Radio Alex

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Radio Alex
Państwo  Polska
Język polski
Siedziba ul. Smrekowa 26A
34-500 Zakopane
Założono 1990
Właściciel "ALEX MEDIA" Sp. z o.o.
Redaktor naczelny Piotr Sambor[1]
Częstotliwości
w miastach
Zakopane – 105,2 MHz
Strona internetowa

Radio Alexzakopiańska stacja radiowa prezentująca muzykę folkową. Najstarsza komercyjna rozgłośnia radiowa w Polsce. Nadaje nieprzerwanie swój program od 10 marca 1990 roku[2].

Oferta programowa[2][edytuj | edytuj kod]

Radio Alex nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co godzinę na antenie pojawia się prognoza pogody i wiadomości lokalne, zawierające informacje z Zakopanego i okolic. Na antenie przez całą dobę można usłyszeć wiele audycji o charakterze religijnym min. Godzinki do NMP, fragmenty czytań z Pisma Świętego na dany dzień, w południe Anioł Pański, o godzinie 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dwa razy dziennie nadawane są wiadomości Radia Watykańskiego, o 21:00 Apel Maryjny, o 21:37 w godzinę śmierci Św. Jana Pawła II, Modlitwa Różańcowa w intencji Ochrony Życia.

Radio Alex nadaje również program przeznaczony dla turystów, pt. Przewodnik Górski, w którym omawiane są warunki pogodowe w rejonie Tatr, Gorców, Pienin, Beskidu Makowskiego i Beskidu Żywieckiego.

Na antenie nie brakuje wywiadów i relacji dotyczących lokalnych wydarzeń (kulturalnych, sportowych. religijnych i innych).

Zasięg[edytuj | edytuj kod]

Radio Alex korzysta z nadajnika o mocy 1 kW umieszczonego przy budynku górnej stacji kolei linowej na Kasprowym Wierchu.[3] Stację można odbierać na terenie powiatów Tatrzańskiego i Nowotarskiego, a także lepiej lub gorzej niemal w całym województwie małopolskim, a także w województwach ościennych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład. Radio Alex. [dostęp 2013-01-17].
  2. a b Radio Alex Zakopane [dostęp 2020-09-30] (pol.).
  3. RadioPolska • Emisja FM | Radio Alex | 105,2 MHz, radiopolska.pl [dostęp 2020-09-30].