Rajd Monte Carlo 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
74. Rallye Automobile de Monte-Carlo
1 runda RSMŚ 2006
Państwo  Monako
Baza MonakoMonako
Od 20 stycznia 2006
Do 22 stycznia 2006
Dł. odcinków 366,39 km (18 OS)
Nawierzchnia asfalt, śnieg
Meta
Zgł. załóg 51
Sklas. załóg 43
Zwycięzca Finlandia Marcus Grönholm
(Ford Focus RS WRC)
Samochód Marcusa Grönholma podczas rajdu

Rezultaty Rajdu Monte Carlo w 2006 roku, który odbył się w dniach 2022 stycznia:

Klasyfikacja ostateczna (punktujący zawodnicy)[edytuj | edytuj kod]

lp. zawodnik czas różnica samochód pkt.
1. Marcus Grönholm Finlandia / Timo Rautiainen Finlandia 4:11:43,9 0,0 s. Ford Focus WRC 10
2. Sébastien Loeb Francja / Daniel Elena Monako 4:12:45,7 1:01,8 Citroen Xsara WRC 8
3. Toni Gardemeister Finlandia / Jakke Honkanen Finlandia 4:13:07,0 1:23,1 Peugeot 206 WRC 6
4. Manfred Stohl Austria / Ilka Minor Austria 4:13:26,2 1:42,3 Peugeot 307 WRC 5
5. Stéphane Sarrazin Francja / Stéphane Prévot Belgia 4:15:04,1 3:20,2 Subaru Impreza WRX STi 4
6. Chris Atkinson Australia / Glenn McNeall Australia 4:16:46,3 5:02,4 Subaru Impreza WRX STi 3
7. Mikko Hirvonen Finlandia / Jarmo Lehtinen Finlandia 4:18:03,4 6:19,5 Ford Focus WRC 2
8. Daniel Sordo Hiszpania / Marc Marti Hiszpania 4:18:59,1 7:15,2 Citroën Xsara WRC 1

Zwycięzcy odcinków specjalnych[edytuj | edytuj kod]

Numer Nazwa Zwycięzca
OS1 St Sauveur Sur Tinee – Beuil 1 S. LOEB / D. ELENA
OS2 Guillaumes – Valberg 1 M. GRÖNHOLM / T. RAUTIAINEN
OS3 Pierlas – Ilonse 1 ODWOŁANY
OS4 St Sauveur Sur Tinee – Beuil 2 S. LOEB / D. ELENA
OS5 Guillaumes – Valberg 2 F. DUVAL / P. PIVATO
OS6 Pierlas – Ilonse 2 M. GRÖNHOLM / T. RAUTIAINEN
OS7 Sigale – Bif. D10/ D110 S. LOEB / D. ELENA
OS8 St Antonin – Toudon 1 S. LOEB / D. ELENA
OS9 La Tour Sur Tinee – Utelle 1 S. LOEB / D. ELENA
OS10 St Antonin – Toudon 2 S. LOEB / D. ELENA
OS11 La Tour Sur Tinee – Utelle 2 ODWOŁANY
OS12 La Bollene Vesubie – Sospel 1 S. LOEB / D. ELENA
OS13 Col De Braus – La Cabanette 1 S. LOEB / D. ELENA
OS14 Col St Roch – Lantosque 1 T. GARDEMEISTER / J. HONKANEN
OS15 La Bollene Vesubie – Sospel 2 S. LOEB / D. ELENA
OS16 Col De Braus – La Cabanette 2 S. LOEB / D. ELENA
OS17 Col St Roch – Lantosque 2 M. STOHL / I. MINOR
OS18 La Bollene Vesubie – Sospel 3 M. STOHL / I. MINOR