Puchar Ukrainy w piłce nożnej (1993/1994)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ukrainy w piłce nożnej 1993/1994
Кубок України з футболу
(1992/1993) (1994/1995)
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Ukraina
Termin 1 sierpnia 1993 – 29 maja 1994
Liczba drużyn 80
Mistrz Czornomoreć Odessa (2. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 107
Strzelone gole 315 (2,94 na mecz)
Frekwencja 382 400  (3574 na mecz)
Król strzelców Ukraina Ołeksij Antiuchin,
Ukraina Eduard Wałenko (5)

Puchar Ukrainy 1993/1994 - III rozgrywki ukraińskiej FFU, mające na celu wyłonienie zdobywcy krajowego Pucharu, który zakwalifikuje się tym samym do Puchar Zdobywców Pucharów sezonu 1994/95. Sezon trwał od 1 sierpnia 1993 do 29 maja 1994.

W sezonie 1993/1994 rozgrywki te składały się z:

  • meczów 1/64 finału,
  • meczów 1/32 finału,
  • dwumeczów 1/16 finału,
  • dwumeczów 1/8 finału,
  • dwumeczów 1/4 finału,
  • dwumeczów 1/2 finału,
  • meczu finałowego.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Do rozgrywek Pucharu przystąpiło 60 klubów Wyższej, Pierwszej, Drugiej i Przejściowej Lihi oraz 20 zdobywców Pucharu obwodów Ukrainy.

Kluby Wyższej Lihi: Kluby Pierwszej Lihi: Kluby Drugiej Lihi: Kluby Przejściowej Lihi:
Zdobywcy Pucharu obwodów spośród amatorów:

Terminarz rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

1/64 finału[edytuj | edytuj kod]

1 sierpnia 1993
Bażanoweć Makiejewka 2:3 Stal Ałczewsk
Dynamo Ługańsk 2:1 Wahonobudiwnyk Stachanow
Hirnyk Charcyzk 1:4 Metałurh Konstantynówka
Awanhard Roweńky 2:0 Chimik Siewierodonieck
Dynamo Wysokopilla 0:3 Zirka Kirowohrad
Metałurh Nowomoskowsk 1:2 Worskła Połtawa
Awanhard Łozowa 0:2 SBTS Sumy
Błaho Błahojewe 0:5 Ewis Mikołajów
Ewis-2 Mikołajów 2:3 SK Odessa
Torpedo Melitopol 1:2 Metałurh Nikopol (dod.)
Drużba Berdiańsk +:- Azoweć Mariupol Azoweć Mariupol dyskwalifikowany przez naruszenie regulaminu
Meliorator Kachowka 1:0 Tawrija Chersoń
Artanija Oczaków 2:0 Czornomoreć-2 Odessa
Tytan Armiańsk 1:3 Wojkoweć Kercz (dod.)
Frunzeneć Saki 1:1 Czajka Sewastopol (dod., k. 5:4)
Nywa Trembowla 1:2 Nord-AM-Podilla Chmielnicki
Chimik Wełykyj Byczkiw 0:5 Prykarpattia Iwano-Frankowsk
Chimik Sokal 1:3 Skała Stryj
Pryładyst Mukaczewo 2:0 Zakarpattia Użhorod
FK Lwów 2:1 Hałyczyna Drohobycz (dod.)
Karpaty Czerniowce 4:1 Intehrał Winnica
Pokuttia Kołomyja 4:1 Dnister Zaleszczyki
Adwis Chmielnicki 3:1 Krystał Czortków
Chimik Czerkasy 1:4 Naftochimik Krzemieńczuk
Jawir Krasnopole 1:2 Naftowyk Ochtyrka
Spartak Ochtyrka 0:2 Desna Czernihów
Suła Łubnie 2:2 Dynamo-2 Kijów (dod., k. 5:4)
Krok Żytomierz 0:0 Roś Biała Cerkiew (dod., k. 4:1)
Pidszypnyk Łuck 1:3 Weres Równe
Borysfen Boryspol 1:0 Chimik Żytomierz
Nywa Karapysze 3:1 Dnipro Czerkasy
3 sierpnia 1993
Polihraftechnika Oleksandria 3:0 Szachtar Pawłohrad

1/32 finału[edytuj | edytuj kod]

