Puchar Wysp Owczych w piłce nożnej (2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Drużyny, które wezmą udział w rundzie eliminacyjnej i w finałach.
Drużyny, które wezmą udział w rundzie wstępnej.

W roku 2010 odbyła się 55. edycja Pucharu Wysp Owczych (far. Løgmanssteypið), imprezy piłkarskiej organizowanej na tym archipelagu od 1955 roku. Rozgrywki te składały się z kilku etapów:

  • Runda wstępna (brało udział sześć drużyn, w tym trzy z niższej ligi niż druga w sezonie 2010),
  • Runda eliminacyjna (brało udział szesnaście drużyn, w tym trzy awansowane z rundy wstępnej),
  • Ćwierćfinał (brało udział osiem zwycięskich drużyn z poprzedniej rundy),
  • Półfinały (brało udział cztery zwycięskie drużyny z poprzedniej rundy, są to tzw. dwumecze),
  • Finał

Przebieg[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

W rundzie wstępnej wzięły udział następujące drużyny: FC Hoyvík (1.deild), Skála ÍF (2.deild), MB Miðvágur (2.deild), FF Giza (3.deild), Undrið FF (3.deild), Royn Hvalba (3.deild). Całość odbyła się 20 marca 2010, na stadionach w: Miðvágur, Argir oraz Hvalba[1].

20 marca 2010 Royn Hvalba
1:2
1:1
FC Hoyvík
Gol 10' Gol 56' Jørgin Meitilberg
Á Skørðunum, Hvalba

Sędzia: Sólfinn Gudmundson
20 marca 2010
15:00
MB Miðvágur 0:2
0:2
Skála ÍF
Við Kirkju, Miðvágur

Sędzia: Kim Poulsen
20 marca 2010
17:00
FF Giza
1:2
1:2
Undrið FF
Vika Stadium, Argir
Widzów: 250
Sędzia: Pætur Albinus

Runda eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

W rundzie eliminacyjnej wzięło udział szesnaście zespołów. Były to kluby pierwszoligowe: AB Argir, B36 Tórshavn, B68 Toftir, B71 Sandoy, EB/Streymur, FC Suðuroy, HB Tórshavn, ÍF Fuglafjørður, NSÍ Runavík i Víkingur Gøta, drugoligowe: 07 Vestur, FC Hoyvík, KÍ Klaksvík i TB Tvøroyri, trzecioligowy Skála ÍF oraz czwartoligowy Undrið FF. Mecze odbyły się na stadionach w: Argir, Fuglafjørður, Hoyvík, Sandur, Streymnes, Toftir, Tórshavn oraz Vágur[2].

27 marca 2010
13:00
FC Hoyvík
2:0
1:0
TB Tvøroyri Gundadalur, Tórshavn
Widzów: 20
Sędzia: Jóhan P. Michels
27 marca 2010
14:00
Undrið FF 0:1
0:0
ÍF Fuglafjørður
Fløtugerði, Fuglafjørður[3]

Sędzia: Alex Troleis
27 marca 2010
15:00
HB Tórshavn 0:1
0:0
B36 Tórshavn
Gundadalur, Tórshavn
Widzów: 700
Sędzia: Petur Reinert
27 marca 2010
15:00
B71 Sandoy
2:4 (dogr.)
0:1
Víkingur Gøta
Gol 40' Atli Gregersen
Gol 78' Gol 100' Gol 105' Súni Olsen
Inni í Dal, Sandur
Widzów: 70
Sędzia: Eiler Rasmusen
27 marca 2010
15:00
B68 Toftir
3:0
0:0
07 Vestur Svangaskarð, Toftir

Sędzia: Dagfinn Olsen
27 marca 2010
15:30
EB/Streymur
1:0 (dogr.)
0:0
NSÍ Runavík Við Márgáir, Streymnes

Sędzia: Páll Augustinisen
27 marca 2010
17:00
AB Argir
Evrard Blé Gol 52' Gol 112'
Kenneth Jacobsen Gol 125'
3:1 (dogr.)
0:0
KÍ Klaksvík
Vika Stadium, Argir
Widzów: 250
Sędzia: Ransin Djurhuus
21 kwietnia 2010[4]
19:00
FC Suðuroy
6:1
3:0
Skála ÍF
Vesturi á Eidinum, Vágur
Widzów: 100
Sędzia: Lars Müller

