Puchar Ukrainy w piłce nożnej (1995/1996)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ukrainy w piłce nożnej 1995/1996
Кубок України з футболу
(1994/1995) (1996/1997)
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Ukraina
Termin 1 sierpnia 1995 – 26 maja 1996
Liczba drużyn 110
Mistrz Dynamo Kijów (2. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 99
Strzelone gole 232 (2,34 na mecz)
Frekwencja 319 650  (3229 na mecz)
Król strzelców Ukraina Ołeksandr Palanycia,
Ukraina Ołeksandr Perenczuk,
Ukraina Ołeksandr Ihnatjew (4)

Puchar Ukrainy 1995/1996 - V rozgrywki ukraińskiej FFU, mające na celu wyłonienie zdobywcy krajowego Pucharu, który zakwalifikuje się tym samym do Puchar Zdobywców Pucharów sezonu 1996/97. Sezon trwał od 1 sierpnia 1995 do 26 maja 1996.

W sezonie 1995/1996 rozgrywki te składały się z:

  • meczów rundy wstępnej (1/128 finału),
  • meczów 1/64 finału,
  • meczów 1/32 finału,
  • meczów 1/16 finału,
  • meczów 1/8 finału,
  • meczów 1/4 finału,
  • meczów 1/2 finału,
  • meczu finałowego.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Do rozgrywek Pucharu przystąpiło 84 kluby Wyższej, Pierwszej i Drugiej Lihi oraz 26 zdobywców Pucharu obwodów Ukrainy.

Kluby Wyższej Lihi: Kluby Pierwszej Lihi: Kluby Drugiej Lihi:
Zdobywcy Pucharu obwodów spośród amatorów:

Terminarz rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna (1/128 finału)[edytuj | edytuj kod]

1 sierpnia 1995
Drużba Mahdałyniwka 0:2 Metałurh Nowomoskowsk
Dynamo Słowiańsk 0:1 Oskił Kupiańsk (dod.)
Enerhija Nowa Kachowka 2:2 Torpedo Melitopol (dod., k. 2:4)
Frunzeneć Sumy 1:0 Kosmos Pawłohrad
Burewisnyk-Elbrus Kirowohrad 1:2 Dnistroweć Białogród nad Dniestrem
Krystał Parchomiwka 1:0 Sportinwest Krzywy Róg
Łokomotyw Smiła 1:1 Portowyk Iljiczewsk (dod., k. 5:6)
Drużba Berdiańsk 2:0 Azoweć Mariupol
Bat'kiwszczyna-Almar Pierwomajsk 2:0 Szachtar Stachanow
Rybak Odessa 3:1 Meliorator Kachowka
Olimpija FK AES Jużnoukraińsk 1:1 Wodnyk Chersoń (dod., k. 4:3)
Kołos Rejon amwrosijiwski -:+ Szachtar-2 Donieck
Dyzelist Tokmak 0:1 Awanhard-Industrija Roweńky
Metałurh Kercz 3:5 Czajka Sewastopol
Ekoserwis Równe 0:1 Obołoń Kijów
Impuls Kamieniec Podolski 0:1 Keramik Baranówka
Pidhirja Storożyniec +:- Temp-Adwis-2 Szepietówka (Temp-Adwis-2 Szepietówka nie przybył na mecz)
Nywa Trembowla 1:0 Skify Lwów
Promiń Sambor 0:0 Chutrowyk Tyśmienica (dod., k. 3:5)
Pokuttia Kołomyja 2:0 Awanhard Żydaczów
Jawir Cumań 0:1 Haraj Żółkiew
Lisnyk Pereczyn 1:2 Chimik Kałusz (dod.)
Fakeł Warwa 1:0 Transimpeks-Roś Biała Cerkiew
Wahonobudiwnyk Krzemieńczuk -:+ Prometej Dnieprodzierżyńsk
Artanija Oczaków -:+ Dynamo-Fłesz Odessa
Chimik Winnica -:+ CSKA Kijów (wynik 2:1 anulowano)
Papirnyk Malin 1:1 Systema-Boreks Borodzianka (dod., k. 6:5)
Dynamo-3 Kijów 1:2 Nywa Mironówka
Kołos Karapysze 2:2 Schid Sławutycz (dod., k. 6:5)
1 października 1995
Wełta Połtawa +:- Wiktor Zaporoże (Wiktor Zaporoże nie przybył na mecz)

1/64 finału[edytuj | edytuj kod]

