Puchar Ukrainy w piłce siatkowej mężczyzn (2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ukrainy 2010
Кубок України
2009 2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 2 września - grudzień 2010
Miejsce rozegrania finału Pałac Sportu Łokomotyw, Charków
Sezon XVIII
Liczba meczów 58
Liczba setów 204 (3.52 na mecz)
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Ukrainy Łokomotyw Charków
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 27 grudnia 2010

Rozgrywki o Puchar Ukrainy w piłce siatkowej mężczyzn w 2010 roku (Кубок України) zainaugurowane zostały 2 września 2010 roku.

Składały się one z trzech rund grupowych i turnieju finałowego.

Turniej finałowy rozegrany został w dniach 25-26 grudnia 2010 roku w Pałacu Sportu Łokomotyw w Charkowie.

Puchar Ukrainy zdobyła drużyna Łokomotyw Charków.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Superliga
Zespół Osiągnięcie
Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce III runda
Faworyt Łubnie III runda
Impeksahro Sport Czerkasy finał
Jurydyczna akademіja Charków III runda
Krymsoda Krasnoperekopsk 4. miejsce
Łoko-Ekspres Charków 3. miejsce
Łokomotyw Charków zwycięstwo
Burewisnyk-SzWSM Czernihów III runda
Wyższa Liga
Zespół Osiągnięcie
Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk II runda
Fakieł Iwano-Frankowsk wycofała się
Juridiczna akademіja Charków 2 II runda
Łokomotyw Charków 3 II runda
Łokomotyw Kijów wycofała się
Nowator Chmielnicki II runda
SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica II runda
Użhorodskij VK Zakarpattja II runda
VK Budiwelnik Tarnopol II runda
I liga
Zespół Osiągnięcie
Awtoshljachbud Donieck I runda
DGMA Kramatorsk I runda
Łokomotyw Charków 4 I runda
Unіver Sumy I runda
VK Mariupol II runda
Inne
Zespół Osiągnięcie
Barkom Lwów I runda
Oljurtrans Łuck I runda

I runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa A-1 - Chmielnicki[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica 5 2 2 (1) 0 (0) 6 2 3.00
2 Nowator Chmielnicki 4 2 1 (0) 1 (1) 5 4 1.25
3 Oljurtrans Łuck 0 2 0 (0) 2 (0) 1 6 0,17

Klub Łokomotyw Kijów wycofał się z rozgrywek.

Wyniki spotkań


03.09.2010 Nowator Chmielnicki 2:3 SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica
04.09.2010 SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica 3:0 Oljurtrans Łuck
05.09.2010 Nowator Chmielnicki 3:1 Oljurtrans Łuck

Grupa A-2 - Użhorod[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 VK Budiwelnik Tarnopol 6 2 2 (0) 0 (0) 6 1 6.00
2 Użhorodskij VK Zakarpattja 3 2 1 (0) 1 (0) 3 3 1.00
3 Barkom Lwów 0 2 0 (0) 2 (0) 1 6 0,17

Klub Fakieł Iwano-Frankowsk wycofał się z rozgrywek.

Wyniki spotkań


03.09.2010 VK Budiwelnik Tarnopol 3:0 Użhorodskij VK Zakarpattja
04.09.2010 Barkom Lwów 1:3 VK Budiwelnik Tarnopol
05.09.2010 Użhorodskij VK Zakarpattja 3:0 Barkom Lwów

Grupa A-3 - Mariupol[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Juridiczna akademіja Charków 2 9 3 3 (0) 0 (0) 9 0 MAX
2 Awtoshljachbud Donieck 5 3 2 (1) 1 (0) 6 5 1.20
3 VK Mariupol 4 3 1 (0) 2 (1) 5 7 0,71
4 DGMA Kramatorsk 0 3 0 (0) 3 (0) 1 9 0,11

Klub Awtoshljachbud Donieck zrezygnował z udziału w rozgrywkach.

