Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2009 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2009.
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2009.
Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2009
Miejsce  Stany Zjednoczone
Memphis
Obiekt Racquet Club of Memphis
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 16–22.02.2009
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 1 226 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Dyrektor Phil Chamberlain
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Andy Roddick
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Mardy Fish
Bahamy Mark Knowles
2008 2010
Strona internetowa

Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2009tenisowy turniej ATP World Tour rangi ATP World Tour 500 z cyklu Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup rozgrywany w dniach 16–22 lutego 2009 roku w Memphis na kortach twardych w hali o puli nagród 1 226 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1/WC Stany Zjednoczone Andy Roddick 6
2 Argentyna Juan Martín del Potro 7
3 Stany Zjednoczone James Blake 11
4 Szwecja Robin Söderling 16
5 Czechy Radek Štěpánek 21
6 Rosja Igor Andriejew 22
7 Stany Zjednoczone Mardy Fish 24
8 Stany Zjednoczone Sam Querrey 34

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Stany Zjednoczone Andy Roddick 6 3 6  
8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 6 3  
  1/WC  Stany Zjednoczone Andy Roddick 2 7 6  
     Australia Lleyton Hewitt 6 6 4  
   Australia Lleyton Hewitt 6 6
     Belgia Christophe Rochus 2 3  
    1/WC  Stany Zjednoczone Andy Roddick 7 7
  5  Czechy Radek Štěpánek 5 5
     Rosja Igor Kunicyn 6 4 2  
Q  Izrael Dudi Sela 4 6 6  
Q  Izrael Dudi Sela 1 2
  5  Czechy Radek Štěpánek 6 6  
5  Czechy Radek Štěpánek 7 6
  2  Argentyna Juan Martín del Potro 67 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1/WC  Stany Zjednoczone Andy Roddick 7 6  
   Belgia Steve Darcis 61 1  
  1/WC  Stany Zjednoczone Andy Roddick 6 6  
     Stany Zjednoczone Robby Ginepri 2 3  
   Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 6
  Q  Niemcy Simon Greul 4 4  
    1/WC  Stany Zjednoczone Andy Roddick 6 3 6
  8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 6 3
  WC  Cypr Markos Pagdatis 7 6  
   Japonia Kei Nishikori 5 3  
WC  Cypr Markos Pagdatis 1 2
  8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
   Niemcy Tommy Haas 64 4
  8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Stany Zjednoczone James Blake 6 1 4  
   Australia Lleyton Hewitt 3 6 6  
     Australia Lleyton Hewitt 6 7  
  Q  Australia Chris Guccione 2 64  
   Stany Zjednoczone Vince Spadea 61 65
  Q  Australia Chris Guccione 7 7  
       Australia Lleyton Hewitt 6 6
     Belgia Christophe Rochus 2 3
  WC  Stany Zjednoczone Donald Young 4 3  
   Belgia Christophe Rochus 6 6  
   Belgia Christophe Rochus 6 6
  7  Stany Zjednoczone Mardy Fish 2 4  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 1 5
  7  Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Rosja Igor Andriejew 6 4 3  
   Rosja Igor Kunicyn 1 6 6  
     Rosja Igor Kunicyn 3 6 6  
     Niemcy Philipp Petzschner 6 4 4  
   Finlandia Jarkko Nieminen 3 4
     Niemcy Philipp Petzschner 6 6  
       Rosja Igor Kunicyn 6 4 2
  Q  Izrael Dudi Sela 4 6 6
  Q  Izrael Dudi Sela 7 6  
   Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 64 2  
Q  Izrael Dudi Sela 7 7
     Francja Florent Serra 64 64  
   Francja Florent Serra 6 61 6
   Szwecja Robin Söderling 4 7 2  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Czechy Radek Štěpánek 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Kevin Kim 4 2  
  5  Czechy Radek Štěpánek 6 6  
     Austria Stefan Koubek 2 4  
   Austria Stefan Koubek 6 6
     Hiszpania Guillermo García-López 2 2  
    5  Czechy Radek Štěpánek 7 6
  2  Argentyna Juan Martín del Potro 67 4
     Łotwa Ernests Gulbis 6 3 6  
   Stany Zjednoczone Taylor Dent 4 6 2  
   Łotwa Ernests Gulbis 3 4
  2  Argentyna Juan Martín del Potro 6 6  
   Argentyna Guillermo Cañas 3 65
  2  Argentyna Juan Martín del Potro 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 300 000 $ 500
Finalista 126 000 $ 300
Półfinalista 55 500 $ 180
Ćwierćfinalista 25 750 $ 90
2 runda 12 250 $ 45
1 runda 6 400 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Brazylia Marcelo Melo
Brazylia André Sá
2 Wielka Brytania Jamie Murray
Serbia Dušan Vemić
3 Australia Paul Hanley
Australia Jordan Kerr
4 Stany Zjednoczone Mardy Fish
Bahamy Mark Knowles

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia André Sá
65 6 7  
   Stany Zjednoczone James Cerretani
 Australia Ashley Fisher
7 4 10        Stany Zjednoczone James Cerretani
 Australia Ashley Fisher
1 65  
   Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
6 7      Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
6 7  
WC  Stany Zjednoczone John Isner
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
3 63          Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
6 6  
3  Australia Paul Hanley
 Australia Jordan Kerr
7 6          Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
4 1  
   Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
5 3     3  Australia Paul Hanley
 Australia Jordan Kerr
4 4
WC  Stany Zjednoczone Amer Delić
 Stany Zjednoczone Jesse Levine
2 63      Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
6 6  
   Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
6 7          Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
67 1
   Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Brazylia Bruno Soares
5 6 9       4  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
7 6
   Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
7 3 11        Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
4 3  
   Belgia Christophe Rochus
 Francja Florent Serra
3 1   4  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
6 6  
4  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
6 6       4  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
6 7
   Łotwa Ernests Gulbis
 Rosja Igor Kunicyn
w/o          Łotwa Ernests Gulbis
 Rosja Igor Kunicyn
1 66  
   Finlandia Jarkko Nieminen
 Szwecja Robin Söderling
       Łotwa Ernests Gulbis
 Rosja Igor Kunicyn
6 63 10
   Stany Zjednoczone Robert Kendrick
 Białoruś Maks Mirny
3 2     2  Wielka Brytania Jamie Murray
 Serbia Dušan Vemić
3 7 6  
2  Wielka Brytania Jamie Murray
 Serbia Dušan Vemić
6 6    

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 63 600 $ 500
Finaliści 32 700 $ 300
Półfinaliści 17 500 $ 180
Ćwierćfinaliści 9 500 $ 90
1 runda 5 300 $ 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 9 lutego 2009 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]