Qatar ExxonMobil Open 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Qatar ExxonMobil Open 2020
Miejsce  Katar
Doha
Obiekt Khalifa Tennis Complex
Nawierzchnia Twarda
Data 06–11.01.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 1 465 260 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Karim al-Alami
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Andriej Rublow
Gra podwójna
Indie Rohan Bopanna
Holandia Wesley Koolhof
2019 2021
Strona internetowa

Qatar ExxonMobil Open 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2020 z cyklu Qatar Open rozgrywany w dniach 6–11 stycznia 2020 roku w Dosze na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 1 465 260 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Stan Wawrinka 16 półfinał
02Rosja Andriej Rublow 23 zwycięstwo
03Francja Jo-Wilfried Tsonga 29 1. runda
04Kanada Milos Raonic 31 2. runda
05Serbia Laslo Đere 38 2. runda
06Serbia Filip Krajinović 40 2. runda
07Francja Adrian Mannarino 43 1. runda
08Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 47 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 6  
 Słowenia Aljaž Bedene 3 4  
  1  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 5 3  
  Q  Francja Corentin Moutet 3 7 6  
Q  Francja Corentin Moutet 6 4 6
   Hiszpania Fernando Verdasco 4 6 4  
    Q  Francja Corentin Moutet 2 63
  2  Rosja Andriej Rublow 6 7
  Q  Węgry Márton Fucsovics 2 0  
 Serbia Miomir Kecmanović 6 6  
 Serbia Miomir Kecmanović 3 1
  2  Rosja Andriej Rublow 6 6  
 Francja Pierre-Hugues Herbert 4 3
  2  Rosja Andriej Rublow 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 6  
Q  Francja Grégoire Barrère 3 6 3      Francja Jérémy Chardy 3 4  
 Francja Jérémy Chardy 6 3 6       1  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 6
Q  Szwecja Mikael Ymer 6 4 3        Słowenia Aljaž Bedene 3 4
 Słowenia Aljaž Bedene 3 6 6      Słowenia Aljaž Bedene 6 7
 Kazachstan Aleksandr Bublik 6 6      Kazachstan Aleksandr Bublik 3 5  
7  Francja Adrian Mannarino 3 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Kanada Milos Raonic 64 64  
Q  Francja Corentin Moutet 7 6     Q  Francja Corentin Moutet 7 7  
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 63 4       Q  Francja Corentin Moutet 6 4 6
 Hiszpania Fernando Verdasco 6 6        Hiszpania Fernando Verdasco 4 6 4
 Hiszpania Pablo Andújar 4 3      Hiszpania Fernando Verdasco 7 4 6
 Wielka Brytania Kyle Edmund 6 3 3     6  Serbia Filip Krajinović 5 6 0  
6  Serbia Filip Krajinović 4 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 4 6 4  
Q  Węgry Márton Fucsovics 6 4 6     Q  Węgry Márton Fucsovics 6 6  
WC  Turcja Cem İlkel 6 4 6     WC  Turcja Cem İlkel 1 4  
 Litwa Ričardas Berankis 2 6 2       Q  Węgry Márton Fucsovics 2 0
 Serbia Miomir Kecmanović 6 6        Serbia Miomir Kecmanović 6 6
 Australia Jordan Thompson 4 2      Serbia Miomir Kecmanović 7 6
    3  Francja Jo-Wilfried Tsonga 69 1  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Serbia Laslo Đere 6 3 6  
 Włochy Lorenzo Sonego 1 6 2     5  Serbia Laslo Đere 1 3  
WC  Włochy Marco Cecchinato 3 4      Francja Pierre-Hugues Herbert 6 6  
 Francja Pierre-Hugues Herbert 6 6        Francja Pierre-Hugues Herbert 4 3
WC  Tunezja Malik al-Dżaziri 0 3       2  Rosja Andriej Rublow 6 6
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6      Kazachstan Michaił Kukuszkin 4 2
    2  Rosja Andriej Rublow 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 227 930 250
Finalista 126 160 150
Półfinalista 71 030 90
Ćwierćfinalista 40 425 45
2. runda 23 190 20
1. runda 13 560 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Chorwacja Mate Pavić
Brazylia Bruno Soares
39 ćwierćfinał
02Finlandia Henri Kontinen
Chorwacja Franko Škugor
52 półfinał
03Indie Rohan Bopanna
Holandia Wesley Koolhof
52 zwycięstwo
04Francja Jérémy Chardy
Francja Fabrice Martin
59 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 6  
Alt  Białoruś Jahor Hierasimau
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
2 4     1  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 2 7  
 Dania Frederik Nielsen
 Niemcy Tim Pütz
7 65 11      Dania Frederik Nielsen
 Niemcy Tim Pütz
4 6 10  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
610 7 9        Dania Frederik Nielsen
 Niemcy Tim Pütz
6 2 4  
4  Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
7 6        Wielka Brytania Luke Bambridge
 Meksyk Santiago González
2 6 10  
 Indie Divij Sharan
 Nowa Zelandia Artem Sitak
64 2     4  Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
3 67
 Litwa Ričardas Berankis
 Kanada Milos Raonic
7 65 5      Wielka Brytania Luke Bambridge
 Meksyk Santiago González
6 7  
 Wielka Brytania Luke Bambridge
 Meksyk Santiago González
5 7 10        Wielka Brytania Luke Bambridge
 Meksyk Santiago González
6 2 6
 Kazachstan Aleksandr Bublik
 Rosja Andriej Rublow
3 66       3  Indie Rohan Bopanna
 Holandia Wesley Koolhof
3 6 10
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
 Szwajcaria Stan Wawrinka
6 7      Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
 Szwajcaria Stan Wawrinka
3 4  
 Włochy Marco Cecchinato
 Włochy Lorenzo Sonego
3 2     3  Indie Rohan Bopanna
 Holandia Wesley Koolhof
6 6  
3  Indie Rohan Bopanna
 Holandia Wesley Koolhof
6 6       3  Indie Rohan Bopanna
 Holandia Wesley Koolhof
7 6
 Słowenia Aljaž Bedene
 Serbia Laslo Đere
7 4 5       2  Finlandia Henri Kontinen
 Chorwacja Franko Škugor
5 2  
 Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
62 6 10      Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 4 11
WC  Tunezja Malik al-Dżaziri
 Katar Rashed Nawaf
3 1     2  Finlandia Henri Kontinen
 Chorwacja Franko Škugor
62 6 13  
2  Finlandia Henri Kontinen
 Chorwacja Franko Škugor
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 76 870 250
Finaliści 39 400 150
Półfinaliści 21 350 90
Ćwierćfinaliści 12 220 45
1. runda 7150 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]