Wyniki spotkań


03.09.2010 Juridiczna akademіja Charków 2 3:0 VK Mariupol
03.09.2010 Awtoshljachbud Donieck 3:0 DGMA Kramatorsk

04.09.2010 Awtoshljachbud Donieck 3:2 VK Mariupol
04.09.2010 Juridiczna akademіja Charków 2 3:2 DGMA Kramatorsk

05.09.2010 DGMA Kramatorsk 1:3 VK Mariupol
05.09.2010 Juridiczna akademіja Charków 2 3:0 Awtoshljachbud Donieck

Grupa A-4 - Charków[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk 8 3 3 (1) 0 (0) 9 3 3.00
2 Łokomotyw Charków 3 6 3 2 (0) 1 (0) 7 4 1.75
3 Łokomotyw Charków 4 2 3 1 (1) 2 (0) 4 8 0,50
4 Unіver Sumy 2 3 0 (0) 3 (2) 4 9 0,44

Wyniki spotkań


03.09.2010 Łokomotyw Charków 3 3:1 Łokomotyw Charków 4
03.09.2010 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk 3:2 Unіver Sumy

04.09.2010 Łokomotyw Charków 3 1:3 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk
04.09.2010 Unіver Sumy 2:3 Łokomotyw Charków 4

05.09.2010 Łokomotyw Charków 4 0:3 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk
05.09.2010 Łokomotyw Charków 3 3:0 Unіver Sumy

II runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa B-1 - Połtawa[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Łokomotyw Charków 9 3 3 (0) 0 (0) 9 0 MAX
2 Faworyt Łubnie 6 3 2 (0) 1 (0) 6 3 2.00
3 SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica 3 3 1 (0) 2 (0) 3 6 0.50
4 Nowator Chmielnicki 0 3 0 (0) 3 (0) 0 9 0.00

Wyniki spotkań


16.09.2010 Łokomotyw Charków 3:0 Nowator Chmielnicki
16.09.2010 Faworyt Łubnie 3:0 SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica

17.09.2010 Łokomotyw Charków 3:0 Faworyt Łubnie
17.09.2010 SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica 3:0 Nowator Chmielnicki

18.09.2010 Łokomotyw Charków 3:0 SDJuSSz-Міcnij gorіszok Winnica
18.09.2010 Faworyt Łubnie 3:0 Nowator Chmielnicki

Grupa B-2 - Czernihów[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Krymsoda Krasnoperekopsk 9 3 3 (0) 0 (0) 9 0 MAX
2 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 6 3 2 (0) 1 (0) 6 3 2.00
3 VK Mariupol 3 3 1 (0) 2 (0) 3 6 0.50
4 Juridiczna akademіja Charków 2 0 3 0 (0) 3 (0) 0 9 0.00

Wyniki spotkań


16.09.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 VK Mariupol
16.09.2010 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 3:0 Juridiczna akademіja Charków 2

17.09.2010 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 0:3 Krymsoda Krasnoperekopsk
17.09.2010 VK Mariupol 3:0 Juridiczna akademіja Charków 2

18.09.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 Juridiczna akademіja Charków 2
18.09.2010 VK Mariupol 0:3 Burewisnyk-SzWSM Czernihów

Grupa B-3 - Charków[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Impeksahro Sport Czerkasy 9 3 3 (0) 0 (0) 9 1 9.00
2 Łoko-Ekspres Charków 6 3 2 (0) 1 (0) 7 4 1.75
3 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk 2 3 1 (1) 2 (0) 3 8 0.38
4 Łokomotyw Charków 3 1 3 0 (0) 3 (1) 3 9 0.33

Wyniki spotkań


16.09.2010 Impeksahro Sport Czerkasy 3:0 Łokomotyw Charków 3
16.09.2010 Łoko-Ekspres Charków 3:0 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk

