Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2012 Mistrzostw Polski
Ilustracja
Jan Chmielewski podczas Rajdu Dolnośląskiego
Inauguracja 17 lutego
Zakończenie 20 października
Mistrzowie
Kierowcy Kajetan Kajetanowicz
Poprzedni sezonNastępny sezon

Ten artykuł dotyczy sezonu 2012 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Data Rajd Baza Nawierzchnia Dod. kat. Zwycięzca
1 17.02 - 19.02 8. Rajd Lotos Baltic Cup Sopot śnieg/szuter Polska Kajetan Kajetanowicz Wyniki
2 20.04 - 22.04 40. Rajd Świdnicki Świdnica asfalt Polska Kajetan Kajetanowicz Wyniki
3 1.06 - 3.06 27. Rajd Karkonoski Jelenia Góra asfalt Polska Kajetan Kajetanowicz Wyniki
4 9.08 - 11.08 21. Rajd Rzeszowski Rzeszów asfalt ERC CEZ Polska Kajetan Kajetanowicz Wyniki
5 6.09 - 8.09 38. Rally Košice Koszyce asfalt ERC CEZ, RMS Polska Kajetan Kajetanowicz Wyniki
6 28.09 - 30.09 69. Rajd Polski Mikołajki szuter ERC Finlandia Esapekka Lappi Wyniki
7 18.10 - 20.10 22. Rajd Dolnośląski Polanica-Zdrój asfalt Polska Kajetan Kajetanowicz Wyniki

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna kierowców[edytuj | edytuj kod]

We wszystkich rundach prowadzona była osobna klasyfikacja dla obu dni rajdu, w której punkty przyznawano według klucza 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. Ponadto, zawodnikom, którzy ukończyli rajd bez korzystania z systemu SupeRally, przyznawano dodatkowe punkty ze względu na klasyfikację generalną całego rajdu według takiego samego klucza 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. W przypadku gdyby do danego rajdu zgłosiło się mniej niż 10 załóg, klucz punktacji w takim rajdzie zostałby zmieniony. Zawodnicy którzy wycofali się w drugim dniu rajdu nie otrzymywali punktów za dzień pierwszy (nie byli klasyfikowani w rajdzie). Do klasyfikacji wliczanych było 6 z 7 najlepszych wyników (licząc według zdobyczy punktowych w każdym rajdzie). Nie wliczani są kierowcy którzy nie zostali sklasyfikowani w minimum dwóch rundach[1].

Poz. Kierowca Lotos Świdnicki Karkonoski Rzeszowski Słowacja Košice Polski Dolnośląski Suma punktów
D1 D2 G D1 D2 G D1 D2 G D1 D2 G D1 D2 G D1 D2 G D1 D2 G
1 Polska Kajetan Kajetanowicz 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9) (5) (4) 1 5 1 258
2 Polska Michał Bębenek 9 2 5 3 2 2 (28) (3) (20) 3 3 3 4 5 3 7 6 5 2 3 3 155
3 Polska Grzegorz Grzyb 4 15 9 1 28 17 2 2 2 2 2 2 4 4 3 11 2 6 140
4 Polska Wojciech Chuchała 2 14 7 29 3 21 2 2 2 4 5 4 16 3 11 (12) (8) (8) 3 1 2 131
5 Polska Tomasz Kuchar 3 3 2 5 7 5 5 26 19 5 6 5 5 4 4 (8) (27) (16) 6 6 5 109
6 Polska Maciej Rzeźnik 5 5 3 4 4 3 4 5 4 13 4 10 3 6 5 (10) (9) (10) 21 4 15 107
7 Polska Łukasz Habaj 7 5 4 3 4 3 NU 12 7 7 11 33 25 4 7 4 74
8 Polska Jarosław Kołtun 14 7 10 8 8 7 6 20 13 6 8 6 30 14 22 8 8 8 41
9 Polska Jan Chmielewski 15 17 15 9 9 8 8 8 6 10 7 9 17 8 17 (18) (23) (20) 5 9 7 40
10 Polska Marcin Gagacki 13 8 11 (12) (19) (14) 7 7 5 9 20 11 6 9 6 19 10 14 9 10 9 39
11 Polska Mariusz Małyszycki 6 4 4 6 6 6 36
12 Polska Mariusz Nowocień 8 19 17 13 10 10 26 6 21 7 9 7 14 30 23 20
13 Polska Szymon Kornicki 12 13 13 14 12 11 9 9 7 8 10 8 21 16 17 10 11 11 16
14 Polska Radosław Raczkowski NU 11 10 8 17 13 15 23 17 19 7 12 10 9
15 Polska Radosław Typa 16 15 15 14 16 12 12 18 13 8 11 8 36 18 32 17 17 18 6
16 Polska Tomasz Żerebecki 19 32 28 17 15 15 15 14 16 7 12 9 NK NU 14 18 16 6
17 Polska Michał Streer 11 9 8 24 32 30 5
18 Polska Filip Nivette 10 13 9 NU 20 19 18 13 15 13 3
19 Polska Łukasz Byśkiniewicz 18 17 18 15 14 11 20 17 19 9 15 10 28 24 27 16 16 17 3
20 Polska Paweł "Felix" Danilczuk 24 13 22 12 12 10 18 12 17 NU 1
21 Polska Tomasz Gryc 15 14 13 30 11 23 NU 15 10 15 22 20 21 12 13 12 1
22 Polska Marcin Berliński 17 10 16 22 27 24 NU 23 34 30 1
23 Polska Mirosław Włodarczyk 32 30 32 27 30 30 28 24 25 10 17 16 NU 1
NK Finlandia Esapekka Lappi 1 1 1 (45)
NK Polska Michał Sołowow 3 3 2 (32)
NK Polska Daniel Chwist 7 6 6 NU (14)
NK Polska Krzysztof Hołowczyc 6 7 6 (14)
NK Estonia Karl Kruuda 15 2 9 (12)
NK Polska Michał Kościuszko 2 22 12 (12)
NK Polska Zbigniew Staniszewski 5 11 7 (10)
NK Polska Mariusz Stec 10 11 9 (3)
NK Polska Szymon Ruta 13 12 11 (1)
NK Polska Krzysztof Oleksowicz 10 12 12 NU (1)
Klucz punktacji: 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1 Oznaczenia: NU - nie ukończył, DK - dyskwalifikacja, wynik na fioletowym tle - system SupeRally
Kolor Opis
Złoty Zwycięzca
Srebrny 2 miejsce
Brązowy 3 miejsce
Zielony Punktowane miejsce
Niebieski Ukończył nie punktował
Fioletowy Nie ukończył NU
Czarny Wykluczony X
Biały Nie wystartował NW
Puste Nie brał udziału

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]