Real Madryt w rozgrywkach międzynarodowych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach hiszpańskiego klubu piłkarskiego Real Madryt.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

PEMK/Liga Mistrzów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Rywal Dom Wyjazd Ogólnie
1955/56 1R Szwajcaria Servette FC 5–0 2–0 7–0
1/4 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Partizan 4–0 0–3 4–3
1/2 Włochy A.C. Milan 4–2 1–2 5–4
F Francja Stade de Reims 4–3 (N)
1956/57 1R Austria Rapid Wiedeń 4–2 1–3 5–5, 2–0 (D)
1/4 Francja OGC Nice 3–0 3–2 6–2
1/2 Anglia Manchester United 3–1 2–2 5–3
F Włochy ACF Fiorentina 2–0 (D)
1957/58 1R Belgia Royal Antwerp 6–0 2–1 8–1
1/4 Hiszpania Sevilla FC 8–0 2–2 10–2
1/2 Węgry Vasas 4–0 0–2 4–2
F Włochy A.C. Milan 3–2 (N)
1958/59 1R Turcja Beşiktaş JK 2–0 1–1 3–1
1/4 Austria Wiener SC 7–1 0–0 7–1
1/2 Hiszpania Atlético Madryt 2–1 0–1 2–2, 2–1 (N)
F Francja Stade de Reims 2–0 (N)
1959/60 1R Luksemburg Jeunesse Esch 7–0 5–2 12–2
1/4 Francja OGC Nice 4–0 2–3 6–3
1/2 Hiszpania FC Barcelona 3–1 3–1 6–2
F Niemcy Eintracht Frankfurt 7–3 (N)
1960/61 1R Hiszpania FC Barcelona 2–2 1–2 3–4
1961/62 Q Węgry Vasas 3–1 2–0 5–1
1R Dania Boldklubben 1913 9–0 3–0 12–0
1/4 Włochy Juventus F.C. 0–1 1–0 1–1, 3–1 (N)
1/2 Belgia Standard Liège 4–0 2–0 6–0
F Portugalia SL Benfica 3–5 (N)
1962/63 Q Belgia RSC Anderlecht 3–3 0–1 3–4
1963/64 Q Szkocja Rangers 6–0 1–0 7–0
1R Rumunia Dinamo Bukareszt 5–3 3–1 8–4
1/4 Włochy A.C. Milan 4–1 0–2 4–3
1/2 Szwajcaria FC Zürich 6–0 2–1 8–1
F Włochy Inter Mediolan 1–3 (N)
1964/65 Q Dania Boldklubben 1909 4–0 5–2 9–2
1R Czechosłowacja Dukla Praga 4–0 2–2 6–2
1/4 Portugalia SL Benfica 2–1 1–5 3–6
1965/66 Q Holandia Feyenoord 5–0 1–2 6–2
1R Szkocja Kilmarnock 5–1 2–2 7–3
1/4 Belgia RSC Anderlecht 4–2 0–1 4–3
1/2 Włochy Inter Mediolan 1–0 1–1 2–1
F Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Partizan 2–1 (N)
1966/67 2R Niemcy TSV 1860 Monachium 3–1 0–1 3–2
1/4 Włochy Inter Mediolan 0–2 0–1 0–3
1967/68 1R Holandia AFC Ajax 2–1 1–1 3–2
2R Dania Hvidovre 4–1 2–2 6–3
1/4 Czechosłowacja Sparta Praga 3–0 1–2 4–2
1/2 Anglia Manchester United 3–3 0–1 3–4
1968/69 1R Cypr AEL 6–0 6–0 12–0
2R Austria Rapid Wiedeń 2–1 0–1 2–2, w.
