Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2010 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2010.
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2010.
Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2010
Miejsce  Stany Zjednoczone
Memphis
Obiekt Racquet Club of Memphis
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 14–21.02.2010
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 1 226 500 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Sam Querrey
Gra podwójna
Stany Zjednoczone John Isner
Stany Zjednoczone Sam Querrey
2009 2011
Strona internetowa

Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup 2010tenisowy turniej ATP World Tour rangi ATP World Tour 500 z cyklu Regions Morgan Keegan Championships and the Cellular South Cup rozgrywany w dniach 14–21 lutego 2010 roku w Memphis na kortach twardych w hali o puli nagród 1 226 500 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Stany Zjednoczone Andy Roddick 7
2 Hiszpania Fernando Verdasco 11
3 Czechy Radek Štěpánek 14
4 Niemcy Tommy Haas 17
5 Czechy Tomáš Berdych 23
6 Stany Zjednoczone John Isner 25
7 Niemcy Philipp Kohlschreiber 29
8 Stany Zjednoczone Sam Querrey 31

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
 Łotwa Ernests Gulbis 3 4     8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 63 7 6
6  Stany Zjednoczone John Isner 7 4 6   6  Stany Zjednoczone John Isner 7 65 3
 Niemcy Philipp Petzschner 5 6 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Ćwierćfinały   Półfinały
1  Stany Zjednoczone Andy Roddick 6 4 7  
 Stany Zjednoczone James Blake 3 6 63     1  Stany Zjednoczone Andy Roddick 7 6  
WC  Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 4 4    Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 62 4  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 4 6 6       1  Stany Zjednoczone Andy Roddick 5 6 1  
 Argentyna Leonardo Mayer 6 6       8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 3 6  
 Stany Zjednoczone Mardy Fish 4 0      Argentyna Leonardo Mayer 4 0
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram 2 3   8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6       8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6
3  Czechy Radek Štěpánek 7 4 6        Łotwa Ernests Gulbis 3 4
Q  Południowa Afryka Kevin Anderson 5 6 4     3  Czechy Radek Štěpánek 65 5  
 Łotwa Ernests Gulbis 6 6    Łotwa Ernests Gulbis 7 7  
Q  Stany Zjednoczone Robert Kendrick 4 4        Łotwa Ernests Gulbis 3 6 7
WC  Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 6 5 4       5  Czechy Tomáš Berdych 6 3 63  
 Stany Zjednoczone Michael Russell 0 7 6      Stany Zjednoczone Michael Russell 6 3 2
Q  Stany Zjednoczone Ryan Sweeting 2 1   5  Czechy Tomáš Berdych 3 6 6  
5  Czechy Tomáš Berdych 6 6  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały   Półfinały
6  Stany Zjednoczone John Isner 6 7  
Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 1 5     6  Stany Zjednoczone John Isner 63 6 6  
 Finlandia Jarkko Nieminen 6 7    Finlandia Jarkko Nieminen 7 4 4  
 Izrael Dudi Sela 2 5       6  Stany Zjednoczone John Isner 6 7  
 Niemcy Benjamin Becker 66 64        Chorwacja Ivo Karlović 1 67  
 Chorwacja Ivo Karlović 7 7      Chorwacja Ivo Karlović 6 6
 Belgia Xavier Malisse 6 3 6    Belgia Xavier Malisse 4 4  
4  Niemcy Tommy Haas 4 6 4       6  Stany Zjednoczone John Isner 7 4 6
7  Niemcy Philipp Kohlschreiber 5 5        Niemcy Philipp Petzschner 5 6 3
 Kazachstan Jewgienij Korolow 7 7        Kazachstan Jewgienij Korolow 65 65  
 Stany Zjednoczone Taylor Dent 6 3 4    Niemcy Philipp Petzschner 7 7  
 Niemcy Philipp Petzschner 1 6 6        Niemcy Philipp Petzschner 6 1 6
WC  Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 6 66 4        Słowacja Lukáš Lacko 1 6 1  
 Słowacja Lukáš Lacko 2 7 6      Słowacja Lukáš Lacko 7 2
 Francja Jérémy Chardy 7 6    Francja Jérémy Chardy 64 1 k  
2  Hiszpania Fernando Verdasco 64 3  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 261 500 $ 500
Finalista 121 600 $ 300
Półfinalista 57 800 $ 180
Ćwierćfinalista 27 300 $ 90
2 runda 13 980 $ 45
1 runda 7 545 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawioni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Indie Mahesh Bhupathi
Białoruś Maks Mirny
2 Stany Zjednoczone Mardy Fish
Bahamy Mark Knowles
3 Brazylia Marcelo Melo
Brazylia Bruno Soares
4 Czechy Martin Damm
Słowacja Filip Polášek

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Indie Mahesh Bhupathi
 Białoruś Maks Mirny
4 4  
   Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6        Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 65 7  
   Niemcy Benjamin Becker
 Francja Jérémy Chardy
5 2   WC  Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
4 7 10  
WC  Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
7 6       WC  Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
66 64  
4  Czechy Martin Damm
 Słowacja Filip Polášek
3 69          Wielka Brytania Ross Hutchins
 Australia Jordan Kerr
7 7  
   Wielka Brytania Ross Hutchins
 Australia Jordan Kerr
6 7        Wielka Brytania Ross Hutchins
 Australia Jordan Kerr
6 6
   Niemcy Michael Kohlmann
 Finlandia Jarkko Nieminen
7 6      Niemcy Michael Kohlmann
 Finlandia Jarkko Nieminen
2 4  
   Chorwacja Ivo Karlović
 Serbia Dušan Vemić
5 4          Wielka Brytania Ross Hutchins
 Australia Jordan Kerr
4 4
Alt  Stany Zjednoczone Robby Ginepri
 Stany Zjednoczone Travis Rettenmaier
4 5          Stany Zjednoczone John Isner
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 6
   Argentyna Leonardo Mayer
 Izrael Dudi Sela
6 7        Argentyna Leonardo Mayer
 Izrael Dudi Sela
66 4  
   Stany Zjednoczone John Isner
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
7 4 10      Stany Zjednoczone John Isner
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
7 6  
3  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
5 6 8          Stany Zjednoczone John Isner
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
3 7
WC  Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
4 4       2  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
6 5 k  
   Australia Stephen Huss
 Czechy Jaroslav Levinský
6 6        Australia Stephen Huss
 Czechy Jaroslav Levinský
6 3 4
   Szwecja Johan Brunström
 Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
7 65 11   2  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
4 6 10  
2  Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Bahamy Mark Knowles
66 7 13  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 76 950 $ 500
Finaliści 35 750 $ 300
Półfinaliści 17 000 $ 180
Ćwierćfinaliści 8 030 $ 90
1 runda 4 100 $ 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 8 lutego 2010 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]