7 sierpnia 1993
Stal Ałczewsk 6:3 Dynamo Ługańsk
Metałurh Konstantynówka 5:3 Awanhard Roweńky
Zirka Kirowohrad 1:2 Polihraftechnika Oleksandria
Worskła Połtawa 2:0 SBTS Sumy
Ewis Mikołajów 3:1 SK Odessa
Metałurh Nikopol 2:1 Drużba Berdiańsk (dod.)
Meliorator Kachowka -:+ Artanija Oczaków wynik 2:1 anulowano za naruszenie regulaminu przez Meliorator Kachowka
Wojkoweć Kercz 1:0 Frunzeneć Saki
Nord-AM-Podilla Chmielnicki 1:2 Prykarpattia Iwano-Frankowsk
Skała Stryj 2:0 Pryładyst Mukaczewo
FK Lwów +:- Karpaty Czerniowce Karpaty Czerniowce nie przybył na mecz
Pokuttia Kołomyja 2:1 Adwis Chmielnicki
Naftochimik Krzemieńczuk 0:0 Naftowyk Ochtyrka (dod., k. 5:3)
Desna Czernihów 5:1 Suła Łubnie
Borysfen Boryspol 3:0 Nywa Karapysze
11 sierpnia 1993
Weres Równe 4:1 Krok Żytomierz

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
15 października i 3 listopada 1993
Pokuttia Kołomyja 0:1 1:7 1:8 Szachtar Donieck
20 października i 3 listopada 1993
Stal Ałczewsk 2:1 0:1 2:2 Wołyń Łuck
Metałurh Konstantynówka 3:1 0:2 3:3 Bukowyna Czerniowce
Polihraftechnika Oleksandria 2:0 0:2 2:2 Zoria-MAŁS Ługańsk (dod., k. 1:4)
Worskła Połtawa 0:0 0:3 0:3 Karpaty Lwów
Ewis Mikołajów 1:2 0:0 1:2 Nywa Winnica
Artanija Oczaków 0:4 0:3 0:7 Metałurh Zaporoże
Wojkoweć Kercz 0:2 0:2 0:4 Czornomoreć Odessa
Prykarpattia Iwano-Frankowsk 1:1 1:4 2:5 Nywa Tarnopol
Skała Stryj 2:0 1:5 3:5 Tawrija Symferopol (dod.)
FK Lwów 2:0 1:6 3:6 Kremiń Krzemieńczuk
Naftochimik Krzemieńczuk 1:0 0:3 1:3 Temp Szepietówka
Desna Czernihów 1:0 2:4 3:4 Torpedo Zaporoże
Weres Równe 3:0 0:1 3:1 Metalist Charków
3 listopada i 24 listopada 1993
Borysfen Boryspol 1:3 0:4 1:7 Dynamo Kijów
10 listopada i 17 listopada 1993
Metałurh Nikopol 1:3 0:4 1:7 Dnipro Dniepropetrowsk

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
24 listopada i 5 grudnia 1993
Wołyń Łuck 2:0 1:2 3:2 Bukowyna Czerniowce
Zoria-MAŁS Ługańsk 2:2 1:6 3:8 Karpaty Lwów
Nywa Winnica 2:0 1:4 3:4 Dnipro Dniepropetrowsk
Metałurh Zaporoże 0:1 0:3 0:4 Czornomoreć Odessa
Nywa Tarnopol 0:0 0:3 0:3 Tawrija Symferopol
Kremiń Krzemieńczuk 2:1 1:1 3:2 Szachtar Donieck
Temp Szepietówka 2:1 0:2 2:3 Torpedo Zaporoże
2 grudnia i 5 grudnia 1993
Weres Równe 0:0 1:1 1:1 Dynamo Kijów

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
29 marca i 12 kwietnia 1994
Wołyń Łuck 2:1 0:2 2:3 Karpaty Lwów
Dnipro Dniepropetrowsk 0:3 0:1 0:4 Czornomoreć Odessa
Tawrija Symferopol 3:0 2:1 5:1 Kremiń Krzemieńczuk
Torpedo Zaporoże 2:1 0:1 2:2 Weres Równe

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
26 kwietnia i 11 maja 1994
Karpaty Lwów 0:0 1:2 1:2 Czornomoreć Odessa
Tawrija Symferopol 2:0 0:0 2:0 Weres Równe

Finał[edytuj | edytuj kod]

Mecz finałowy rozegrano 29 maja 1994 na Stadionie Republikańskim w stolicy Kijowie.

Czornomoreć Odessa 0:0 Tawrija Symferopol (dod., k. 5:3)
Zdobywca Pucharu Ukrainy 1993/94
Czornomoreć Odessa
2 tytuł
Simple gold cup.svgUkraine football association.gifUkraine football association.gif

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]