1969/70 1R Cypr Olympiakos Nikozja 6–1 8–0 14–1
2R Belgia Standard Liège 2–3 0–1 2–4
1972/73 1R Islandia ÍBK Keflavík 3–0 1–0 4–0
2R Rumunia Argeș Pitești 3–1 1–2 4–3
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Kijów 3–0 0–0 3–0
1/2 Holandia AFC Ajax 0–1 1–2 1–3
1975/76 1R Rumunia Dinamo Bukareszt 4–1 0–1 4–2
2R Anglia Derby County 5–1 1–4 6–5
1/4 Niemcy Borussia Mönchengladbach 1–1 2–2 3–3, w.
1/2 Niemcy Bayern Monachium 1–1 0–2 1–3
1976/77 1R Polska Stal Mielec 1–0 2–1 3–1
2R Belgia Club Brugge 0–0 0–2 0–2
1978/79 1R Luksemburg Progrès Niedercorn 5–0 7–0 12–0
2R Szwajcaria Grasshopper Club 3–1 0–2 3–3, w.
1979/80 1R Bułgaria Lewski Sofia 2–0 1–0 3–0
2R Portugalia FC Porto 1–0 1–2 2–2, w.
1/4 Szkocja Celtic F.C. 3–0 0–2 3–2
1/2 Niemcy Hamburg 2–0 1–5 3–5
1980/81 1R Irlandia Północna Limerick 5–1 2–1 7–2
2R Węgry Budapest Honvéd 1–0 2–0 3–0
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Spartak Moskwa 2–0 0–0 2–0
1/2 Włochy Inter Mediolan 2–0 0–1 2–1
F Anglia Liverpool 0–1 (N)
1986/87 1R Szwajcaria BSC Young Boys 5–0 0–1 5–1
2R Włochy Juventus F.C. 1–0 0–1 1–1, k: 3–1
1/4 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 2–0 2–4 4–4, w.
1/2 Niemcy Bayern Monachium 1–0 1–4 2–4
1987/88 1R Włochy SSC Napoli 2–0 1–1 3–1
2R Portugalia FC Porto 2–1 2–1 4–2
1/4 Niemcy Bayern Monachium 2–0 2–3 4–3
1/2 Holandia PSV Eindhoven 1–1 0–0 1–1, w.
1988/89 1R Norwegia Moss 3–0 1–0 4–0
2R Polska Górnik Zabrze 3–2 1–0 4–2
1/4 Holandia PSV Eindhoven 2–1 1–1 3–2
1/2 Włochy A.C. Milan 1–1 0–5 1–6
1989/90 1R Luksemburg Spora Luksemburg 6–0 3–0 9–0
2R Włochy A.C. Milan 1–0 0–2 1–2
1990/91 1R Dania Odense BK 6–0 4–1 10–1
2R Austria Swarovski Tirol Innsbruck 9–1 2–2 11–3
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Spartak Moskwa 1–3 0–0 1–3
1995/96 Grupa D Holandia AFC Ajax 0–2 0–1 2. miejsce
Węgry Ferencváros 6–1 1–1
Szwajcaria Grasshopper 2–0 2–0
1/4 Włochy Juventus F.C. 1–0 0–2 1–2
1997/98 Grupa D Norwegia Rosenborg 4–1 0–2 1. miejsce
Grecja Olympiakos SFP 5–1 0–0
Portugalia FC Porto 4–0 2–0
1/4 Niemcy Bayer 04 Leverkusen 3–0 1–1 4–1
1/2 Niemcy Borussia Dortmund 2–0 0–0 2–0
F Włochy Juventus F.C. 1–0 (N)
