Puchar Ukrainy w piłce nożnej (2018/2019)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ukrainy w piłce nożnej 2018/2019
Кубок України з футболу
(2017/2018) (2019/2020)
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Ukraina
Termin 18 lipca 2018 – 15 maja 2019
Liczba drużyn 50
Statystyki turnieju
Mecze
Król strzelców Ukraina Robert Hehedosz (FK Mynaj) - 3 goli

Puchar Ukrainy 2018/2019 (oficjalna nazwa: Puchar Ukrainy w piłce nożnej, ukr. Кубок України з футболу) – 28. rozgrywki ukraińskiej PFL, mające na celu wyłonienie zdobywcy krajowego Pucharu, który zakwalifikuje się tym samym do Ligi Europy UEFA sezonu 2019/2020. Sezon trwa od 18 lipca 2018 do 15 maja 2019.

W sezonie 2018/2019 rozgrywki te składały się z:

  • pierwszej rundy wstępnej
  • drugiej rundy wstępnej
  • trzeciej rundy wstępnej, do której dołączyły 6 zespołów Premier-lihi sezonu 2017/2018,
  • meczów 1/8 finału,
  • meczów 1/4 finału,
  • meczów 1/2 finału,
  • meczu finałowego.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Do rozgrywek Pucharu przystąpiło 50 klubów: 12 z Premier-lihi, 16 z Pierwszej Lihi i 20 z Drugiej Lihi oraz Zdobywca i Finalista Pucharu Ukrainy 2017/18 roku wśród drużyn amatorskich.

Kluby Premier Lihi: Kluby Pierwszej Lihi: Kluby Drugiej Lihi: Finaliści Pucharu Ukrainy
spośród drużyn amatorskich:

Terminarz rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda wstępna (1/64)[edytuj | edytuj kod]

Mecze rozegrano 18 lipca 2018, z wyjątkiem meczu Tawrija Symferopol - Czajka Petropawliwśka Borszczahiwka, który odbył się 17 lipca 2018[1].

Tawrija Symferopol 1:0 Czajka Petropawliwśka Borszczahiwka
Podilla Chmielnicki 0:2 Metałurh Zaporoże
Wiktorija Mykołajiwka 2:1 Nywa Tarnopol
Reał Farma Odessa 0:2 Nywa Winnica
ŁNZ-Łebedyn 0:0 Polissia Żytomierz dod., k.4:2
Naftowyk-Ukrnafta Ochtyrka -:+ Hirnyk Krzywy Róg rezygnacja gospodarzy
FK Kałusz 1:1 Bukowyna Czerniowce dod., k.4:3
Weres 1:1 FK Mynaj dod., k.9:10
Enerhija Nowa Kachowka 0:1 Krystał Chersoń
FK Nikopol 1:4 Myr Hornostajiwka

Druga runda wstępna (1/32)[edytuj | edytuj kod]

Mecze rozegrano 22 sierpnia 2018, z wyjątkiem meczu Metałurh Zaporoże - SK Dnipro-1, który odbył się 20 września 2018.

Nywa Winnica 2:1 Hirnyk-Sport Horiszni Pławni
ŁNZ-Łebedyn 1:1 Hirnyk Krzywy Róg dod., k.2:4
Inhułeć Petrowe 1:0 Kołos Kowaliwka
FK Mynaj 3:1 Prykarpattia Iwano-Frankiwsk
Metalist 1925 Charków 2:0 Obołoń-Browar Kijów
PFK Sumy +:- Kobra Charków rezygnacja gości
Wiktorija Mykołajiwka 1:1 Myr Hornostajiwka dod., k.1:3
Czerkaszczyna-Akademia 3:1 Ruch Winniki
FK Kałusz 2:1 Awanhard Kramatorsk dod.
Tawrija Symferopol 2:3 Wołyń Łuck dod.
Kremiń Krzemieńczuk 1:2 Zirka Kropywnycki
Bałkany Zoria 0:1 MFK Mikołajów
Krystał Chersoń 1:1 Ahrobiznes Wołoczyska dod., k.4:2
Metałurh Zaporoże 0:2 SK Dnipro-1

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Mecze rozegrano 26 września 2018, z wyjątkiem meczu PFK Sumy - Karpaty Lwów, który odbył się 25 września 2018.

PFK Sumy 0:3 Karpaty Lwów
Krystał Chersoń 2:3 Desna Czernihów
Myr Hornostajiwka 0:3 Inhułeć Petrowe
Nywa Winnica 0:0 Hirnyk Krzywy Róg dod., k.3:4
FK Kałusz 1:0 Metalist 1925 Charków dod.
Zirka Kropywnycki 1:1 Olimpik Donieck dod., k.4:5
Czerkaszczyna-Akademia 3:2 Arsenał Kijów dod.
FK Mynaj 3:1 MFK Mikołajów
SK Dnipro-1 2:1 Wołyń Łuck
Czornomoreć Odessa 3:0 PFK Oleksandria

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Mecze rozegrano 31 października 2018.

Inhułeć Petrowe 3:1 FK Mariupol
Szachtar Donieck 3:2 Olimpik Donieck
FK Kałusz 0:3 SK Dnipro-1
Czornomoreć Odessa 1:2 Worskła Połtawa
Desna Czernihów 1:1 Zoria Ługańsk dod., k.4:5
FK Mynaj 1:3 Dynamo Kijów
Hirnyk Krzywy Róg 0:1 FK Lwów
Czerkaszczyna-Akademia 0:1 Karpaty Lwów

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostaną rozegrane 3 kwietnia 2019.

Inhułeć Petrowe : Karpaty Lwów
SK Dnipro-1 : Worskła Połtawa
Szachtar Donieck : Dynamo Kijów
FK Lwów : Zoria Ługańsk

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]