotyw Charków 19:25, 19:25, 26:28
22.01.03 Calcit Kamnik Słowenia 2:3 HolandiaOmniworld Almere 25:27, 25:22, 25:20, 21:25, 12:15

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Macedonia Północna Rabotnički Fersped Skopje 11 6 5 1 15 8 1.875 522 480 1.088
2 Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn 10 6 4 2 16 7 2.286 520 470 1.106
3 Niemcy SCC Berlin 9 6 3 3 12 11 1.091 513 492 1.043
4 Węgry Dunaferr Dunaújváros 6 6 0 6 1 18 0.056 367 480 0.765

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.02 Dunaferr Dunaújváros Węgry 0:3 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 19:25, 24:26, 18:25
04.12.02 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:0 NiemcySCC Berlin 25:22, 25:17, 25:22
10.12.02 SCC Berlin Niemcy 3:0 WęgryDunaferr Dunaújváros 25:17, 25:17, 25:17
11.12.02 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:0 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 25:17, 25:15, 25:23
18.12.02 Dunaferr Dunaújváros Węgry 1:3 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 26:24, 15:25, 18:25, 21:25
18.12.02 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:1 NiemcySCC Berlin 21:25, 25:20, 25:16, 25:19
08.01.03 SCC Berlin Niemcy 3:2 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 25:20, 22:25, 25:14, 23:25, 15:12
08.01.03 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:0 WęgryDunaferr Dunaújváros 25:16, 25:19, 25:20
15.01.03 Dunaferr Dunaújváros Węgry 0:3 NiemcySCC Berlin 28:30, 16:25, 22:25
15.01.03 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:2 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 25:18, 23:25, 21:25, 26:24, 15:10
22.01.03 SCC Berlin Niemcy 2:3 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 25:20, 23:25, 21:25, 25:23, 13:15
22.01.03 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:0 WęgryDunaferr Dunaújváros 25:23, 25:15, 25:16

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rumunia Petrom Ploeszti 10 6 4 2 13 9 1.444 506 481 1.052
2 Słowacja Matador Púchov 9 6 3 3 11 12 0.917 485 504 0.962
3 Portugalia Esmoriz GC 9 6 3 3 12 14 0.857 570 583 0.978
4 Czechy Chance Odolena Voda 8 6 2 4 11 12 0.917 507 500 1.014

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.02 Matador Púchov Słowacja 3:2 CzechyChance Odolena Voda 13:25, 17:25, 25:14, 25:23, 17:15
04.12.02 Petrom Ploeszti Rumunia 3:2 PortugaliaEsmoriz GC 25:22, 25:27, 21:25, 25:15, 15:10
11.12.02 Esmoriz GC Portugalia 3:2 SłowacjaMatador Púchov 25:16, 17:25, 23:25, 25:23, 15:10
11.12.02 Chance Odolena Voda Czechy 3:0 RumuniaPetrom Ploeszti 28:26, 25:17, 25:14
18.12.02 Matador Púchov Słowacja 3:1 RumuniaPetrom Ploeszti 21:25, 25:23, 27:25, 25:15
19.12.02 Chance Odolena Voda Czechy 2:3 PortugaliaEsmoriz GC 25:23, 20:25, 25:23, 26:28, 13:15
08.01.03 Esmoriz GC Portugalia 3:1 CzechyChance Odolena Voda 25:23, 22:25, 25:16, 27:25
09.01.03 Petrom Ploeszti Rumunia 3:0 SłowacjaMatador Púchov 25:17, 25:21, 25:20
15.01.03 Petrom Ploeszti Rumunia 3:0 CzechyChance Odolena Voda 25:19, 25:23, 25:12
15.01.03 Matador Púchov Słowacja 3:0 PortugaliaEsmoriz GC 25:20, 25:16, 25:23
22.01.03 Esmoriz GC Portugalia 1:3 RumuniaPetrom Ploeszti 27:29, 19:25, 25:21, 23:25
22.01.03 Chance Odolena Voda Czechy 3:0 SłowacjaMatador Púchov 25:21, 25:21, 25:16