1998/99 Grupa C Włochy Inter Mediolan 2–0 1–3 2. miejsce
Rosja Spartak Moskwa 2–1 1–2
Austria Sturm Graz 6–1 5–1
1/4 Ukraina Dynamo Kijów 1–1 0–2 1–3
1999/2000 1r gr
Grupa E
Norwegia Molde 4–1 1–0 1. miejsce
Grecja Olympiakos SFP 3–0 3–3
Portugalia FC Porto 3–1 1–2
2r gr
Grupa C
Niemcy Bayern Monachium 2–4 1–4 2. miejsce
Ukraina Dynamo Kijów 2–2 2–1
Norwegia Rosenborg 3–1 1–0
1/4 Anglia Manchester United 0–0 3–2 3–2
1/2 Niemcy Bayern Monachium 2–0 1–2 3–2
F Hiszpania Valencia CF 3–0 (N)
2000/01 1r gr
Grupa A
Rosja Spartak Moskwa 1–0 0–1 1. miejsce
Niemcy Bayer 04 Leverkusen 5–3 3–2
Portugalia Sporting CP 4–0 2–2
2r gr
Grupa D
Anglia Leeds United 3–2 2–0 1. miejsce
Belgia RSC Anderlecht 4–1 0–2
Włochy S.S. Lazio 3–2 2–2
1/4 Turcja Galatasaray SK 3–0 2–3 5–3
1/2 Niemcy Bayern Monachium 0–1 1–2 1–3
2001/02 1r gr
Grupa A
Włochy AS Roma 1–1 2–1 1. miejsce
Rosja Lokomotiw Moskwa 4–0 0–2
Belgia RSC Anderlecht 4–1 2–0
2r gr
Grupa C
Grecja Panathinaikos AO 3–0 2–2 1. miejsce
Czechy Sparta Praga 3–0 3–2
Portugalia FC Porto 1–0 2–1
1/4 Niemcy Bayern Monachium 2–0 1–2 3–2
1/2 Hiszpania FC Barcelona 1–1 2–0 3–1
F Niemcy Bayer 04 Leverkusen 2–1 (N)
2002/03 1r gr
Grupa C
Włochy AS Roma 0–1 3–0 1. miejsce
Grecja AEK Ateny 2–2 3–3
Belgia KRC Genk 6–0 1–1
2r gr
Grupa C
Włochy A.C. Milan 3–1 0–1 2. miejsce
Niemcy Borussia Dortmund 2–1 1–1
Rosja Lokomotiw Moskwa 2–2 1–0
1/4 Anglia Manchester United 3–1 3–4 6–5
1/2 Włochy Juventus F.C. 2–1 1–3 3–4
2003/04 Grupa F Portugalia FC Porto 1–1 3–1 1. miejsce
Francja Olympique Marsylia 4–2 2–1
Serbia Partizan 1–0 0–0
1/8 Niemcy Bayern Monachium 1–0 1–1 2–1
1/4 Francja AS Monaco 4–2 1–3 5–5, w.
2004/05 3Q Polska Wisła Kraków 3–1 2–0 5–1
Grupa B Niemcy Bayer 04 Leverkusen 1–1 0–3 2. miejsce
Ukraina Dynamo Kijów 1–0 2–2
Włochy AS Roma 4–2 3–0
1/8 Włochy Juventus F.C. 1–0 0–2 1–2, Dogr.
2005/06 Grupa F Francja Olympique Lyon 1–1 0–3 2. miejsce
Norwegia Rosenborg 4–1 2–0
Grecja Olympiakos SFP 2–1 1–2
1/8 Anglia Arsenal 0–1 0–0 0–1
2006/07 Grupa E Francja Olympique Lyon 2–2 0–2 2. miejsce
Rumunia Steaua Bukareszt 1–0 4–1
Ukraina Dynamo Kijów 5–1 2–2
1/8 Niemcy Bayern Monachium 3–2 1–2 4–4, w.
