Rajd Australii 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rajd Australii 2013
10 runda RSMŚ 2013
Państwo  Australia
Baza Coffs Harbour
Od 12 września 2013
Do 15 września 2013
Dł. całkowita 808,86 km
Dł. odcinków 352.4 km (22 OS)
Meta
Zgł. załóg 29
Sklas. załóg 23
Zwycięzca Sébastien Ogier
(Volkswagen Motorsport)
Sébastien Ogier podczas rajdu

Rajd Australii 2013 był 10 rundą Rajdowych Mistrzostw Świata 2013. Odbył się w dniach 12 września-15 września 2013 roku, a jego bazą było australijskie miasto Coffs Harbour.

Lista startowa[1][edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Pilot Samochód Załoga Klasa
2 Finlandia Mikko Hirvonen Finlandia Jarmo Lehtinen Citroën DS3 WRC Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team WRC
3 Wielka Brytania Kris Meeke Irlandia Chris Patterson Citroën DS3 WRC Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team WRC
4 Norwegia Mads Østberg Szwecja Jonas Andersson Ford Fiesta RS WRC Qatar M-Sport World Rally Team WRC
5 Rosja Jewgienij Nowikow Austria Ilka Minor Ford Fiesta RS WRC M-Sport World Rally Team WRC
7 Finlandia Jari-Matti Latvala Finlandia Miikka Anttila Volkswagen Polo R WRC Volkswagen Motorsport WRC
8 Francja Sébastien Ogier Francja Julien Ingrassia Volkswagen Polo R WRC Volkswagen Motorsport|a WRC
9 Norwegia Andreas Mikkelsen Irlandia Paul Nagle Volkswagen Polo R WRC Volkswagen Motorsport WRC
10 Zjednoczone Emiraty Arabskie Khalid Al Qassimi Wielka Brytania Scott Martin Citroën DS3 WRC Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team WRC
11 Belgia Thierry Neuville Belgia Nicolas Gilsoul Ford Fiesta RS WRC Qatar World Rally Team WRC
22 Australia Nathan Quinn Australia Glenn MacNeall Mini Cooper Nathan Quinn WRC
35 Arabia Saudyjska Yazeed Al-Rajhi Wielka Brytania Michael Orr Ford Fiesta RRC Yazeed Racing WRC-2
40 Kazachstan Arman Smailov Rosja Andrey Rusov Subaru Impreza WRX STi Arman Smailov WRC-2
48 Katar Abdulaziz Al-Kuwari Irlandia Killian Duffy Seashore Qatar Rally Team Ford Fiesta RRC WRC-2
76 Indonezja Subhan Aksa Włochy Nicola Arena Ford Fiesta RRC Bosowa Rally Team WRC-2
82 Ukraina Jurij Protasow Estonia Kuldar Sikk Ford Fiesta R5 MM Motorsport WRC-2
84 Nowa Zelandia Hayden Paddon Nowa Zelandia John Kennard Škoda Fabia S2000 Hayden Paddon WRC-2
86 Wenezuela Carlos García Portugalia Hugo Magalhaes Mitsubishi Lancer Evolution X Carlos García WRC-2
87 Wenezuela José Gelvez Hiszpania Borja Rozada Mini Cooper José Gelvez WRC-2
91 Wenezuela Alejandro Lombardo Hiszpania Àlex Haro Mini Cooper Mitsubishi Lancer Evo X WRC-2

