Qatar Total Open 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Qatar Total Open 2020
Miejsce  Katar
Doha
Obiekt Khalifa International Tennis and Squash Complex
Nawierzchnia Twarda
Data 23–29.02.2020
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier 5
Pula nagród 3 240 445 $
Drabinka 56S/32Q/28D
Dyrektor Saad Al Mohannadi
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Białoruś Aryna Sabalenka
Gra podwójna
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Czechy Barbora Strýcová
2019 2021
Strona internetowa

Qatar Total Open 2020tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier 5 w sezonie 2020 z cyklu Qatar Ladies Open rozgrywany w dniach 23–29 lutego 2020 roku w Dosze na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 3 240 445 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Australia Ashleigh Barty 1 półfinał
02Rumunia Simona Halep 2 wycofanie
03Czechy Karolína Plíšková 3 3. runda
04Szwajcaria Belinda Bencic 4 ćwierćfinał
05Ukraina Elina Switolina 6 2. runda
06Stany Zjednoczone Sofia Kenin 7 2. runda
07Holandia Kiki Bertens 8 3. runda
08Czechy Petra Kvitová 11 finał
09Białoruś Aryna Sabalenka 13 zwycięstwo

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
10Chorwacja Petra Martić 15 1. runda
11Hiszpania Garbiñe Muguruza 16 ćwierćfinał
12Czechy Markéta Vondroušová 17 1. runda
13Stany Zjednoczone Alison Riske 18 1. runda
14Kazachstan Jelena Rybakina 19 3. runda
15Grecja Maria Sakari 21 3. runda
16Belgia Elise Mertens 22 2. runda
17Chorwacja Donna Vekić 23 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Australia Ashleigh Barty 6 64 6  
11  Hiszpania Garbiñe Muguruza 1 7 2  
  1  Australia Ashleigh Barty 4 6 4  
  8  Czechy Petra Kvitová 6 2 6  
WC  Tunezja Uns Dżabir 62 64
  8  Czechy Petra Kvitová 7 7  
    8  Czechy Petra Kvitová 3 3
  9  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6
   Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6  
4  Szwajcaria Belinda Bencic 4 4  
 Rosja Swietłana Kuzniecowa 4 3
  9  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 62 3
  9  Białoruś Aryna Sabalenka 3 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Australia Ashleigh Barty 6 6  
Q  Niemcy Laura Siegemund 6 6     Q  Niemcy Laura Siegemund 3 2  
PR  Kazachstan Jarosława Szwiedowa 3 2       1  Australia Ashleigh Barty  
 Belgia Alison Van Uytvanck 6 6       14  Kazachstan Jelena Rybakina w/o  
 Słowenia Polona Hercog 2 2      Belgia Alison Van Uytvanck 7 2 68
WC  Rumunia Sorana Cîrstea 6 3 1     14  Kazachstan Jelena Rybakina 5 6 7  
14  Kazachstan Jelena Rybakina 3 6 6       1  Australia Ashleigh Barty 6 64 6
11  Hiszpania Garbiñe Muguruza 7 5 6       11  Hiszpania Garbiñe Muguruza 1 7 2
Q  Rosja Darja Kasatkina 5 7 3     11  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6  
Q  Australia Priscilla Hon 2 4      Chorwacja Ajla Tomljanović 1 2  
 Chorwacja Ajla Tomljanović 6 6       11  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6
 Ukraina Dajana Jastremśka 6 6        Ukraina Dajana Jastremśka 2 4  
Q  Belgia Kirsten Flipkens 2 4      Ukraina Dajana Jastremśka 6 7
    6  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 3 64  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Czechy Karolína Plíšková 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 6     Q  Stany Zjednoczone Bernarda Pera 3 0  
 Francja Caroline Garcia 3 1       3  Czechy Karolína Plíšková 4 6 3  
WC  Tunezja Uns Dżabir 6 6       WC  Tunezja Uns Dżabir 6 3 6  
Q  Czechy Kateřina Siniaková 3 2     WC  Tunezja Uns Dżabir 6 6
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady 7 1 7      Stany Zjednoczone Jennifer Brady 4 3  
13  Stany Zjednoczone Alison Riske 610 6 63       WC  Tunezja Uns Dżabir 62 64
10  Chorwacja Petra Martić 6 1 2       8  Czechy Petra Kvitová 7 7
 Czechy Barbora Strýcová 4 6 6      Czechy Barbora Strýcová 1 2  
 Łotwa Jeļena Ostapenko 7 2 7      Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6  
Q  Szwajcaria Jil Teichmann 5 6 5        Łotwa Jeļena Ostapenko 2 7 1
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 5 0       8  Czechy Petra Kvitová 6 5 6  
 Hiszpania Carla Suárez Navarro 7 6      Hiszpania Carla Suárez Navarro 6 3 0
    8  Czechy Petra Kvitová 4 6 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    5  Ukraina Elina Switolina 3 3  
 Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 7      Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 6  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa 3 64        Stany Zjednoczone Amanda Anisimova w/o  
 Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6        Rosja Swietłana Kuzniecowa  
WC  Turcja Çağla Büyükakçay 2 2      Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6
 Polska Iga Świątek 6 7      Polska Iga Świątek 2 2  
17  Chorwacja Donna Vekić 4 5        Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6
16  Belgia Elise Mertens 6 6       4  Szwajcaria Belinda Bencic 4 4
 Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 1 2     16  Belgia Elise Mertens 6 3 2  
LL  Węgry Tímea Babos 3 4      Kazachstan Julija Putincewa 4 6 6  
 Kazachstan Julija Putincewa 6 6        Kazachstan Julija Putincewa 4 3
 Francja Kristina Mladenovic 66 6 3       4  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
 Rosja Wieronika Kudiermietowa 7 0 6      Rosja Wieronika Kudiermietowa 4 6 64
    4  Szwajcaria Belinda Bencic 6 4 7  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    7  Holandia Kiki Bertens 6 6  
 Czechy Karolína Muchová 6 6      Czechy Karolína Muchová 2 4  
 Polska Magda Linette 3 1       7  Holandia Kiki Bertens 6 3 4  
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 4 4        Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 3 6 6  
