Puchar Wysp Owczych w piłce nożnej (2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Wysp Owczych 2017
Løgmanssteypið 2017
2016 2018
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Dania
Terytorium zależne  Wyspy Owcze
Termin 1 kwietnia
26 sierpnia 2017
Liczba zespołów 16
Liczba meczów 17
Bramki 73 (4,29 na mecz)
Mistrz Pucharu Wysp Owczych NSÍ Runavík
Król strzelców Daniel Pedersen (7)
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 05.09.2017

Puchar Wysp Owczych w piłce nożnej mężczyzn 2017 (far. Løgmanssteypið) – 63. edycja rozgrywek mających na celu wyłonienie zdobywcy Pucharu Wysp Owczych. Tytuł bronił klub KÍ Klaksvík, a nowym zwycięzcą został NSÍ Runavík. Uzyskał on prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA sezonu 2018/2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Pucharze Wysp Owczych 2017

W Pucharze Wysp Owczych wzięły udział drużyny ze wszystkich poziomów ligowych na archipelagu[1]. Zespoły z 2. deild oraz 3. deild musiały wziąć udział w fazie wstępnej, podczas gdy pozostałe kluby zaczęły od rundy eliminacyjnej.

Grający od rundy eliminacyjnej Grający od rundy wstępnej
Effodeildin 2017
10 drużyn
1. deild 2017
3 drużyny
2. deild 2017
1 drużyna
3. deild 2017
2 drużyny

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Data pierwszego meczu Data drugiego meczu Uwagi
Runda eliminacyjna 1 i 2 kwietnia 2017 nie rozgrywa się Udział rozpoczną drużyny ze wszystkich poziomów ligowych
Ćwierćfinał 13 kwietnia 2017
Półfinał 10 maja 2017 25 maja 2017
Finał 26 sierpnia 2017 nie rozgrywa się

Runda eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
1 kwietnia 2017
B36 Tórshavn 6:0 B71 Sandoy
Undrið FF 0:4 KÍ Klaksvík
2 kwietnia 2017
AB Argir 0:1 TB/FC Suðuroy/Royn
B68 Toftir 1:6 Víkingur Gøta
EB/Streymur 1:1 (k. 7:6) Skála ÍF
HB Tórshavn 18:0 MB Miðvágur
07 Vestur 0:4 NSÍ Runavík
ÍF Fuglafjørður 4:1 FF Giza/FC Hoyvík

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
13.04.2017 - Tórshavn        
 B36 Tórshavn  1
10.05./25.05.2017 - Tórshavn/Tórshavn
 Víkingur Gøta  0  
 B36 Tórshavn  1/3/4
13.04.2017 - Tórshavn
   HB Tórshavn  1/2/3  
 HB Tórshavn  2
26.08.2017 - Tórshavn
 EB/Streymur  1  
 B36 Tórshavn  0
13.04.2017 - Fuglafjørður
   NSÍ Runavík  1
 ÍF Fuglafjørður  0
10.05./25.05.2017 - Klaksvík/Runavík
 KÍ Klaksvík  2  
 KÍ Klaksvík  2/0/2
13.04.2017 - Runavík
   NSÍ Runavík  2/3/5  
 NSÍ Runavík  3
 TB/FC Suðuroy/Royn  2  


Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
13 kwietnia 2017
NSÍ Runavík 3:2 pd. TB/FC Suðuroy/Royn
B36 Tórshavn 1:0 Víkingur Gøta
ÍF Fuglafjørður 0:2 KÍ Klaksvík
HB Tórshavn 2:1 EB/Streymur

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
B36 Tórshavn 4 – 3 HB Tórshavn 1:1 3:2
KÍ Klaksvík 2 – 5 NSÍ Runavík 2:2 0:3
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

26 sierpnia 2017
19:45 WEST
B36 Tórshavn 0:1
(0:1)
NSÍ Runavík Tórsvøllur, Thorshavn  
Raport Gol 36' Einar Tróndargjógv Widzów: 3578
Sędzia: Wyspy Owcze Petur Reinert (Víkingur Gøta)
kartki:
Eli Nielsen Żółta kartka w 82. minucie 82'
Łukasz Cieślewicz Żółta kartka w 90. minucie 90'
kartki:
Żółta kartka w 25. minucieDruga żółta kartka w 90. minucieCzerwona kartka w 90. minucie 25', 90' Karl Løkin
Żółta kartka w 43. minucie 43' Pól Jóhannus Justinussen
Żółta kartka w 90. minucie 90' Petur Knudsen
BR 21 Wyspy Owcze Rói Hentze
OB 5 Wyspy Owcze Odmar Færø (C)
OB 7 Wyspy Owcze Alex Mellemgaard Zejście w 74. minucie 74'
PO 2 Wyspy Owcze Andrias Eriksen
PO 6 Wyspy Owcze Eli Nielsen
PO 8 Wyspy Owcze Patrik Johannesen
PO 10 Wyspy Owcze Róaldur Jakobsen
PO 20 Wyspy Owcze Høgni Eysturoy
NA 11 Polska Łukasz Cieślewicz
NA 14 Wyspy Owcze Meinhard Olsen
NA 28 Wyspy Owcze Christian Mouritsen Zejście w 57. minucie 57'
Rezerwowi:
BR 1 Wyspy Owcze Jákup Højgaard
OB 13 Wyspy Owcze Gestur Dam
OB 16 Wyspy Owcze Bjarni Petersen
OB 19 Wyspy Owcze Erlendur Magnusson
PO 9 Wyspy Owcze Hannes Agnarsson Wejście w 74. minucie 74'
PO 24 Wyspy Owcze Magnus Jacobsen
NA 18 Wyspy Owcze Benjamin Heinesen Wejście w 57. minucie 57'
NA 17 Wyspy Owcze Niels Pauli Danielsen Wejście w 116. minucie 116'
Trener:
Wyspy Owcze Jákup á Borg
BR 1 Wyspy Owcze Símun Rógvi Hansen
OB 2 Wyspy Owcze Per Langgaard
OB 4 Wyspy Owcze Jens Joensen
OB 12 Wyspy Owcze Einar Tróndargjógv
OB 37 Wyspy Owcze Jan Ellingsgaard
PO 6 Wyspy Owcze Karl Løkin
PO 13 Wyspy Owcze Pól Jóhannus Justinussen
PO 16 Wyspy Owcze Petur Knudsen
PO 17 Wyspy Owcze Jann Benjaminsen Zejście w 74. minucie 74'
PO 24 Wyspy Owcze Betuel Hansen
NA 10 Wyspy Owcze Klæmint Olsen (C)
Rezerwowi:
BR 29 Wyspy Owcze Karstin Hansen
PO 8 Wyspy Owcze Haraldur Højgaard
PO 9 Wyspy Owcze Jonleif Højgaard Wejście w 74. minucie 74'
PO 14 Wyspy Owcze Bogi Løkin
PO 20 Wyspy Owcze Mórits Heini Mortensen
NA 7 Wyspy Owcze Christian Høgni Jacobsen
NA 21 Wyspy Owcze Andri Benjaminsen
Trener:
Dania Anders Gerber
Zdobywca
Pucharu Wysp Owczych 2017
NSÍ Runavík
3. tytuł

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Løgmanssteypið (far.). FaroeSoccer.com. [dostęp 2017-03-09].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]