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Estonia ESS Falck Pärnu 10 6 4 2 13 9 1.444 506 481 1.052
2 Ukraina Azot Czerkasy 10 6 4 2 15 12 1.25 608 584 1.041
3 Austria Wasserkraft Innsbruck 8 6 2 4 8 14 0.571 485 525 0.924
4 Portugalia Castelo Maia GC 7 6 1 5 8 15 0.533 492 553 0.89

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.02 Castelo Maia GC Portugalia 3:0 AustriaWasserkraft Innsbruck 25:21, 25:18, 25:22
05.12.02 ESS Falck Pärnu Estonia 3:2 UkrainaAzot Czerkasy 25:19, 19:25, 26:28, 25:18, 15:12
11.12.02 Azot Czerkasy Ukraina 3:1 PortugaliaCastelo Maia GC 28:26, 23:25, 25:18, 25:23
11.12.02 Wasserkraft Innsbruck Austria 0:3 EstoniaESS Falck Pärnu 18:25, 19:25, 17:25
19.12.02 Castelo Maia GC Portugalia 1:3 EstoniaESS Falck Pärnu 19:25, 23:25, 27:25, 21:25
18.12.02 Wasserkraft Innsbruck Austria 1:3 UkrainaAzot Czerkasy 22:25, 25:23, 21:25, 22:25
08.01.03 Azot Czerkasy Ukraina 1:3 AustriaWasserkraft Innsbruck 22:25, 29:27, 21:25, 21:25
09.01.03 ESS Falck Pärnu Estonia 3:0 PortugaliaCastelo Maia GC 25:19, 25:22, 25:15
15.01.03 Castelo Maia GC Portugalia 2:3 UkrainaAzot Czerkasy 27:25, 19:25, 25:18, 7:25, 10:15
16.01.03 ESS Falck Pärnu Estonia 3:1 AustriaWasserkraft Innsbruck 25:11, 18:25, 25:14, 25:20
22.01.03 Azot Czerkasy Ukraina 3:2 EstoniaESS Falck Pärnu 18:25, 25:20, 23:25, 25:20, 15:12
22.01.03 Wasserkraft Innsbruck Austria 3:1 PortugaliaCastelo Maia GC 26:24, 32:34, 25:14, 25:19

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.02.2003 Łokomotyw Charków Ukraina 3:0 SłoweniaMatador Púchov 25:11, 25:15, 25:19
19.02.2003 Matador Púchov Słowenia 0:3 UkrainaŁokomotyw Charków 22:25, 16:25, 17:25
12.02.2003 Rabotnički Fersped Skopje Macedonia Północna 3:1 HolandiaOmniworld Almere 25:20, 23:25, 25:22, 25:19
19.02.2003 Omniworld Almere Holandia 3:1 Macedonia PółnocnaRabotnički Fersped Skopje 25:16, 25:22, 21:25, 25:17
12.02.2003 Petrom Ploeszti Rumunia 2:3 UkrainaAzot Czerkasy 25:23, 23:25, 25:23, 18:25, 10:15
18.02.2003 Azot Czerkasy Ukraina 3:1 RumuniaPetrom Ploeszti 27:25, 25:19, 23:25, 25:20
13.02.2003 ESS Falck Pärnu Estonia 3:2 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 25:23, 25:17, 25:27, 28:30, 15:13
19.02.2003 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:1 EstoniaESS Falck Pärnu 25:23, 32:34, 25:16, 25:21

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2003 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 HolandiaOmniworld Almere 25:23, 25:20, 15:25, 25:23
15.03.2003 Azot Czerkasy Ukraina 0:3 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 22:25, 22:25, 22:25

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03.2003 Omniworld Almere Holandia 3:1 UkrainaAzot Czerkasy 25:23, 25:20, 23:25, 25:22

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03.2003 Łokomotyw Charków Ukraina 1:3 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 25:22, 20:25, 18:25, 19:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn
Silver medal world centered-2.svg Ukraina Łokomotyw Charków
Bronze medal world centered-2.svg Holandia Omniworld Almere
4. Ukraina Azot Czerkasy


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]