Puchar Top Teams w piłce siatkowej mężczyzn (2003/2004)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Top Teams siatkarzy 2003/2004
Top Teams Cup 2003/2004
2002/2003 2004/2005
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 5.10.2003 - 14.03.2004
Sezon 4.
Miejsce finału Austria Innsbruck
Liczba drużyn 39
Zwycięzca Ukraina Łokomotyw Charków
Strona internetowa

Puchar Top Teams 2003/2004 – 4. sezon Pucharu Top Teams rozgrywanego od 2000 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich Starego Kontynentu.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Faza kwalifikacyjna składała się z I rundy, gdzie drużyny grały dwumecz, oraz 7 turniejów. Każdy turniej składał się z rozgrywek grupowych. W każdej grupie znalazły się po 4 drużyny. Rozegrały one pomiędzy sobą po jednym spotkaniu. Zwycięzcy grup awansowali do 1/8 finału.
  • W 1/8 finału do zwycięzców turniejów kwalifikacyjnych na podstawie rankingu CEV dołączyły pozostałe uczestniczące drużyny, tworząc pary. W każdej parze rozgrywano dwumecz, a jego zwycięzca awansował do kolejnej fazy.
  • 1/4 finału rozgrywana była analogicznie do 1/8 finału.
  • Turniej finałowy składał się z meczów półfinałowych, meczu o 3. miejsce oraz finału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.10 APOEL Nikozja Cypr 3:1 LuksemburgVolley 80 Pétange 25:19, 21:25, 25:18, 25:20
11.10 Volley 80 Pétange Luksemburg 0:3 CyprAPOEL Nikozja 19:25, 19:25, 14:25
05.10 Dinamo Tyraspol Mołdawia 3:0 Macedonia PółnocnaSzkendija Tetowo 25:20, 26:24, 25:20
11.10 Szkendija Tetowo Macedonia Północna 3:0 MołdawiaDinamo Tyraspol 25:22, 25:11, 25:18

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Turniej 1[edytuj | edytuj kod]

Portugalia Guimarães

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Portugalia Vitória SC 6 3 3 0 9 0 MAX 225 171 1.316
2 Szwajcaria Concordia MTV Näfels 5 3 2 1 6 3 2 219 170 1.288
3 Chorwacja MOK Osijek 4 3 1 2 3 6 0.5 176 205 0.859
4 Cypr APOEL Nikozja 3 3 0 3 0 9 0 151 225 0.671

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 MOK Osijek Chorwacja 0:3 SzwajcariaConcordia MTV NÄfels 15:25, 15:25, 16:25
Vitória SC Portugalia 3:0 CyprAPOEL Nikozja 25:15, 25:15, 25:17
25.10.03 MOK Osijek Chorwacja 3:0 CyprAPOEL Nikozja 25:21, 25:20, 25:14
Concordia MTV NÄfels Szwajcaria 0:3 PortugaliaVitória SC 23:25, 23:25, 23:25
26.10.03 APOEL Nikozja Cypr 0:3 SzwajcariaConcordia MTV NÄfels 15:25, 16:25, 18:25
Vitória SC Portugalia 3:0 ChorwacjaMOK Osijek 25:19, 25:14, 25:22

Turniej 2[edytuj | edytuj kod]

Szwajcaria Genewa

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Szwajcaria Chênois Genewa 6 3 3 0 9 2 4.5 267 218 1.225
2 Węgry Kométa Kaposvár SE 5 3 2 1 6 4 1.5 237 201 1.179
3 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj 4 3 1 2 5 6 0.833 228 257 0.887
4 Dania DHG Odense 3 3 0 3 1 9 0.111 194 250 0.776

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Kométa Kaposvár SE Węgry 3:1 DaniaDHG Odense 25:23, 25:27, 25:16, 25:12
OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 2:3 SzwajcariaChênois Genewa 25:23, 19:25, 18:25, 31:29, 12:15
25.10.03 Kométa Kaposvár SE Węgry 3:0 Bośnia i HercegowinaOK Kakanj 25:17, 25:13, 25:18
Chênois Genewa Szwajcaria 3:0 DaniaDHG Odense 25:11, 25:20, 25:20
26.10.03 DHG Odense Dania 0:3 Bośnia i HercegowinaOK Kakanj 21:25, 22:25, 22:25
Chênois Genewa Szwajcaria 3:0 WęgryKométa Kaposvár SE 25:23, 25:23, 25:16

Turniej 3[edytuj | edytuj kod]

Finlandia Tampere

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Finlandia Tampereen Isku-Volley 6 3 3 0 9 0 MAX 225 145 1.552
2 Norwegia BK Tromsø 5 3 2 1 6 3 2 212 184 1.152
3 Mołdawia Speranţa-USM Kiszyniów 4 3 1 2 3 6 0.5 178 190 0.937
4 Irlandia Aer Lingus 3 3 0 3 0 9 0 129 225 0.573