17.09.2010 Łoko-Ekspres Charków 1:3 Impeksahro Sport Czerkasy
17.09.2010 Łokomotyw Charków 3 2:3 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk

18.09.2010 Dnіpro-Avtomobіlіst Dniepropetrowsk 0:3 Impeksahro Sport Czerkasy
18.09.2010 Łokomotyw Charków 3 1:3 Łoko-Ekspres Charków

Grupa B-4 - Czerniowce[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Jurydyczna akademіja Charków 9 3 3 (0) 0 (0) 9 2 4.50
2 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 6 3 2 (0) 1 (0) 7 3 2.33
3 VK Budiwelnik Tarnopol 3 3 1 (0) 2 (0) 4 7 0.57
4 Użhorodskij VK Zakarpattja 0 3 0 (0) 3 (0) 1 9 0.11

Wyniki spotkań


16.09.2010 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 3:0 Użhorodskij VK Zakarpattja
16.09.2010 Jurydyczna akademіja Charków 3:1 VK Budiwelnik Tarnopol

17.09.2010 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 1:3 Jurydyczna akademіja Charków
17.09.2010 Użhorodskij VK Zakarpattja 1:3 VK Budiwelnik Tarnopol

18.09.2010 VK Budiwelnik Tarnopol 1:3 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce
18.09.2010 Jurydyczna akademіja Charków 3:0 Użhorodskij VK Zakarpattja

III runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa V-1 - Czerkasy[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Łokomotyw Charków 9 3 3 (0) 0 (0) 9 1 9.00
2 Impeksahro Sport Czerkasy 6 3 2 (0) 1 (0) 6 4 1.50
3 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 3 3 1 (0) 2 (0) 4 6 0.67
4 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 0 3 0 (0) 3 (0) 1 9 0.11

Wyniki spotkań


03.12.2010 Łokomotyw Charków 3:0 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce
03.12.2010 Impeksahro Sport Czerkasy 3:0 Burewisnyk-SzWSM Czernihów

04.12.2010 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce 3:0 Burewisnyk-SzWSM Czernihów
04.12.2010 Impeksahro Sport Czerkasy 0:3 Łokomotyw Charków

05.12.2010 Burewisnyk-SzWSM Czernihów 1:3 Łokomotyw Charków
05.12.2010 Impeksahro Sport Czerkasy 3:1 Budіwelnyk-Dynamo-Bukowyna Czerniowce

Grupa V-2 - Krasnoperekopsk[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
1 Krymsoda Krasnoperekopsk 7 3 2 (0) 1 (1) 8 3 2.67
2 Łoko-Ekspres Charków 6 3 2 (1) 1 (0) 6 5 1.20
3 Jurydyczna akademіja Charków 3 3 1 (1) 2 (1) 6 8 0.75
4 Faworyt Łubnie 0 3 1 (0) 2 (0) 3 7 0.43

Wyniki spotkań


03.12.2010 Jurydyczna akademіja Charków 1:3 Faworyt Łubnie
03.12.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 Łoko-Ekspres Charków

04.12.2010 Łoko-Ekspres Charków 3:0 Faworyt Łubnie
04.12.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 2:3 Jurydyczna akademіja Charków

05.12.2010 Jurydyczna akademіja Charków 2:3 Łoko-Ekspres Charków
05.12.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 Faworyt Łubnie

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


25.12.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 23:25) Impeksahro Sport Czerkasy

25.12.2010 Łokomotyw Charków 3:1 (25:19, 23:25, 25:18, 25:17) Łoko-Ekspres Charków

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]


26.12.2010 Łoko-Ekspres Charków 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:18) Krymsoda Krasnoperekopsk

Finał[edytuj | edytuj kod]


26.12.2010 Łokomotyw Charków 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) Impeksahro Sport Czerkasy

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
1 Łokomotyw Charków
2 Impeksahro Sport Czerkasy
3 Łoko-Ekspres Charków
4 Krymsoda Krasnoperekopsk

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]