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

25 kwietnia 2010
14:45
FC Suðuroy
1:4
1:1
EB/Streymur
Vesturi á Eidinum, Vágur
Widzów: 400
Sędzia: Ransin Djurhuus
25 kwietnia 2010
15:00
Víkingur Gøta
1:1
k. 4:3
1:0
AB Argir
Serpugerði, Norðragøta
Widzów: 500
Sędzia: Rúni Gaardbo
    Rzuty karne  
Súni Olsen Karny–gol
Sølvi Vatnhamar Karny–gol
Sam Jacobsen Karny–gol
Atli Gregersen Karny–gol
Finnur Justinussen Pudło
Pudło Gunnar Haraldsen
Karny–gol Nikolaj Eriksen
Karny–gol Mortan úr Hørg
Karny–gol Evrard Blé
Pudło Stig-Roar Søbstad
25 kwietnia 2010
15:00
ÍF Fuglafjørður
3:2
0:1
B68 Toftir
Fløtugerði, Fuglafjørður

Sędzia: Dagfinn Olsen
25 kwietnia 2010
17:00
FC Hoyvík
1:7
0:4
B36 Tórshavn
Gundadalur, Tórshavn
Widzów: 300
Sędzia: Alex Troleis

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze półfinały:

20 maja 2010
18:30
ÍF Fuglafjørður
1:2
1:2
Víkingur Gøta
Fløtugerði, Fuglafjørður
Widzów: 503
Sędzia: Eiler Rasmussen
20 maja 2010
18:30
B36 Tórshavn
2:1
0:1
EB/Streymur
Gundadalur, Tórshavn
Widzów: 1000
Sędzia: Rúni Gaardbo

Drugie półfinały:

8 czerwca 2010[5]
18:30
Víkingur Gøta 0:3
0:1
ÍF Fuglafjørður
Serpugerði, Norðragøta
Widzów: 500
Sędzia: Lars Müller
8 czerwca 2010[5]
19:00
EB/Streymur
2:0
0:0
B36 Tórshavn Við Margáir, Streymnes
Widzów: 1000
Sędzia: Petur Reinert

Finał[edytuj | edytuj kod]

W finale zagrały przeciwko sobą drużyny EB/Streymur oraz ÍF Fuglafjørður. Zdobywcą Pucharu został pierwszy z nich, przez co uzyskał prawo do gry w drugiej rundzie Ligi Europy 2011/12.

6 sierpnia 2010
18:00
EB/Streymur
1:0
1:0
ÍF Fuglafjørður Injector Arena, Klaksvík
Widzów: 2544
Sędzia: Ransin Djurhuus

Strzelcy[edytuj | edytuj kod]

Najlepszymi strzelcami w turnieju zostali:

Miejsce Kraj Zawodnik Klub Bramki
1 Wyspy Owcze Súni Olsen Víkingur Gøta 6
2 Wybrzeże Kości Słoniowej Evrard Blé AB Argir 3
2 Wyspy Owcze Arnbjørn Hansen EB/Streymur 3
2 Wyspy Owcze Jørgin Meitilberg FC Hoyvík 3
5 Wyspy Owcze Sorin Anghel EB/Streymur 2
5 Wyspy Owcze Jákup á Borg B36 Tórshavn 2
5 Wyspy Owcze Øssur Dalbúð ÍF Fuglafjørður 2
5 Wyspy Owcze Hjalgrím Elttør B36 Tórshavn 2
5 Senegal Ndende Adama Gueye B68 Toftir 2
5 Wyspy Owcze Atli Gregersen Víkingur Gøta 2
5 Wyspy Owcze Bárður Olsen B36 Tórshavn 2
5 Wyspy Owcze Jón Krosslá Poulsen FC Suðuroy 2
...

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Dómarayvirlit 2 – 2010 – Kappingin um Løgmanssteypið 2010 (far.). 2010-03-16. [dostęp 2010-03-17].
  2. Dómarayvirlit 3 – 2010 – Kappingin um Løgmanssteypið 2010 (far.). 2010-03-16. [dostęp 2010-03-23].
  3. Pomimo tego, że to klub z Tórshavn miał być gospodarzem mecz został rozegrany w Fuglafjørður.
  4. Przesunięty z powodu silnego wiatru.
  5. a b Mecze drugich półfinałów zostały przesunięte z 2 czerwca, z powodu towarzyskiego meczu reprezentacji Wysp Owczych z Luksemburgiem.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]