Qatar Total Open 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Qatar Total Open 2008
ilustracja
Miejsce  Katar
Doha
Obiekt Khalifa International Tennis and Squash Complex
Nawierzchnia Twarda
Data 16–24.02.2008
WTA Tour
Kategoria I
Pula nagród 2 500 000 $
Drabinka 56S/32Q/28D
Dyrektor Ayman Azmi Galal
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Marija Szarapowa
Gra podwójna
Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
2007 2011
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Qatar Total Open 2008 odbył się w dniach 16–24 lutego w stolicy Kataru, Dosze na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 2 500 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Serbia Ana Ivanović 2
2 Rosja Swietłana Kuzniecowa 3
3 Serbia Jelena Janković 4
4 Rosja Marija Szarapowa 5
5 Rosja Anna Czakwetadze 6
6 Stany Zjednoczone Venus Williams 7
7 Słowacja Daniela Hantuchová 8
8 Francja Marion Bartoli 9
Numer
Tenisistka
Ranking
9 Szwajcaria Patty Schnyder 13
10 Rosja Nadieżda Pietrowa 14
11 Rosja Dinara Safina 15
12 Izrael Szachar Pe’er 17
13 Węgry Ágnes Szávay 18
14 Francja Amélie Mauresmo 19
15 Austria Sybille Bammer 20
16 Polska Agnieszka Radwańska 21
17 Włochy Francesca Schiavone 23

