Puchar Wysp Owczych w piłce nożnej (2019)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Wysp Owczych 2019
Løgmanssteypið 2019
2018 2020
Szczegóły rozgrywek
Termin 30 marca
21 września 2019
Liczba zespołów 17
Liczba meczów 18
Najwięcej kibiców 2962 na meczu
VÍKHB
(21.09.2019)
Najmniej kibiców 100 na meczu
B71ÍF
UFF
(10.04.2019)
Najwięcej bramek 4 Gol  Jonn Johannessen
w meczu UFF
(10.04.2019)

oraz Patrik Johannesen
w meczu UFF
(10.04.2019)
Bramki 77 (4,28 na mecz)
Mistrz Pucharu Wysp Owczych HB Tórshavn
Król strzelców 4 graczy (4)
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 23.09.2019

Puchar Wysp Owczych w piłce nożnej mężczyzn 2019 (far. Løgmanssteypið) – 65. edycja rozgrywek mających na celu wyłonienie zdobywcy Pucharu Wysp Owczych. Tytułu broni klub B36 Tórshavn. Zwycięzca uzyska prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA sezonu 2020/2021.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Pucharze Wysp Owczych 2019

W Pucharze Wysp Owczych biorą udział drużyny ze wszystkich poziomów ligowych na archipelagu[1]. Wszystkie zespoły, poza FC Hoyvík i Royn Hvalba, rozpoczęły grę od pierwszej rundy eliminacyjnej. Dwa wymienione zaczęły od rundy wstępnej.

Grający od rundy eliminacyjnej Grający od rundy wstępnej
Betrideildin 2019
10 drużyn
1. deild 2019
3 drużyny
2. deild 2019
3 drużyny
3. deild 2019
1 drużyna

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Data pierwszego meczu Data drugiego meczu Uwagi
Runda wstępna 30 marca 2019 nie rozgrywa się Udział rozpoczęły drużyny FC Hoyvík i Royn Hvalba
Runda eliminacyjna 10 kwietnia 2019 Udział rozpoczęły pozostałe drużyny ze wszystkich poziomów ligowych
Ćwierćfinał 22 kwietnia 2019
Półfinał 8 i 9 maja 2019 22 i 23 maja 2019
Finał 21 września 2018 nie rozgrywa się

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
30 marca 2019
Royn Hvalba 2:1 FC Hoyvík

Runda eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
10 kwietnia 2019
Royn Hvalba 0:4 B68 Toftir
HB Tórshavn 2:1 NSÍ Runavík
Skála ÍF 1:0 AB Argir
Undrið FF 1:13 KÍ Klaksvík
TB Tvøroyri 2:1 FC Suðuroy
B71 Sandoy 1:0 ÍF Fuglafjørður
B36 Tórshavn 4:0 07 Vestur
EB/Streymur 2:6 Víkingur Gøta

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
22 kwietnia 2019
B36 Tórshavn 3:4 pd. KÍ Klaksvík
Víkingur Gøta 10:0 B68 Toftir
Skála ÍF 5:1 TB Tvøroyri
HB Tórshavn 4:0 B71 Sandoy

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
HB Tórshavn 2 – 1 KÍ Klaksvík 1:1 1:0
Skála ÍF 1 – 1 (b. wyj.) Víkingur Gøta 1:1 0:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

21 września 2019
19:45 WEST
Víkingur Gøta
1:3
(0:1)
HB Tórshavn
Tórsvøllur, Tórshavn
Widzów: 2962
Sędzia: Dagfinn Forná
(NSÍ Runavík)
kartki:
Vukašin Tomić Żółta kartka w 45. minucie 45'
Gunnar Vatnhamar Żółta kartka w 78. minucie 78'
Atli Gregersen Żółta kartka w 89. minucie 89'
kartki:
Żółta kartka w 61. minucie 61' René Joensen
BR 1 Wyspy Owcze Elias Rasmussen
OB 3 Wyspy Owcze Hanus Jacobsen
OB 4 Wyspy Owcze Atli Gregersen (C)
OB 24 Wyspy Owcze Gunnar Vatnhamar
OB 18 Serbia Vukašin Tomić
PO 6 Wyspy Owcze Bogi Petersen Zejście w 59. minucie 59'
PO 8 Wyspy Owcze Heðin Hansen
PO 10 Wyspy Owcze Sølvi Vatnhamar
PO 18 Wyspy Owcze Arnbjørn Svensson Zejście w 59. minucie 59'
NA 2 Wyspy Owcze Andreas Olsen
NA 30 Nigeria Adeshina Lawal
Rezerwowi:
BR 25 Wyspy Owcze Bárður á Reynatrøð
OB 22 Wyspy Owcze Noah Mneney
OB 28 Wyspy Owcze Bergur Gregersen
PO 15 Wyspy Owcze Jákup Olsen
PO 5 Wyspy Owcze Elias Lervig Wejście w 59. minucie 59'
PO 20 Wyspy Owcze Dion Splidt
NA 9 Serbia Filip Djordjević Wejście w 59. minucie 59'
Trener:
Wyspy Owcze Sámal Erik Hentze
BR 1 Wyspy Owcze Teitur Gestsson
OB 5 Islandia Binni Hlöðversson
OB 6 Wyspy Owcze Daniel Johansen
OB 10 Wyspy Owcze René Joensen
OB 17 Wyspy Owcze Bartal Wardum Zejście w 83. minucie 83'
OB 24 Dania Lasse Andersen
PO 2 Wyspy Owcze Magnus Egilsson Zejście w 68. minucie 68'
PO 7 Wyspy Owcze Adrian Justinussen
PO 8 Wyspy Owcze Dan í Soylu
NA 18 Wyspy Owcze Símun Samuelsen
NA 23 Wyspy Owcze Ari Olsen Zejście w 90. minucie 90'
Rezerwowi:
BR 25 Wyspy Owcze Bjarti Mørk
OB 3 Wyspy Owcze Jógvan Rói Davidsen Wejście w 83. minucie 83'
PO 14 Norwegia Andreas Breimyr
PO 26 Wyspy Owcze Símun Sólheim
NA 4 Dania Sebastian Pingel Wejście w 68. minucie 68'
NA 11 Wyspy Owcze Pætur Petersen Wejście w 90. minucie 90'
Trener:
Islandia Heimir Guðjónsson
Zdobywca
Pucharu Wysp Owczych 2018
HB Tórshavn
27. tytuł

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Løgmanssteypið (far.). FaroeSoccer.com. [dostęp 2019-04-02].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]