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Tampereen Isku-Volley Finlandia 3:0 MołdawiaSperanţa-USM Kiszyniów 25:17, 25:14, 25:9
BK Tromsø Norwegia 3:0 IrlandiaAer Lingus 25:16, 25:21, 25:9
25.10.03 Aer Lingus Irlandia 0:3 MołdawiaSperanţa-USM Kiszyniów 16:25, 14:25, 9:25
BK Tromsø Norwegia 0:3 FinlandiaTampereen Isku-Volley 21:25, 20:25, 20:25
26.10.03 Speranţa-USM Kiszyniów Mołdawia 0:3 NorwegiaBK Tromsø 19:25, 24:26, 20:25
Tampereen Isku-Volley Finlandia 3:0 IrlandiaAer Lingus 25:12, 25:16, 25:16

Turniej 4[edytuj | edytuj kod]

Łotwa Ozolnieki

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Węgry Vegyész Kazincbarcika 6 3 3 0 9 1 9 258 200 1.29
2 Łotwa Poliurs Ozolnieki 5 3 2 1 6 5 1.2 243 229 1.061
3 Szwecja Örkelljunga VK 4 3 1 2 6 7 0.857 284 300 0.947
4 Dania Holte IF 3 3 0 3 1 9 0.111 196 252 0.778

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Örkelljunga VK Szwecja 1:3 WęgryVegyész Kazincbarcika 13:25, 32:30, 20:25, 18:25
Poliurs Ozolnieki Łotwa 3:0 DaniaHolte IF 25:15, 25:23, 25:14
25.10.03 Poliurs Ozolnieki Łotwa 3:2 SzwecjaÖrkelljunga VK 17:25, 25:20, 25:21, 22:25, 15:8
Holte IF Dania 0:3 WęgryVegyész Kazincbarcika 9:25, 21:25, 23:25
26.10.03 Holte IF Dania 1:3 SzwecjaÖrkelljunga VK 20:25, 19:25, 28:26, 24:26
Vegyész Kazincbarcika Węgry 3:0 ŁotwaPoliurs Ozolnieki 26:24, 25:15, 27:25

Turniej 5[edytuj | edytuj kod]

Chorwacja Zagrzeb

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Łotwa LĀSE-R/Ryga 6 3 3 0 9 0 MAX 225 165 1.364
2 Chorwacja Mladost Zagrzeb 5 3 2 1 6 3 2 215 177 1.215
3 Albania Studenti Tirana 4 3 1 2 3 6 0.5 178 207 0.86
4 Macedonia Północna Szkendija Tetowo 3 3 0 3 0 9 0 156 225 0.693

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Szkendija Tetowo Macedonia Północna 0:3 ChorwacjaMladost Zagrzeb 11:25, 20:25, 15:25
LĀSE-R/Ryga Łotwa 3:0 AlbaniaStudenti Tirana 25:9, 25:19, 25:19
25.10.03 Mladost Zagrzeb Chorwacja 3:0 AlbaniaStudenti Tirana 25:16, 25:22, 25:18
LĀSE-R/Ryga Łotwa 3:0 Macedonia PółnocnaSzkendija Tetowo 25:16, 25:22, 25:15
26.10.03 Mladost Zagrzeb Chorwacja 0:3 ŁotwaLĀSE-R/Ryga 23:25, 23:25, 19:25
Studenti Tirana Albania 3:0 Macedonia PółnocnaSzkendija Tetowo 25:20, 25:18, 25:19

Turniej 6[edytuj | edytuj kod]

Bułgaria Burgas

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Bułgaria Łukoil Neftochimik Burgas 6 3 3 0 9 3 3 279 233 1.197
2 Finlandia Perungan Pojat Rovaniemi 5 3 2 1 8 3 2.667 251 201 1.249
3 Cypr Nea Salamina Famagusta 4 3 1 2 3 7 0.429 201 233 0.863
4 Azerbejdżan Metro Baku 3 3 0 3 2 9 0.222 202 266 0.759

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Perungan Pojat Rovaniemi Finlandia 3:0 AzerbejdżanMetro Baku 25:21, 25:14, 25:11
Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:0 CyprNea Salamina Famagusta 25:20, 25:16, 25:23
25.10.03 Nea Salamina Famagusta Cypr 3:1 AzerbejdżanMetro Baku 25:14, 25:23, 19:25, 25:21
Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:2 FinlandiaPerungan Pojat Rovaniemi 27:29, 25:13, 29:27, 11:25, 15:7
26.10.03 Perungan Pojat Rovaniemi Finlandia 3:0 CyprNea Salamina Famagusta 25:17, 25:19, 25:12
Metro Baku Azerbejdżan 1:3 BułgariaŁukoil Neftochimik Burgas 25:22, 23:25, 11:25, 14:25

Turniej 7[edytuj | edytuj kod]

Słowenia Kanal

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Słowenia Salonit Anhovo Kanal 6 3 3 0 9 2 4.5 265 219 1.21
2 Rumunia Petrom Ploeszti 5 3 2 1 8 3 2.667 261 209 1.249
3 Azerbejdżan Azerneft Baku 4 3 1 2 3 6 0.5 182 212 0.858
4 Albania Dinamo Tirana 3 3 0 3 0 9 0 162 230 0.704