2007/08 Grupa C Grecja Olympiakos SFP 4–2 0–0 1. miejsce
Niemcy Werder Brema 2–1 2–3
Włochy S.S. Lazio 3–1 2–2
1/8 Włochy AS Roma 1–2 1–2 2–4
2008/09 Grupa H Białoruś BATE Borysów 2–0 1–0 2. miejsce
Rosja Zenit Petersburg 3–0 2–1
Włochy Juventus F.C. 0–2 1–2
1/8 Anglia Liverpool 0–1 0–4 0–5
2009/10 Grupa C Szwajcaria FC Zürich 1–0 5–2 1. miejsce
Francja Olympique Marsylia 3–0 3–1
Włochy A.C. Milan 2–3 1–1
1/8 Francja Olympique Lyon 1–1 0–1 1–2
2010/11 Grupa G Włochy A.C. Milan 2–0 2–2 1. miejsce
Holandia AFC Ajax 2–0 4–0
Francja AJ Auxerre 4–0 1–0
1/8 Francja Olympique Lyon 3–0 1–1 4–1
1/4 Anglia Tottenham Hotspur 4–0 1–0 5–0
1/2 Hiszpania FC Barcelona 0–2 1–1 1–3
2011/12 Grupa D Chorwacja Dinamo Zagrzeb 6–2 1–0 1. miejsce
Holandia AFC Ajax 3–0 3–0
Francja Olympique Lyon 4–0 2–0
1/8 Rosja CSKA Moskwa 4–1 1–1 5–2
1/4 Cypr APOEL FC 5–2 3–0 8–2
1/2 Niemcy Bayern Monachium 2–1 1–2 3–3, k: 1–3
2012/13 Grupa D Anglia Manchester City 3–2 1–1 2. miejsce
Holandia AFC Ajax 4–1 4–1
Niemcy Borussia Dortmund 2–2 1–2
1/8 Anglia Manchester United 1–1 2–1 3–2
1/4 Turcja Galatasaray SK 3–0 2–3 5–3
1/2 Niemcy Borussia Dortmund 2–0 1–4 3–4
2013/14 Grupa B Turcja Galatasaray SK 4–1 6–1 1. miejsce
Dania FC København 4–0 2–0
Włochy Juventus F.C. 2–1 2–2
1/8 Niemcy FC Schalke 04 3–1 6–1 9–2
1/4 Niemcy Borussia Dortmund 3–0 0–2 3–2
1/2 Niemcy Bayern Monachium 1–0 4–0 5–0
F Hiszpania Atlético Madryt 4–1 (N), Dogr.
2014/15 Grupa B Szwajcaria FC Basel 5–1 1–0 1. miejsce
Bułgaria Łudogorec Razgrad 4–0 2–1
Anglia Liverpool 1–0 3–0
1/8 Niemcy FC Schalke 04 3–4 2–0 5–4
1/4 Hiszpania Atlético Madryt 1–0 0–0 1–0
1/2 Włochy Juventus F.C. 1–1 1–2 2–3
2015/16 Grupa A Ukraina Szachtar Donieck 4–0 4–3 1. miejsce
Szwecja Malmö FF 8–0 2–0
Francja Paris Saint-Germain 1–0 0–0
1/8 Włochy AS Roma 2–0 2–0 4–0
1/4 Niemcy VfL Wolfsburg 3–0 0–2 3–2
1/2 Anglia Manchester City 1–0 0–0 1–0
F Hiszpania Atlético Madryt 1–1 (N), k: 5–3
2016/17 Grupa F Portugalia Sporting CP 2–1 2–1 2. miejsce
Niemcy Borussia Dortmund 2–2 2–2
Polska Legia Warszawa 5–1 3–3
1/8 Włochy SSC Napoli 3–1 3–1 6–2
1/4 Niemcy Bayern Monachium 4–2 2–1 6–3, Dogr.
