Puchar Ukrainy w piłce nożnej (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ukrainy w piłce nożnej 1998/1999
Кубок України з футболу
(1997/1998) (1999/2000)
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Ukraina
Termin 1 sierpnia 1998 – 30 maja 1999
Liczba drużyn 63
Mistrz Dynamo Kijów (4. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 120
Strzelone gole 349 (2,91 na mecz)
Frekwencja 392 900  (3274 na mecz)
Król strzelców Ukraina Artem Łopatkin
Ukraina Wjaczesław Tereszczenko (4)

Puchar Ukrainy 1998/1999 - VIII rozgrywki ukraińskiej PFL, mające na celu wyłonienie zdobywcy krajowego Pucharu, który zakwalifikuje się tym samym do Pucharu UEFA sezonu 1999/00. Sezon trwał od 1 sierpnia 1998 do 30 maja 1999.

W sezonie 1998/1999 rozgrywki te składały się z:

  • meczu rundy wstępnej,
  • dwumeczów 1/128 finału,
  • dwumeczów 1/64 finału,
  • dwumeczów 1/32 finału,
  • dwumeczów 1/16 finału,
  • dwumeczów 1/8 finału,
  • dwumeczów 1/4 finału,
  • dwumeczów 1/2 finału,
  • meczu finałowego.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Do rozgrywek Pucharu przystąpiło 63 kluby Wyższej, Pierwszej i Drugiej Lihi oraz zdobywca Pucharu Ukrainy spośród amatorów.

Kluby Wyższej Lihi: Kluby Pierwszej Lihi: Kluby Drugiej Lihi: Zdobywca Pucharu
spośród amatorów:

Terminarz rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna (1/256 finału)[edytuj | edytuj kod]

1 sierpnia 1998
Krystał Czortków 3:1 Zoria Chorostków

1/128 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
25 sierpnia i 29 sierpnia 1998
Portowyk Iljiczewsk 1:3 0:4 1:7 SK Odessa
Metałurh Nowomoskowsk 4:0 4:2 8:2 Wiktor Zaporoże
Bukowyna Czerniowce 1:2 1:1 2:3 Cementnyk-Chorda Mikołajów
Krystał Czortków 4:1 0:5 4:6 Werchowyna Użhorod
Czornomoreć Sewastopol 0:1 1:1 1:2 Tytan Armiańsk
Olimpija FK AES Jużnoukraińsk 3:1 2:0 5:1 Łokomotyw Smiła
Dynamo-3 Kijów 0:4 0:1 0:5 Systema-Boreks Borodzianka
Hirnyk-Sport Komsomolsk 0:2 1:3 1:5 Obołoń-PPO Kijów
Weres Równe 0:2 0:3 0:5 Hazowyk Komarno
Naftowyk Dolina 0:0 1:2 1:2 Papirnyk Malin
Krystał Chersoń 3:1 1:0 4:1 Dynamo-SKA Odessa
Szachtar Stachanow 4:0 1:2 5:2 Awanhard Roweńky
Oskił Kupiańsk 0:0 0:2 0:2 Zoria Ługańsk
Ełektron Romny 4:1 2:1 6:2 FK Myrhorod
Hałyczyna Drohobycz 1:2 0:1 1:3 Podilla Chmielnicki

1/64 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
22 września i 27 września 1998
Czornomoreć Odessa 1:1 1:3 2:4 SK Odessa
Polihraftechnika Oleksandria 1:0 1:3 2:3 Metałurh Nowomoskowsk (dod.)
Cementnyk-Chorda Mikołajów 0:0 2:2 2:2 Nywa Winnica
Werchowyna Użhorod 1:0 1:3 2:3 FK Lwów
Olimpija FK AES Jużnoukraińsk 0:1 -:+ 0:1 Kremiń Krzemieńczuk przez niesprawność autobusu Olimpija FK AES Jużnoukraińsk nie przyjechał na mecz
FK Czerkasy 3:0 0:0 3:0 Systema-Boreks Borodzianka
Jawir Krasnopole 2:1 2:1 4:2 Obołoń-PPO Kijów
Hazowyk Komarno 3:2 2:0 5:2 Dynamo-2 Kijów
Polissia Żytomierz 1:1 0:1 1:2 Papirnyk Malin
Metałurh Nikopol 4:1 2:3 6:4 Krystał Chersoń
Szachtar Stachanow 2:6 0:1 2:7 Stal Ałczewsk
Szachtar Makiejewka 1:2 1:1 2:3 Zoria Ługańsk
Ełektron Romny 2:2 0:2 2:4 Naftowyk Ochtyrka
Podilla Chmielnicki 1:0 1:3 2:3 Wołyń Łuck
25 września i 27 września 1998
Tytan Armiańsk 1:1 0:2 1:3 Torpedo Zaporoże