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  16  Polska Agnieszka Radwańska 6 6 6  
   Słowacja Dominika Cibulková 4 7 4  
  16  Polska Agnieszka Radwańska 4 3  
  4  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
4  Rosja Marija Szarapowa 6 6
     Dania Caroline Wozniacki 0 1  
    4  Rosja Marija Szarapowa 6 2 6
     Rosja Wiera Zwonariowa 1 6 0
     Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
3  Serbia Jelena Janković 3 4  
   Chińska Republika Ludowa Li Na 6 3 3
     Rosja Wiera Zwonariowa 3 6 6  
   Rosja Wiera Zwonariowa 2 6 6
  15  Austria Sybille Bammer 6 2 0  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
1  Serbia Ana Ivanović  
   Wolny los     1  Serbia Ana Ivanović 6 6  
   Białoruś Wolha Hawarcowa 4 7 4      Białoruś Wolha Hawarcowa 3 1  
   Indie Sania Mirza 6 6 2k       1  Serbia Ana Ivanović w  
   Włochy Tathiana Garbin 6 7       16  Polska Agnieszka Radwańska    
Q  Polska Urszula Radwańska 2 5        Włochy Tathiana Garbin 3 3
   Japonia Akiko Morigami 5 0   16  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
16  Polska Agnieszka Radwańska 7 6       16  Polska Agnieszka Radwańska 6 6 6
9  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6          Słowacja Dominika Cibulková 4 7 4
   Austria Tamira Paszek 4 0     9  Szwajcaria Patty Schnyder 3 4  
   Czechy Lucie Šafářová 4 3      Słowacja Dominika Cibulková 6 6  
   Słowacja Dominika Cibulková 6 6          Słowacja Dominika Cibulková 6 6
   Włochy Karin Knapp 6 6       6  Stany Zjednoczone Venus Williams 3 3  
WC  Niemcy Julia Görges 1 4        Włochy Karin Knapp 2 3
   Wolny los   6  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6  
6  Stany Zjednoczone Venus Williams  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
4  Rosja Marija Szarapowa  
   Wolny los     4  Rosja Marija Szarapowa 6 4 6  
Q  Rosja Galina Woskobojewa 6 7   Q  Rosja Galina Woskobojewa 4 6 1  
   Grecja Eleni Daniilidu 1 6       4  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
WC  Niemcy Angelique Kerber 6 4       Q  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 2 2  
Q  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 7 6     Q  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 7 7
WC  Niemcy Sabine Lisicki 6 3   14  Francja Amélie Mauresmo 6 6  
14  Francja Amélie Mauresmo 7 6       4  Rosja Marija Szarapowa 6 6
10  Rosja Nadieżda Pietrowa 2 2 k          Dania Caroline Wozniacki 0 1
   Hiszpania A. Medina Garrigues 6 1          Hiszpania A. Medina Garrigues 2 7 6  
   Rosja Marija Kirilenko 6 5 6      Rosja Marija Kirilenko 6 5 1  
LL  Rosja Jekatierina Makarowa [2] 3 7 0          Hiszpania A. Medina Garrigues 6 6 3
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 2 3          Dania Caroline Wozniacki 3 7 6  
   Dania Caroline Wozniacki 3 6 6        Dania Caroline Wozniacki 6 6
   Wolny los   8  Francja Marion Bartoli 2 3  
8  Francja Marion Bartoli  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
5  Rosja Anna Czakwetadze  
   Wolny los     5  Rosja Anna Czakwetadze 6 4  
   Chińska Republika Ludowa Li Na 6 0 6      Chińska Republika Ludowa Li Na 7 6  
   Rosja Jelena Lichowcewa 1 6 4          Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
Q  Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian 7 6 3       12  Izrael Szachar Pe’er 1 3  
   Francja Virginie Razzano 6 7 6        Francja Virginie Razzano 1 3
LL  Słowenia Andreja Klepač [3] 3 4   12  Izrael Szachar Pe’er 6 7  
12  Izrael Szachar Pe’er 6 6          Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6
13  Węgry Ágnes Szávay 6 0       3  Serbia Jelena Janković 3 4
   Japonia Ai Sugiyama 7 6        Japonia Ai Sugiyama 4 6 6  
Q  Japonia Ayumi Morita 6 6   Q  Japonia Ayumi Morita 6 4 0  
   Rosja Jelena Wiesnina 3 4          Japonia Ai Sugiyama 1 2
Q  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 4 6 1       3  Serbia Jelena Janković 6 6  
Q  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 4 6     Q  Rosja Jarosława Szwiedowa 1 6 3
   Wolny los   3  Serbia Jelena Janković 6 3 6  
3  Serbia Jelena Janković  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
17  Włochy Francesca Schiavone  
   Wolny los     17  Włochy Francesca Schiavone 6 3 4  
   Rosja Wiera Zwonariowa 6 6      Rosja Wiera Zwonariowa 2 6 6  
   Rosja Anastasija Rodionowa 0 3          Rosja Wiera Zwonariowa 7 6  
   Rosja Wiera Duszewina 2 6 2       11  Rosja Dinara Safina 5 3  
   Chińska Republika Ludowa Yan Zi 6 4 6        Chińska Republika Ludowa Yan Zi 2 1
   Słowenia Katarina Srebotnik 2 4   11  Rosja Dinara Safina 6 6  
11  Rosja Dinara Safina 6 6          Rosja Wiera Zwonariowa 2 6 6
15  Austria Sybille Bammer 6 6       15  Austria Sybille Bammer 6 2 0
   Japonia Aiko Nakamura 1 3     15  Austria Sybille Bammer 3 7 6  
LL  Stany Zjednoczone Julie Ditty [4] 1 4   Q  Rumunia Monica Niculescu 6 5 4  
Q  Rumunia Monica Niculescu 6 6       15  Austria Sybille Bammer 6 7
   Francja Nathalie Dechy 1 6 6       2  Rosja Swietłana Kuzniecowa 3 6  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 4 1        Francja Nathalie Dechy 5 5
   Wolny los   2  Rosja Swietłana Kuzniecowa 7 7  
2  Rosja Swietłana Kuzniecowa  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 414 000 $ 430
Finalistka 211 000 $ 300
Półfinalistka 107 500 $ 195
Ćwierćfinalistka 54 780 $ 110
3 runda 27 900 $ 60
2 runda 14 220 $ 35
1 runda 7 245 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Liezel Huber
2 Słowenia Katarina Srebotnik
Japonia Ai Sugiyama
3 Czechy Květa Peschke
Australia Rennae Stubbs
4 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
Numer Tenisistki
5 Francja Nathalie Dechy
Rosja Dinara Safina
6 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Rosja Virginia Ruano Pascual
8 Włochy Tathiana Garbin
Izrael Szachar Pe’er