1/2 Hiszpania Atlético Madryt 3–0 1–2 4–2
F Włochy Juventus F.C. 4–1 (N)
2017/18 Grupa H Cypr APOEL FC 3–0 6–0 2. miejsce
Niemcy Borussia Dortmund 3–2 3–1
Anglia Tottenham Hotspur 1–1 1–3
1/8 Francja Paris Saint-Germain 3–1 2–1 5–2
1/4 Włochy Juventus F.C. 1–3 3–0 4–3
1/2 Niemcy Bayern Monachium 2–2 2–1 4–3
F Anglia Liverpool 3–1 (N)
2018/19 Grupa G Czechy Viktoria Pilzno 2–1 5–0 1. miejsce
Włochy AS Roma 3–0 2–0
Rosja CSKA Moskwa 0–3 0–1
1/8 Holandia AFC Ajax 1–4 2–1 3–5
2019/20 Grupa A Francja Paris Saint-Germain 2–2 0–3 2. miejsce
Belgia Club Brugge 2–2 3–1
Turcja Galatasaray 6–0 1–0
1/8 Anglia Manchester City 1–2

Puchar Zdobywców Pucharów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Rywal Dom Wyjazd Ogólnie
1970/71 1R Malta Hibernians FC 5–0 0–0 5–0
1/8 Austria Wacker Innsbruck 0–1 2–0 2–1
1/4 Walia Cardiff City 2–0 0–1 2–1
1/2 Holandia PSV Eindhoven 2–1 0–0 2–1
F Anglia Chelsea 1–1 (N), 1–2 (N)
1974/75 1R Islandia Fram 6–0 2–0 8–0
1/8 Austria Austria Wiedeń 3–0 2–2 5–2
1/4 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 2–0 0–2 2–2, k: 5–6
1982/83 1R Rumunia FCM Baia Mare 5–2 0–0 5–2
1/8 Węgry Újpest 3–1 1–0 4–1
1/4 Włochy Inter Mediolan 2–1 1–1 3–2
1/2 Austria Austria Wiedeń 3–1 2–2 5–3
F Szkocja Aberdeen 1–2 (N), Dogr.
1993/94 1R Szwajcaria FC Lugano 3–0 3–1 6–1
1/8 Austria Wacker Innsbruck 3–0 1–1 4–1
1/4 Francja Paris Saint-Germain 0–1 1–1 1–2

PMT/Puchar UEFA/Liga Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Rywal Dom Wyjazd Ogólnie
1971/72 1R Szwajcaria FC Basel 2–1 2–1 4–2
2R Holandia PSV Eindhoven 3–1 0–2 3–3, w.
1973/74 1R Anglia Ipswich Town 0–0 0–1 0–1
1981/82 1R Węgry Tatabánya 1–0 1–2 2–2, w.
2R Niemiecka Republika Demokratyczna Carl Zeiss Jena 3–2 0–0 3–2
1/8 Austria Rapid Wiedeń 0–0 1–0 1–0
1/4 Niemcy Kaiserlautern 3–1 0–5 3–6
1983/84 1R Czechosłowacja Sparta Praga 1–1 2–3 3–4
1984/85 1R Austria Wacker Innsbruck 5–0 0–2 5–2
2R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii HNK Rijeka 3–0 1–3 4–3
1/8 Belgia RSC Anderlecht 6–1 0–3 6–4
1/4 Anglia Tottenham 0–0 1–0 1–0
1/2 Włochy Inter Mediolan 3–0 0–2 3–2
F Węgry Videoton FC 0–1 3–0 3–1
1985/86 1R Grecja AEK Ateny 5–0 0–1 5–1
2R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Czornomoreć Odessa 2–1 0–0 2–1
1/8 Niemcy Borussia Mönchengladbach 4–0 1–5 5–5, w.
1/4 Szwajcaria Neuchâtel 3–0 0–2 3–2
1/2 Włochy Inter Mediolan 5–1 1–3 6–4, Dogr.
