Puchar Włoch w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Włoch 2020/2021
Del Monte Coppa Italia Superlega 2020/2021
2019/2020 2021/2022
Szczegóły rozgrywek
Organizator Lega Pallavolo Serie A
Federazione Italiana Pallavolo
Termin 13 września 2020 - 31 stycznia 2021
Sezon XLIII
Partner TV Rai Sport
Miejsce finału Casalecchio di Reno
Liczba drużyn 12
Liczba hal 13 (w 13 miejscowościach)
Zdobywca Pucharu Cucine Lube Civitanova
MVP Kuba Roberlandy Simón Aties
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 19
Liczba setów 70 (3,68 na mecz)
Strona internetowa

Rozgrywki o Puchar Włoch w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2021 (Del Monte Coppa Italia Superlega) zainaugurowane zostały 13 września 2020 roku. Składały się one z fazy grupowej, ćwierćfinałów, półfinałów i finału.

W Pucharze Włoch 2020/2021 uczestniczy 12 drużyn z obecnego sezonu 2020/2021. Cztery najlepsze sklasyfikowane drużyny z poprzedniego sezonu 2019/2020: Cucine Lube Civitanova, Leo Shoes Modena, Sir Safety Conad Perugia i Itas Trentino kwalifikują się bezpośrednio do ćwierćfinałów. Pozostałe 8 drużyn zostały podzielone na dwie grupy składające się z 4 drużyn, utworzone na podstawie klasyfikacji końcowej sezonu 2019/2020. Te drużyny rozegrały 3 mecze między sobą w terminach: 13, 20 i 23 września. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy dołączają do pozostałych czterech już zakwalifikowanych do ćwierćfinału. Gospadarzami meczów ćwierćfinałowych są drużyny najwyżej sklasyfikowane po pierwszej rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021. Zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych zagrają w półfinałach[1].

Półfinały i finał rozegrane zostaną w dniach 30-31 stycznia 2021 roku w Unipol Arena w Casalecchio di Reno[2].

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Serie A1
Rk Zespół Osiągnięcie
1 Cucine Lube Civitanova zwycięzca
2 Sir Safety Conad Perugia finał
3 Itas Trentino półfinał
4 Leo Shoes Modena półfinał
5 Vero Volley Monza ćwierćfinał
6 Allianz Milano ćwierćfinał
7 Consar Rawenna ćwierćfinał
8 Kioene Padwa ćwierćfinał
9 Top Volley Cisterna faza grupowa
10 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia faza grupowa
11 NBV Werona faza grupowa
12 Gas Sales Bluenergy Piacenza faza grupowa

Wyniki spotkań[3][edytuj | edytuj kod]

Drabinka[4][edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
  1  Cucine Lube Civitanova 3  
8  Kioene Padwa 0  
  1  Cucine Lube Civitanova 3  
  4  Leo Shoes Modena 0  
4  Leo Shoes Modena 3
  5  Vero Volley Monza 0  
    1  Cucine Lube Civitanova 3
  2  Sir Safety Conad Perugia 1
  2  Sir Safety Conad Perugia 3  
7  Consar Rawenna 1  
  2  Sir Safety Conad Perugia 3
  3  Itas Trentino 0  
3  Itas Trentino 3
  6  Allianz Milano 0  

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do ćwierćfinału

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Vero Volley Monza 7 3 3 0 9 4 2.25 302 251 1.2
2 Allianz Milano 7 3 2 1 8 4 2 273 245 1.11
3 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3 3 1 2 4 6 0.67 209 239 0.87
4 NBV Werona 1 3 0 3 2 9 0.22 216 265 0.82

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki spotkań

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Kioene Padwa 7 3 3 0 9 5 1.8 321 304 1.06
2 Consar Rawenna 7 3 2 1 8 3 2.67 258 236 1.09
3 Top Volley Cisterna 4 3 1 2 5 7 0.71 267 271 0.99
4 Gas Sales Bluenergy Piacenza 0 3 0 3 2 9 0.22 240 275 0.87

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki spotkań

Ćwierćfinały[5][edytuj | edytuj kod]

Półfinały[6][edytuj | edytuj kod]

Finał[7][edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]