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6 10  
7  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
2 7 2  
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
7 6  
  WC  Czechy Lucie Šafářová
 Rosja Wiera Zwonariowa
5 2  
4  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 4 6
  WC  Czechy Lucie Šafářová
 Rosja Wiera Zwonariowa
4 6 10  
    1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
1 7 7
  3  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
6 5 10
     Słowacja Janette Husárová
 Polska Agnieszka Radwańska
6 1  
3  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
7 6  
3  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
6 6
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
2 0  
   Japonia Ayumi Morita
 Rumunia Monica Niculescu
3 2
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
 
   Wolny los
 
 
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
5 6 10  
     Rosja Jarosława Szwiedowa
 Czechy Vladimíra Uhlířová
7 4 3  
WC  Niemcy Vanessa Henke
 Niemcy Kathrin Wörle
6 2
     Rosja Jarosława Szwiedowa
 Czechy Vladimíra Uhlířová
7 6  
    1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6 10
  7  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
2 7 2
     Rosja Marija Kirilenko
 Węgry Ágnes Szávay
4 3  
Alt  Rosja Jekatierina Makarowa
 Polska Urszula Radwańska [5]
6 6  
Alt  Rosja Jekatierina Makarowa
 Polska Urszula Radwańska
0 3
  7  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
6 6  
   Rumunia Andreea Ehritt-Vanc
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
1 2
  7  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Hiszpania V. Ruano Pascual
6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 
   Wolny los
 
 
  4  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 6  
  WC  Stany Zjednoczone Venus Williams
 Dania Caroline Wozniacki
2 3  
WC  Stany Zjednoczone Venus Williams
 Dania Caroline Wozniacki
6 4 7
     Rosja Wiera Duszewina
 Rosja Jelena Lichowcewa
0 6 6  
    4  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 4 6
  WC  Czechy Lucie Šafářová
 Rosja Wiera Zwonariowa
4 6 10
     Rosja Anastasija Rodionowa
 Rosja Arina Rodionowa
6 6  
   Japonia Akiko Morigami
 Japonia Aiko Nakamura
3 3  
   Rosja Anastasija Rodionowa
 Rosja Arina Rodionowa
6 6
  WC  Czechy Lucie Šafářová
 Rosja Wiera Zwonariowa
7 7  
WC  Czechy Lucie Šafářová
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 6
  8  Włochy Tathiana Garbin
 Izrael Szachar Pe’er
1 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Francja Nathalie Dechy
 Rosja Dinara Safina
7 2 1  
   Rosja Nadieżda Pietrowa
 Rosja Jelena Wiesnina
5 6 9  
  5  Francja Nathalie Dechy
 Rosja Dinara Safina
6 2  
     Słowacja Janette Husárová
 Polska Agnieszka Radwańska
7 6  
   Słowacja Janette Husárová
 Polska Agnieszka Radwańska
6 3 10
     Grecja Eleni Daniilidu
 Niemcy Jasmin Wöhr
3 6 4  
       Słowacja Janette Husárová
 Polska Agnieszka Radwańska
6 1
  3  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
7 6
     Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian
4 5  
   Rosja Alisa Klejbanowa
 Rosja Galina Woskobojewa
6 7  
   Rosja Alisa Klejbanowa
 Rosja Galina Woskobojewa
4 2
  3  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
6 6  
    
 Wolny los
  3  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Chińska Republika Ludowa Yan Zi
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
   Bośnia i Hercegowina Mervana Jugić-Salkić
 Czechy Gabriela Navrátilová
1 2  
  6  Chińska Republika Ludowa Yan Zi
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
     Japonia Ayumi Morita
 Rumunia Monica Niculescu
7 7  
   Francja Stéphanie Foretz
 Tunezja Salima Safar
4 2
     Japonia Ayumi Morita
 Rumunia Monica Niculescu
6 6  
       Japonia Ayumi Morita
 Rumunia Monica Niculescu
3 2
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6
     Stany Zjednoczone Julie Ditty
 Czechy Eva Hrdinová
6 6  
   Szwajcaria Emmanuelle Gagliardi
 Szwajcaria Patty Schnyder
3 3  
   Stany Zjednoczone Julie Ditty
 Czechy Eva Hrdinová
4 0
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6  
    