F Niemcy 1. FC Köln 5–1 0–2 5–3
1991/92 1R Czechosłowacja Slovan Bratysława 1–1 2–1 3–2
2R Holandia FC Utrecht 1–0 3–1 4–1
1/8 Szwajcaria Neuchâtel 4–0 0–1 4–1
1/4 Czechosłowacja Sigma Ołomuniec 1–0 1–1 2–1
1/2 Włochy Torino FC 2–1 0–2 2–3
1992/93 1R Rumunia Politehnica Timișoara 4–0 1–1 5–1
2R Rosja Torpedo Moskwa 5–2 2–3 7–5
1/8 Holandia Vitesse 1–0 1–0 2–0
1/4 Francja Paris Saint-Germain 3–1 1–4 4–5
1994/95 1R Portugalia Sporting CP 1–0 1–2 2–2, w.
2R Rosja Dinamo Moskwa 4–0 2–2 6–2
1/8 Dania Odense BK 0–2 3–2 3–4

Superpuchar Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Rywal Wynik Stadion
1998 Anglia Chelsea 0–1 Stade Louis II, Monako
2000 Turcja Galatasaray SK 1–2, Dogr. Stade Louis II, Monako
2002 Holandia Feyenoord 3–1 Stade Louis II, Monako
2014 Hiszpania Sevilla FC 2–0 Cardiff City Stadium, Cardiff
2016 Hiszpania Sevilla FC 3–2, Dogr. Lerkendal Stadion, Trondheim
2017 Anglia Manchester United 2–1 Telekom Arena, Skopje
2018 Hiszpania Atlético Madryt 2–4, Dogr. A. Le Coq Arena, Tallinn

Puchar Interkontynentalny/Klubowe mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Runda Rywal Wynik Stadion
1960 F Urugwaj Peñarol 0–0 Estadio Centenario, Montevideo
5–1 Estadio Santiago Bernabéu, Madryt
1966 F Urugwaj Peñarol 0–2 Estadio Centenario, Montevideo
0–2 Estadio Santiago Bernabéu, Madryt
1998 F Brazylia CR Vasco da Gama 2–1 Stadion Olimpijski, Tokio
2000 Grupa Arabia Saudyjska Al-Nassr 3–1 Estádio do Morumbi, São Paulo
Brazylia Corinthians Paulista 2–2 Estádio do Morumbi, São Paulo
Maroko Raja Casablanca 3–2 Estádio do Morumbi, São Paulo
o 3. miejsce Meksyk Necaxa 1–1, k: 3–4 Maracanã, Rio de Janeiro
2000 F Argentyna Boca Juniors 1–2 Stadion Olimpijski, Tokio
2002 F Paragwaj Olimpia 2–0 International Stadium, Jokohama
2014 1/2 Meksyk Cruz Azul 4–0 Stade de Marrakech, Marrakesz
F Argentyna San Lorenzo 2–0 Stade de Marrakech, Marakesz
2016 1/2 Meksyk Club América 2–0 Stadion Nissan, Jokohama
F Japonia Kashima Antlers 4–2, Dogr. Stadion Nissan, Jokohama
2017 1/2 Zjednoczone Emiraty Arabskie Al-Jazira 2–1 Stad madina Zajid ar-rijadijja, Abu Zabi
F Brazylia Grêmio 1–0 Stad madina Zajid ar-rijadijja, Abu Zabi
2018 1/2 Wikiprojekt:Szablony flag Stad madina Zajid ar-rijadijja, Abu Zabi
? Wikiprojekt:Szablony flag Stad madina Zajid ar-rijadijja, Abu Zabi

Real Madryt Castilla w europejskich pucharach[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1980/81 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Anglia West Ham United 3–1 1–5 4–6, Dogr.

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Aktualizacja: 26.05.2018

Rozgrywki Mecze Z R P G+ G-
Puchar Europy/Liga Mistrzów 423 254 74 95 941 458
Puchar Zdobywców Pucharów 31 16 9 6 57 24
Puchar UEFA/Liga Europy 64 33 10 21 111 75
Superpuchar Europy 5 3 0 2 9 6
Puchar Interkontynentalny 7 3 1 3 10 8
Klubowe Mistrzostwa Świata 10 8 2 0 24 9
Ogólnie 540 317 96 127 1152 580

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]