WC  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6     WC  Rosja Wiera Zwonariowa 5 1
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 1 6 6      Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 7 6  
12  Czechy Markéta Vondroušová 6 3 2        Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 62 3
15  Grecja Maria Sakari 6 6       9  Białoruś Aryna Sabalenka 3 7 6
 Niemcy Julia Görges 4 3     15  Grecja Maria Sakari 3 7 6  
LL  Japonia Misaki Doi 2 6 2     Q  Czechy Tereza Martincová 6 65 0  
Q  Czechy Tereza Martincová 6 3 6       15  Grecja Maria Sakari 3 0
 Estonia Anett Kontaveit 6 7       9  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
 Łotwa Anastasija Sevastova 4 63      Estonia Anett Kontaveit 5 6 5
    9  Białoruś Aryna Sabalenka 7 2 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 605 000 900
Finalistka 304 005 585
Półfinalistka 151 515 350
Ćwierćfinalistka 69 775 190
3. runda 34 500 105
2. runda 17 800 60
1. runda 9100 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Czechy Barbora Strýcová
3 zwycięstwo
02Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
7 półfinał
03Belgia Elise Mertens
Białoruś Aryna Sabalenka
11 ćwierćfinał
04Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
19 półfinał
05Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
26 ćwierćfinał
06Kanada Gabriela Dabrowski
Łotwa Jeļena Ostapenko
26 finał
07Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Latisha Chan
26 2. runda
08Australia Ashleigh Barty
Holandia Demi Schuurs
27 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  
 Szwajcaria Belinda Bencic
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
4 2  
  1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 4 12  
  4  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
4 6 10  
4  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6
  WC  Turcja Çağla Büyükakçay
 Niemcy Laura Siegemund
1 2  
    1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 5 10
  6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Łotwa Jeļena Ostapenko
2 7 2
  6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Łotwa Jeļena Ostapenko
4 6 10  
3  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
6 1 4  
6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 1 10
  2  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
4 6 7  
5  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
3 3
  2  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
7 1 10      Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
2 2  
 Holandia Kiki Bertens
 Niemcy Julia Görges
5 6 3       1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 6
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 6        Szwajcaria Belinda Bencic
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
4 2
 Polska Magda Linette
 Rumunia Patricia Maria Țig
3 2      Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
63 1
 Szwajcaria Belinda Bencic
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
6 7      Szwajcaria Belinda Bencic
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
7 6  
8  Australia Ashleigh Barty
 Holandia Demi Schuurs
4 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6  
 Stany Zjednoczone Hayley Carter
 Brazylia Luisa Stefani
2 6 7      Japonia Makoto Ninomiya
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
1 3  
 Japonia Makoto Ninomiya
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 3 10       4  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6
WC  Turcja Çağla Büyükakçay
 Niemcy Laura Siegemund
6 7       WC  Turcja Çağla Büyükakçay
 Niemcy Laura Siegemund
1 2
WC  Francja Caroline Garcia
 Indie Sania Mirza
4 5     WC  Turcja Çağla Büyükakçay
 Niemcy Laura Siegemund
 Japonia Shūko Aoyama
 Japonia Ena Shibahara
3 3     7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
w/o  
7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 6  
 Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
2 2     6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 6  
 Chorwacja Darija Jurak
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
7 3 7      Rosja Jekatierina Aleksandrowa
 Rosja Anna Blinkowa
2 3  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa
 Rosja Anna Blinkowa
5 6 10       6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Łotwa Jeļena Ostapenko
4 6 10
 Ukraina Elina Switolina
 Ukraina Dajana Jastremśka
3 3       3  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
6 1 4
 Belgia Kirsten Flipkens
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
6 6      Belgia Kirsten Flipkens
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
7 2 7
    3  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
66 6 10  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 7  
 Chile Alexa Guarachi
 Polska Alicja Rosolska
3 62     5  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
6 1 10  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
3 6 10      Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
4 6 5  
WC  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 3 4       5  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
3 3
 Czechy Lucie Hradecká
 Słowenia Andreja Klepač
3 6 10       2  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 3 7      Czechy Lucie Hradecká
 Słowenia Andreja Klepač
6 3
    2  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
4 6 10  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 172 000 900
Finalistki 87 000 585
Półfinalistki 43 500 350
Ćwierćfinalistki 21 700 190
2. runda 11 000 105
1. runda 5500 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]