 Wolny los
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [6] Punkty (WTA) [7]
Zwyciężczynie 124 200 $ 430
Finalistki 63 310 $ 300
Półfinalistki 32 250 $ 195
Ćwierćfinalistki 16 430 $ 110
2 runda 8 370 $ 60
1 runda 4 270 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking [1]
1 Rosja Jarosława Szwiedowa 75
2 Rosja Jekatierina Makarowa 81
3 Ukraina Olha Sawczuk 86
4 Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 88
5 Rosja Olga Puczkowa 95
6 Tajlandia Tamarine Tanasugarn 98
7 Stany Zjednoczone Julie Ditty 105
8 Wielka Brytania Katie O’Brien 117
Numer
Tenisistka
Ranking
9 Szwajcaria Emmanuelle Gagliardi 125
10 Rosja Galina Woskobojewa 126
11 Słowenia Andreja Klepač 131
12 Japonia Ayumi Morita 133
13 Węgry Kira Nagy 138
14 Francja Stéphanie Foretz 142
15 Rumunia Monica Niculescu 151
16 Chorwacja Nika Ožegović 152

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Finały
1  Rosja Jarosława Szwiedowa 3 6 6  
WC  Niemcy Stephanie Gehrlein 6 3 2     1  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 7
   Chorwacja Mervana Jugić-Salkić 3 3   11  Słowenia Andreja Klepač 3 6
11  Słowenia Andreja Klepač 6 6  
1 runda   Finały
2  Rosja Jekatierina Makarowa 6 7  
   Czechy Zuzana Ondrášková 0 6     2  Rosja Jekatierina Makarowa 6 3
   Niemcy Vanessa Henke 2 1   10  Rosja Galina Woskobojewa 7 6
10  Rosja Galina Woskobojewa 6 6  
1 runda   Finały
3  Ukraina Olha Sawczuk 4 1  
   Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 6        Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 6
   Gruzja M. Czachnaszwili 6 3 4   16  Chorwacja Nika Ožegović 2 4
16  Chorwacja Nika Ožegović 2 6 6  
1 runda   Finały
4  Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 5 2  
   Niemcy Kristina Barrois 7 6        Niemcy Kristina Barrois 1 0
   Ukraina Hałyna Kosyk 0 1   15  Rumunia Monica Niculescu 6 6
15  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
1 runda   Finały
5  Rosja Olga Puczkowa 1 0 k  
   Wielka Brytania Elena Baltacha 6 3          Wielka Brytania Elena Baltacha 4 6 5k
   Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian 2 6 7      Chińska Republika Ludowa Sun Tiantian 6 4 5
14  Francja Stéphanie Foretz 6 3 6  
1 runda   Finały
6  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 6 6  
WC  Tunezja Salima Safar 2 3     6  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 3 6 6
   Czechy Eva Hrdinová 6 7      Czechy Eva Hrdinová 6 3 4
9  Szwajcaria Emmanuelle Gagliardi 1 5  
1 runda   Finały
7  Stany Zjednoczone Julie Ditty 6 6  
WC  Niemcy Syna Kayser 0 0     7  Stany Zjednoczone Julie Ditty 6 4 1
WC  Oman Fatima an-Nabhani 3 3   12  Japonia Ayumi Morita 2 6 6
12  Japonia Ayumi Morita 6 6  
1 runda   Finały
8  Wielka Brytania Katie O’Brien 3 1  
   Polska Urszula Radwańska 6 6        Polska Urszula Radwańska 6 6
   Niemcy Kathrin Wörle 2 3   13  Węgry Kira Nagy 3 1
13  Węgry Kira Nagy 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 15
Finalistki 3 690 $ 10
1 runda 1 880 $ 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 11 lutego 2008 roku
  2. Szczęśliwa przegrana z eliminacjji, Jekatierina Makarowa zastąpiła Alonę Bondarenko, która wycofała się z turnieju z powodów osobistych
  3. Szczęśliwa przegrana z eliminacjji, Andreja Klepač zastąpiła Danielę Hantuchovą, która wycofała się z turnieju z powodu choroby
  4. Szczęśliwa przegrana z eliminacji, Julie Ditty zastąpiła Katerynę Bondarenko, która wycofała się z turnieju z powodu kontuzji lewego biodra
  5. Rezerwowa para, Jekatierina Makarowa/Urszula Radwańska zastąpiła parę Sania Mirza/Francesca Schiavone
  6. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  7. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]