Ralf Mackenbach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ralf Mackenbach
Ilustracja
Ralf Mackenbach (2011)
Data i miejsce urodzenia 4 października 1995
Best, Holandia
Instrumenty fortepian, perkusja
Gatunki pop
Zawód tancerz, piosenkarz
Aktywność od 2007
Strona internetowa

Ralf Mackenbach (ur. 4 października 1995 w Beście) – holenderski tancerz i piosenkarz, zwycięzca 7. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2009).

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wczesne lata[edytuj | edytuj kod]

Urodził się w Beście w Brabancji. Ma starszego brata Ricka (ur. 1993).

Kariera[edytuj | edytuj kod]

W 2009 roku zaczął uczęszczać na zajęcia taneczne do akademii tańca Lucii Marthas w Amsterdamie. Pobierał nauki aktorskie w Centrum Sztuki w Eindhoven. Zagrał główną rolę w musicalu Tarzan oraz postać Bryczka w musicalu Piękna i Bestia. 21 listopada 2009 roku wystąpił w barwach Holandii w finale 7. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, organizowanym w Kijowie. Za wykonanie utworu „Click Clack” zdobył łącznie 121 punktów, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce i wygrał konkurs.

W 2011 roku wziął udział w czwartej edycji programu Sterren Dansen op het IJs, będącego niderlandzką wersją formatu Dancing on Ice. Jego partnerką taneczną była Ally Hornsby, z którą zajął szóste miejsce. W tym samym roku był jednym z jurorów drugiego sezonu lokalnego talent show My Name Is.... Podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2012 podawał głosy dzięcego jury.