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.10.03 Petrom Ploeszti Rumunia 3:0 AlbaniaDinamo Tirana 25:15, 25:17, 25:20
Azerneft Baku Azerbejdżan 0:3 SłoweniaSalonit Anhovo Kanal 22:25, 19:25, 19:25
25.10.03 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 3:0 AlbaniaDinamo Tirana 25:14, 25:14, 25:20
Petrom Ploeszti Rumunia 3:0 AzerbejdżanAzerneft Baku 25:12, 25:15, 25:15
26.10.03 Dinamo Tirana Albania 0:3 AzerbejdżanAzerneft Baku 14:25, 28:30, 20:25
Salonit Anhovo Kanal Słowenia 3:2 RumuniaPetrom Ploeszti 25:20, 20:25, 25:21, 25:27, 20:18

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.12.2003 CV Elche Hiszpania 2:3 SzwajcariaChênois Genewa 25:18, 13:25, 21:25, 25:15, 11:15
17.12.2003 Chênois Genewa Szwajcaria 1:3 HiszpaniaCV Elche 24:26, 25:20, 16:25, 16:25
10.12.2003 Jihostroj Czeskie Budziejowice Czechy 2:3 UkrainaŁokomotyw Charków 25:22, 25:22, 30:32, 21:25, 25:23
16.12.2003 Łokomotyw Charków Ukraina 3:0 CzechyJihostroj Czeskie Budziejowice 25:14, 25:14, 25:16
09.12.2003 Castelo Maia GC Portugalia 3:0 FinlandiaTampereen Isku-Volley 25:16, 25:23, 25:21
17.12.2003 Tampereen Isku-Volley Finlandia 1:3 PortugaliaCastelo Maia GC 20:25, 25:20, 15:25, 20:25
10.12.2003 Vegyész Kazincbarcika Węgry 3:1 HolandiaPiet Zoomers/D Apeldoorn 25:17, 25:23, 21:25, 25:19
17.12.2003 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:2 WęgryVegyész Kazincbarcika 25:13, 25:20, 28:30, 21:25, 15:13
10.12.2003 Calcit Kamnik Słowenia 3:0 SłoweniaSalonit Anhovo Kanal 25:18, 25:20, 25:15
17.12.2003 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 3:0 SłoweniaCalcit Kamnik 26:24, 25:19, 25:20
10.12.2003 Vitória SC Portugalia 3:2 AustriaWasserkraft Innsbruck 25:19, 25:23, 21:25, 20:25, 15:12
17.12.2003 Wasserkraft Innsbruck Austria 3:1 PortugaliaVitória SC 24:26, 25:21, 25:15, 25:19
10.12.2003 Deltacons Tulcza Rumunia 3:0 ŁotwaLĀSE-R/Rīga 25:16, 25:11, 25:14
17.12.2003 LĀSE-R/Rīga Łotwa 1:3 RumuniaDeltacons Tulcza 12:25, 20:25, 25:19, 23:25
11.12.2003 Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:1 TurcjaErdemirspor 25:15, 25:19, 23:25, 25:17
17.12.2003 Erdemirspor Turcja 3:2 BułgariaŁukoil Neftochimik Burgas 25:18, 25:21, 23:25, 18:25, 15:12

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.01.2004 CV Elche Hiszpania 1:3 UkrainaŁokomotyw Charków 26:28, 25:21, 21:25, 21:25
27.01.2004 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 HiszpaniaCV Elche 25:23, 21:25, 25:16, 25:21
21.01.2004 Castelo Maia GC Portugalia 3:0 WęgryVegyész Kazincbarcika 25:17, 25:19, 25:11
27.01.2004 Vegyész Kazincbarcika Węgry 0:3 PortugaliaCastelo Maia GC 21:25, 22:25, 25:27
21.01.2004 Calcit Kamnik Słowenia 0:3 AustriaWasserkraft Innsbruck 16:25, 21:25, 22:25
28.01.2004 Wasserkraft Innsbruck Austria 3:0 SłoweniaCalcit Kamnik 25:16, 25:15, 25:22
21.01.2004 Deltacons Tulcza Rumunia 3:0 BułgariaŁukoil Neftochimik Burgas 25:22, 25:19, 25:21
29.01.2004 Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:0 RumuniaDeltacons Tulcza 25:23, 25:23, 25:23

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Austria Innsbruck

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.03.2004 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 PortugaliaCastelo Maia GC 25:23, 25:18, 21:25, 26:24
13.03.2004 Wasserkraft Innsbruck Austria 1:3 RumuniaDeltacons Tulcza 21:25, 24:26, 25:19, 20:25

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2004 Castelo Maia GC Portugalia 2:3 AustriaWasserkraft Innsbruck 25:17, 25:22, 21:25, 18:25, 8:15

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2004 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 RumuniaDeltacons Tulcza 25:18, 22:25, 25:16, 25:20

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Ukraina Łokomotyw Charków
Silver medal world centered-2.svg Rumunia Deltacons Tulcza
Bronze medal world centered-2.svg Austria VT Tiroler Wasserkraft Innsbruck
4. Portugalia Castelo Maia GC


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]