1/32 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
2 października i 6 października 1998
SK Odessa 2:0 4:3 6:3 Metałurh Nowomoskowsk
FK Lwów 5:0 2:3 7:3 Cementnyk-Chorda Mikołajów
Torpedo Zaporoże 0:2 0:0 0:2 Kremiń Krzemieńczuk
Jawir Krasnopole 0:0 1:3 1:3 FK Czerkasy
Hazowyk Komarno 2:0 0:5 2:5 Desna Czernihów (dod.)
Metałurh Nikopol 1:0 0:0 1:0 Papirnyk Malin
Zoria Ługańsk 0:0 0:7 0:7 Stal Ałczewsk
Naftowyk Ochtyrka 5:4 0:1 5:5 Wołyń Łuck

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
11 października i 16 października 1998
Metałurh Zaporoże 3:2 1:3 4:5 SK Odessa
FK Lwów 2:1 -:+ -:+ Metalist Charków przez podstawę piłkarzy Karpaty-2 Lwów FK Lwów dyskwalifikowany
Zirka Kirowohrad 5:1 3:0 8:1 Kremiń Krzemieńczuk
FK Czerkasy 1:1 2:3 3:4 Tawrija Symferopol
Desna Czernihów 1:1 0:1 1:2 Prykarpattia Iwano-Frankowsk
Metałurh Nikopol 1:1 1:2 2:3 SK Mikołajów
Metałurh Mariupol 2:0 3:3 5:3 Stal Ałczewsk
CSKA Kijów 0:0 2:2 2:2 Wołyń Łuck

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
3 listopada i 12 listopada 1998
Karpaty Lwów 2:0 2:3 4:3 Metałurh Mariupol
8 listopada i 12 listopada 1998
SK Odessa 2:4 0:4 2:8 Dynamo Kijów
Metałurh Donieck 0:1 2:3 2:4 Metalist Charków
Zirka Kirowohrad 0:0 1:0 1:0 Dnipro Dniepropetrowsk
Nywa Tarnopol 0:2 0:2 0:4 Tawrija Symferopol
Szachtar Donieck 4:0 3:4 7:4 Prykarpattia Iwano-Frankowsk
SK Mikołajów 1:2 0:3 1:5 Krywbas Krzywy Róg
CSKA Kijów 0:0 0:1 0:1 Worskła Połtawa

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
16 listopada i 20 listopada 1998
Metalist Charków 1:2 0:3 1:5 Dynamo Kijów
17 listopada i 21 listopada 1998
Tawrija Symferopol 2:1 0:1 2:2 Zirka Kirowohrad
Szachtar Donieck 2:1 0:0 2:1 Krywbas Krzywy Róg
Worskła Połtawa 2:3 0:3 2:6 Karpaty Lwów

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
28 kwietnia i 6 maja 1999
Zirka Kirowohrad 1:5 0:1 1:6 Dynamo Kijów
Karpaty Lwów 1:0 1:2 2:2 Szachtar Donieck (dod.)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Mecz finałowy rozegrano 30 maja 1999 na Stadionie Olimpijskim w stolicy Kijowie.

Dynamo Kijów 3:0 Karpaty Lwów
Zdobywca Pucharu Ukrainy 1998/99
Dynamo Kijów
4 tytuł
Simple gold cup.svgUkraine football association.gifUkraine football association.gifUkraine football association.gifUkraine football association.gif

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]