15 października 1995
Metałurh Nowomoskowsk 3:2 Metalist Charków
Oskił Kupiańsk 2:0 Chimik Siewierodonieck
Torpedo Melitopol 0:1 Zirka-NIBAS Kirowohrad
Frunzeneć Sumy 1:3 Worskła Połtawa
Dnistroweć Białogród nad Dniestrem 1:3 Naftochimik Krzemieńczuk
Wełta Połtawa -:+ Polihraftechnika Oleksandria
Krystał Parchomiwka 0:0 Jawir Krasnopole (dod., k. 2:4)
Portowyk Iljiczewsk 1:0 Naftowyk Ochtyrka (dod.)
Drużba Berdiańsk 0:3 Stal Ałczewsk
Bat'kiwszczyna-Almar Pierwomajsk 1:2 Szachtar Makiejewka
Rybak Odessa 1:2 Metałurh Nikopol (dod.)
Olimpija FK AES Jużnoukraińsk 0:1 SK Odessa
Szachtar-2 Donieck 3:0 Szachtar Swerdłowśk
Awanhard-Industrija Roweńky 2:0 Szachtar Szachtarsk (dod.)
Czajka Sewastopol 2:0 Tytan Armiańsk
Dynamo Saki +:- Okean Kercz
Obołoń Kijów 0:2 Hazowyk Komarno
Keramik Baranówka 0:0 Krystał Czortków (dod., k. 5:4)
Pidhirja Storożyniec 0:1 Hałyczyna Drohobycz
Nywa Trembowla 2:1 Bukowyna Czerniowce
Chutrowyk Tyśmienica 4:2 Karpaty Mukaczewo
Pokuttia Kołomyja 2:0 Zakarpattia Użhorod
Haraj Żółkiew 2:0 Skała Stryj (dod.)
Chimik Kałusz 1:0 FK Lwów
Prometej Dnieprodzierżyńsk 0:0 Dnipro Czerkasy (dod., k. 2:4)
Dynamo-Fłesz Odessa 1:5 Dynamo-2 Kijów (dod.)
Desna Czernihów 0:0 FK Sumy (dod., k. 5:4)
CSKA Kijów 0:0 Podilla Chmielnicki (dod., k. 2:4)
Papirnyk Malin +:- Weres Równe
Nywa Mironówka +:- Temp-Adwis Chmielnicki
Kołos Karapysze 1:0 Chimik Żytomierz (dod.)
19 października 1995
Fakeł Warwa 0:2 CSKA-Borysfen Kijów

1/32 finału[edytuj | edytuj kod]

19 października 1995
Metałurh Nowomoskowsk 1:0 Oskił Kupiańsk
Naftochimik Krzemieńczuk 3:2 Polihraftechnika Oleksandria
Jawir Krasnopole 4:1 Portowyk Iljiczewsk
Stal Ałczewsk 2:1 Szachtar Makiejewka (dod.)
SK Odessa 0:0 Metałurh Nikopol (dod., k. 1:2)
Szachtar-2 Donieck 5:0 Awanhard-Industrija Roweńky
Czajka Sewastopol 2:0 Dynamo Saki
Hazowyk Komarno 2:0 Keramik Baranówka
Hałyczyna Drohobycz 3:1 Nywa Trembowla
Chutrowyk Tyśmienica 2:0 Pokuttia Kołomyja
Haraj Żółkiew 1:0 Chimik Kałusz
Desna Czernihów 0:0 Dynamo-2 Kijów (dod., k. 5:6)
Papirnyk Malin 1:2 Podilla Chmielnicki
Kołos Karapysze 0:6 Nywa Mironówka
31 października 1995
Dnipro Czerkasy 1:4 CSKA-Borysfen Kijów
15 listopada 1995
Worskła Połtawa 2:3 Zirka-NIBAS Kirowohrad

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

3 marca 1996
Metałurh Nowomoskowsk 0:3 Dynamo Kijów
Zirka-NIBAS Kirowohrad 1:0 Czornomoreć Odessa
Naftochimik Krzemieńczuk 1:2 Tawrija Symferopol
Jawir Krasnopole 2:0 Zoria-MAŁS Ługańsk
Stal Ałczewsk 1:3 Kremiń Krzemieńczuk
Metałurh Nikopol 2:0 Prykarpattia Iwano-Frankowsk
Szachtar-2 Donieck 0:1 Metałurh Zaporoże
Czajka Sewastopol 0:1 Torpedo Zaporoże
Hazowyk Komarno 0:0 Nywa Winnica (dod., k. 6:7)
Hałyczyna Drohobycz 0:0 Krywbas Krzywy Róg (dod., k. 6:5)
Chutrowyk Tyśmienica 0:1 Nywa Tarnopol
Haraj Żółkiew 0:1 Wołyń Łuck
CSKA-Borysfen Kijów 0:1 Szachtar Donieck
Dynamo-2 Kijów 2:2 SK Mikołajów (dod., k. 5:4)
Podilla Chmielnicki 2:5 Dnipro Dniepropetrowsk
Nywa Mironówka 3:4 Karpaty Lwów

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

8 marca 1996
Dynamo Kijów 2:0 Zirka-NIBAS Kirowohrad
Tawrija Symferopol 2:0 Jawir Krasnopole
Kremiń Krzemieńczuk 1:0 Metałurh Nikopol
Metałurh Zaporoże 2:0 Torpedo Zaporoże (dod.)
Nywa Winnica 2:0 Hałyczyna Drohobycz
Nywa Tarnopol 3:1 Wołyń Łuck
Szachtar Donieck 2:0 Dynamo-2 Kijów (dod.)
Dnipro Dniepropetrowsk 4:1 Karpaty Lwów

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

2 kwietnia 1996
Tawrija Symferopol 0:1 Dynamo Kijów
Kremiń Krzemieńczuk 2:1 Metałurh Zaporoże
Nywa Winnica 1:0 Nywa Tarnopol
Szachtar Donieck 2:2 Dnipro Dniepropetrowsk (dod., k. 4:2)

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

26 kwietnia 1996
Dynamo Kijów 2:0 Kremiń Krzemieńczuk
27 kwietnia 1996
Nywa Winnica 0:0 Szachtar Donieck (dod., k. 3:0)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Mecz finałowy rozegrano 26 maja 1996 na Stadionie Republikańskim w stolicy Kijowie.

Dynamo Kijów 2:0 Nywa Winnica
Zdobywca Pucharu Ukrainy 1995/96
Dynamo Kijów
2 tytuł
Simple gold cup.svgUkraine football association.gifUkraine football association.gif

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]