Wyniki[2][edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kierowca Pilot Samochód Czas Strata Punkty
Klasyfikacja generalna
1. Francja Sébastien Ogier Francja Julien Ingrassia Volkswagen Polo R WRC 3:19:55.0 0.0 28
3 Power-Stage
2. Belgia Thierry Neuville Belgia Nicolas Gilsoul Ford Fiesta RS WRC 3:21:27.1 +1:32.1 20
2 Power-Stage
3. Finlandia Mikko Hirvonen Finlandia Jarmo Lehtinen Citroën DS3 WRC 3:21:57.1 +2:02.1 15
4. Finlandia Jari-Matti Latvala Finlandia Miikka Anttila Volkswagen Polo R WRC 3:22:52.4 +2:57.4 12
5. Norwegia Mads Østberg Szwecja Jonas Andersson Ford Fiesta RS WRC 3:23:12.2 +3:17.2 10
6. Norwegia Andreas Mikkelsen Irlandia Paul Nagle Volkswagen Polo R WRC 3:23:32.6 +3:37.6 8
7. Rosja Jewgienij Nowikow Austria Ilka Minor Ford Fiesta RS WRC 3:27:26.2 +7:31.2 7
1 Power-Stage
8. Australia Nathan Quinn Australia Glenn McNeall Mini Cooper WRC 3:33:05.2 +13:10.2 4
9. Zjednoczone Emiraty Arabskie Khalid Al Qassimi Wielka Brytania Scott Martin Citroën DS3 WRC 3:35:12.6 +15:17.6 2
10. Katar Abdulaziz Al-Kuwari Irlandia Killian Duffy Ford Fiesta RRC 3:37:22.7 +17:27.7 1
WRC-2
1. (10.) Katar Abdulaziz Al-Kuwari Irlandia Killian Duffy Ford Fiesta RRC 3:37:22.7 0.0 25
2. (11.) Ukraina Jurij Protasow Estonia Kuldar Sikk Ford Fiesta R5 3:38:36.1 +1:13.4 18
3. (12.) Arabia Saudyjska Yazeed Al-Rajhi Wielka Brytania Michael Orr Ford Fiesta RRC 3:44:23.7 +7:01.0 15
4. (13.) Kazachstan Arman Smailov Rosja Andrey Rusov Subaru Impreza STi 4:04:59.4 +27:36.7 12
5. (16.) Nowa Zelandia Hayden Paddon Nowa Zelandia John Kennard Škoda Fabia S2000 4:07:46.9 +30:24.2 10
6. (17.) Wenezuela Alejandro Lombardo Hiszpania Alex Haro Mitsubishi Lancer Evo X 4:13:40.9 +36:18.2 8
7. (20.) Wenezuela Carlos Garcia Fessman Portugalia Hugo Magalhães Mitsubishi Lancer Evo X 4:25:52.8 +48:30.1 6
8. (21.) Wenezuela Jose Alexander Gelvez Hiszpania Borja Rozada Mini Cooper S2000 4:38:47.3 +1:01:24.6 4

Zwycięzcy odcinków specjalnych[3][edytuj | edytuj kod]

Dzień Numer
OS
Nazwa
OS
Długość Zwycięzca Czas Prędkość Lider
Dzień 1
12 Sierpnia
OS1 Coffs 1 1.60 km Norwegia Andreas Mikkelsen
Irlandia Paul Nagle
1:22.1 70.2 km/h Norwegia Andreas Mikkelsen
OS2 Coffs 2 1.60 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
1:23.1 69.3 km/h
Dzień 2
13 Sierpnia
OS3 Tuckers Nob 1 8.44 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
5:27.9 92.7 km/h Francja Sébastien Ogier
OS4 Bellingen 1 10.72 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
6:26.1 100.0 km/h
OS5 Newry 1 24.91 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
15:10.1 98.5 km/h
OS6 Tuckers Nob 2 8.44 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
5:20.8 94.7 km/h
OS7 Bellingen 2 10.72 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
6:15.4 102.8 km/h
OS8 Newry 2 24.91 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
14:38.8 102.0 km/h
OS9 Coffs 3 1.60 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
1:20.8 71.3 km/h
OS10 Coffs 4 1.60 km Finlandia Jari-Matti Latvala
Finlandia Mikka Anttila
1:19.8 72.2 km/h
Dzień 3
14 Sierpnia
OS11 Nambucca 1 49.90 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
28:19.7 105.7 km/h
OS12 Valla 1 14.84 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
8:47.3 101.3 km/h
OS13 Nambucca 2 49.90 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
27:41.3 108.1 km/h
OS14 Valla 2 14.84 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
8:34.3 103.9 km/h
OS15 Coffs 5 1.60 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
1:23.3 69.1 km/h
OS16 Coffs 6 1.60 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
1:21.4 70.8 km/h
Dzień 4
15 Sierpnia
OS17 Bucca 1 10.89 km Finlandia Mikko Hirvonen
Finlandia Jarmo Lehtinen
6:19.5 103.3 km/h
OS18 Wedding Bells 1 22.24 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
11:29.0 116.2 km/h
OS19 Shipmans 1 29.44 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
15:08.7 116.6 km/h
OS20 Bucca 2 10.89 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
6:07.7 106.6 km/h
OS21 Wedding Bells 2 22.24 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
11:11.2 119.3 km/h
OS22 Shipmans 2 (Power Stage) 29.44 km Francja Sébastien Ogier
Francja Julien Ingrassia
14:44.9 119.8 km/h

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. eWRC-results.com - rally database, www.ewrc-results.com [dostęp 2017-11-20].
  2. eWRC-results.com - rally database, www.ewrc-results.com [dostęp 2017-11-20].
  3. eWRC-results.com - rally database, www.ewrc-results.com [dostęp 2017-11-20].