Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972
Kod MKOl ROC
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1972
Monachium
Chorąży Chi Cheng
Liczba zawodników 21 w 41 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: -.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972, które odbyły się w Monachium reprezentowało 21 zawodników. Nie zdobyli oni żadnego medalu.

Był to piąty start reprezentacji Republiki Chińskiej na letnich igrzyskach olimpijskich.


Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Wang Chee-yen 54 kg BYE Bahmani
W 3-2
Wielka Brytania Turpin
P 0-5
NQ 9.

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/64 1/32 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał Repasażu Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Cheng Chi-hsiang - 63 kg Japonia Kawaguchi
P
NQ Korea Południowa Han S-C
W
Bujadaa
P
NQ 7.
Wang Jong-she - 70 kg Kanada McGregory
W
Japonia Nomura
P
NQ Węgry Hetényi
P
NQ 7.
Chang Ping-ho - 80 kg Mali Coulibaly
W
Francja Gerchev
P
NQ NQ 19.
Juang Jen-wuh - 93 kg Meksyk Exiga
W
Brazylia Ishii
P
NQ NQ 13.
open Bajčetić
P
NQ NQ 19.

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Shue Ming-fa wyścig ze startu wspólnego DNF

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repasaż 1 Runda 2 Repasaż 2 1/8 Repasaż 3 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Miejsce
Przeciwnik
Miejsce
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Shue Ming-fa Sprint Tajlandia Tarwan
Krawcow
3.
Colomo
Korea Południowa Cho
3.
NQ
Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Pozycja
Shue Ming-fa 1 km na czas 1:14,05 27.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Su Wen-ho 100 m 10,59 4. Q 10,82 7. NQ
200 m 21,55 5. Q 21,47 6. NQ
Lee Chung-ping 110 m przez płotki 14,98 8. NQ
400 m przez płotki 52,61 6. NQ
Lee Chung-ping
Su Wen-ho
Chen Chin-long
Chen Ming-chi
sztafeta 4 x 100 m 41,78 7. NQ
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Chen Chin-long skok w dal 6,79 33. NQ
Chen Ming-chi trójskok 14,73 31. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lee Chiu-hsia 800 m 2:11,81 8. NQ
1500 m 4:37,15 8. NQ
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Wu Yu-chih skok wzwyż NM DNF NQ
Lin Chun-yu skok w dal 5,50 30. NQ


Pięciobój

Zawodniczka Konkurencja 100H SP HJ LJ 200 m Razem Pozycja
Lin Chun-yu Rezultat 14,98 11,31 1,5 5,31 25,76 3676 29.
Punkty 750 676 726 750 774

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Runda 2 Razem
Odległość Punkty Miejsce Odległość Punkty Miejsce Punkty Miejsce
30 m 50 m 60 m 70 m 30 m 50 m 60 m 70 m
Shue Meei-shya indywidualnie 298 260 269 211 1038 37. 301 221 240 226 988 38. 2026 38.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hsu Tung-hsiung 100 m grzbietowym 1:03,31 5. NQ
200 m motylkowym 2:16,35 7. NQ
200 m zmiennym 2:18,34 4. NQ
400 m zmiennym 5:09,56 7. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hsu Yue-yun 100 m dowolnym 1:04,87 8. NQ
200 m dowolnym 2:20,17 7. NQ
400 m dowolnym 4:58,57 7. NQ
800 m dowolnym 10:08,49 6. NQ
100 m motylkowym 1:11,67 7. NQ
200 m motylkowym 2:44,88 6. NQ
200 m zmiennym 2:35,93 6. NQ
Lee Yue-hwan 100 m klasycznym 1:25,47 8. NQ
200 m klasycznym 3:04,74 5. NQ

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyciskanie Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Chen Kue-sen do 60 kg 110 11. 92,5 11. 125 10. 327,5 10.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Punkty Miejsce
Wu Tao-yan karabin dowolny trzy pozycje 300 m 1085 30.
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 1101 51.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 591 41.

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda finałowa
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Hsu Chin-hsiung - 57 kg Rumunia Dumitru
P
Grecja Khatziioannidis
P
NQ

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7
Chen Hsiu-hsiung finn 34. 33. 32. DNF 32. DNF 33. 235 35.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]